EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Syrus
#1737917
Witam serdecznie!

Bez zbytniego owijania w bawełnę - ostatnio na imprezie mojej lubej na Subvoda mega wylał się klej w stylu Kropelki (nie pytajcie, kobiety może zrozumieją, faceci nie potrzebują). Oczywiście zaschło i teraz rozpoczęły się moje próby ratowania tego (zauważyliśmy dopiero po fakcie). Clearomizer nie jest problemem, szkło wymienię, resztę przelecę rozpuszczalnikiem i wygotuję, problemem natomiast jest to, że klej wylał się również na przycisk. Myślałem, że wszystko idzie na straty, ale po wstępnym, delikatnym zdrapaniu wierzchniej warstwy kleju okazało się, że przycisk działa, tylko wyjątkowo "siłowo". I teraz pytanie - czy mogę to wyszorować rozpuszczalnikiem? Może jakąś benzyną? Czy olać temat i nie ruszać?
By Syrus
#1738124
Pisząc "olać" miałem na myśli raczej odpuścić jakiekolwiek próby ratowania i kupić nowy sprzęt, chemikiem nie jestem, ale wątpię, żeby od kleju się miała korozja wdać. Chyba że nie załapałem dowcipu sytuacyjnego :D
Awatar użytkownika
By AVATARKUBA
#1738137
Rozbierz go, przemyj w ipa przedni panel i otwór na przycisk, tak samo przycisk i wsio ;)

taputap :) za ewentualne literówki przepraszam :)
By Polan
#1738138
1. Nie napisałeś co to za urządzenie.
2. Trzeba wymienić element elektroniczny jeśli został zalany.
3. Trzeba wymienić/o skrobać element mechaniczny.
By Syrus
#1738157
Ad. 1 - myślę, że fragment "ostatnio na imprezie mojej lubej na Subvoda mega wylał się klej w stylu Kropelki" ma pewne szanse wskazać, co to za urządzenie, chyba, że nie o to chodziło :D
Ad. 2 - wątpię, by jakikolwiek element elektroniczny został zalany, naprawdę tylko przycisk się pokleił, i to tak dość konkretnie, reszta działa jak działała
Ad. 3 - właśnie o to się opiera całe pytanie, podsumowując, posłucham się Waszych rad, ogarnę sobie ipa i to przemyję, jakby nie pykło, to przycisk po prostu wymienię, choć trochę się obawiam, czy dam radę zdemontować wszystko bez dewastacji całej instalacji ładowarki usb :D Tak czy siak, będę dawać znać jak idzie praca!
Awatar użytkownika
By Goldi
#1738168
Zaschniętego kleju typu Kropelka nie zmyjesz IPA ani innym rozpuszczalnikiem. Do tego typu klejów są specjalne zmywacze. Poza tym nie ma ten klej właściwości korozyjnych, więc niech już zostanie to co się wylało i zaschło.
By Syrus
#1738172
Czyli po prostu dodrapać tyle ile się da i niech zostanie?
By jagu123
#1738177
Nie na rozpuszczalników do klejów cyjanoakrylowych typu "Kropelka, Cyjanopan, Super Glue " itp., więc przemywanie spirytusem, benzyną, acetonem nic nie da. Nie zaschnięty klej można zmyć wodą. Zaschnięty klej można usunąć tylko mechanicznie przez skrobanie, zdrapanie, piłowanie i tp.. Można też chemicznie np. ługiem. To jest niszczenie spoiny klej - podłoże. (mechaniczne lub chemiczne).
Kleje cyjanoakrylowe (czyste) nie są przewodnikami prądu, więc zalanie modułu nie wymaga jego wymiany.
Szanowni waperzy - nie mając pojęcia w temacie, nie zabierajcie głosu, nie wprowadzajcie w błąd innych.
Ps.
W mojej pracy (sitodruk) uszkodzoną siatkę podklejałem(łatkę) cyjanopanem. Siatka była zmywana : naftą, acetonem, cykloheksanonem, terpentyną - róznymi rozpuszczalnikami w zależności od stosowanej farby.
Cyjanopan (kropelka) nie reagował na nic.Łatka wszystko przetrzymała.
By jagu123
#1738183
Moja prośba o nie pisanie błędnych porad nie odnosi się do wpisu Gojdiego, lecz poprzednich rad i porad.
Goldi jak zwykle konstrukcyjnie i rzeczowo.
Pisząc poprzedniego posta nie znałem posta Goldiego.
By leserti
#1739786
Jak wylałem sobie kropelkę na spodnie, to poszukiwałem na gwałt czegoś, co nie zniszczy spodnie, a za ierze klej. Znalazłem w dyskoncie Jula coś w tubce, w formie żelu, co nosiło nazwę bodajże SOS Spodnie. Działa to w ten sposób, że nakłada się yo na plamę z obu stron i przyklllada równieź z obu ścierki. po ok. 12 godzinach można zdejmować ścierkę, która po wyschnięciu robi się twarda(wsiąka w nią klej), a spodnie po 2 użyciach czyste.
Niestety jednak, ma silne podejrzenia, że klej rozpuścił po prostu część plastikowego przycisku, a więc może to mu zaszkodzić.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.