EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730251
Poprzednio miałem Windowsa 7. Od kiedy przeszedłem na Win 10 nie mogę zaktualizować wtyczki Adobe Flash Player.
Wszystko idzie dobrze do momentu zainstalowania na komputerze. Po kliknięciu "instaluj" pojawia się komunikat "Błąd inicjowania aplikacji".
Nie ma żadnego kodu błędu. Na stronie Microsoftu nic na ten temat nie mogę znaleźć. Problem występował przy poprzedniej wersji Flash Playera i przy obecnej 23.0.0.205.
Przeglądarka - Firefox.

W czym tkwi problem?
Awatar użytkownika
By krisIs
#1730299
Najlepiej tej najbardziej dziurawej wtyczki nie instalować wcale. W zasadzie do niczego już nie jest potrzebna, a stwarza spore ryzyko na zainfekowanie komputera syfem poprzez tzw. 0day-e :)

Ja od przeszło dwóch lat nie mam jej zainstalowanej i do tej pory nie natknąłem się, żeby sprawiło to problem.

Ale jeśli bardzo chcesz, to najpierw w panelu sterowania odinstaluj starszą wersję, wywal ręcznie cały katalog i pobierz na nowo ze strony Adobe odznaczając chęć zainstalowania dodatkowego antywira (czy co tam teraz jest w komplecie).
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730304
krisIs pisze:Ja od przeszło dwóch lat nie mam jej zainstalowanej i do tej pory nie natknąłem się, żeby sprawiło to problem.


I nie masz problemów z odtwarzaniem w formacie Flash?
Awatar użytkownika
By krisIs
#1730325
Youtuba? działa bez, cda też.
Jedyne czego brakuje to czasem mecze na sport.tvp.pl

ipla i inne tego typy bzdety czy tam tvn plejery omijam szerokim łukiem. Są nowsze technologie, tylko im się przystosować nie chce.

Zagraniczne serwisy z których korzystam w 99,5% nie wymagają flasha (chyba, że jakaś reklama prosi o instalację). Nawet te dla dorosłych ;)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730326
Jak usunąć tego Flasha z panelu sterowania? Na razie nie za bardzo ogarniam Win10.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730346
Gdzie go znaleźć to ja wiem :D Tylko jak go odinstalować. Prawy myszy jest tylko, "otwórz i utwórz skrót".
By katoda
#1730505
Ewidentnie klikasz nie tam, gdzie trzeba. Wchodzisz w stary Panel Sterowania i pod sekcją "Programy" masz "Odinstaluj program". Na liście programów znajdujesz Flasha i klikasz 2x
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730519
Do odinstalowania programów używam Revo Uninstaller. Usunąłem Flash Playera i niby wszystko powinno być o.k. W starym Panelu już byłem ale tam Flasha już nie ma, dlatego nie mogłem go znaleźć. Natomiast jest w tym "drugim". I co dziwne klikając w niego otwiera mi się "Menedżer ustawień programu Flash Player".
Korzystając z Revo U. nigdy nie miałem podobnej sytuacji. Teoretycznie Flash jest usunięty, jednak fizycznie nadal jest na kompie.
Awatar użytkownika
By Kris.S
#1730534
bulit73 pisze:Poprzednio miałem Windowsa 7. Od kiedy przeszedłem na Win 10 nie mogę zaktualizować wtyczki Adobe Flash Player.
Wszystko idzie dobrze do momentu zainstalowania na komputerze. Po kliknięciu "instaluj" pojawia się komunikat "Błąd inicjowania aplikacji".
Nie ma żadnego kodu błędu. Na stronie Microsoftu nic na ten temat nie mogę znaleźć. Problem występował przy poprzedniej wersji Flash Playera i przy obecnej 23.0.0.205.
Przeglądarka - Firefox.

W czym tkwi problem?

Podejrzewam że cały twój problem tkwi w nieoryginalnym Win10 ,mam i używam od roku , żadnych wtyczek nie instalowałem,wszystko odtwarza(miałem podobne problemy jak ty na Win7 i Mozilli teraz używam Chrome :mrgreen: ) sam się aktualizuje czasami 2 razy w miesiącu co mnie czasami denerwuje ale według mnie to najlepszy system jaki używałem choć opinie w necie są różne.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730535
e-Jacek pisze:Ten jest zintegrowany z edge i go nie usuniesz


Jeżeli został w systemie to dlaczego nie mogę go zaktualizować? A co najśmieszniejsze wczoraj instalowały się aktualizacje i jedną z nich była "Aktualizacja zabezpieczeń dla Adobe Flash Player".

