EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1643336
W sumie ma to niewielkie znaczenie ale zmienić możemy. List został wysłany zarówno do komisji (przez formularz) jak i do wszystkich posłów z komisji. Ładnie podpisany, z sympatyczną regułką itp.

Oczywiście nadal zachęcamy wszystkich aby korzystając z formularza wysyłali swoje listy do komisji, nie muszą być tak długie, ale śmiało mogą na naszych wypocinach bazować.
Awatar użytkownika
By jomat
#1643340
"list otwarty" to od razu strach w oczach, że został gdzieś wydrukowany w prasie ogólnopolskiej,
nawet jeśli to nie miało miejsca ale w każdej chwili może jeszcze nastąpić.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1643343
Aaa, o to chodzi. Tutaj po pierwsze nie mamy już odwrotu bo poszło. Po drugie my wnioskowaliśmy do komisji. A więc jest to de facto wniosek, a nie nie list. Wiem wydaje się, że to tylko semantyka ale ma to ogromne znaczenie gdyż do wniosku komisja musi się ustosunkować.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645032
Arłukowicz właśnie zaproponował powołanie podkomisji w składzie 13-to osobowym, z wysłuchaniem strony społecznej. Na razie sprzeciwów brak, ale Zembala rozpoczął słowotok na temat EIN. Według niego jesteśmy pośrednio podwiązani z lobby. Przy okazji oczywiście powołanie się na Zatońskiego też musiało się pojawić. Mówiąc krótko Zembala ciśnie na EIN jak tylko może:

"Śmierć która ma ładne opakowanie" - były minister zdrowia M. Zembala o EIN
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1645034
Nie mogę tego słuchać... Najlepsze zdanie, nie wiem czy dobrze wychwyciłem z tego bełkotu, ale, że "e papierosy to śmierć, tylko, że w ładnym opakowaniu".

RIP

edit: cisną mi się na słowa same wulgaryzmy. Ale się powstrzymam.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2016, 12:31 przez minimaluser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645037
Sprzeciwów brak odnośnie podkomisji. Latos i Kopcińska rzucili jakieś luźne uwagi z których nic nie wynika.

Poseł chyba Krynicka (strzelam mogę się mylić), jest wniebowzięta że "E-Papierosy zostały potraktowane jak wyroby tytoniowe".
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1645041
LogerM pisze:Sprzeciwów brak odnośnie podkomisji. Latos i Kopcińska rzucili jakieś luźne uwagi z których nic nie wynika.

Poseł chyba Krynicka (strzelam mogę się mylić), jest wniebowzięta że "E-Papierosy zostały potraktowane jak wyroby tytoniowe".


Niech ona do logopedy idzie, bo chyba ma jakieś problemy z wymową...
Zachwycona, bo kasa może znów płynąć szerokim strumieniem :(

Pieprzą o kosztach skutków palenia <leczenie itp>, a nikt nie widzi, że poprzez e-papierosy te koszty drastycznie zmalały??? Co za łosie!!! Chyba chodziło im o koszty, które uciekają!!
Awatar użytkownika
By andrzejc4
#1645043
O ile dobrze usłyszałem, książę Radziwiłł powiedział że rząd proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy na luty 2017 r. Zembala wypowiadał się jak typowy laik w kwestiach e-p. Tytuł profesorski nie chroni przed głupotą.
Awatar użytkownika
By einon
#1645047
andrzejc4 pisze:O ile dobrze usłyszałem, książę Radziwiłł powiedział że rząd proponuje przesunięcie terminu wejścia w życie ustawy na luty 2017 r. Zembala wypowiadał się jak typowy laik w kwestiach e-p. Tytuł profesorski nie chroni przed głupotą.


Realny czas wejscia ustawy to luty 2017.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645049
einon pisze:Realny czas wejscia ustawy to luty 2017.

Pierwszy realny czas to niestety już wrzesień - październik 2016.
Awatar użytkownika
By einon
#1645051
LogerM pisze:
einon pisze:Realny czas wejscia ustawy to luty 2017.

Pierwszy realny czas to niestety już wrzesień - październik 2016.

