EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
By Trinidad
#1016311
Mam problem z naładowaniem e-papierosa nieznanej mi marki. W zestawie dostałem ładowarkę-przejściówkę USB którą podpinam do przejściówki pod kontakt (akurat przejściówka od tableta alcatel) Ładowarka (akurat jest to ta mniejsza forma e-papierosa) różnie zachowuje się podczas podpięcia ją do ładowania. Gdy ją podpinam włączoną bateria czasami miga 3 razy na niebiesko po czym czasami się wyłącza bądź świeci na niebiesko jeszcze przez pewien czas, a dioda w ładowarce świeci się na czerwono a potem bez przerwy na zielono. Czasem zapala się na niebiesko i trzyma. Czasem na czerwono i też trzyma. A najczęściej dioda w baterii nie reaguję w ogóle mimo że zawsze przy podpięciu ładowarka świeci na czerwono. ZAWSZE! Tylko bateria inaczej reaguje. Moje pytanie to, czy podpinać ładowarkę właczoną czy wyłączoną, czasem bateria wyłączona ładuje się całą noc, dioda ładowarki świeci na czerwono ale i tak nic się nie ładuje.
Awatar użytkownika
By pol
#1016318
I co z tym mamy zrobić?
Dioda w przycisku baterii nic nie ma do procesu ładowania.
O ładowaniu decyduje ładowarka. Zakończony proces ładowania sygnalizuje kolorem zielonym.

To oczywiście dotyczy baterii e-p.

Ty nabyłeś coś co podobno ma być baterią e-p i nie wiadomo co to za ładowarka, czy rzeczywiście jest ładowarką.
By amsaw
#1016319
Tej:
Trinidad pisze:Mam problem z naładowaniem e-papierosa nieznanej mi marki. W zestawie dostałem ładowarkę-przejściówkę USB którą podpinam do przejściówki pod kontakt (akurat przejściówka od tableta alcatel) Ładowarka (akurat jest to ta mniejsza forma e-papierosa) różnie zachowuje się podczas podpięcia ją do ładowania. Gdy ją podpinam włączoną bateria czasami miga 3 razy na niebiesko po czym czasami się wyłącza bądź świeci na niebiesko jeszcze przez pewien czas, a dioda w ładowarce świeci się na czerwono a potem bez przerwy na zielono. Czasem zapala się na niebiesko i trzyma. Czasem na czerwono i też trzyma. A najczęściej dioda w baterii nie reaguję w ogóle mimo że zawsze przy podpięciu ładowarka świeci na czerwono. ZAWSZE! Tylko bateria inaczej reaguje. Moje pytanie to, czy podpinać ładowarkę właczoną czy wyłączoną, czasem bateria wyłączona ładuje się całą noc, dioda ładowarki świeci na czerwono ale i tak nic się nie ładuje.
By Trinidad
#1016332
Tak ale mimo tego czerwono dioda potrafi świecić się cały czas. Czy moja bateria (Jak mogę dowiedzieć się jaki jest jej rodzaj) może się ładować nawet gdy nie zamruga ani nic. i tylko dioda ładowarki świeci się na czerwono. Czy znaczenie ma czy podpinam baterie włączona czy wyłączona. Amsaw to ja proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem.
Awatar użytkownika
By pol
#1016339
Trinidad pisze:Tak ale mimo tego czerwono dioda potrafi świecić się cały czas. Czy moja bateria (Jak mogę dowiedzieć się jaki jest jej rodzaj) może się ładować nawet gdy nie zamruga ani nic. i tylko dioda ładowarki świeci się na czerwono. Czy znaczenie ma czy podpinam baterie włączona czy wyłączona. Amsaw to ja proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem.

Nikt nie będzie wczytywał się w opisy jakiś tanich badziewnych baterii.
Kupiłeś tanio to teraz masz zmartwienie.

Zarzucasz innym brak umiejętności czytania ze zrozumieniem, a sam nie czytasz ze zrozumieniem tego co się do Ciebie pisze.