@Kris.S Win 7 był oryginalny a na Win 10, przeszedłem w ramach bezpłatnej aktualizacji oferowanej przez microsoft.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1730549
Nic ci nie odtwarza czy tylko niektóre strony .Próbowałeś w Edge przeglądać? Instalowałem u siebie przed chwilą wersja 23.0.0.205
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730550
I tu jest pies pogrzebany :D Korzystam z firefoxa.
Na pewno nie mogę pograć w gry na przeglądarce.
By katoda
#1730617
bulit73 pisze:
e-Jacek pisze:Ten jest zintegrowany z edge i go nie usuniesz


Jeżeli został w systemie to dlaczego nie mogę go zaktualizować? A co najśmieszniejsze wczoraj instalowały się aktualizacje i jedną z nich była "Aktualizacja zabezpieczeń dla Adobe Flash Player".


Widzę, że chyba już masz ogarnięte. Ten Flash Player który widać jest - jak e-Jacek pisał - zintegrowany z Edge (i używany wyłącznie przez tą przeglądarkę) i stanowi integralną część systemu. M$ sam go aktualizuje, wypuszczając cykliczne poprawki zgodnie z odpowiednimi wydaniami poprawek od Adobe.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1730627
bulit73 pisze:I tu jest pies pogrzebany :D Korzystam z firefoxa.
Na pewno nie mogę pograć w gry na przeglądarce.

Też korzystam i flashowe gierki na tym "chodzą". Z tego co napisałeś wynika że system był aktualizowany a nie instalowany,z moich dotychczasowych doświadczeń wynika że tylko czysta instalacja daje gwarancję poprawności działania jego wszystkich składników.

Wysłane za pomocą mTalk
By katoda
#1730628
Aha, jeszcze jedno mi się przypomniało. Dawno temu też miałem problemy z uaktualnieniem Flasha. Z tego co pamiętam, to pliki wtyczki były w jakiś sposób zablokowane przez przeglądarkę i to w taki sposób, że nawet po jej zamknięciu system nadal je widział jako będące w użyciu. Co prawda problem ustąpił po restarcie komputera, ale weź profilaktycznie sprawdź, czy w katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash nie leżą jakieś śmieci po poprzedniej wersji wtyczki. Jak są to usuń, zrestartuj kompa i zobacz, czy to coś zmieniło.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730647
katoda pisze:Aha, jeszcze jedno mi się przypomniało. Dawno temu też miałem problemy z uaktualnieniem Flasha. Z tego co pamiętam, to pliki wtyczki były w jakiś sposób zablokowane przez przeglądarkę i to w taki sposób, że nawet po jej zamknięciu system nadal je widział jako będące w użyciu. Co prawda problem ustąpił po restarcie komputera, ale weź profilaktycznie sprawdź, czy w katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash nie leżą jakieś śmieci po poprzedniej wersji wtyczki. Jak są to usuń, zrestartuj kompa i zobacz, czy to coś zmieniło.


O.K. znalazłem to o czym napisałeś. Teraz pytanie, czy mam to wszystko usunąć?
Obrazek
By katoda
#1730866
Zależy co chcesz osiągnąć, bo już trochę straciłem wątek. Ja już się trochę pogubiłem, ale w ramach samoodszukiwania porobiłem parę testów:
1. zmieniłem nazwę tego folderu. Efekt: Edge nadal widzi Flasha, Firefox i Internet Explorer nie widzą. Sądząc po nazwach moich plików to w tym folderze ląduje wersja Flasha wykorzystywana przez przeglądarki 32bitowe (czyli Firefox) i IE, chociaż jest to aplikacja 64bit.
2. 64bitowa wersja Flasha znajduje się w katalogu C:\Windows\System32\Macromed\Flash. Po zmianie jego nazwy Edge przestał widzieć Flasha, czyli tam ląduje wtyczka dostarczana razem z Windows i przez niego aktualizowana.

