EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By SpazFunbags
#1833021
No witam.

Przychodzę z problemem, który mnie nęka od paru dni. Z jakiegoś powodu, moja grzałka jakby zaprzestała wsiąkać liquid.

Wszystko zaczęło się od momentu, kiedy pociągnąłem srogiego bucha, nie mając już w środku już ani krzty płynku. Dolałem płynek, poczekał aż nasiąknie i paliłem dalej. Nic się nie działo, dopiero w pracy poczułem, że coś jest nie tak. Po paru większych buchach, zacząłem odczuwać posmak grzałki, więc pomyślałem, że przez swoją nie uwagę spaliłem grzałkę. W zestawie z górą miałem dodatkową grzałkę, więc odkręciłem starą i włożyłem nową. Na początku wydawało się być wszystko w porządku, ale problem nie ustał. Dzień po wymianie grzałki, zaczęła ona zachowywać dokładnie tak samo, jak poprzednik którego spaliłem. Zauważyłem też, że płynku ubywa, mimo, że dawał dużo dymu a smak był wyraźnie niemy, jak gdybym palił samą bazę z domieszką smaku. Również na wlotach grzałki, gdzie jest widoczna wata, zaczęły osiadać bąbelki powietrza, gdzie wcześniej po prostu się uwalniały, a nie zamierały w bezruchu. Rozkręciłem ją parę razy, po przeczyszczałem, przedmuchałem, skręciłem na nowo i dalej mam ten sam efekt. Jedynie czego nie zrobiłem, to nie przegotowałem tych grzałek, chociaż nie wiem, czy dało by to jakikolwiek efekt, skoro tylko jedna była przeze mnie przepalona na sucho, a druga była nieruszana. Również co jakiś czas dawałem parę kropelek do środka góry, aby wata szybciej nasiąknęła.

I teraz mam pytanie do was. Skąd ta przyczyna i jak mogę się jej pozbyć?

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem w tym modelu, lub w podobnym? Może ktoś mnie nakierować co zrobić, by góra znowu działała sprawnie?

Co do dołu, korzystam obecnie z GEEKVAPE AEGIS 100W TC BOX MOD.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1833286
Czy przed zamontowaniem grzałki nasączasz ja paroma kroplami liquidu? Może być tak że w grzałkach ta wata w otworach jest zbyt mocno upchana i małą igłą trzeba by było delikatnie ją rozwiercić. Poczekaj jeszcze na wypowiedzi użytkowników tych parowników.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SpazFunbags
#1833689
Nasączałem grzałkę od środka i to parę razy, ale wątpię by to była wina wacików. Gdyby to był problem ze zbyt mocno zbitą watą, to po przykręceniu nowe grzałki problem powinien zniknąć. A tak, kiedy przykręciłem nową grzałkę, problem pozostał. Myślę, że to może być coś związanego z dołem grzałki, przez zbyt częste zakraplanie jej, ale wątpię. Do tej pory problem nie zniknął i dalej nie mam pojęcia co zrobić, chociaż szukałem na goglach jakiś odpowiedzi i nic nie znalazłem.

Mam nadzieję, że uda się ten problem rozwiązać.
By Staszek.S
#1833693
Na jakiej mocy i ustawieniach używasz moda... i jaki liquid? Może za gęsty i zbita wata nie nadąża?
poze tym, chodza słuchy o dość częstych problemach jakościowych z gotowymi grzałkami do smoków...
Po nasączeniu waty i zalaniu liquidem... jak długo odczekałeś przed używaniem na poprawne i pełne nasączenie sie nośnika ?
Awatar użytkownika
By SpazFunbags
#1833696
Śmigam głównie na 65 woltach, stopniowo obniżając sobie do 55, ponieważ jest to najoptymalniejszy woltaż dla tej grzałki a grzałka jest zależna od stopnia naładowania baterii w modzie. Ustawienie, gdzie moc grzałki jest zależna od baterii jest jak gdyby standardowy ustawieniem i zwie się po prostu "POWER". Mod posiada jeszcze inne ustawienia, takie jak: TC-NI, TC-SS, TC-TI, TC-TCR, VPC oraz BYPASS. Nie mam zielonego pojęcia jak działa reszta.

Co do liqidu, kupuje je od znajomego. I kupowałem je, zanim jeszcze zmieniłem moda. Wcześniej nic się nie działo, wszystko działało jak trzeba. W starszym modzie którym był SMOK AL85 z górą IJUST z grzałką EC 0.3 oma, nie występował ten problem, nawet po przeciągnięciu ją na sucho. Jeśli zaś chodzi o zalewanie nowej grzałki, to zawsze odstawiałem ją na parę minut czasem do pół godziny.
Awatar użytkownika
By tabacznik
#1833760
SpazFunbags pisze:Śmigam głównie na 65 woltach...


Chyba chodziło o Waty. Wolt ma oznaczenie "V", a Wat "W" :)
Awatar użytkownika
By SpazFunbags
#1834346
Panowie wybaczą. Owszem, chodziło o Waty :D.

Pomyślałem, że być może wata jest zaklejona w jakiś sposób, lub któraś część atomizera, więc postanowiłem ją przegotować. Chwili obecnej przegotowałem, wyczyściłem i wysuszyłem cały atomizer, łącznie z grzałką. Dam znać, czy to coś dało, czy dale będzie ten sam problem.
By Staszek.S
#1834753
No nie wiem czy wygotowanie grzałki cos pomoże...
Piszesz że uzywałeś juz tych liquidów.. ale na innym sprzęcie...
Może do tego sprzętu jest za gęsty? Choc ja na tfv8 (zwykłym) używam liquidów które podchodza pod 80% VG i są słodkie i problemów nie mam...
Awatar użytkownika
By SpazFunbags
#1834892
Udało mi się rozwiązać problem, to była jednak wina liquidu. Kolega zakupił aromat, który był zbyt gęsty, przez co po zmieszaniu z bazą, która sama z siebie jest dość gęsta, zamiast się się rozrzedzić jeszcze bardziej zagęściła, przez co wata praktycznie się nie nasączała bo cały liquid był za gęsty.

Podejrzewałem to, ale byłem pewien, że to moja góra szwankuje. Ale zalałem od kolegi nowo rozlany płyn na innych aromatach i problem magicznie zniknął. Dobrze myślałeś Staszek.S :D Dzięki za wszelką pomoc, problem uważam za rozwiązany.
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.