EPF
Awatar użytkownika
By se55ba
No właśnie ta wersja chyba najlepsza. Dosłownie Monolit ;)

Tąpniętne z centrum dowodzenia wszechświatem.
Awatar użytkownika
By bezi2
@Bassmaster gdybyś chciał to mogę przetestować Monolit z następującymi parownikami:
Senis20
GbB22
JMG
Kraken
Kayfun
Origen
Progs ;)

Baterie:
Aw 18650 2000 mAh
Panasonic 18650CH
Panasonic 18650PF
Panasonic 18650B
Sony 18650VT4
Aw 18490
Aw 18350

Pozdrawiam
Tapa tapa - pazurkiem po ekranie szumofonu. ;)
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 20:58 przez bezi2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mariogd
se55ba pisze:No właśnie ta wersja chyba najlepsza. Dosłownie Monolit ;)

Też tak uważam bo jak wiadomo nie każdemu może podobać się wersja z ozdobnym pierścieniem.Ale o gustach się nie dyskutuję.
Awatar użytkownika
By se55ba
@Bassmaster jak widzisz już czekamy na obieg ;)

Awatar użytkownika
By okrzemek
Się okrzemek nie obrazi :mrgreen: . Właśnie miałem wklejać i zastanawiałem się gdzie.
W pierwszej kolejności dzięki Marku za taką wspaniałą
zabawkę. Tak jak nie lubię guzików w dupce to tu nie mam się na razie do czego przyczepić. Skok malutki, nie grzeje się, nie zacina. Po prostu nuda ;) . wykonanie wiadomo, że extra. Do tego już Bassmaster przyzwyczaił. Poużywam kilka dni to napiszę więcej.
Jakimiś fotkami z telefonu jeszcze Was pomęczę ;)
By bard
trzeba będzię kupić :)
może się załapię nie obiegówkę ;)
Awatar użytkownika
By saradonin
Ja tylko na chwilkę, życzyć powodzenia.

Większość klepie w kółko to samo, tłumacząc się głupio przed samym sobą, że na nowo kawałka rury nie wymyśli (wygodna wymówka do rżnięcia z projektów kolegów z branży), a tu niespodzianka - świeży pomysł! *GOOD* Jak się taka blokada sprawdzi w użyciu, trudno powiedzieć, niemniej jednak miło widzieć coś nowego.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
Dzięki Panowie za motywujące słowa i chęć testowania, jeśli się uda to w ten weekend ruszy lista obiegówkowa. Nie będę ukrywał, że chciałbym aby na początku przetestowali Monolit-a forumowicze, których podejście do tematu jest rzetelne i przede wszystkim sprawdzone przy okazji ProgS tanka/drippera. W następnej kolejności będą to ludzie z utworzonej listy, chętnie poczytam ich recenzje i opinie.
Awatar użytkownika
By Krasnal45
Dwa pytania:
1. Jeżeli to nie tajemnica, to jaki tam masz gwint w tym przycisku?
2. Na ile lekko, na ile z oporem, kręci się ten przycisk na tej blokadzie i jak długo będzie się kręcił tak a nie inaczej ( czytaj o wiele lżej), bo jednak widzę tutaj pewne ryzyko, w porównaniu z klasyczną blokadą na pierścieniu, że się toto może jednak się przy nieszczęśliwym zbiegu okoliczności odblokować np. w kieszeni.
Tak czy siak, i ja chętnie bym go pomacał, skrytykował okrutnie i zmieszał z błotem ( albo i nie :mrgreen: ) w porównaniu z kilkoma innymi oryginalnymi rozwiązaniami.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
1. Gwint na głowicy przycisku to M20x1
2. Kto wie, od tego są właśnie testy. Sprężynka jest na razie dana od CorvinusS-a, czyli bardzo delikatna. Jeśli będzie się coś odblokowywało, to damy mocniejszą lub zmienimy trochę konstrukcję.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
Bassmaster pisze:1. Gwint na głowicy przycisku to M20x1
2. Kto wie, od tego są właśnie testy. Sprężynka jest na razie dana od CorvinusS-a, czyli bardzo delikatna. Jeśli będzie się coś odblokowywało, to damy mocniejszą lub zmienimy trochę konstrukcję.

