EPF
Awatar użytkownika
By BadPix
#900988
Witam wszystkich , mam nadzieje że Rafał się nie pogniewa że wydzieliłem ten kawałek z tematu ogólnego o całym zasilaniu.

Miał byś spokojny weekend , czas dla rodziny i relaksu. Ale dzięki uprzejmości kolegi Rafała mam kolejną lub kolejne jak kto woli rureczki do zabawy. Za co z tego miejsca dziękuję i serdecznie pozdrawiam.

Dziś pod lupę bierzemy kolejne polskie zasilanie ze stajni Barjavel-mods

Pub-22- by Barjavel

Na wstępie drobny zarys tego co nas tutaj czeka i co będziecie mieli do dyspozycji za jakiś czas na stronie : http://barjavel-mods.com/

Dane techniczne moda :

* średnica 22mm

* gwint zasilania 510

* gwint tub 20x1 (Caravela,Jm22,Swan,Magnetic Dragons,Paps,Gus i inne)

* tuby : 18350,18500,18650

* materiały : Stal nierdzewna , mosiądz , włókno węglowe ,

* mat/satyna/ (nie wiem czy poler)

* pin +/- mosiężny

* przycisk na magnesach

* blokada przycisku tylko pół obrotu wokół własnej osi!

* mod seryjny (numerowany) , grawerowany

Cena: 420zł (tuby 60-80zł) reszta elementów wraz z cenami pojawi się na stronie

Obrazek

Kilka słów o twórcy i jego produkcie : Barjavel (Rafał) znany już jest ze swoich atomizerów na terenie naszego kraju jak i zagranicą . Po debiucie z atomizerem Gbb20 przyszła kolej na starszego brata Gbb22 i teraz czas na zasilanie. Z tego co się orientuje mod powstawał po części na opiniach,radach i poglądach samych e-palaczy. Wiec jest to też coś nowego, z reguły otrzymujemy gotowy produkt/projekt od twórcy. Zasilanie pub22 to tak naprawdę kolejne zasilanie pod 22 mm które ma jednak w sobie coś "innego"... (o tym poniżej)

Zdjęcia i opis poszczególnych elementów :

(Sam nie wiem od czego ruszyć tak wiec może dziś zrobimy to w delikatnie inny sposó [B)]

* serce naszego zasilania i najbardziej istotny element w obecnych czasach z trzech różnych rzutów.
Obrazek

* ujście gazów znajdziemy w przewierconym pinie - i samym przycisku .
Obrazek

* głowica rozebrana na elemtny pierwsze

Obrazek

Obrazek

* wersja tuby z pierścieniami które możemy dowolnie konfigurować

Obrazek

* grawer producenta na przycisku

Obrazek

* mały mix , od lewej strony :

góra : grawer, przycisk na gwincie 20x1 , element styku przycisku , izolator wraz z pinem (-)

środek, tuby : prywatna wersja , z pierścieniami pokryta azotkiem tytanu, matowy carbon "gruby splot" , matowy carbon "standard" , poler carbon "standard"

dół : głowica , pin+ , surowa głowica , izolator z pinem + regulowanym , elementy pinu + z izolatorem

Obrazek

* zasilania Pub22 z (od lewej) HellFire Mega , Kraken , Gbb22 , Doodlebug , H-atty

Obrazek

Kilka słów z mojej strony :

Sam nie wiem od czego ruszyć by to dobrze i zrozumiale napisać . Wiec może podzielnym to na trzy kategorie , Wykonanie , Działanie , Wygląd...

Wykonanie:

Tutaj ogromy ukłon w stronę Rafała , bo wszystko jest spasowane jak należy. Widać że to zasilanie spod tokarki cnc i jest ono po prostu mocno dopieszczona od strony wykonania. Każda krawędź dobrze wykończona , pokuszę się o stwierdzenie że dając elementy dziecku małemu krzywdy by sobie nie zrobiło . O ile byśmy nie pozwolili szkrabowi tych elementów połknąć . Gwinty w tubie jak i na głowicy i przycisku skręcają się bardzo płynnie . Nie czuję różnicy pod palcem na tubie gdzie mamy nabite pierścienie (w oficjalnej wersji będą wklejane) , nie widać gołym okiem szczelin jak i nie doróbek (a tego się najbardziej bałem ze zdjęć). Blokada przycisku "pływa" po gwincie ... aż spędziłem przy tym elemencie więcej czasu bo działa to naprawdę wyśmienicie . Tuba z jednolitej stali (przepraszam że nie dodałem zdjęć ale wyleciał mi ten element z głowy) . Wiec co do wykonania ja nie mogę doszukać się czegoś do czego nawet chciałbym się doczepić po 2 dniach dokładnych oględzin i użytkowania.