Mialem na mysli jak ja zrozumialem co Radziwil powiedzial. Zaproponowal zeby dac czas do lutego przez wzglad na producentow bo musza przystosowac "maszyny" itp itd.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645056
1. Kopcińska (PiS)
2. Sośnierz (PiS)
3. Kaczrowska (PiS)
4. Dziuk (PiS)
5. Szulowki (PiS)
6. Olszówka (PiS - KRiRW)
7. Latos (PiS)
8. Zembala (PO)
9. Libera-Małecka (PO)
10. Dunin (PO - KRiRW)
11. Skutecki (Kukiz'15)
12. Marek Ruciński (N.)
13. Maliszewski (PSL - KRiRW)

Zakończenie prac podkomisji do 9 maja br.

einon pisze:Mialem na mysli jak ja zrozumialem co Radziwil powiedzial. Zaproponowal zeby dac czas do lutego przez wzglad na producentow bo musza przystosowac "maszyny" itp itd.

Niestety to cały czas nawijka o producentach zwykłych fajek :( Ale nie ma co się martwić na zapas, może być i tak że ustawa nie wejdzie w życie nawet w 2017 (są na to minimalne, ale jednak szanse). Póki co jednak musimy brać pod uwagę scenariusze mniej optymistyczne aby nie spóźnić się z działaniami.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645064
@gemino: na całe szczęście takie raporty szybko przenikają do społeczności, niestety wolniej do polityków. Od informacji na jego temat na EVUN minęło raptem 3 godziny i widzę że coraz więcej stron o nim wspomina. My zapewne też coś napiszemy, gdy tylko będzie czas przeczytać go w całości, póki co rozmawiałem już na temat raportu z jednym z członków zespołu prof. Sobczaka. To są ważne argumenty, niestety abyśmy mogli takimi argumentami operować druga strona musi chcieć słuchać.
Awatar użytkownika
By adzem44
#1645085
witam,ciekawy jestem jak to wszystko się zakończy,tak słuchałem ich i miałem wrażenie że oglądam kiepską komedie,oni nie mają zielonego pojęcia o tym co mówią,argumentów żadnych, tylko jest złe i tyle.
By Heike
#1645439
"Jeżeli jesteśmy uczciwi a jesteśmy......" -padłem. Skoro tacy uczciwi to dlaczego nie trzymają się faktów? Może to my mamy jakieś urojenia i wmawiamy sobie że to jest mniej szkodliwe niż analogi? No ale cóż, lepiej wiedzą Ci, co o e-papierosach słyszeli pewnie tylko że wybuchają.
A tak na marginesie, większość z nich się wierciła jak by chciała wyjść na fajkę.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645488
Wypowiedź Mariana Zembali, widać że pan się mocno pieklił bo momentami wypowiedź nie ma najmniejszego sensu, ale przeczytać myślę że można aby wiedzieć z kim musimy się mierzyć:
Sprzeciwu nie ma natomiast chciałbym jako były minister mieć możliwość w sposób szczególny, podkreślenia wartości tego co przed chwilą powiedział minister Radziwiłł. Proszę mi pozwolić, zwracam się do pana przewodniczącego i do wszystkich państwa, ponieważ z perspektywy moich 5 miesięcy, mogę powiedzieć, że było nie boję się tego powiedzieć, haniebną porażką jeżeli jesteśmy uczciwi, a jesteśmy, że stanąłem przed w Brukseli w sytuacji kiedy tylko dwa kraje Polska i Rumunia kwestionowały wartości które są podstawą troski o zdrowie. I chcę to podkreślić, gdybyśmy nie uznali wtedy ja jako minister konstytucyjny, za zgodą pani premier z różnym, z różną opinią środowiska poselskiego, przy całym szacunku, czego nie rozumiałem. Nie mielibyśmy 12 miliardów złotych w ochronie zdrowia na najbliższe dwa i pół roku i to jest pierwsze. Podkreślam jeszcze raz, to jest racja stanu, w całości powinniśmy poprzeć Ministra Radziwiłła któremu wtedy dziękowałem. Kiedy zaroiło się w Ministerstwie Zdrowia od lobbystów, proszę Państwa ja to podkreślę wyraźnie, ci sami, tylko od ostatniego spotkania od lutego 28 publikacji, nie w brukowcach, wszystkie wykazujące w sposób pseudo naukowy i bardzo pokrętny, że oto nic się nie dzieje, zamiast palenia klasycznych papierosów wprowadzamy delikatne, prawie że zdrowotnie działające e-papierosy. Absurd, absurd kompletny, chcę to wyraźnie powiedzieć, jeżeli rzeczywiście zależy nam na zdrowiu polaków proszę wszystkie inne argumenty, pseudoargumenty medyczne, wypowiadanie ludzie pośrednio związanych z niestety z tym lobby. Proszę się nie obrażać ale mam dostatecznie dużo powodów żeby tak mówić, łącznie z tym że byłem sekowany w wywiadach prasowych różnych kancelarii, z powodu tego stanowiska. w związku z tym jeżeli rzeczywiście położymy na wadze wartość zdrowia polaków, badania Zatońskiego z klasycznym papierosem, po papierosami, pokazały o co walczymy. I to o czym mówił teraz pan Minister walczymy o stop dla dostępu dla dzieci w szkołach. Państwo już na przystankach autobusowych, tramwajowych widzicie bzdury kompletne, tak silną promocję którą widać na billboardach i nas to irytuje i kompromituje. Podsumowuje: zwracam się do wszystkich Państwa, wszystkich posłów żebyśmy w sposób jakby nadrobili to co w ubiegłym roku nie udało się osiągnąć. I w sposób jednoznaczny powtarzam, jednoznaczny, wsparli decyzję ministra Radziwiłła w tej sprawie My, nie tylko lekarze mówię to także w imieniu towarzystwa kardio-torakochirurgów, więc tego towarzystwa jako prezes elekt który odpowiada za skutki w postaci raka oskrzeli nie tylko polskiego ale brytyjskiego i każdego innego. To jest śmierć ma ładne opakowanie nazywa się elektroniczne papierosy, ale jest równie groźna w tym całym działaniu które być może państwo za chwilę usłyszycie jest pieniądz i potężne lobby z którym tak się trudno walczy. Dziękuje bardzo.