Ja bym próbował zmienić nazwę katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash (przy wyłączonych przeglądarkach i upewnieniu się, że żaden proces Flasha nie jest aktywny), profilaktycznie zrestartował kompa i wtedy próbował zainstalować wtyczkę Flasha dla Firefoxa - pełny instalator offline http://fpdownload.adobe.com/get/flashpl ... player.exe.

Firefoxa masz 32 bit czy 64 bit?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1730887
Niestety nie wiem jaki jest firefox. Chociaż jak pobierałem ze strony Adobe aktualizację to była dla wersji 64-bitowej.
W katalogu C:\Windows\System32\Macromed\Flash znajduje się coś takiego:

Obrazek
By katoda
#1730900
Wersję Firefoxa to chyba najszybciej sprawdzić poprzez Menedżer zadań, jeżeli masz wersję 32bit to przy nazwie procesu będzie odpowiednia informacja.
Zresztą, ja w katalogu C:\Windows\System32\Macromed\Flash też mam wersje 64bit wtyczek do Firefoxa, więc instalator Adobe wrzuca obie wersje.
Zrób procedurę ze zmianą nazwy folderu i instalacją z instalatora offline, bez poradzenia sobie z tym problemem Firefox nie zobaczy Flasha.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1731066
katoda pisze:Wersję Firefoxa to chyba najszybciej sprawdzić poprzez Menedżer zadań, jeżeli masz wersję 32bit to przy nazwie procesu będzie odpowiednia informacja.
Zresztą, ja w katalogu C:\Windows\System32\Macromed\Flash też mam wersje 64bit wtyczek do Firefoxa, więc instalator Adobe wrzuca obie wersje.
Zrób procedurę ze zmianą nazwy folderu i instalacją z instalatora offline, bez poradzenia sobie z tym problemem Firefox nie zobaczy Flasha.


A czy możesz mi napisać, którego folderu nazwę mam zmienić? I na jaką?
By katoda
#1731092
Ten folder, o którym już wspomniałem:
katoda pisze:Ja bym próbował zmienić nazwę katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash (przy wyłączonych przeglądarkach i upewnieniu się, że żaden proces Flasha nie jest aktywny), profilaktycznie zrestartował kompa i wtedy próbował zainstalować wtyczkę Flasha dla Firefoxa - pełny instalator offline http://fpdownload.adobe.com/get/flashpl ... player.exe


Dlaczego zmiana nazwy folderu a nie usunięcie? Po jego usunięciu przestanie działać Flash w Internet Explorerze. Jak już doprowadzisz do porządku Flasha w Firefoxie, to będzie można przekopiować z powrotem pliki odpowiedzialne za Flasha w Internet Explorerze, żeby wszystko działało w każdej przeglądarce, jaką masz w systemie. Samodzielnie wtyczki do IE w Windows 10 nie zainstalujesz, a nie wiem, czy system jest na tyle mądry, aby ją doinstalować z Windows Update w przypadku braku odpowiednich plików.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1731133
Dla Ciebie to jest proste, niestety ja generalnie jestem tylko użytkownikiem kompa :D
Reasumując. Mam usunąć cały folder Flash z katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash. Następnie mam zainstalować flasha, którego mi podesłałeś (przy wyłączonych przeglądarkach).
Z Explorera nie korzystam, więc tam Flash nie jest mi potrzebny.
By katoda
#1731191
Nie usunąć, zmienić tylko nazwę. Ja już się parę razy przejechałem na zbyt szybkim usuwaniu różnych rzeczy, więc zawsze dmucham na zimne.
Potem restartujesz profilaktycznie kompa, ściągasz i instalujesz pełny instalator offline i dajesz tutaj znać o ewentualnych problemach.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1731346
Idziemy do przodu ale chyba trochę się nie rozumiemy :D

katoda pisze:Zrób procedurę ze zmianą nazwy folderu i instalacją z instalatora offline, bez poradzenia sobie z tym problemem Firefox nie zobaczy Flasha.


bulit73 pisze:A czy możesz mi napisać, którego folderu nazwę mam zmienić? I na jaką?


katoda pisze:Dlaczego zmiana nazwy folderu a nie usunięcie?


bulit73 pisze:Reasumując. Mam usunąć cały folder Flash z katalogu C:\Windows\SysWOW64\Macromed\Flash


katoda pisze:Nie usunąć, zmienić tylko nazwę.


