EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By hyh333
#1792932
Witam wszystkich.
Mam następujący problem z baterą z zestawu Smoka r80 TC , co jakiś czas zawiesza się widać tylko ikonę baterii reset nie pomaga. Odwiesza się po kilku minutach lub nawet kiedyś po kilkunastu godzinach. Pewnego razu gdy się zawiesił rozkręciłem go wyjąłem elektonikę zaczął działać normalnie od strzała, nic w środku nie było zalane nic nie uszkodzone, no to dobra skręciłem wszystko "cacy" jak być powinno i po pewnym czasie znowu to samo. Kieruje się z tym tematem o pomoc, może ktoś z was miał taki problem lub domyśla się jak to rozwiązać z góry dzięki za poświęcenie czasu na pomoc w rozwiązaniu tego problemu :D
Zdjęcie jak to wygląda: Obrazek
Awatar użytkownika
By Marksista
#1792943
Te Smoki padają na kilka rzeczy - przycisk (jak większość Smoków w ogóle) , blokada ustawienia watów, rozjeżdżanie oporu grzałki i takie właśnie zwiechy.
Przelutuj przyłącze ogniwa do płytki (oczywiście ostrożnie, cały czas płynie tam prąd) dobrą lutownicą, żeby skrócić do maksa czas grzania. Jak już tam będziesz grzebał, to to samo zrób ze złączem 510 (wyeliminuje to przyszłe problemy z blokadą "W" i rozpoznawaniem grzałek).
Jeśli to nie pomoże, to do huty z nim.
By hyh333
#1792953
Czyli możliwe że to przez ogniwa ? Zaliczył parę upadków... Spróbuje najwyżej go na żyletki przerobie.
Awatar użytkownika
By Marksista
#1792979
Niekoniecznie przez ogniwa. Od upadku owszem.
Ten (jak i inne Smoki z tej polki cenowej) mają naprawde słabe PCB. Plytka jest miękka i cienka. Joyetech robi lepsze....
Jeśli upadł, to mogło coś popękać.
Zacznij od przelutowania punktów o ktorych pisałem.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.