EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By gerard88
#291685
Witam

Może ten temat przyda się naszym forumowym majsterkowiczom. Proponuję wstawiać tu fotki, projekty ewentualnie ciekawe pomysły. Może ktoś z tego skorzysta i zrobi coś dla dobra e-p maniaków ;)

NA POCZĄTEK:

Grzałka bazuje na A2 bulli, zamiast grzałki nad tankiem tu znajduję się pod. Moim zdaniem to strzał w dziesiątkę. Jeśli ktoś by się podjął zrobienia takiego moda - jestem pierwszy w kolejce ;)

Latarka w kwocie 9zł niestety z aluminium:[/b][/size]

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Postępy:

Obrazek

Obrazek

Żeby dopasować złączkę trzeba było rozwiercić ten element

Obrazek

Obrazek

Obrazek




Teraz czekam tylko na zamówione kartki od e-cygara:
Obrazek

W środku pomiędzy elektrodami jest dziurka na knota z siatki żeby łatwiej było potem wiązać kanthal. Ten przezroczysty element to końcówka od strzykawki z nawierconymi 2 dziurkami dla srebrnych drutów...
Obrazek Obrazek

Ta końcówka obcięta jest przy samym końcu (taki grzybek) i włożona do moda do góry nogami.

Srebrnych drucików jeszcze nie ukształtowałem tak jak w hybrydzie. Jak będą kartki to wtedy je dopasuje do reszty.

PS
Palca bym stracił przy majsterkowaniu :mrgreen:

Średnica taka jak GG Slim i EGO:

Obrazek




Końcówka złączki zalutowana żeby nie było wycieków i żeby srebrny drut się lepiej trzymał od wewnątrz.
Obrazek

Koszty:
1) Latarka LED 9zł
2) Kartek - 5sztuk z wysyłką - 21zł
3) Drut srebrny - 10cm + wysyłka - 11,10zł
4) Złączka atomizera + wysyłka - 13,90zł
5) Siatka mesh #400 A3 - 41zł
6) Kanthal D - 0,20 mm, 10mb - 23zł
7) Strzykawka - 1zł
8 ) Rurka termokurczliwa - ok 2zł
----------------------------------------------
122zł



Oczywiście to jest cena gdyby chcieć się za to brać od podstaw :D

Jeśli się sprawdzi (w działaniu) to mamy z głowy koszty tak na ok 2 lat palenia
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2011, 09:04 przez gerard88, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#292299
Hej,
Gdzie można dostać taka samą latatreczke?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By gerard88
#292301
Byłem wczoraj w castoramie po wiertła i chodząc po sklepie (jak zawsze szukam guza) przez przypadek w dziale elektronicznym znalazłem to cudeńko :zakrecony
Ostatnio zmieniony 08 maja 2011, 20:32 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gerard88
#292312
Obrazek

Jak ktoś nie chce genisis to zawsze można tu użyć sznurka jak w a2


Dla porównania oryginał A2:




-- [scalono] 08 maja 2011, 14:52 --

PucH2 pisze:Ta latareczka jest bardzo podobna do tej http://allegro.pl/latarka-led-mini-mocne-swiatlo-breloczek-i1599752549.html


Przydała by się srebrna ;)
Ostatnio zmieniony 08 maja 2011, 16:42 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Alamo
#292319
potwierdzam, w Krakowie jest w Castoramie ta latarka za 8zł
Awatar użytkownika
By sz3kla
#292335
PucH2 pisze:Ta latareczka jest bardzo podobna do tej http://allegro.pl/latarka-led-mini-mocne-swiatlo-breloczek-i1599752549.html

Tylko że ta ma tą tylną zakrętkę bardzo słabej jakości jeśli patrzeć pod kątem moda.
Mam dokładnie taką z centrum chińskiego za 3zł. Chciałem ją właśnie do moda wykorzystać, no ale z uwagi na tą zakrętkę tego nie zrobiłem. :)
Awatar użytkownika
By gerard88
#292394
Mając oryginalnego a2 można genisis zrobić w ten sposób:

ObrazekObrazek

Natomiast moja wersja bazuje na drucikach tak jak w hybrydzie lub w moim małym testowym modzie:

ObrazekObrazekObrazek

Jeśli wszystko pójdzie w dobrym kierunku to wyjdzie niezły zadymiarz:



-- [scalono] 09 maja 2011, 22:07 --

Odbiegając od bieżącego tematu, - jak zrobić z klamotów E2 genisis:

