EPF
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1184566
Witam wszystkich forumowiczów,
Po Drip Tanku ProgS przyszła pora na zasilanie, które nazwałem ProgS Monolit.
Projekt powstawał przez cztery miesiące i był kilkukrotnie zmieniany/upraszczany/porzucany/wznawiany aż w końcu wytoczony i wyfrezowany.

ProgS Monolit to zasilanie z connectorem hybrydowym i blokadą przycisku w przycisku. Nie posiada żadnych pierścieni blokujących. Z zewnątrz wygląda jak monolit (pierścień z karbonu na tubce jest tylko w moim egzemplarzu) stąd nazwa.
Podkreślam, że jest to wersja prototypowa :!:

Egzemplarz ze zdjęć ma w sobie baterię 18500:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tubki pod baterie 18350 i 18650 (bez ozdobnego pierścienia):

Obrazek

Oraz inne popularne zasilania z bateriami 18350 na pokładzie (ProgS Monolit ma w sobie 18500):

Obrazek

A oto jak działa blokada przycisku w przycisku:Jak zawsze proszę o opinie tak dobre jak i złe, chciałbym abyście uczestniczyli w tym projekcie i pomogli w jego rozwinięciu.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1184581
Zapowiada się dość ciekawie. Ciężko coś napisać, ale na podstawie filmiku wnioskuję, że można by trochę uszczuplić ten przycisk, bo wygląda na dość spory. W sensie, że znacząco wystaje po jego odblokowaniu. Cała reszta wygląda ok. No może poza tym karbonem, ale to pewnie dlatego, że nie gustuję w takich ozdobnikach :)
Awatar użytkownika
By se55ba
#1184588
Ciekawie ciekawie ;) bez zbędności, zwykła taka niby prostota a użeka bardzo ;)
Mnie się bardzo podoba :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1184590
Thaniell pisze:Zapowiada się dość ciekawie. Ciężko coś napisać, ale na podstawie filmiku wnioskuję, że można by trochę uszczuplić ten przycisk, bo wygląda na dość spory. W sensie, że znacząco wystaje po jego odblokowaniu. Cała reszta wygląda ok. No może poza tym karbonem, ale to pewnie dlatego, że nie gustuję w takich ozdobnikach :)


Wystaje, bo są różne długości baterii a regulacja jest właśnie w przycisku. Mam baterie Panasonic 18500 (szare), niestety nie mierzyłem ich długości. W razie co będzie można wydłużyć tubkę, aby nie było takiej szpary :wink:
Karbon zrobiłem dla siebie, projekt przewidywał "monolityczną" konstrukcję ale jeśli się komuś spodoba moja wersja, to nie widzę przeszkód w robieniu zasilań z pierścieniami akrylowymi/srebrnymi/złotymi/mosiężnymi/itp.
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1184600
Bassmaster pisze:Wystaje, bo są różne długości baterii a regulacja jest właśnie w przycisku.


To zmienia trochę postać rzeczy :) Zatem cóż można napisać. Ładny w swojej prostocie. Jak będziesz miał chwilkę i to nie tajemnica, to możesz wrzucić fotki tego przycisku, chętnie bym zerknął :)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1184610
Thaniell pisze:Jak będziesz miał chwilkę i to nie tajemnica, to możesz wrzucić fotki tego przycisku, chętnie bym zerknął :)


Oczywiście, tylko jutro. Ciekawa konstrukcja, której poświęciłem cały miesiąc. Ciekaw jestem czy ktoś to kiedykolwiek widział w innym zasilaniu :idea:

-- [scalono] 04 paź 2014, 17:49 --

Obiecane zdjęcia przycisku.

Obrazek

Odblokowany:

Obrazek

Zablokowany:

Obrazek

Oraz części składowe:

Obrazek
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1185125
Dzięki. Konstrukcja rzeczywiście dość ciekawa, ale czy nie utrudniłeś sobie zadania przypadkiem? ;) Pomysł innowacyjny ukryć się nie da, ale ja bym chyba postawił na zwykły recessed :) Taki przycisk przy dobrym układzie gwiazd może mieć w całości ( z gwintem ) 4-5mm wysokości. Zasilanie się jeszcze skróci i nie trzeba będzie nic blokować, ani odblokowywać. Choć nie powiem, bo zakupiłbym dla samej ciekawości, jak to działa i sprawuje się w praktyce.
Awatar użytkownika
By raptofil
#1185138
Wzorowa robota. Jak dla mnie możesz ten przycisk zostawić. Zawsze to jakaś nowość. Ciekaw jestem czy są duże spadki na tym przycisku. Rurka jak to rurka, jak ma wersja finalna wyglądać? Grawer? Laser? Czyścioch? Tak z ciekawości. Pierścień karbonowaty jest okrągły czy owalny? Mam jedno zasilanko od znanego twórcy gdzie rurka z karbonu jest owalna, co jest mocno wkurzające ;)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185170
Przycisków typu recessed jest całe mnóstwo i są rzeczywiście łatwe do wykonania ale mi chodzi o stworzenie czegoś nowego i polskiego. Założeniem mojego projektu było stworzenie przycisku z blokadą wewnątrz i zachowanie monolitycznego kształtu na zewnątrz. Przycisk typu recessed w najgorszym przypadku może się załączyć w kieszeni gdy coś w niej na niego naciśnie.