Działanie :

No i tu znów napiszę że nie ma do czego się doczepić. Wyregulowanie moda pod baterię i zasilanie zajmuje dosłownie chwilę. Elementy pin+ są wygodne nawet dla moich grubych paluchów. Przycisk na magnesach w tym modzie to czysta przyjemność z użytkowania , działa wyśmienicie , nie zacina się , nie potrzeba żadnej siły by uruchomić nasze zasilanie , praktycznie nie buja się na boki. Pali mi się na nim bardzo przyjemnie. Średnia wyciągnięta ze strat napięcia, sprawdzana "domowym" sposobem jest znikoma bo przy naładowanej baterii AW i grzałce 0,6 omha jest to zaledwie różnica 0,19 V . Ale to sprawdzałem tak bardziej dla swojej ciekawości i ewentualnego podzielenia się z wami.

Wygląd :

Ocena wygląda jest tylko i wyłącznie z mojej perspektywy . Wiec tutaj nikt nie musi sobie brać jej do serca. Gdy pierwszy raz zobaczyłem te zasilanie złapałem się za głowę i od razu sobie darowałem śledzenie tematu Pub-22-. Mi się on wydawał strasznie toporny i ten wielki pierścień na zdjęciach wyglądający jak by go ktoś wykręcił z jakiegoś sprzętu rolniczego . W żaden sposób po zdjęciach ten produkt mnie nie urzekł. Z czasem gdy powstawały zmiany wizualne (zastosowanie carbonu , krycie elementów azotkiem) i korekty wizualne po oględzinach Thaniella ... ten mod nabierał powoli "duszy" której ja tam nie mogłem zlokalizować w żaden sposób. Po osobistym otrzymaniu tych zabawek... od razu przekazałem twórcy że ma to jednak w sobie moc. Jednak zdjęcia nawet naprawdę dobrze zrobione nie oddają nam nigdy tego co nasze oko widzi i dłonie czuja. W bezpośrednim starciu z moją osobą ten modzik nabrał wiatru w skrzydła. A ten pierścień jest wyważony bardzo dobrze do reszty elementów. Dla mnie wersja Rafała którą otrzymał od tokarzy jest bezbłędna pomimo że sprawia wrażenie obejmy zaciskowej (ale jest to robota od podstaw tokarzy) to dla mnie podchodzi to pod steampunk w którym je się ostatnimi czasy mocno miłuję

Nawiązaniem do tych trzech punktów i moich przemyśleń jest to... Że bardzo chętnie został bym posiadaczem jednej takiej właśnie wersji jak ma kolega Rafał na swój prywatny użytek. Dodatkowo możliwość zabawy na gwintach 20x1 otwiera nam olbrzymie możliwości i wachlarz innych produkcji które możemy sobie tutaj konfigurować w dowolny sposób

Podsumowanie : Określę to jednym zdaniem bo już pewnie co niektórzy się znudzili tym co tu napisałem, i to samo zdanie usłyszał dziś mój znajomy.... Jak bym nie wiedział że to Polskie... to pomyślał bym że to amerykańska produkcja.

Na koniec coś dla waszej uciechy :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam i do następnego
Awatar użytkownika
By Wąski
#983786
BadPix, thx za reckę.
Czy mógłbyś wstawić mniejsze rozdzielczości zdjęć? Wszystko się mi rozjeżdża i nie mieści na ekranie. Szerokość 600-700 pikseli byłaby wystarczająca. Ale żeby aż 4000?! ;)
Awatar użytkownika
By Barjavel
#984035
808vapemonster pisze:will there be a letter or available on you site and what will be the price range


The list will be purchasing online, the price of about 100 €

@Wąski - Maciek wrzucał te fotki 4 miesiące temu, najpierw pokazywały się normalnie a teraz i u mnie się rozjeżdżają
Awatar użytkownika
By metos
#984624
Barjavel pisze:The first batch will have 50 pieces.
part are sold here in the forum and some on vaprwall.com


Thank you for your reply.
I hope i could catch a unit
By 808vapemonster
#985016
Barjavel pisze:
808vapemonster pisze:will there be a letter or available on you site and what will be the price range


The list will be purchasing online, the price of about 100 €

@Wąski - Maciek wrzucał te fotki 4 miesiące temu, najpierw pokazywały się normalnie a teraz i u mnie się rozjeżdżają



thats a really good price but hope i will be able sing up or purchase when available thanks for the info Barjavel
Awatar użytkownika
By Wąski
#985059
Barjavel pisze:@Wąski - Maciek wrzucał te fotki 4 miesiące temu, najpierw pokazywały się normalnie a teraz i u mnie się rozjeżdżają
Nie ma rady, trza poprosić jakiegoś moda, by w pierwszym poście podmienił linki. To jest minutka roboty, a wielka ulga dla przeglądających... Mogę udostępnić swoje fotowiadro... ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stabilność SARS-CoV-2 w różnych warunkach środowi[…]

Zepsuta grzałka RDA pomoc

Witam, Jestem dość świeży w epaleniu i mam problem[…]

Cloud Boostery/Ice Boostery a grzałki

Mam pytanie, czy tytułowe boostery mają jakiś nega[…]

MTL Wymienny akumulator

Witam. Szukam epapierosa MTL najlepiej aby była ba[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.