EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Arne
#1371917
Witam


Mam nietypowy problem .. przy pierwszym ladowaniu Volisha Twista v2 dioda przy guziku nie swiecila sie po uplywu 5 minut zaczela swiecic na czerwono myslalem ze jest ok wczoraj podpiolem ja do ladowania i zostawilem na cala noc w celu sformatowania jej ... dzisiaj rano wstaje patrze a ani ladowarka ani bateria nie swiecila .. odpiolem ja , do bateri przypiolem protanka 3 mini i dioda przy zaciaganiu swiecila na niebiesko czyli byla naladowana w przedziale 100-30 % powapowalem przez godzine i podlaczylem do ladowania i znowu swieci na czerwono dioda baterii a ladowarka wskazuje proces ladowania.... A wiec czy to normalne ze dioda baterii swieci na czerwono podczas ladowania ?
Awatar użytkownika
By Peter007
#1371951
Dioda ba baterii może zmieniać kolor podczas ładowania, w końcu ma pokazywać stan naładowania.
Baterii się nie formatuje!
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1371955
Peter007 pisze:(...)
Baterii się nie formatuje!

Jak widać na załączonym temacie Volishe się formatuje :mrgreen:
Teraz jakiegoś Linuxa tylko postawić i spokój na długie lata...
Ostatnio zmieniony 01 maja 2015, 10:21 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Peter007
#1371957
Ciężko nadążyć za tymi nowinkami technicznymi :D
By Arne
#1372060
tez wydawalo mi sie to dziwne ale sprzedawca powiedzial ze nalezy ja sformatowac (dla nie kumatych informatykow formatowanie baterii to nie wgrywanie systemu tylko calkowite rozladowanie i ladowanie 12 h)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1372107
Arne pisze:tez wydawalo mi sie to dziwne ale sprzedawca powiedzial ze nalezy ja sformatowac (dla nie kumatych informatykow formatowanie baterii to nie wgrywanie systemu tylko calkowite rozladowanie i ladowanie 12 h)

A dla tych co pół wieku pod lodem przeleżeli: baterii Li-Ion się nie formuje a tym bardziej nie formatuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Peter007
#1372108
Piszesz o niekumatych informatykach a jak widać najbardziej niekumaty jesteś Ty. Baterie się formowało ale na pewno nie tą, którą posiadasz. Z telefonem pewnie też tak robisz czyli jesteś niekumaty. Te baterie nie posiadają efektu pamięci i nie wymagają FORMOWANIA.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1372112
Poza tym ładowarka przerywa ładowanie po jego zakończeniu, tak więc trzymanie kilkanaście godzin podłączonej ładowarki jest zupełnie bez sensu.
By Arne
#1372379
dobra dobra mój błąd z tym formatowaniem , przepraszam. ale czytalem ze ta bateria nie jest litowo jonowa a tylko litowa .. jedni piszą tak a inni inaczej wiec jak w koncu jest ? i jeszcze jedno pytanie ile taka 1500 mAh bateria wytrzymuje przy 2 razy napelnieniu do pelna liquidem protanka 3 mini na dzien?

-- [scalono] 01 maja 2015, 20:10 --
By user
#1372556
pawel_aa pisze:
Arne pisze:tez wydawalo mi sie to dziwne ale sprzedawca powiedzial ze nalezy ja sformatowac (dla nie kumatych informatykow formatowanie baterii to nie wgrywanie systemu tylko calkowite rozladowanie i ladowanie 12 h)

A dla tych co pół wieku pod lodem przeleżeli: baterii Li-Ion się nie formuje a tym bardziej nie formatuje :mrgreen:


Nie do końca tak to jest. Li-Ion się formuje. Jednak robi to producent. W sprzedaży ukazują się już wstępnie formowane i gotowe do użytku.

PS:
No i są to akumulatory, nie baterie. To niby mała, ale zasadnicza różnica, mimo podobieństw w wyglądzie.
By user
#1372561
Krasnal45 pisze:Z obudową i elektroniką, to już bateria :wink:


Nadal nie. Tak się potocznie tutaj mówi na to urządzenie, ale bateria to bateria, a akumulator to akumulator. Ogniwa to są.
Bateria, to np popularny "paluszek" alkaliczny (AA) powiedzmy od Djuracela, ten króliczkowy ;)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.