EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By ZeeNooN
#1840926
Siema. Kupiłem boxa, a w nim 2 akusy, które były rozładowane. Przy próbie naładowania w ładowarce początkowo nie chciało wcale ładować ale po kilku próbach złapało tyle że dużo to nie pomogło. Na usb to samo. Niby ładuje ale tak jakby nie do końca. Na ekranie niby się ładuje ale wolniej niż drugi, a na pokazie procentowym ciągle ma 0% podczas gdy druga ma 50%. Gość mówił że długo był nie używany i czy to może być przez to i czy wystarczy dłużej trzymać w prądzie?
Awatar użytkownika
By Killarun
#1840928
Musiały naprawdę długo leżeć i ich woltaż spadł poniżej zalecanej wartości. Spróbuj przetrzymać je dłużej pod ładowaniem, na początku powinno być bardzo wolno, później winny się rozkręcać. Jeśli jednak to nic nie da - zrozumiałe, trzeba będzie kupić nowe akumulatory.

EDIT
Wybacz, nie doczytałem, że chodzi o jeden akumulator. Potraktuj moją wcześniejszą wypowiedź jakby była pisana o tym nieładującym się ogniwie ;)

EDIT 2
Gdyby moja porada nie zadziałała - poczekaj jeszcze na odpowiedzi innych. Może ktoś zna jakiś elektrotechniczny trik na przywrócenie ogniwa do życia?

EDIT 3
I oczywiście to ładowanie pod zewnętrzną ładowarkę, nie przez USB.
Awatar użytkownika
By Timi
#1840930
Ogniwo uszkodzone poprzez nadmierne rozładowanie nie nadaje się do używania w EIN. Jest po prostu niebezpieczne.
Jeśli masz np. latarkę, to można próbować go odratowywać. Do tego służą ładowarki posiadające odpowiedni tryb. Nigdy nie uda się już przywrócić jego pojemności i wydajności prądowej, ale do latarki, przy zachowaniu czujności będzie OK. Jeśli nie masz dla niego innego zastosowania, to niestety recykling.
Drugie ogniwo potraktuj tak samo. Akumulatory współpracujące w boxie powinny być identyczne.
By ZeeNooN
#1840965
Właśnie pożyczyłem ładowarkę i trzymam tego jednego dziada. Jak nic nie da to domyślam się że używanie jednego nowego, a drugiego starego jest po prostu głupie. Zobaczymy co się będzie dziać. Dzięki za odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1840966
No cóż, jeśli to mod na dwa akumulatory, to używanie w nim jednego akumulatora dobrego a drugiego po reanimacji
również nie jest dobrym pomysłem.

Dwa nowe, sprawdzone i sparowane akumulatory, to według mnie optymalne rozwiązanie, bezpieczne zarówno dla moda jak i jego właściciela.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.