EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By el.guitar
#1352129
Cześć!
Wiem, że temat grzałek protank I / protank II nie jest nowy i tutków nie brakuje, jednak wpadłem na pewien prosty trik, którym chciałbym się podzielić. Rzecz dotyczy poprawy transportu liquidu na odbudowaną grzałkę.

Moja grzałeczka to micro coil, knot z muji. Wygląda to tak:





Problem pojawia się po założeniu komina z uszczelką, która zgniata watę i utrudnia transport:



Oczywiście pierwsze rozwiązanie, jakie się nasuwa, to przyciąć uszczelkę, jednak znalazłem rozwiązanie prostsze i szybsze, a przy okazji oszczędzające uszczelkę na wypadek, gdyby przy kolejnej odbudowie grzałka się zalewała. Wystarczy nałożyć uszczelkę "do góry nogami", o tak:



Jak widać teraz wata nie jest ściśnięta. Po wkręceniu bazy w klirka, rant uszczelki obejmuje komin i uszczelka spełnia swoje zadanie, czyli uszczelnia połączenie zespołu grzewczego z kominem, wygląda to tak:



I teraz jesteśmy gotowi na bardziej lepki liquid, lub podwyższenie mocy.





Na tej samej grzałce z normalnie założoną uszczelką łapałem bobra przy 13 W. Po odwróceniu śmiga nawet przy nastwie 20 W (mój liquid ma proporcje VG/PG 50/50).
Jeśli było, to przepraszam - nie znalazłem. Jeśli się komuś podoba - korzystać, używać, nadużywać.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.