EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By dodjasz
#1712665
Witam,
Od tygodnia jestem posiadazem sprzętu z tematu. Mam pytanie do posiadaczy:

Na jak długo wystarcza Wam grzałka? Moja wytrzymała ok 1 tydzień co wydaje mi się dość krótko. W dodatku przez ten tydzień wychmurzyłem ok 20ml liquidu co nie jest chyba dużo.
Co można zrobić, żeby wydłużyć żywotność grzałki? Czy kupno grzałk1 np 1,0 oma wpłynie na żywotność grzałki?
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2016, 10:33 przez dodjasz, łącznie zmieniany 1 raz.
By luq92
#1712673
W AIO to chyba norma. Mi starczyła też na około tydzień, druga na 3-4 dni. Używasz tych dołączonych do zestawu? Kiedy kupiłem 0,5 Cubisa starczyła na dłużej.
Awatar użytkownika
By dodjasz
#1712678
Narazie mam te z zestawu. Właśnie wybieram się dziś na zakupy i nie wiem czykupować 0,6 czy może słabsze/mocniejsze.

trochę lipa.... kolega ma Smoka (też jakiegoś AIO), który co prawda był dużo droższy, ale mówi, że grzałki nie zmianiał 3miechy. Zaznaczam, że on ma drugi zestaw także siłą rzeczy tego smoka nie użytkuje intensywnie.
By e-Ivy
#1712682
Spróbuj na chwilę odkręcić górny cap (czyli tę część z dripem i grzałką). Często w AIO zdarza się krótkotrwałe bobrzenie i wystarczy właśnie w ten sposób przewietrzyć.
Tydzień żywotności grzałki to bardzo mało. Ale zauważyłam pewną ciekawostkę - na jednym AIO grzałki wytrzymują mi ponad miesiąc, a na drugim (i to rezerwowym, używanym znacznie rzadziej) wystarcza na ok. 2 tygodnie. A grzałki są takie same, z tego samego źródła. Używam grzałki 0,6 oma, moim zdaniem najlepiej się sprawdzają w tym sprzęcie.
Awatar użytkownika
By malina
#1712689
Na żywotność grzałki ogromnie wpływa nie tak ilość odparowanego liquidu ale jaki ten liquid na nim wapujesz.
Niektóre liquidy zabijają grzałki migiem więc raczej w tym temacie sobie po testuj, który byłby najbardziej przyjazny dla twoich grzałek.
By e-Ivy
#1712697
Malina, na obu AIO wapuję zawsze ten sam liquid i z tej samej butelki. Ustawienia airflow też takie same. Oba AIO pochodzą z tego samego sklepu, choć z różnych dostaw. Ot, zagadka.
Awatar użytkownika
By mona01
#1713083
Tu bardziej chodzi o skład i kolor liquidu.
Reguła jest taka, że ciemne liquidy (np. czekolada, kawa) oraz słodkie (z dodatkami "dosładzaczy") powodują szybsze zarastanie grzałki nagarem.
Najmniej zanieczyszcza grzałkę sama baza bez dodatku aromatów.
Awatar użytkownika
By xMisiek95
#1713451
Generalnie Aio ma słabe grzałki. Mi średnio po 1-2 tygodniach bobrzyła. Po rozkręceniu grzałki okazywało się, że nagaru pełno a wata spalona.
Grzałka 0.6 wystarczała mi jednak na dłużej niż 0.5
Poza tym 0.5 ma inną obudowę u góry. Lubiła często strzelać liquidem
By blaise18
#1716633
Cześć,
Mam podobny problem z moim Aio, pierwsza grzałka to była bajka, smak super, chmura spoko, wydajność całkiem ok bo 2,5 tanka na dzień przy intensywnym wapowaniu. Niestety wapowałem sobie podczas ładowania, dolałem liquidu trzy buchy i masakra, spalenizna itd. Stwierdziłem, że to koniec grzałki więc wymiana i dalej to samo smak praktycznie się nie zmienia zmieniając liquid. Wymienialem już 3 grzałki i dalej to samo, co prawda wydaje mi się że chmura jakby większa ale smak jest tragiczny. Grzałki oczywiście zalane i odczekane. Liquidy BM, grzałki 0,6 i 0,5 Ohm.
Macie jakieś rady? Może jakiś układ regulujący napięcie albo temp padł i przez to taki efekt?
By bobgraj
#1716750
Bardziej bym strzelał w zbut dużo waty upchanej w grzałkę. Musisz igłą poruszać w wacie aby ją troszkę rozbić.
Awatar użytkownika
By miblah
#1717571
Nie miałem w rękach grzałki 0.6 od AIO, ale wiem, że konstrukcja jest ta sama co w cubis. Grzałki na cubisie działają mi ponad 4 mce.

Tak jak pisze malina i mona01 na grzałki wpływ ma rodzaj LQ. Te z aromatami na bazie cukrów należy wywalić do kosza, bo są mordercami. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na proporcje glikolu do gliceryny w LQ. Ja stosuję własny LQ w proporcjach 34% gliceryny, 66% glikolu (myślę, ze można kupić gotowce w takich, lub zbliżonych proporcjach). Generalnie im więcej gliceryny, tym gęstszy LQ - co znaczy gorszy transport LQ na grzałkę i "bober". Z drugiej strony jak płyn będzie za rzadki (czyli więcej glikolu, niż 66%) grzałkę może zalewać i bulgotać.

Wydaje mi się, że 40VG do 60PG też będzie ok, ale 50-50 raczej bym odradzał.

Sugeruję też zakup bawełny (najlepiej nie wybielanej - jest tanio w lepszych sklepach EIN - nie sądzę, że w eSW - to ten nienajlepszy :piwo ). Grzałkę łatwo się rozkłada nie niszcząc drutu. Często wystarczy ją przewinąć w nową bawełnę i może śmigać dalej.
Awatar użytkownika
By dodjasz
#1740481
Koledzy a jak czyścicie swoje e-papierosy? sam mam AIO i po jakimś czasie użytkowania chciałbym doprowadzić go do stanu "prawie nówka". Zauważyłem np. że w okolicach ustnika zbiera się liquid tak jakby pod tym ringiem wokół miejsca, w którym wkłada się ustnik. Nie idzie tego doczyścić bo cały czas ciesz wylewa się. Oczywiście w małych ilościach ale jednak.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.