EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By HUDY147
#121505
witam.

Doszły do mnie płyny i aromaty..

zrobiłem tak; nabrałem do strzykawki po kolei 5ml baza 3,6mg + 5ml glikol od inawery + 1 ml gliceryny aptecznej no i 8 kropel aromatu.

Powinien być dobry kop i dym chyba nie? a nawet po zalaniu na siateczke atomka ledwo co dymi i nie ma kopa..

Atomek nowy, sprawny 3,4Ohm. Watka też dobra nowa..

Dodam że płyn stał 8 godzin zanim go zalałem.. dobrze zmieszałem.

Co może być? :(
Awatar użytkownika
By amment
#121510
Masz poniżej 10% gliceryny, spokojnie możesz dodać 1 ml i mieć pod 20%, a nawet jeszcze 1 ml i mieć pod 30% - to gdzieś granica bezpieczeństwa dla atomizera...
By user
#121512
To żadna granica. Może być bez PG, tylko VG i atomkowi to nie szkodzi. Z tym przekraczaniem 30% to normalne urban legends.
Może po prostu zalany jest atomek zbyt obficie?
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 15:07 przez user, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lesmie
#121514
Daj więcej gliceryny, jeśli dalej nie będzie dobrego dymu, to znaczy że z atomizerem lub akumulatorkiem jest coś nie tak. Ja daję 10 ml bazy o mocy 36 mg, 5 ml PG i 5 ml gliceryny aptecznej i dymi mi jak trzeba.

PS

Gliceryna apteczna 86% jest dość rzadka i można jej dodać bez obaw do 50%.
Awatar użytkownika
By HUDY147
#121519
No dolałem własnie 1 ml gliceryny do buteleczki i 1 ml bazy...
Za ile moge spróbować co wyszło?

Próbowałem na różnych bateriach i to samo było.. ciekawe co będzie teraz jak się przegryzie..
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 15:13 przez HUDY147, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lesmie
#121522
Próbuj od razu, nic się nie stanie.
Awatar użytkownika
By HUDY147
#121523
Wymyje jeszcze atomka żeby zobaczyć dokładnie jaka róźnica. Zaraz napisze:)


Noo.. teraz dużo lepiej.. 6ml bazy 5 glikolu i 2 gliceryny.
Tak akurat mi pasuje :)
Dzięki wielkie za fachową pomoc :)
Awatar użytkownika
By HUDY147
#122522
A nie sądzicie że baza jest trochę rzadka? Baza od TwojLiquid oczywiście..

Ogólnie płyn mi wychodzi rzadszy niż oryginał i muszę pakować więcej watki do wkładu żeby nie wylewało.
By Pilot353
#122534
Zgadza się. Jest rzadszy. Watek nie zmieniałem. Nic się nie wylewa. Ale na noc może lepiej kłaść pod kątem aby batka była wyżej. tak na wszelki wypadek. Albo rozkręcić e petka
Awatar użytkownika
By HUDY147
#122543
z tego co mnie się zdaje to baza jest rzadka, glikol i gliceryna w miarę gęsta nie? Tak mi wynika przy ciągnięciu przez igłę. A Jakby to jakoś zagęścić?
Awatar użytkownika
By ax1
#122560
Gotowe płyny też są jedne gęstsze a inne rzadsze. Od 2 tygodni tworzę własne płyny i jest OK. Jeśli dodamy więcej gliceryny tak 20-30% to dym jest większy.
Wg mnie to nie płyn stanowi problem. Problem jak zwykle wynika z zasilania i atomizerów. Jeśli zasilanie jest dobre, stabilne i do tego dobry atomizer to żadne problemy nie występują.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#122586
A spirytusu nie dodajecie?
Ile % z praktyki uwazacie za najlepsza ilosc?
Awatar użytkownika
By ax1
#122594
krzysztofsf pisze:A spirytusu nie dodajecie?
Ile % z praktyki uwazacie za najlepsza ilosc?

Spirytus zapobiega tworzeniu drobnoustrojów w płynie. PG też zapobiega. W gotowym płynie Milda albo Collinsa występuję chyba do 0,5% spirytusu. Dodaję 3- 5 kropli spirytusu na 10 ml. Nic to nie szkodzi a może pomóc chociażby w mieszaniu.
Awatar użytkownika
By ax1
#122608
Dodając spirytus pijemy go e-paląc - to żart. Jeśli w składzie jest PG (glikol propylenowy) to spirytus właściwie jest zbyteczny.
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#122613
ax1 pisze:
krzysztofsf pisze:A spirytusu nie dodajecie?
Ile % z praktyki uwazacie za najlepsza ilosc?

Spirytus zapobiega tworzeniu drobnoustrojów w płynie. PG też zapobiega. W gotowym płynie Milda albo Collinsa występuję chyba do 0,5% spirytusu. Dodaję 3- 5 kropli spirytusu na 10 ml. Nic to nie szkodzi a może pomóc chociażby w mieszaniu.


Dzieki.
Bo nieco mnie zmieszal sklad w Boge Rm1, gdzie na zalaczonej karteczce wyczytalem miedzy innymi ethanol 10% (???!!!)
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#122635
HUDY147 pisze:To by Ci promile wykazało na alkomacie;)


Nie chce mi sie sumowac czy wszystkei skladniki dadza 100%, zakladam , ze przecinej sie przesunal. Moze ktos sprawdzi na swojej ulotce?

Tu tez jest 10%

http://e-liquidy.com/info_pages.php?pages_id=11
Awatar użytkownika
By HUDY147
#122657
10% to chyba za dużo.. tak mi się wydaje przynajmniej :) Ja czekam aż mi się aparat naładuje to zrobię kilka zdjęć z tego co już posiadam w dziedzinie e-palenia i Wam pokaże żebyście podsumowali:)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.