EPF

Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Łukasz.D.
Witam
Kupiłem w 2013r. e-papierosa: Smoox 1100mAh, i nie byłem z niego zadowolony: częste wycieki, mało dymu, do tego jakby grzałka clearomizer przypalał liquid - smak nieprzyjemny, po niedługim użytkowaniu nie dało się naładować baterii EGO3 i wtedy zakończyło się moje użytkowanie e-pap. który na samym początku obiecująco zastąpił analoga.
Postanowiłem zaczerpnąć troszkę wiedzy przed zakupem i różnorodność jaką oferują sklepy mnie przeraziła.
Przyznam że spodobał mi się zestaw: eVic VTC mini TRON-S ale nie wiem czy tak do końca będzie odpowiedni mając parametry do ustawień wapowania, chyba że mając tego typu e-pap. można się dokształcić i bez problemu opanować możliwości jakie on oferuje.
Nie chciał bym się znowu zrazić, mam nadzieję że jest jakiś zestaw albo podzespoły do skompletowania i złoży się e-pap. z którego będzie można być zadowolonym.

Dzięki wszystkim za pomoc
z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi
Pozdrawiam
By Tutejszy
Evic VTC to dobry wybór, natomiast parownik Tron już niekoniecznie. Zamiast niego kup lepiej parowniki na gotowe grzałki- Aspire Nautilus Mini lub Aspire Triton Mini. Obydwa są bezproblemowe, dają bardzo dobry smak i niezłą chmurę.
Na poczatek to bardzo dobry wybór.
Awatar użytkownika
By miblah
Jak najbardziej warto kupić "box" - mnogość ustawień może przytłaczać, ale to jest plus, że można ustawić, a nie minus. VTC mini to często chwalony box. O "tronie" się nie wypowiem, ale zdaje się że i tak nie będzie go łatwo dostać - to już starsza konstrukcja.
Ten box jest dostępny aktualnie z parownikiem "cubis pro", który to z kolei chwalony raczej nie jest, ze względu na plucie rozgrzanymi kroplami LQ w komin. Sam mam między innymi parownik Cubis i nie narzekam, ale należę do nielicznych :)

Na forum często chwalony jest 75W ELEAF ISTICK PICO + Melo III - zestaw. Dodatkowo potrzebujesz do niego baterie (np. LG HG2 18650) - jedną do środka, drugą na zmianę i może ładowarkę zewnętrzną, dla wygody.
By kamilo_2302
Uzywam evica vtc mini od lutego i szczerze jest to niezawodny sprzęt kupiłem go z zephyrusem v2 i teraz parowniczek byl by na pewno inny lecz sam boksik jest naprawde brdzo poreczny dlatego służy mi teraz tylko gdy gdzies wychodze a tak uzywam rx200s czyli evic na potężnych sterydach. Moim zdaniem jak za ta cenne lepszego sprzetu niz evic sie nie znajdzie mnie osobiscie zachwycil
By Łukasz.D.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Do miblah
Poczytałem o 75W ELEAF ISTICK PICO + Melo III - zestaw, muszę przyznać że sprzęcik spodobał mi się od razu fajnie że poręczny.
Zastanawiam się czy Akumulator EFEST IMR 18650 3000mAh 35A Li-Mn flat top nie jest lepszy od LG HG2 18650
Dzięki wielkie, myślę że to dobry wybór.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bulit73
Łukasz.D. pisze:Zastanawiam się czy Akumulator EFEST IMR 18650 3000mAh 35A Li-Mn flat top nie jest lepszy od LG HG2 18650

Nie kombinuj nic z aku. Kup z tych trzech pozycji:
-sony vtc5
-lg hg2
-samsung 30Q
Awatar użytkownika
By miblah
Jak dla mnie lepszy będzie LG. W zasadzie akumulatory wysoko-prądowe produkują głównie LG, Samsung, Sony i Panasonic. Wszystko inne w "ładnej" folii to niespodzianka.

Lepiej kupić coś znanego od dobrego producenta; i dodatkowo od dobrego dostawcy (bo są też podróbki znanych producentów).

Niejaki Mooch na zagramanicznym forum, publikuje regularnie wyniki swoich badań nad akumulatorami różnych marek i producentów - można sobie na tej podstawie wybrać swojego faworyta: https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... eg.620867/

Tutaj są ogniwa polecane przez powyżej wymienionego (zaczynając od najlepszej): https://www.e-cigarette-forum.com/forum ... eg.600623/

Ważna kwestia to, czy będziemy bardziej potrzebowali wysokiego prądu, czy więcej pojemności. W tym temacie świat się zmienia wolno, dlatego LG hb2 ma 1500mAh i aż 30A, natomiast LG hg2 20A i 3000 mAh. Nie ma co wierzyć, że Efest zrobił baterię 3000mAh i 35A ;) Przy obciążeniu 30A pewnie skończy się szybciutko, albo zapali :)
By Łukasz.D.
Cześć nie wiem gdzie najbezpieczniej będzie kupić e-pap. znalazłem cały zestaw bez aku.
-75w-eleaf-istick-pico-tc-mod-full-kit Usunięto nieregulaminowy odnośnik.
M.

myślicie że to oryginał czy podróbka, a może macie jakiś lepszy namiar na taki zestaw lub do skompletowania
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By bulit73
To oryginał i możesz śmiało brać :)
Awatar użytkownika
By bulit73
Łukasz.D. pisze:właśnie natknąłem się na artykuł dotyczący zakazu sprzedaży przez internet, czy może być jakiś problem z zamówieniem z tego sklepu?