Nie planuję żadnych grawerów na tubkach, jedynie ozdobne pierścienie np. z kolorowego akrylu. Moim zdaniem pięknie to powinno wyglądać ponieważ pierścień będzie pomiędzy parownikiem a zasilaniem. Pierścienie będą oczywiście okrągłe :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1185177
Zatem nie pozostaje nic innego jak życzyć powodzenia i czekać na wersję finalną :)
Awatar użytkownika
By h0ise
#1185184
Tocz, tocz i pokazuj nam wersję "sprzedawalną" :D Modzik prosty, lecz prezentuje się świetnie
Awatar użytkownika
By se55ba
#1185189
Ciekawi mnie ten przycisk, jak będzie się sprawował, no i czy przyjmie się taka konstrukcjia bo chyba potrzeba już coś nowego ;)
Czekamy czekamy na finalną konstrukcję ;) oby szybko :D

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By Haze
#1185212
@Bassmaster <- w Twoją robotę to ja wchodzę w ciemno :mrgreen: Od razu mnie wpisuj na listę testerów albo nabywców wersji finalnej (ale w opcji 18350).
Awatar użytkownika
By aszer
#1185216
Ja też już się zapowiedziałem na listę oczywiście teraz już bez marudzenia :)
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185256
Co do tubek, to mam propozycję aby podczas zamawiania każdy wybierał sobie jaka długość go interesuje (oczywiście będzie można zamówić wszystkie 3 długości). ProgS tank najładniej wygląda z tubką pod 18350 (zasilanie jest odrobinę od niego dłuższe). Natomiast zasilanie pod 18350 z ProgS dripper-em niknie w zaciśniętej dłoni :cygaro:
Awatar użytkownika
By Haze
#1185261
aszer pisze:Ja też już się zapowiedziałem na listę oczywiście teraz już bez marudzenia :)

A nie mówiłem? :mrgreen: :beer:
Awatar użytkownika
By aszer
#1185269
Haze pisze:
aszer pisze:Ja też już się zapowiedziałem na listę oczywiście teraz już bez marudzenia :)

A nie mówiłem? :mrgreen: :beer:

Miałeś rację w tym i innym względzie (odnośnie oryginałów) ale już o to zadbałem.
Dla mnie rurki trzy.
Awatar użytkownika
By Haze
#1185289
@Bass <- tak z ciekawości: siedzisz w branży więc może masz wiedzę tudzież znajomych - czy jest szansa żebyś wypuścił parę sztuk w wersji CZARNEJ? Nie wiem, czy oksydowanie, czy nałożenie powłoki z karbonu, czy jeszcze coś innego... Takie pytanko z głupia frant ...
I właściwie to jeszcze jedna kwestia (chyba już za dużo piwa wypiłem :mrgreen:) - analizowałeś może koszty materiału i obróbki moda z tytanu? Pewnie co najmniej razy dwa, ale to byłoby coś gooodnego...
Awatar użytkownika
By Bassmaster
#1185357
Hmmm, kwasówkę można by pokryć np. powłoką TiAlN, która jest czarna (utwardza ona jednocześnie materiał), tylko kosztów takiej operacji nie znam. Spytam się Barjavel-a, bo wiem że on pokrywał swoje GbB 22 Mini TiN-em, czyli żółtą powłoką.

Tytan jest drogi a obróbka podobna do kwasówki 304 (ciągliwy materiał). Narzędzia szybko siadają a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że tocząc nie wszystkie detale nadają się do sprzedaży, zawsze są jakieś wadliwe. Przy materiale jak kwasówka to mały problem ale przy tytanie to już droga strata.
Nie widzę problemu jeśli znajdzie się klient, który zapłaci mi za wszystko (czas, narzędzia, wadliwe sztuki itp.) a na pytanie: Ile i na kiedy? zaakceptuje odpowiedź: Odpowiednio dużo i w swoim czasie :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Rx200 czy Hugo Vapor Rader

Siema przymierzam sie do pierwszego kupna i mam do[…]

Uwaga!!! Zmiana sposobu odbierania przesyłek wysył[…]

Dvarw mtl

Witajcie, Przymierzam się do zakupu klona drwala.[…]

Parownik MTL dla żółtodzioba

Witam Szanownych Użytkowników forum. Po kilkumiesi[…]