EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1362548
Witać :)

Dochodzi taki dzień w moim waperskim życiu iż porcje liquidu schodzą jak świeże bułeczki i czas zacząć mieszać swoja własne mikstury :) Po przeczytaniu tryliardów postów na naszym forum śmiem zadać pytanie na które na pewno większość z was alchemików zna odpowiedź :)

Ma ktoś sprawdzony przepis na mocna miętę? :) albo jakiekolwiek odmiany tejże mięty?
Zaczynam od bazy Power Smoke (50/50) z edyma + aromaty z Innavery (na początek będzie git- tak myslę)

Zaznaczam iż już starałem się szukać na forum, ale tyle tego jest że głowa boli :)


pozdro,

\m/
Awatar użytkownika
By saradonin
#1362552
Thaniell pisze:Lub gotowa baza mięta :mrgreen:

voila!
a widzisz, o tym nie pomyślałem *TORBA* ino może nie być to "mocna mięta"
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2015, 12:47 przez saradonin, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1362553
saradonin pisze:aromat miętowy + baza = liquid miętowy

voila!
cała filozofia



hah :) no tak - na to bym (chyba ) nie wpadł :P

Owszem - będę kombinować na wszelakie sposoby aby uzyskać swoją miksturę , ale tak na początek, no wiecie - żeby szybko się nie zrazić lepiej zacząć od jakiegoś gotowca:)
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1362556
saradonin pisze:
Thaniell pisze:Lub gotowa baza mięta :mrgreen:

voila!
a widzisz, o tym nie pomyślałem *TORBA* ino może nie być to "mocna mięta"



Może i racja, choć ta 2D Fresh, czy jak się zwie, to ponoć jest dość aromatyczna.


się spóźniłem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1362573
Aromat Inawery Natural Mint - daję go 2%
Z TPA Creme The Menthe - 10%
no i methol też z TPA -2%
Albo z Capelli Peppermint - 15%

Mieszam te aromaty na bazie VPG.
Sama baza miętowa Z Inawery mnie osobiście niezbyt podchodzi,bo to taka gumowa mięta według mnie,zbyt słodka.
Awatar użytkownika
By basika
#1362590
A ja polecam Ci te bazy:
https://www.goodwaper.pl/pl/53-baza-mietowa-goodwaper
Są świetne i smaczniejsze od Inawery. Można je wapować bez dodatków, dodawać do gotowych liquidów jeśli chcesz uzyskać w nich posmak mięty. A jeśli chcesz mocniejszą miętę, to wystarczy dodać ok. 10 kr. aromatów miętowych ( choćby te wspomniane przez Nowicjuszy M.A.)
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1362601
Polecam aromat Inawery Natural Mint - stężenie 2-3%.
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1362602
Ja ostatnio robię:
10 ml bazy VPG
20 kropli Creme De Manthe (TPA)
5-10 kropli Mix Mietowy (Inawera).

Jak lubisz słodkawą miętę to masz aromat Mint od AtmosLam

Dobra tez jest: Mint King i STrong Mint od Hangsena oraz

Frozen Man i Mint z linii Extreme Flavors (e-plyny.pl)
Awatar użytkownika
By galtex
#1362764
Witam. :) Gdybyś się pytał o jakiś skomplikowany klon,to Ci chętnie dam porady ,a nawet przepis.A Ty *BICZ* *RTFM* Forum.
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1363213
Siema :) dzięki wszystkim za przydatne info - na początek wystarczy, muszę mieć gotowca , żeby wiedzieć od czego zacząć :)

Tak, tak - forum przeczytane X razy w tych tematach, WYRAŹNIE to zaznaczyłem :)

Dobra, to zamawiam i działam :) trzymajcie kciukasy :)

\m/
Awatar użytkownika
By Mutango
#1363231
Liquid miętowy z jednej strony jest bardzo łatwy, bo to baza+aromat, bez żadnych wieloskładnikowych kombinacji. Ale z drugiej strony jest bardzo trudno cokolwiek komuś doradzić, bo jest tyle rodzajów mięt, że nie wiadomo co komu posmakuje. Po prostu swojego graala musisz znaleźć sam, za pomocą własnego języka. A że przy tej okazji możesz zrobić kilka nietrafionych zakupów, to trudno, taka jest cena..
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1363237
@ Mutang0o - jasne, w pełni się zgadzam :) taki mam bynajmniej plan :) chciałem tylko małego gotowca, od którego zacznę ) ja taki jestem , że jak na własne skórze nie wytresuję to nici z tego ) :) Mam już to to co potrzebowałem i w przyszłym tyg uruchamiam rozlewnie by Hellspawn_PGAC :P Może się nie potruje , lol
Awatar użytkownika
By adi38
#1363632
Mimo iż klony wychodzą mi niemal idealnie z oryginalnymi m.in. Bobas który jest wyzwaniem. To niestety mięty takiej jak z edyma nie jestem w stanie stworzyć, mimo wielu, wielu prób. Smak orbit niedościgniony, najbliżej mięty bm byłem przy mieszkaniu na bazie goodwaper + aro tpa.

Wydziergane z Sony Xperia Z
Awatar użytkownika
By SXV10
#1363693
Sorry za off top, podziel się przepisem na Bobasa ;-)
By adollphus
#1690875
Odświeżę temat bo muszę się w końcu wziąć za samogon. Otóż cały czas, bezkonkurencyjnym dla mnie liquidem jest Green Mint od Dekanga, w którego zaopatruję się zwykle w Smooke.pl ale w związku ze zbliżającymi się "czarnymi chmurami" chciałbym zaopatrzyć się w większe ilości tego smakołyku a najlepszym wyjściem byłoby zrobienie jego klona. Czy ktoś z doświadczonych kolegów próbował klonować już Green Mint od Dekanga? Jeśli tak prosiłbym o instrukcje co do zakupu jak i przygotowania.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.