Zawsze są jednakowoż magnesy neodymowe. A ja (może błędnie) właśnie widzę dla nich tam idealnie zaprojektowane miejsce :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Bassmaster
Już próbowałem z neodymami i niestety przycisk chodzi baaardzo ciężko właśnie ze względu na małą odległość między nimi. Sprężynka jest delikatniejsza i będzie pełniła jeszcze jedną ważną rolę przy zapobieganiu samoistnego odblokowywania się przycisku. Dzięki Okrzemku za naprowadzenie mnie na właściwy tor :beer:
By japs
Być może za mocne te magnesy dałeś. Zawsze można obniżyć ich sprawność przez podgrzanie w piekarniku.
By japs
Spróbować zawsze warto. Mój piekarnik oddaję do dyspozycji w godzinach nocnych gdy żona śpi. Zapraszam wszystkich chętnych na pieczenie neodymów 8) . Neodymy mają mniej wad od sprężynek i do Monolita myślę - pasowałyby idealnie. W fazie projektu przycisku , testowania , można jeszcze moderowi coś zasugerować , podpowiedzieć.
Awatar użytkownika
By Bassmaster
Wersja obiegówkowa jest już gotowa:

Obrazek

Zawiera trzy tubki pod baterie: 18350, 18500, 18650, jeden dodatkowy kołeczek (gdyby testerzy zgubili poprzedni) oraz drugi przycisk (dedykowany dla ProgS tank/dripper).
Tak jak napisałem wcześniej, chciałbym aby na początku przetestowali go (jeśli nie mają nic przeciwko): Haze, Thaniell oraz matatiti ze względu na ich doświadczenie oraz profesjonalne podejście do tematu.
Lista obiegówkowa dla pozostałych testerów zostanie utworzona jutro (wtorek 14.10.2014 o godzinie 10:00) w tym dziale:
oddam-przyjme-za-darmo-f161.html
Zależy mi na tym aby testujący posiadali jak największą bazę różnych parowników (testujemy różne długości gwintów M7x0,5 czyli popularny 510) oraz baterii (ich różne długości): 18350, 18500, 18650, także proszę o zgłaszanie się osób spełniających te kryteria.
Pamiętajcie, że jest to wersja prototypowa, obiegówka ma pomóc w dobraniu odpowiednich długości tubek pod wszystkie dostępne baterie oraz parowniki.
Dodatkowo potrzebuję sprężynkę, która kręcona zgodnie ze wskazówkami zegara będzie zmniejszała swoją średnicę. Za pomoc w znalezieniu takowej będę bardzo wdzięczny (kto rozkręci przycisk będzie wiedział o co chodzi).
Awatar użytkownika
By Haze
Bassmaster pisze:Tak jak napisałem wcześniej, chciałbym aby na początku przetestowali go (jeśli nie mają nic przeciwko): Haze, Thaniell oraz matatiti ze względu na ich doświadczenie oraz profesjonalne podejście do tematu.

Wprawdzie przetestowanie tylu kombinacji to nie takie hop-siup :wink: ale jak najbardziej nie mam nic przeciwko :mrgreen: Dzięki za zaufanie :beer:
Awatar użytkownika
By Thaniell
Również dziękuję i podejmuję się wyzwania :) A co się tyczy takiej sprężyny, to mogę spytać.
Awatar użytkownika
By matatiti
I ja ze swojej strony, bardzo dziękuję za możliwość ponownej przygody z Twoim dziełem Bassmaster. To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie, znaleźć się w tak szacownym gronie. Mam nadzieję, że obcowanie z Monolitem i wrażenia z tym związane, będą dla mnie równie przyjemne jak w wypadku ProgS'a ;)
Oczywiście możesz liczyć na moją recenzję i postaram się podejść do tematu najlepiej jak potrafię.

Tapatalk
Awatar użytkownika
By Bassmaster
Obiegówka ruszyła:
obiegowka-progs-monolit-t74302.html

Dziękuję Panowie za podjęcie się wyzwania, na Was zawsze można liczyć.
W pierwszej kolejności Monolit leci do Haze, potem bawi się nim Thaniell a następnie matatiti.

Z tą sprężynką to będzie trochę zabawy, według mnie powinna ona wyglądać tak (wybaczcie, ale tak mi renderuje program):

Obrazek

16mm średnicy na górze, 10mm średnicy na dole, wysokość ok. 6mm, drut grubości 0,5mm.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Rx200 czy Hugo Vapor Rader

Siema przymierzam sie do pierwszego kupna i mam do[…]

Uwaga!!! Zmiana sposobu odbierania przesyłek wysył[…]

Dvarw mtl

Witajcie, Przymierzam się do zakupu klona drwala.[…]

Parownik MTL dla żółtodzioba