EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By dawidw1994
#1354151
Witam.
Mam problem z nowo zakupioną baterią. Nie chce się ona doładować do końca, albo ma jakąś inną wadę już mówię jak to wygląda. Ładując baterię całą noc, około 8 godzin, działa ona tylko przez jakieś 2-3 godziny. Stara bateria ponad 2 letnia trzymała po całonocnym ładowaniu 1,5 dnia przy moim użytkowaniu. Po podłączeniu do ładowarki, dioda na baterii albo pali się ciągłym światłem, albo non stop miga. Dioda na ładowarce, po podłączeniu rozładowanej baterii potrafi albo świecić na zielono (nie ładuje) albo na czerwono że niby ładuje, a po całej nocy rano ciągle świeci na czerwono że niby się dalej ładuje. Świeci też czasami najpierw na czerwono że ładuje, rano na zielono że naładowana, a bateria trzyma 2-3 godziny. Sprawdzałem na innej ładowarce i jest to samo.
Bateria to jakaś zwykła z allegro Ego 1300mah. Czy to wada baterii? Co oznaczają te sygnały z baterii, palenie się ciągłym światłem, ciągłe miganie. Stara bateria po podłączeniu mruga kilka razy sygnalizując że jest podłączona i się ładuje i przestaje świecić, dioda na ładowarce czerwona. Rano po ładowaniu dioda ładowarki zielona i bateria trzyma 1,5 dnia.
By amsaw
#1354153
Wewnątrz ogniwo o małej pojemności.
Tak się kończy kupowanie na Allegro u nieznanych sprzedawców - dasz linka?

edit:
właśnie zauważyłem - pół roku na forum i takie numery robisz?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2015, 10:35 przez amsaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By treblaa
#1354154
Oznacza to "oddaj do utylizacji". Jak kupuje się jakieś g***o z alledrogo to nie dziwi się, że to nie działa ;)
Masz multum polecanych sklepów na forum, kup tam jakąś fajną baterię.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1354156
dawidw1994 pisze:(...)
Bateria to jakaś zwykła z allegro Ego 1300mah.
(...)

To wszystko wyjaśnia, kupiłeś zapewne zwykły złom udający baterię do e-p.
Jeśli możesz to zwróć ten wynalazek.
By dawidw1994
#1354223
Chciałem kupić jak najtaniej bo stara bateria padała a że miała 1100mah a ta nowa niby 1300, to stwierdziłem że może być, najtańsza w punkcie na mieście 50zł a tu z przesyłką dałem coś około 20. Konto na forum założyłem może i pół roku temu ale nie siedze na forum, tylko jak mam jakiś problem to szukam.
Link z allegro z którego kupowałem http://allegro.pl/show_item.php?item=5215327494
Właśnie chyba tak zrobię, że oddam tą baterię bo przysługuje mi jeszcze te 10 czy tam 14 dni, miałem ją zostawić jako rezerwę bo zamówiłem sobie spinnera II.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1354230
Kto tanio kupuje, dwa razy kupuje.
Za 12,90 to można dobry kebab zjeść...

Spinnera gdzie kupiłeś?
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2015, 12:38 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1354233
Pisz e-mail do tego sprzedającego z allegro że odsyłasz, nie musisz uzasadniać nawet dlaczego, i przed kolejnym zakupem zastanów się ile prawdy jest w stwierdzeniu że "tanio znaczy byle jak".
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1354235
dawidw1994 pisze:http://allegro.pl/hit-bateria-vision-spinner-ii-2-1600-mah-kol-24h-i5234018648.html
Czyli mówicie że to nie wadliwa, tylko gówniana bateria i stąd te problemy?


Spinner 2 za 49,99 to zbyt piękne żeby było prawdziwe.
Obawiam się, że dostaniesz podróbkę.

Tyle kosztuje oryginał u oficjalnego dystrybutora Visione na Polskę:
https://www.e-dym.pl/Najni%C5%BCsza_cen ... er_II.html

Czyli jednak kto tanio kupuje... trzy razy kupuje? :mrgreen:
By dawidw1994
#1354240
Komentarze mają pozytywne, wiem że nie ma co się tym sugerować, ale na zdjęciach oryginalne pudełko itp. Zawsze można odesłać jak coś będzie nie tak, byle nie trzymała 2 godziny jak ta moja "nowa"
Awatar użytkownika
By Peter007
#1354241
Możesz spróbować podnieść pin w baterii ale to nie zmienia faktu, że ta batka to jakaś kiszka
Awatar użytkownika
By Skinner
#1354254
Pytasz o radę. Dostajesz radę. A następnie dalej próbujesz zrobić po swojemu i po taniości. Tak się nie da. Allegro omijaj szerokim łukiem. Kupuj u sprawdzonych i polecanych dostawców.
By dawidw1994
#1354565
Pytając sprzedawce czy to orginalne baterie dostałem taką odpowiedź: "To oczywiście klony tak jak wszystkie na Allegro".
A jak to jest z tymi rabatami w e-dymie, bo chcę do tej baterii kupić Aerotank MOW https://www.e-dym.pl/Clearomizery/Bezwa ... k_Mow.html
Cena po rabacie jest z gwiazdką jednak nigdzie nie ma opisane jakie warunki trzeba spełnić żeby ten rabat otrzymać.
By dawidw1994
#1354578
No dokładnie, już wiem bo sie zarejestrowałem i jak dodałem do koszyka to dostałem rabat. Zamówiłem jednak w e-dymie i baterie i clearomizer, lepiej dopłacić te pare złotych i ale mieć porządny sprzęt.
Awatar użytkownika
By Peter007
#1354581
Jak się zarejestrujesz to z automatu dostaniesz 10% rabatu na pierwsze zakupy
By dawidw1994
#1356173
Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu, czy ładowarka "znanej i cenionej" firmy Foof nada się do ładowania Spinnera 2, nie będzie podawała za małego lub za dużego napięcia?
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1356237
dawidw1994 pisze:Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tu, czy ładowarka "znanej i cenionej" firmy Foof nada się do ładowania Spinnera 2, nie będzie podawała za małego lub za dużego napięcia?

Ja swojego sprzętu nie wtykam do byle czego.
Kup normalną ładowarkę, koszt to niecałe 20 pln.
https://www.e-dym.pl/Akcesoria/%C5%81ad ... _230V.html
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1356245
Będzie ładować, kwestia czy na raz czy dwa razy (Spinner 2 miewa problemy z ładowaniem) . Jak zadajesz pytanie, podawaj parametry sprzętu.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.