EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By luq92
#1745151
Witajcie. Mam mały problemik z ukręceniem sensownej grzałki na ECR Eleafa. Mianowicie zanabyłem drut Kanthal 0,4mm i watę muji. Kręciłem na średnicy 2,8 oraz teraz 3mm zginając wpół drut i kręcąc po dwa zwoje, co w sumie daje 12, ewentualnie 10, ucinałem z płatka kawałek waty jakieś 6-7mm i ucinałem zaraz przy ściance grzałki. Końcowy opór oscyluje w granicach 0,42 - 0,5 ohm. Wszystko zalane i odstawione na parę minut. Przy 3-4 większych buszkach na nawet 25W czy czasem 20W czuć lekki posmak boberka.
Niżej dodaję zdjęcie poglądowe mojej pierwszej grzałki, z tą różnicą, że wata po bokach bardziej przycięta oraz jest więcej zwojów przylegających do siebie. Sama szerokość grzałki się nie zmieniła. Góra jest od iJust2, ponieważ w Melo zbiłem tubkę, ale tam było to samo a musiałem coś na szybkości kupić przed świętami :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745155
Dość trudno wywnioskować coś ze zdjęcia, ale wygląda na zbyt mocno upakowaną watę wewnątrz coila. Jeżeli to muji, to powinna się ładnie rozszerzyć po kilku godzinach nasączenia i nie potrzeba jej aż tak wiele. Spróbuj upakować jej troszkę mniej i luźniej np używając szkota ze środkowej(cienkiej) warstwy muji.
By luq92
#1745157
Wydaje mi się, że nie upycham jej przesadnie dużo. Zawsze odrywam zewnętrzne paski waty po ucięciu po obydwu stronach. Wchodzi w grzałkę z leciutkim oporem.
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745159
To może inaczej / Jeszcze dokładniej... Buforujesz sobie masę liquidu po bokach... Całość dodatkowo zwiększa objętość po nasączeniu i cała para idzie w gwizdek. Spróbuj zrolować całość tak jak napisałem wcześniej i nie ubijać przy tym waty(ładnie ją rozproszyć) dodatkowo ograniczając bufory boczne do minimum.
By luq92
#1745161
Czyli przy wycięciu kawałka waty oprócz usunięcia bocznych ścianek usunąć jej jeszcze więcej? Powiedzmy połowę grubości płatka? Ma wejść bez żadnego oporu i latać sobie luźno w grzałce przed zalaniem? Po bokach staram się ucinać watę jak najbliżej grzałki i ją "rozpraszam".
Awatar użytkownika
By TooCruel
#1745164
Jeżeli ładnie ją rozproszysz to jakbyś jaj nie upychał nigdy nie będzie latać luźno. Ani za dużo waty, ani za mało. Muij potrzebuje chwili czasu, żeby ładnie się rozszerzyć. Coś co nie oddaje kompletnie smaku zaraz po zawickowaniu może rewelacyjnie spisywać się np drugiego dnia. Tylko pamiętaj, że Muji to nie FF i dość szybko przesiąka danym smakiem(nie adaptując się szybko z innym, lub kompletnie przegryzając jeden smak z drugim po zmianie liquidu). Na tym nośniku najlepiej twardo trzymać się jednego smaku. Jeżeli sam miałbym wybierać nośnik do tego typu prostej grzałki to byłby to najprawdopodobniej FF cotton blend, ew cotton ballsy.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2016, 09:29 przez TooCruel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1745165
Może pomoże :wink:
- fi grzałki 2.5 - 3 mm
- zwoji 7, ściągnij bardziej
- wata dość luźno, delikatnie zrolowana, końcówki przyciete i tapirka na końcach.
Moim zdaniem, ze zdjęcia problem polega na zbyt dużej ilości drutu w stosunku do nośnika. Jak ma ten transport wyrabiać gdzie 3/4 setup'u to spirala.... Patrząc wizualnie :wink:
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1745184
Zbyt obfita spirala, stanowczo mniej drutu :wink:
By luq92
#1745185
No teraz też tak patrzę i sporo mi się żelastwa wydaje :D To może nie 10 a 8 zwojów zrobię na 3mm i mniej watki i zobaczymy. W sumie jak się dobrze skupię przy wapowaniu, to czuję bardziej drut niż paloną watę, więc może i tutaj jest problem.
Czyli podsumowując:
- mniej waty, coby w miarę luźno siedziała w grzałce, cięta przy samej grzałce
- mniej zwojów

Będzie git? :D
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1745192
Daj po 5mm kosmyki po każdej stronie spirali, rozczochraj :beer:
By jagu123
#1745201
Twoja grzałka (po powiększeniu) jest jak litera X. Środkowe zwoje są dużo mniejszej średnicy niż końcowe.
Nawiń tak , aby wszystkie zwoje były tej samej średnicy i zastosuj się do rady Tymona.

W pierwszym poście piszesz ....zginając wpół drut i kręcąc po dwa zwoje, co w sumie daje 12, ewentualnie 10
Jakie zaklęcie wymawiasz kręcąc dwa zwoje podwójnie złożonego drutu aby uzyskać 12 lub 10 zwojów.
Ujawnij to zaklęcie, będę Ci bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1745205
to jest chyba tzw. parelka.... piszę chyba bo nigdy jej nie robiłem :)
By skaecik
#1745213
Więc zrób jej maks 4 zwoje, co da ci 8 pojedynczych. Ładnie ściśnij, i nie przesadzaj z watką, będzie git.

Wytapatalkowane
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1745407
Kolega, jak widzę, prawdopodobnie chciał zrobić paralelkę na wzór IJustowej grzałki 0,3 oma. Tyle tylko, że w oryginale jest to grzałka kominowa i wtedy taka ilość drutu się swobodnie mieści. W grzałce poziomej to nie ma sensu, na tak krótkim odcinku. W zasadzie, to taki mini piec indukcyjny wyszedł i nic dziwnego, że transport nie wyrabia. Zwykła, prosta grzałka z drutu 0,4 mm na trzpieniu 2,5 lub 3 mm wystarczy do porządnej chmurki.
By luq92
#1745414
Także tego. Zrobiłem wczoraj po pracy parelkę z 8 zwojów, dałem 5mm pasek watki z zestawu Eleafa, bo muji się skończyło i usunąłem jakieś jej pół grubości i jak na razie jest bajka. Tylko przez jakiś czas czułem posmak drutu po jego formowaniu na gorąco. Nie wiem czy tak ma być? Po podgrzaniu dwa razy do czerwoności leciał lekki dymek i trochę smrodu, który utrzymywał się przy wapowaniu i jak na razie ustał po odparowaniu jakiegoś 1ml LQ. Przy głębszych buchach na 20W było to czuć najbardziej.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.