Odpowiedź w przygotowaniu :?
Awatar użytkownika
By pol
#1645491
Czy pan poseł Zembala ma jakieś naukowe dowody na to co tak wykrzykuje?
Jak ktoś krzyczy, to zazwyczaj brak mu rzetelnych argumentów.
To jest typowy przykład argumentum ad personam.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2016, 01:34 przez pol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1645494
pol pisze:Czy pan poseł Zembala ma jakieś naukowe dowody na to co tak wykrzykuje?

Chciałem go zapytać na FB ale niestety taki mamy klimat że nawet FB z nami chyba walczy:


Ale spoko zapytamy go w ten czy inny sposób.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1645537
pol pisze:Automatyczna dpowiedź zwrotna z FB:
Zembala pisze:Royal College of Physicians nie jest polskim kolegium, nie może zatem wiedzieć, co jest dobre dla Polaków.

Zgadzam się z Zembalą. Polacy są zupełnie inaczej "zbudowani" od Brytyjczyków. To co im nie szkodzi, nas zabija i odwrotnie.
Awatar użytkownika
By einon
#1645572
pol pisze:Automatyczna dpowiedź zwrotna z FB:
Zembala pisze:Royal College of Physicians nie jest polskim kolegium, nie może zatem wiedzieć, co jest dobre dla Polaków.

Trzeba mu przytoczyc jego wlasne slowa gdzie mowi o raku oskrzeli polskim i brytyjskim i kazdym innym.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By LogerM
#1651842
Dzisiaj o godzinie 12:30 odbędzie się posiedzenie podkomisji ZDR03N (chyba nie muszę wyjaśniać, że chodzi o podkomisję nadzwyczajną do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych). Posiedzenie powinno (słowo klucz) być dostępne za pośrednictwem Sejmowej iTV.
Awatar użytkownika
By xD_
#1651979
Tego nie da się słuchać,az jestem w szoku ze uzył słowa "wapowania" . Ciekawi mnie o jakich badaniach on mówił .... bo z tego co wiem to są badania ale calkowicie odwrotne niz on mowil .

A teraz "papierosy i e-papierosy to dokładnie to samo " no k...... rece opadaja :palm

Nie ma co się łudzić,do nich nic nie dotrze .
Awatar użytkownika
By pol
#1652014
Wspólne stanowiska Radziwiłł-Zembala-MZ.... e-papieros to również szkodliwy (zabójczy) tytoń.
I to by było tyle na dzisiaj. Posiedzenie Komisji zamknięte.

