EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By BOYAR
#503895
Czesc Wszystkim.

Niedawno kupilem ojcu Volisha z bateria 3.1 oraz clearomizerem. Wszystko swietnie, ale po paru dniach mowi mi ze cos ciezko sie pali...Po sprawdzeniu okazuje sie ze w jego papierosie jest "efekt zatkanej rurki" - postaram sie to opisac:

Jesli wezmiecie plastikowy patyk z dziurka (np po lizaku) i pociagniecie to jesli otwor nie jest zatkany - nie ma zadnego oporu i mozecie wciagnac powietrze - i tak tez dzialaja epapierosy. Natomiast w zestawie ktory ma moj ojciec, efekt zaciagania sie jest prawie calkiem tlumiony - tak jakby ktos zatkal palcem otwor na drugim koncu.

Zrobilem testy z zestawem kolegi w nstepujacej konfiguracji:

Moja bateria jego clearomizer
moj clearomizer i jego bateria

Oba uklady dzialaja idealnie, natomiast jesli polaczy sie moja baterie i moj clearomizer - totalne zatkanie.

Czy ktos z Was spotkal sie z taka sytuacja? Niestety nie moge zwrocic sie o pomoc do punktu w ktorym kupilem zestaw poniewaz cudowanie zawieruszyl sie paragon (wiadomo, prezent daje sie bez paragonu)...

Bede wdzieczny za wszelkie mozliwe pomysly. Pytalem w jednym z punktow to sprzedawca byl mocno zdziwiony poniewaz nie slyszal jeszcze o takim problemie.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#503928
możliwości jest kilka, trochę dziwne, że usterka pojawiła się po kilku dniach, gdybym mógł to obejrzeć myślę, że znalazłbym rozwiązanie
a tak na szybko to może jest zbyt głęboko wciśnięty pin plusowy
By BOYAR
#504216
No wiec tak - ten problem nie pojawil sie po paru dniach - on byl od samego poczatku, po prostu moj ojciec nie wiedzial ze to ma dzialac troszke inaczej ;)

Co do clearomizera to po odkreceniu mozna go przedmuchac wiec tu jest ok.

Obecnie mozna palic jedynie w ten sposob : najpierw zaciaga sie dym do ust pozniej normalny wdech zeby poszlo do pluc - wtedy jest sporo dymu itd. Ale to zupelnie inny styl palenia niz na Volish`u u znajomych gdzie mozna zaciagac sie bez problemu i zadnego oporu - dym leci bezposrednio do pluc i nie ma efektu zatkania.
By mariuskowalik
#504349
Zakup nowego Clearka zapewne rozwiąże problem, ale jeśli delikatnie nie do końca dokręcisz Clearek, ale oczywiście tak żeby nie przepuszczał, czyli poluzować kilka mm na gwincie, powinno poprawić sytuację, miałem podobnie :)
By bartogorzow
#540677
Też tak miałem, pomogło rozkręcenie zestawu, dokładne umycie grzałki, wysuszenie i przepalenie jej. Chwilę później był posmak spalenizny, ale po dotarciu liquidu pojawił się z powrotem dobry smak i lekkość zaciągania.
P.S. W swoim clearku ponacinałem delikatnie te otworki od powietrza, liquid schodzi trochę szybcie, ale więcej dymu i smaku :)
Awatar użytkownika
By Artur
#540685
Miałem podobną sytuacje z oryginalnym Crystal 2 od Volisha, weź w rękę clearomizer, odkręć od dołu tulejkę, wyjmij trzpień metalowy z grzałką, wykręć z gwinta grzałkę tą ze sznurkiem taką krótką i popatrz od dołu w ten pin grzałki czy widzisz dziurkę, u mnie jej nie było i musiałem rozwiercać :) takie rzeczy odrazu od producenta

