EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Nosferatu88
#1812579
Słowem wstępu: sam jestem epalaczem, ale nie sprzętu będącego przedmiotem tematu. Względnie zorientowanym, jednak w porównaniu do wielu z Was nieomal laikiem, szczególnie w temacie modów.

Mój szwagier zakupił jako pierwszą efajkę SMOK'a AL 85 i mamy problem z sensownym skonfigurowaniem go. Na ustawieniach ze sklepu chmura owocówek 6mg/ml smakuje jak wata, a wręcz często wali bobrem aż boli. Grzałka 0.6 Ω w zakresie mocy 25-40w i smakuje jak stary kapeć. Oczywiście grzałkę wręcz ponadstarannie nasączyliśmy przed pierwszym użyciem. Przy niskiej mocy jeszcze dało się chwilami poczuć choć słodycz smaku liquidu ale i tak słabo. Spróbowaliśmy wsadzić drugą grzałkę o tym samym oporze, świetnie nasączaliśmy i to samo. Próbowaliśmy trzy różne liquidy, ktore na moim starym volishu smakują ok, a tu kapeć. Kombinujemy z tym menu i nic. Podpowiedzcie ludzie kochani jak to sensownie skonfigurować, co może być nie tak? Poniżej wrzucam zdjęcie z aktualnych ustawień:
https://zapodaj.net/34db1cf10f396.jpg.html
Sorry za jakość. Nie mam tej efajeczki pod ręką, więc dokładny typ grzałki mogę napisać jutro.

Serdecznie proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1812584
box boxem, na jakim parowniku to hula bo to on oddaje smak nie box. Box to tylko zasilanie nic innego
By Nosferatu88
#1812585
Również próbowałem niższych zakresów mocy, maglowałem to urządzenie wzdłuż i wszerz nie mogąc pojąć, dlaczego wyglądający na w miarę przyzwoity sprzęt w ogóle nie chce zagrać jak należy. Teoria Gabriela bardziej do mnie przemawia- przed chwilą przeczytałem o użytkowniku smoka innego modelu z tym samym problemem. Cholerne chińskie barachło, ech. To nie wiem jak dobrać lepsze grzałki, o kręceniu ich np. nie mam pojęcia. Pzdr.

Ah, dopisany post- parownik, to już Wam jutro napiszę, bo jak mówiłem nie mam tej zabawki w ręku.
By Nosferatu88
#1812610
Tak, zestaw w markowym pudełeczku. Była w nim druga grzałka, ale nie użyliśmy jej do zmiany tylko dokupiliśmy oddzielnie w tym samym sklepie. Czyli pewnie cała partia tych grzałek jest do dupy. Najchętniej bym to zareklamował, bo to kpina, że kupujesz sprzet za 280zł i nie możesz z tego normalnie korzystać. Oczywiście takiej "pierdoły" gwarancja na pewno nie uwzględni, ale jakby pójść do sklepu ze zgłoszeniem reklamacji to może zmotywuje ich, by sprawdzili co sprzedają i sprowadzili coś, co porządnie działa. No sam już nie wiem.

Takie grzałki można krecić samemu, tak? Muszę poszukać na forum.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812619
Nosferatu88 pisze:(...) to kpina, że kupujesz sprzet za 280zł i nie możesz z tego normalnie korzystać.

Bez urazy, ale kpiną jest, gdy za takie pieniądze kupuje się TEN sprzęt :shock:
Oczywiście - moim zdaniem :mrgreen:
By Nosferatu88
#1814311
Też bym w życiu tego czegoś nie wziął. W każdym razie powiem Wam ciekawostkę- po tygodniu użytkowania pomimo smaku wędzonego bobra (mój szwagier jest hardkorem) smoczek stopniowo zaczął ziać jak należy. Teraz ta sama grzałka, która wcześniej bobrzyła strasznie (i wszystkie inne) daje normalny smak. Musiał się dotrzeć? Medżik. :) Czegoś takiego jeszcze w epetach nie widziałem.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814319
A to smoku z ryja jechało poprodukcyjnymi płynami. Ważne że Medżik zadziałał. Teraz będziesz pan zadowolony z bestii do następnego posta.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.