Przeczytaj dokładnie regulamin sklepu :wink:
By tomasz_p13
Hej, podłączę się pod temat pytaniem o górę do evica.

miał być smok micro tfv 4 i jazda na gotowych grzałkach, później melo 3 i gotowce ale wpadł mi inny pomysł do głowy

GRIFFIN RTA TANK - 3.5ML lub SERPENT MINI RTA.

nie znam nikogo z okolicy kto pomógł by mi w kręceniu grzałek, nie wiem jeszcze nawet jaki drut do tego kupić więc zanim wyjdzie mi pierwsza działająca chciałbym dobrać do tego jakiś pack gotowych,

pytanie które? jest sens?

1. Double Twisted Coil (Kanthal A1 28GA x 2, ID2.8 x 0.5ohm)
2. Kanthal A1 26GA, 0.4 x ID2.5 x 0.5ohm
3. QUAD TWISTED COILS (KANTHAL A1 30GA 4 WIRES, ID2.8 X 0.5OHM) ?

będę wdzięczy za nakierowanie ^^ kilkanaście złotych za 10 grzałek i watę to lepsza opcja niż jedna org. od producenta, ewentualnie jak powiecie "melo 3, kilka zapasów i zacznij czytać forum, a później kręć" to też zrozumiem :)
Awatar użytkownika
By miblah
@tomasz_p13
Serpent mini ma bazę na 1 grzałkę. Griffin jest na dual. To zasadnicza różnica.
Gotowe grzałki jest sens kupić chyba jedynie w przypadku tych udziwnionych (clapton, twisted itd.) jak już zrozumiesz, na czym to polega i zapragniesz testów na większych mocach. Zanim kupisz 10 metrów drutu twisted, warto przetestować, czy ten konkretny da się użyć.

Natomiast ukręcenie zwykłej grzałki nie jest wielkim problemem i od tego radzę zacząć. Dlatego odpuściłbym na razie 1 i 3 z powodów powyższych.
Mozna spróbować nr 2, ale ta grzałka wygląda na raptem 4 zwoje. W dual coilu (w griffinie) całkowity opór setup'u będzie 0,25 ohma.
Kup kilka grubości tego drutu, np. "DRUT OPOROWY KANTHAL A1" (nie wiem jakie sprzedają długości - warto zadzwonić do e-chmury i zapytać). Będziesz mógł potestować z ilością zwojów i grubością drutu - dopasować to pod siebie.
Awatar użytkownika
By STRUNA
miblah nie proponuj na dzień dobry parownika na duala.
Singla się kolego najpierw naucz. Drut kup 0,3 - 0,32, może też być SS
Awatar użytkownika
By miblah
@STRUNA: A gdzie kolego widzisz, żebym proponował duala?
Awatar użytkownika
By STRUNA
miblah pisze:@STRUNA: A gdzie kolego widzisz, żebym proponował duala?

Pośrednio zasugerowałeś. :lol:
Nie nakierowałeś tam gdzie łatwiej. *CZAJNICZEK*
By tomasz_p13
dzięki, doceniam tłumaczenie

Mimo konieczności duala na griffinie jestem skłonny zaryzykować dla samej pozytywnej opinii o nim.
KANTHAL A1 CLAPTON WIRE (28GA X2 + 32GA) sie nada ? Wszystkie potrzebne narzędzia już mam. Jeśli wypadniecie na inny pomysł to biorę pierwszy który się pojawi ;) z każdym parownikiem.

@STRUNA ogarnę duala, obiecuje! 8)
By pietrek86
Do pico 75w no Avocado 22. Prosty w robieniu grzalek. Może być pod single jak i dual.

Z doświadczenia dam radę... Nie kupuj gotowych claptonow, skretek bo tylko wrzucisz kasę w błoto jak ja :) ten drut który napisałeś będzie powodował ze po 5 chmurach zrobi sie cieplo na parowniku...

Kup drut khantal lub ss316l np 0.3—0.4
Zrob zwykła grzałke, ułóż wate, ustaw napięcie .
Zobacz efekt
Potem zrób skrętkę. Jest najprostsza (zobacz na YouTube) . Ze skrętki zrób grzałke i zobacz efekt.
Jak będzie malo to dopiero claptony.
Wtedy drut khantal 0.4 i owijka 0.18

A jak gotowce to pico + melo 3 i do tego grzałki justa(8zl) lub tritona (dwa razy droższe)
By TolekBanan
Pico plus serpent mini to doskonały zestaw dla początkującego. Jako poczatkujacy takiego używam i polecam. Proste grzałki nic nie cieknie nic nie bobrzy a jak bobrzy to z mojej winy i szybka wymiana waty.
Melo z zestawu też smaczny ale ostatnio mam problem z grzałkami. Nowa grzałka po kilku buchach bobrzy. Wszystko robione zgodnie ze sztuką czyli nasączanie grzałki odczekanie i bober. Widocznie jakaś lewa partia grzałek. To mnie całkowicie zniechęciło do kupnych grzałek. Druga opcja to K5 też proste ( do zrobienia ) grzałki dobry smak i zero problemów. Nie bać sie tylko samemu kręcić. Raz nie wyjdzie dwa nie wyjdzie ale ja sie uda to radość wielka :)
By tomasz_p13
@pietrek86

ok, avocado i zacznę od singla, SS316L (28GA) się nada? :wink:
dam sobie na wstrzymanie, a dopiero po jakimś czasie potestuje dual na dwóch najprostszych grzałkach/skrętkach. w sumie griffin nie daje mi tej możliwości. Evic ogarnie to mocą.

dzięki!
Pierwszy własny liquid

Cześć wam Ze względu na rosnące ceny mam zamiar pr[…]

Witam, Poszukuję liquidów tytoniowych o smaku pod[…]

E papieros na początek

Witam. Chcę przesiąść się na e papierosa . Cena za[…]

Dobór nowego zestawu

Przymierzam się do kupna nowego sprzętu, dlatego p[…]