Chodzi o pin pod żółtą gumką, na samym dole - tutaj zdjęcie zapożyczone z forum
Nie chodzi tylko o to czy ją masz, ale czy również ten otwór jest pełny na 2mm a nie pseudo dziurka
Obrazek
Awatar użytkownika
By Goldi
#541586
bartogorzow pisze:U mnie to jeszcze było tak niewesoło, że zaciągałem liquid w płynie :(

Typowa postać liquidu to właśnie płyn. :wink:
Awatar użytkownika
By marehel
#541721
I jeszcze jedna podpowiedź :) Jak już wykręcisz grzałkę (to co pokazał na zdjęciu Hardknox) to spójrz czy od spodu na pinie z dziurką "powietrzną" jest wyfrezowany rowek. Miałem taki przypadek, że tego rowka nie było i po dokręceniu klirka do baterii nie było przepływu powietrza. Rozwiązaniem problemu jest pilnik i wyżłobienie rowka powietrznego, co nie jest trudne, bo grzałka jest z "miękkiego" metalu :)
Druga wada klirka to możliwy brak rowków powietrznych w metalowej tuleji obudowy klirka, na krawędzi przykręcania do baterii.
Po prostu sprawdź w którym momencie ten przepływ powietrza jest zablokowany :)
By bartogorzow
#541977
Goldi pisze:
bartogorzow pisze:U mnie to jeszcze było tak niewesoło, że zaciągałem liquid w płynie :(

Typowa postać liquidu to właśnie płyn. :wink:


:) Chodziło mi, że nie wciągałem pary a płyn.
Awatar użytkownika
By Swyty
#545830
bartogorzow pisze:U mnie to jeszcze było tak niewesoło, że zaciągałem liquid w płynie :(




Miales LIQUID w PLYNIE?!?!?! *BOJE SIE*
rozwazylbym dodanie do tego liquidu w plynie, wody w proszku to moze pomoc :twisted:

mozliwe ze zle dokreciles ustnik, i dostal sie do neigo liquid, bardzo mozliwe tez ze masz caly czpien skoszony a wtedy miedzy dripem a silikonowa uszczelka jest mala przerwa :)


annak jesli masz krotkie sznurki z grzalka musisz dbac o to by byly mokre zanim zaczniesz palic :)
By Miruin
#1875991
Obrazek

Może ten pierdolnik masz zakręcony, weź se pokręć bo to jak jest regulator przepływu czy jakoś tak, ja miałem zakręcony ten pierdolnik to też nie mogłem se possać ale jak odkrecalem górę to mogłem więc to taka zmyłka że niby w środki zjebane a tak naprawdę na górze hehe. Także no pokręć tym pierdolnikiem może pomoże ;)
Awatar użytkownika
By tajwoj
#1876030
Nie nabijaj się.
Kolega chyba specjalnie się zarejestrował żeby wyciągnąć pomocną dłoń bo Wigilia już jutro.
By Miruin - 23 gru 2018, o 16:56
Posty: 1
Rejestracja: 23 gru 2018, o 16:45

Trzeba też mieć na uwadze, że badania podstawowe i testy laboratoryjne na pewno pochłonęły trochę czasu.
Ponadto, wreszcie wiem gdzie w parowniku jest pierdolnik i co można z nim zrobic.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1876039
Nie we wszystkich sprawdzaj, tylko w tych jak wolisz.
By speed_cars
#1899054
Mam ten sam problem, z Volish Alpha. Przeczyściłem każdy dostępny element. Nic to nie dało. Mam pytanie, jak dostać się do tych elementów o których piszecie ? Możecie pokazać to na rysunku, byłoby mi wtedy łatwiej zobaczyć.
By speed_cars
#1899071
Krasnal45 pisze:Następny się obudził w siedmioletnim już temacie :lol: Widocznie właśnie ten pierdolnik Ci nie działa :lol:


Dobry żarcik ;) Nie chciałem specjalnie zakładać nowego tematu. Gdy pisałem byłem świadomy że ma kilka lat.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.