Do końca tygodnia można jeszcze zgłaszać uzupełnienia i poprawki do sekretariatu Komisji Zdrowia. Osobiście lub drogą mailową.

Odnoszę wrażenie, że bardzo słaby nacisk położono na oprotestowanie dodanego w projekcie implementacji zakazu sprzedaży internetowej i transgranicznej EIN.

Edit:
Robert wspomina o tym, że ministerialny projekt ustawy dodał to czego w DT nie ma, czyli sprzedaż transgraniczna i na odległość EIN, gdzie DT wspomina tylko o tym zakazie w odniesieniu do wyrobów tytoniowych, jakim EIN nie są.

Minister Radziwiłł:
"e-papieros traktujemy jak każdą inną używkę i będziemy z nimi walczyć."
Awatar użytkownika
By LogerM
#1652038
Na Zembalę brak mi słów: "elektroniczny tytoń" - mam dziwne wrażenie że koleś mówi i myśli cały czas o waporyzerach i EIN nie widział na oczy. Do niego nie ma chyba jak dotrzeć bo w Zatońskiego (tfu!) patrzy jak w obrazek.

Podsumowanie komisji - Słowa Ministra (podobno) Zdrowia Konstantego Radziwiłła:
Papierosy, e-papierosy to jest DOKŁADNIE TO SAMO.
Awatar użytkownika
By pol
#1652046
No cóż... MZ dysponuje wynikami badań, opiniami uznanych stowarzyszeń medycznych i znanych autorytetów polskiej medycyny jednoznacznie stwierdzających, że e-papierosy są tak samo szkodliwe i rakotwórcze jak tytoń.
Awatar użytkownika
By xD_
#1652079
Walka z wiatrakami ... Nie wazne co napiszecie,co powiecie ,jakie wyniki badań oraz argumenty im przedstawicie oni zdania nie zmienią . Wczesniej mialem jakieś nadzieje bo nie do konca wiedzialem z kim mamy do czynienia ale po dzisiejszym wysłuchaniu tego ich posiedzenia straciłem wszelką nadzieję . Starzy zatwardziali idioci albo ktoś ich opłaca ( koncerny tytoniowe ? )

Oni są całkowicie oderwani od rzeczywistosci,myslą ze obrazek na papierosach kogoś zniechęci ? albo ze ktoś bedzie dzwonił do infolinię podaną na paczce ? Dostęp dla nieletnich utrudnić ? jak ? Co to za problem poprosić miejscowego żula o kupno paczki w zamian za 2 zł na piwo (sam tak robiłem za małolata )

Moim zdaniem oni wcale nie chcą zeby ludzie przestali palić a wrecz odwrotnie,RAK TO BIZNES .
By orient
#1652083
Skinner pisze:Hmmm ,minister zadeklarował, że na każde pytanie odpowie na piśmie ...


Wiesz, jakoś nie wierzę w sensowną odpowiedź. Wysmarujesz elaborat z odniesieniami do literatury a dostaniesz odpowiedź, że Polacy różnią się od Anglików a on sam jest lekarzem wcale nie gorszym od tych z Royal College of Physicians. Z nawiedzonymi się nie dyskutuje, bo to nie ma sensu. Do nawiedzonych się strzela, ignoruje albo zamyka w odosobnieniu. A tak przy okazji, gratulacje dla wyborców z Katowic i Piaseczna dokonania słusznego wyboru.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1652100
Skinner pisze:Hmmm ,minister zadeklarował, że na każde pytanie odpowie na piśmie ...

Pewnie znowu otrzymałbym odpowiedź o treści:

W odpowiedzi na pisma z dnia 18 stycznia oraz 25 stycznia 2016 r., dotyczące regulacji elektronicznych papierosów, Departament Zdrowia Publicznego uprzejmie informuje, że podtrzymuje stanowisko przekazane pismem z dnia 18 stycznia 2016 r.

To cały list

To była odpowiedź zbiorcza na listy do Radziwiłła i Pinkasa które zawierały konkretne pytania (nie poruszone we wcześniejszej korespondencji), z pismami można się zapoznać na forum. Więc niech się szanowny pan minister wypcha takimi odpowiedziami.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.