Obrazek

-- [scalono] 09 maja 2011, 22:57 --

Przeróbka oryginalnego A2 bulli na genisis:







Można też z a2 zrobić TANKA ;)



-- [scalono] 12 maja 2011, 16:19 --


510 XL CE2 + SS400 wick by Scubabatdan










Obrazek

GENISIS by Akya2120:




-- [scalono] 12 maja 2011, 20:34 --

Coś się nie mogę doczekać tych tamponów ze sklepu feelfree do mojej przeróbki latarki na genisis:
Obrazek

Zamówiłem w Niedzielę i do tej pory jeszcze przesyłka nie doszła :(
Awatar użytkownika
By gerard88
#293959
@Murof

Gdybym wcześniej wiedział.... teraz jest po ptokach :?

EDIT:

Na tym filmiku pokazałem element zrobiony ze strzykawki gdzie będę umieszczał knota. W środek włożyłem rurkę stalową żeby odseparować knota od ścianek strzykawki. Grzybek wystaje na ok 3mm żeby ewentualnie zbierał się tam liquid. (oczywiście muszę jeszcze uszczelnić ten kanał)



-- [scalono] 16 maja 2011, 18:04 --

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek










A wszystko to z takiej niewinnej latareczki LED:
Obrazek
Awatar użytkownika
By boogeyman
#295329
No nieźle, a nawet rewelacyjnie to działa na ostatnim filmiku :) Nad czymś jeszcze walczysz, czy to już prawie wersja finalna?
Awatar użytkownika
By gerard88
#295332
Jeszcze małe niedociągnięcia są. Np: muszę wzmocnić środek żeby druty srebrne były bardziej stabilne i to by było wszystko :mrgreen:

Smakuje jak Hybryda więc jest wszystko ok, lepiej być nie może :zakrecony



-- [scalono] 16 maja 2011, 22:00 --

Jeszcze 2 foteczki i filmiki z chmurzenia:

Obrazek

Obrazek

Produkt finalny - wszystko działa jak trzeba :mrgreen:



Awatar użytkownika
By boogeyman
#295499
Gratulacje :D

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By gerard88
#295513
@boogeyman
Dzięki :)



I ten wieczny bałagan na biurku :mrgreen:

Prawda jest taka że gg slim trochę nie daje rady ale na ggts ss pewnie będzie kurzył aż miło :zakrecony

Jeden minus mojego wynalazku, pojemność 1ml :lol:
Awatar użytkownika
By boogeyman
#295515
gerard88 pisze:Jeden minus mojego wynalazku, pojemność 1ml :lol:


Uuu, trochę mało, ale napewno jest poręczniejsze niż genesis, no i napełnianie dużo łatwiejsze. Tak więc można przeżyć ten 1ml ;) Jak po obronie będzie więcej czasu z pewnością będę próbował (ale najpierw muszę genesisa w końcu ogarnąć :evil: )
Awatar użytkownika
By gerard88
#295519
Trochę wprawy i będzie dobrze. Ja to już z zamkniętymi oczami :mrgreen:
Za każdym razem efekt nie to co na początku - ile ja knocików wyrzuciłem (ale to wynikało z niewiedzy). Teraz użytkownicy mają encyklopedie genesisa i jest wam zapewne łatwiej niż mi na początku.
Awatar użytkownika
By [H3]
#295521
@ Gerard88 Ale widzę że ten kabelek ode mnie, z miedzi beztlenowej, cały czas w użyciu :mrgreen: :beer:
Awatar użytkownika
By noman1
#295525
@gerard88 Tobie to wszystko wychodzi i jak się dymi, na "szczęscie" takich jak Ty nie wielu więc "ludzie wschodu" śpią spokojnie..... a szkoda :mrgreen:

boogeyman pisze:Uuu, trochę mało, ale napewno jest poręczniejsze niż genesis, no i napełnianie dużo łatwiejsze. Tak więc można przeżyć ten 1ml ;) Jak po obronie będzie więcej czasu z pewnością będę próbował (ale najpierw muszę genesisa w końcu ogarnąć :evil: )


No nie, napełnianie genesis jest trudne ?? :shock: jeden dekielek i śrubka :beer:
Dla mnie 1 ml to dyskwalifikacja :wink:
Awatar użytkownika
By boogeyman
#295526
noman1 pisze:No nie, napełnianie genesis jest trudne ?? :shock: jeden dekielek i śrubka :beer:


Nie napisałem że trudne... W nowym modzie gerarda jest łatwiejsze (no dobra, wygodniejsze), w genesisie trzeba jeszcze coś mieć pod ręką do odkręcenia tej śrubki, a tutaj raz dwa i gotowe :D
Ostatnio zmieniony 16 maja 2011, 23:35 przez boogeyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By [H3]
#295528
No ok.. ale niestety.. Zbiorniczek i reszta jest z alu..

