EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
By szmaszmo
#881243
Dziś ukręciłem moją pierwszą grzałkę na meshu do protanka. Ktoś na forum już tak zrobił, więc postanowiłem spróbować. Oglądałem kilka filmików na YT o tym wynalazku więc pomyślałem czemu nie. Niestety nie mam ani kamerki, ani zdolności przekazywania informacji :D ale fajnie by było gdyby ktoś zrobił taki poradnik po polsku, takowego nie znalazłem na YT. Fajna sprawa dla osób, które mają takie znikome pojęcie o meshu jak ja, ale mają trochę zdolności manualnych i chęć spróbowania mesha, nie wydając kaski na parownik strikte meshowy.
Mój 1szy setup wyszedł tak
grzałka opór 1,6 ( na evicu i innokinie wskazanie te same )
5 zwojów kanthal D 0,20 z drutem srebrnym
mesh 325 kawałek tak ok 4cm zrolowany na igle, oksydowany pod zapalniczką ( nie posiadam palnika ) Po prostu polewałem kroplami liquidu i zapalałem kilka razy.
Co na plus? Już pierwszy buch bez obcych posmaków, spodziewałem się zalewania ale po 20 min testów nic nie zauważyłem, żadnego siorbania itp, buch za buchem pełna powtarzalność, większy kop niż na sznurku i chyba ciut głębszy smak no i nieco cieplejszy dymek. Więc jeśli ktoś się zastanawiał czy da się to zrobić to owszem i polecam:) Moja jedyna ciekawość to czas jaki wytrzyma taka grzałka bez upalenia czy bobra.
Awatar użytkownika
By phonik
#884769
Gratulacje! Ja się poddałem, miałem problemy z oksydacją knota w obudowie grzałki, prawie zawsze miałem przebicia. Udało się raz czy dwa, ale lało potwornie, raz na knocie solid, raz na knocie ze sznurkiem w środku.
Awatar użytkownika
By Poison
#889144
szmaszmo, długo wytrzymuje. Mój Visionek Victory dostał takową grzałeczkę jakieś niecałe dwa miesiące temu i działa nadal bez zastrzeżeń. Był już kilkukrotnie przepalany i nie zauważyłem na razie nic złego w działaniu.
Awatar użytkownika
By skygge
#915505
Skręciłem mesha do Davide Anyvape 3ml, to w zasadzie to samo co ProTank.

Spostrzeżenia:
1. Nie cieknie i nie zalewa grzałki, ale knot musi iść na wcisk, nie może być luźno. Na górę kawałeczek sznurka.
2. Chmurka trochę mniejsza niż na sznurku, smak dużo gorszy: płaski, praktycznie wcale nie czuć aromatu (sam sobie robie lq i aromatu nie daję za dużo, dla sznurka OK). Bobra nie ma. Smaku też nie.
3. Grzałkę skręciłem z cieniutkiego drutu na K (nie pamiętam dokładnie, kupionego w stacjonarnym e-dymie). Przy 3 zwojach wyszło 2,5 Ohma, trochę dużo jak na 3 malutkie zwoje? Próbowałem od 6 zwojów ale batka nawet nie była w stanie tego zaświecić, dopiero przy 3 zwojach robiła się czerwona (ciemno). Bateria naładowana max.

Podobny efekt mam na RBA, 3 zwoje i ledwo się tli. Dwa zwoje to już chyba przesada, więc na razie wróciłem do fabrycznej grzały. Widziałem na YT, że dymi to jak lokomotywa, mi się nie udało tego uzyskać. Kwestia drutu? Mam jeszcze grubszy, warto się jeszcze tym bawić?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2013, 20:19 przez skygge, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#915519
Może być kwestia zasilania, jakiej baterii/moda używasz?
Awatar użytkownika
By skygge
#915530
Na razie na bateria ego bez stabilizacji, od miesiąca czekam na Vamo V5 z FT, na próbę puściłem też na jednej 18650 która czeka na Vamo, metodą "na krótko". Efekt podobny.
Awatar użytkownika
By dudi4all
#922622
a użyłeś drutu srebrnego?? bo jeśli nie to właśnie to może być przyczyną takiego stanu rzeczy.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.