Napisz mi dokładnie który folder i jak ma brzmieć jego nowa nazwa. Ta jak byś pisał chłopu. Po polsku :mrgreen:
By katoda
#1731365
Mówisz i masz:
Nazwę katalogu o nazwie Flash znajdującego się w C:\Windows\SysWOW64\Macromed zmieniasz na Flash.old
Jak dalej jest niejasno to może się zgadamy przez Skype czy coś podobnego i pogadamy jak chłop z chłopem, zdalna pomoc przez Teamviewera też wchodzi w rachubę :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1731370
No i o to chodziło :D Dalej już wiem co mam robić.

P.s. Zrobiłem tak jak napisałeś. Flash Player zainstalowany na kompie i firefoxie. Wszystko śmiga jak należy :D
Nie ma już plusów, więc mogę Ci tylko podziękować za pomoc :hat_low:
By katoda
#1731427
Ja bym jeszcze przywrócił pliki odpowiedzialne za Flasha w Internet Explorerze, nie lubię zostawiania niedokończone roboty :) Co prawda pisałeś, że IE nie używasz, ale, jako że jest to aplikacja dosyć mocno powiązana z systemem, to wolałbym ją też doprowadzić do porządku.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1731678
katoda pisze:Ja bym jeszcze przywrócił pliki odpowiedzialne za Flasha w Internet Explorerze, nie lubię zostawiania niedokończone roboty :)


No to dawaj :D Pisz co mam robić.
By katoda
#1732348
Z katalogu o nazwie Flash.old (zakładam, że nazwę zmieniłeś zgodnie z moimi wcześniejszymi postami) znajdującego się w C:\Windows\SysWOW64\Macromed kopiujesz do katalogu o nazwie Flash znajdującego się w C:\Windows\SysWOW64\Macromed następujące pliki:

activex.vch
Flash.ocx
FlashUtil_ActiveX.dll
FlashUtil_ActiveX.exe

Profilaktycznie możesz zrestartować kompa, potem odpalasz IE i wchodzisz np. na stronę https://www.adobe.com/software/flash/about/
Jak zobaczysz animowaną reklamę u góry strony i poprawną informację o wersji zainstalowanej wtyczki w ramce "Version information" po prawej stronie, nad tabelką z aktualnymi wersjami Flasha dla różnych przeglądarek i systemów operacyjnych to przywrócenie Flasha dla IE przebiegło poprawnie. :)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1732571
Zrobiłem wszystko tak jak napisałeś. Odpalam IE, wklejam link który podałeś. Otwiera stronę z Adobe Flash i tu jest problem. Wyskakuje komunikat na dole strony i strona się zawiesza. Klikam w "Pokaż całą zawartość" i nic.

Obrazek
By katoda
#1732963
Flash działa, bo widać reklamę i info o aktualnej wersji wtyczki. Jeżeli wiesza Ci się tylko na tej stronie, to ja bym olał, to może być kwestia cache albo konfiguracji przeglądarki.
Przeglądarka zawiesza się kompletnie, czy daje się normalnie zamknąć przyciskiem X?
BTW, na moim IE mam przytkanie przeglądarki w momencie rozpoczęcia animacji reklamy i taką samą informację o bezpiecznej zawartości jak Ty. Po kliknięciu "Pokaż całą zawartość" strona zostaje przeładowana od nowa, już bez tego komunikatu.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1733058
katoda pisze:BTW, na moim IE mam przytkanie przeglądarki w momencie rozpoczęcia animacji reklamy i taką samą informację o bezpiecznej zawartości jak Ty. Po kliknięciu "Pokaż całą zawartość" strona zostaje przeładowana od nowa, już bez tego komunikatu.


No właśnie a ja klikam i nic się nie dzieje.

katoda pisze:Przeglądarka zawiesza się kompletnie, czy daje się normalnie zamknąć przyciskiem X?


Nie mogę zamknąć ani tej karty ani przeglądarki.

katoda pisze:Flash działa, bo widać reklamę i info o aktualnej wersji wtyczki. Jeżeli wiesza Ci się tylko na tej stronie, to ja bym olał, to może być kwestia cache albo konfiguracji przeglądarki.


Właśnie tak zrobię .Oleję to :mrgreen: Jak pisałem wcześniej z tej przeglądarki nie korzystam.

p.s. Udało mi się zamknąć kartę i przeglądarkę :D
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.