A tak to sie nie będziemy bawić! Kiedy StailessStell? Kiedy seryjna produkcja? Chociaż 20sztuk?
Awatar użytkownika
By gerard88
#295531
Po napełnieniu "tanka" musimy tylko wycelować knotem w dziurkę od wlewu i tyle :mrgreen:

"..@gerard88 Tobie to wszystko wychodzi i jak się dymi.."

Vapuje prawie wyłącznie na genisis więc mam wprawę ot cała filozofia *CZAJNICZEK*

Jeden knot starcza mi teraz na ok 2 tygodni, więcej schodzi cm kanthala. Jak tylko zaczyna słabiej dymić to przepłukuje siatkę, suszę i nakładam nowy drucik. Użytkowanie jest bardzo tanie, niestety tego nie odczułem bo cały czas coś kombinuje i majstruje :?

-- [scalono] 16 maja 2011, 22:42 --

H3PQ4 pisze:No ok.. ale niestety.. Zbiorniczek i reszta jest z alu..

A tak to sie nie będziemy bawić! Kiedy StailessStell? Kiedy seryjna produkcja? Chociaż 20sztuk?


Zbiorniczek jest od DSE701 (to jakieś tworzywo), liquid prawie nie ma styczności ze ściankami bo spływa centralnie na grzałkę.

Co do "ss" to za tydzień będzie u peaceoffcake, już sobie dawno zaklepałem sztukę.

A raczej mam dostać do testów :mrgreen:

-- [scalono] 16 maja 2011, 23:13 --

boogeyman pisze: w genesisie trzeba jeszcze coś mieć pod ręką do odkręcenia tej śrubki, a tutaj raz dwa i gotowe :D


Ja w hybrydzie mam zrobiony koreczek z otworem o średnicy igły, dzięki czemu nie muszę nic odkręcać tylko wyciągam. Po drugie dzięki tej dziurce jest lepsze nasączenie knota. Już pisałem o tym w wątku o hybrydzie albo genisis by Djgap. Polecam to wdrożyć :D

-- [scalono] 17 maja 2011, 22:44 --

Małe modyfikacje:

1) Opór 1,3 (a było 2,5)
2) Powiększona dziurka przepływu powietrza z 0,5 do 0,8 mm średnicy
3) Kanthal 0,20 X 3 zwoje (a było 0,16 x 4)

Rezultat:



Powiem tylko tyle, efekt jest niemożliwy. Powtarzalność chmury, brak bobra i smak Hybrydy. Aż się zmachałem kręcąc ten filmik :zakrecony Łatwość napełniania zbiornika, małe gabaryty i konektor 510. Zbiornik nad grzałką - brak efektu suchego knota. Jeśli ktoś ma możliwość to niech sobie zrobi, szczerze polecam :mrgreen:
Awatar użytkownika
By borekpriv
#296176
Mój pierwszy mod na baterii 18650 , a obok jego brat EGON.
W tym modzie zastosowałem tranzystor i 2 rezystory , aby nie przepalały wyłączników , minusem tego jest plus na obudowie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By gerard88
#296206
@borekpriv

Dobra robota. Chyba nie pierwszy mod, na biurku coś się chyba nowego szykuje ;)


EDIT:









Ostatnio zmieniony 05 wrz 2011, 22:44 przez gerard88, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By borekpriv
#296307
@gerard88
No materiału mam na kilka modów , troszkę słyszałem że miedź nie jest odpowiednim materiałem na styczność z liqidem , ale przecież miedź ma tylko służyć jako body , niewątpliwa zaletą jest jej w miarę prosta obróbka i lutowanie. Materiał jest z miedzi twardej (odwiedziłem hurtownie hydrauliczną ) .Rurka miedziana fi 15 i prawie idealnie wchodzi nam głowica od EGO, baterie od Egona 13700 też b. ładnie wchodzą bez oporu , natomiast ten zrobiłem z fi 22 i bateria 18650 spokojnie wchodzi i ma jeszcze lekki luzik, muszę popracować nad zamknięciem baterii , gdyż w tym modelu w kapturku na dole zrobiłem wcięcie w kształcie litery L , po włożeniu batki samoistnie się blokuje , na pewno bardziej estetycznym była by zakrętka gwintowana z zewnętrznym gwintem (wtedy trzeba by było gwint od środka zrobić) . Dużą zaletą jest możliwość stosowania ogniw 2x cr123a czyli HV .Czy wie ktoś gdzie można kupić takie ogniwa jak w Egonach model 13700?.
EDIT
WAGA mojego moda 155 gram , dobry do samoobrony :)))
Ostatnio zmieniony 18 maja 2011, 23:52 przez borekpriv, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gerard88
#296320
do body można śmiał stosować bez obaw. Ja w swoim modzie atomizera też bym wolał stal ale póki co może być. Ważne że liquid najpierw z knota przechodzi do grzałki gdzie jest w pierwszej kolejności odparowywany.

Życzę nowych pomysłów :)
Awatar użytkownika
By Murof
#296325
gerard88, tak z ciekawości mam pytanie odnośnie ustników cygarowych. Moje są wkręcane, a ten na zdjęciu zamiast gwintu ma chyba jakąś białą uszczelkę z rowkami. Dobrze kumam, czy tak tylko widać na zdjęciu ?.

Edit. Ale ten modzik z siatką fajnie Ci wyszedł. Mój też już jest gotowy, ale czekam jeszcze na drut srebrny żeby go odpalić.
Awatar użytkownika
By gerard88
#296328
To jest od DSE701 tak jak Twoje

Musiałem pare razy nawinąć na gwint taką "uszczelkę do rur" żeby ustnik nie latał, nie wiem jak to się fachowo nazywa - wygląda jak taśma ;)
Awatar użytkownika
By Murof
#296332
Aaaa, taśmę teflonową nawinąłeś. Myślałem, że teraz jakieś inne robią, bez gwintu, wciskane na taką miękką uszczelkę z rowkami. Też by to było dobre. Te nakręcane maja swoje zalety, ale jedną zasadniczą wadę. Nie można ich dowolnie ustawić względem przycisku baterii.
Awatar użytkownika
By gerard88
#297020
Muszę stwierdzić że ustawienie zbiornika nad grzałką jest jak do tej pory najlepszym rozwiązaniem. Tu nie ma mowy aby rozgrzewały się do czerwoności druty. Knocik jest przepięknie nasączony i dymi aż miło - grawitacja robi swoje *CZAJNICZEK*



EDIT:

Kolunio ze Stanów chyba został zainspirowany moim pomysłem i zaczyna tworzyć mod ze zbiornikiem nad grzałką ;)

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... wpTObVC1JA

-- [scalono] 04 cze 2011, 17:02 --

a2 i reszta rodzinki :)

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2011, 22:44 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sz3kla
#302591
Chyba sobie kupię kilka sztuk tych latareczek, bo nudzę się strasznie, a jak się napatrzyłem na tego Twojego Genesisa to dosłownie aż wre we mnie chęć do pracy... :mrgreen:
Poza tym, z tego co widzę to ta latareczka świetnie nadaje się na a2 watkowca, a2 tanka, a2 genesisa. :D
Awatar użytkownika
By gerard88
#302593
bardzo fajna sprawa i co najważniejsze - tania ;)
a2 Genesisa polecam szczególnie.

-- [scalono] 08 cze 2011, 10:15 --

Nowy mod by Persis:





BOX VV

Jak to się mówi, jeśli chcesz żeby było coś zrobione, zrób sobie sam.....

Duperele i takie tam....




Jeszcze parę rzeczy brakuje :)

Jak mi wyjdzie ten modzik to opiszę co i jak....
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2011, 22:45 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#307186
Padła mi grzałka w giancie, więc postanowiłem coś z tym zrobić. Jakoś nie miałem ochoty rozbierać działających CE2 tylko na potrzeby sznurka (jeszcze żadnego nie zajechałem ;) ) tak więc w ruch poszedł mesh :) Trochę się namęczyłem (rozebranie gianta i łączenie kanthala), ale było warto :mrgreen: Co prawda jest to pierwsza wersja, ale i tak jestem zadowolony :) Grzałka z kanthala 0,2 4 nawinięcia, obudowa to środek gianta

Plusy:
- kopie masakrycznie, 6mg sponiewiera jak 12mg
- smak jak genesis
- dymi przyzwoicie - ale może być lepiej

Minusy:
- przy paru buchach pod rząd zalewa grzałkę - trzeba pokombinować z meshem chyba
- bardzo szybko się nagrzewa - nie do przejścia, chyba że mniej zwojów lub 0,16
- słabe "odprowdzenie dymu" (nie wiem czy to minus, ale takie coś występuje) - zmiana ustnika, widać to na filmiku
- liquid znika w oczach ;)
- czasami po puszczeniu przycisku batka nie odcina napięcia i działa dalej, miałem to samo z genesiem, nie wiem jak temu zaradzić


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
By Muchomor
#307196
boogeyman pisze:....

Minusy:
- przy paru buchach pod rząd zalewa grzałkę - trzeba pokombinować z meshem chyba
- bardzo szybko się nagrzewa - nie do przejścia, chyba że mniej zwojów lub 0,16
- słabe "odprowdzenie dymu" (nie wiem czy to minus, ale takie coś występuje) - zmiana ustnika, widać to na filmiku
- liquid znika w oczach ;)
- czasami po puszczeniu przycisku batka nie odcina napięcia i działa dalej, miałem to samo z genesiem, nie wiem jak temu zaradzić
....

Te punkty połącz razem. Nie mam jeszcze 100% pewności, ale zauważyłem związek między tymi punktami, grzanie bez zaciągania powoduje zalewanie grzałki.
I coś mi się wydaje, że masz super LR grzałkę.
Całkiem fajnie to wygląda, warto będzie spróbować takiej przeróbki.
Awatar użytkownika
By gerard88
#307197
Dobra robota :)

Możesz ten filmik na ecfie spokojnie pokazać. Scuba też zrobił moda genisis ce2, ale jemu tak nie dymił jak Tobie *CZAJNICZEK*

to jego filmik:

Ostatnio zmieniony 18 cze 2011, 18:22 przez gerard88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#307202
Dzięki Gerard, wrzucę jak dopracuje, bo wiem ze może być lepiej. Przy okazji, masz może gdzieś pod ręką filmik jak zwijać mesha żeby było zaokrąglenie? Wiem ze kiedyś wrzucales, a znaleźć teraz nie mogę :(



Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By boogeyman
#307210
Dzięki :piwo:
A ten Scuba faktycznie coś słabo dymi, ale wykonanie pro ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By gerard88
#307212
zrobił 100 sztuk razem z forumowiczami ECF. Poskładali 2000$ i zlecili jakiejś firmie do wykonania :)

-- [scalono] 24 sie 2011, 19:29 --

Pare pierdółek




i efekt:



-- [scalono] 24 sie 2011, 23:02 --

By rysio-misio
#329096
@ gerard88
Jak się pobawisz trochę tym Boxem to załóż nowy temat i opisz go .
Myślę że mimo paru drobnych wad będzie to ciekawa propozycja do
jarania np. przed kompem itd.
Ps.
liczyłeś może ile Cię to razem kosztowało ?
Awatar użytkownika
By gerard88
#329108
W sumie to nie liczyłem, bo jak zamawiałem komponenty to po kilka sztuk na raz i parę niepotrzebnych. Ale wydaje mi się że to powinno się zamknąć w 100 złotych albo i jeszcze mniej.

Sterownik + wyświetlacz trzeba zamawiać na zagranicznych stronach więc za przesyłkę płacimy więcej niż za produkt. Reszta na rodzimych.

Awatar użytkownika
By mkosmida
#329113
alternatywa jest uklad od MadVapes + wyswietlacz z miernikiem.. reszte mozna samemu poskladac
By rysio-misio
#329116
No to widzę że nie liczyłeś. Mi wychodzi jakieś 50 zł / Box
Oczywiście jeśli rozłożymy to na 1-sztukę .
Awatar użytkownika
By gerard88
#329118
rysio-misio pisze:No to widzę że nie liczyłeś. Mi wychodzi jakieś 50 zł / Box
Oczywiście jeśli rozłożymy to na 1-sztukę .



Zapewne masz rację :) Przecież to Ty mnie do tego zmotywowałeś.

Za niewiedzę się niestety płaci. Z elektroniką nie miałem nic wspólnego a złożyłem to wszystko do kupy przez Ciebie :D Wiele elementów które kupiłem przydadzą się do następnego VV BOXA :mrgreen:
By rysio-misio
#329123
Widziałem kondensatorów to jeszcze dla wnuków starczy :D
A jak tam moje dziury wiercą się ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By senio
#329131
rysio-misio pisze:No to widzę że nie liczyłeś. Mi wychodzi jakieś 50 zł / Box.


A możesz rąbek tajemnicy uchylić ? :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.