Powtórzę zatem. Czy masz pewność, że to coś jest ładowarką i czy to coś jest baterią e-p?
Awatar użytkownika
By pol
#1016345
Trinidad pisze:Tak to coś jest ładowarką, Tak jest baterią e-p

Jeżeli masz tę pewność, to po co nas pytasz, że coś nie działa tak jak przy ładowarce i baterii e-p.
By Trinidad
#1016347
Ponieważ. Mimo że mam taką pewność bateria różnie reaguje przy podpięciu do ładowarki. Raz zaświeci się 3 razy na niebiesko. Proszę mi tylko powiedzieć czy proces ładowaczy trwa mimo wszystko gdy dioda na ładowarce świeci się na czerwono? Czy nie ma znaczenia czy podpinam baterie wyłączoną czy włączoną?
Awatar użytkownika
By pol
#1016353
Trinidad pisze:Ponieważ. Mimo że mam taką pewność bateria różnie reaguje przy podpięciu do ładowarki. Raz zaświeci się 3 razy na niebiesko. Proszę mi tylko powiedzieć czy proces ładowaczy trwa mimo wszystko gdy dioda na ładowarce świeci się na czerwono? Czy nie ma znaczenia czy podpinam baterie wyłączoną czy włączoną?

post1016318.html#p1016318
Na dodane zapytanie. Nie ma to znaczenia czy bateria ma włączoną czy wyłączoną opcję "czuwania".
By Trinidad
#1016357
dziękuje. Podpiąłem 2 godziny temu baterię do ładowania. Dioda jest czerwona, poczekam do jutra na zmiany i napisze jak coś będę więcej wiedział. Bateria może ładować się przez całą noc prawda? dajmy na to 12 godzin?
Awatar użytkownika
By pol
#1016360
Bateria e-p ma akumulator Li-ion i w czasie ładowania powinno się mieć na niego baczenie. Akumulatora nie wolno ładować bez nadzoru.

Trinidad pisze:Mam problem z naładowaniem e-papierosa nieznanej mi marki. W zestawie dostałem ładowarkę-przejściówkę USB..

Nadal ma zastrzeżenia i do baterii e-p i do ładowarki.
By Trinidad
#1016371
Dziękuje za pomoc odezwę się jutro. Narazie bateria ładuje się 2.5 godziny teraz ją odpiąłem i przycisk przy kliknięciu jest już niebieski a nie czerwony tak jak przy rozładowaniu :D Chyba działa

-- [scalono] 11 mar 2014, 16:33 --

A więc moja sytuacja wygląda tak. Bateria ładuje się gdy po podpięciu zamiga 3 razy na niebiesko a następnie świeci się na niebiesko przez 5 minut. W bardzo częstych przypadkach bateria wgl nie reaguję po podpięciu do ładowarki. Mimo tego ładowarka zawsze świeci się na czerwono gdy bateria jest podłaczona, nie oznacza to jednak że jest ładowana ;) Czy muszę sobie już tak radzić z tym problem żeby podłączać pare razy aż zatrybi czy ktoś ma jakiś pomysł
Awatar użytkownika
By pol
#1058203
efajarz pisze:Taka jest sprawa że jeżeli masz jakąś starą ładowarkę do telefonu to najlepiej rozbierz tą baterię odetnij wejście do ładowania pojawią ci sie 2 kable + i - teraz wystarczy rozebrać baterię i podłączyć na jakąś 1 godzinię na "krótko" ponieważ przeważnie baterię są zabezpieczone przed podłączeniem nieoryginalnej ładowarki specjalnie utrudniają życie żeby kupić tej samej mark

-- [scalono] 20 kwi 2014, 19:17 --

Jak słabo bedzie działać to najlepiej zamówić sobie z allegro samo ogniwo i ładować na krótko tutaj masz przykładowe http://allegro.pl/ogniwo-3-7v-li-ion-lg ... 34364.html
http://allegro.pl/ogniwo-li-ion-3-7v-sa ... 26729.html
A JAK NIE CHCESZ SIĘ BAWIĆ TO JAK PRZEDMÓWCA NAPISAŁ KUPIĆ NOWĄ BATKĘ I NASTEPNYM RAZEM NIE INWESTOWAĆ W SZAJS

Poczytaj trochę o akumulatorach Li-ion i nie pisz takich porad, które mogą być niebezpieczne dla użytkownika.
Akumulatory, które wskazałeś to czarodziejską różdżką wciśnie do baterii typu eGo.
By Mariusz_B
#1058208
efajarz pisze:Taka jest sprawa że jeżeli masz jakąś starą ładowarkę do telefonu to najlepiej rozbierz tą baterię odetnij wejście do ładowania pojawią ci sie 2 kable + i - teraz wystarczy rozebrać baterię i podłączyć na jakąś 1 godzinię na "krótko" ponieważ przeważnie baterię są zabezpieczone przed podłączeniem nieoryginalnej ładowarki specjalnie utrudniają życie żeby kupić tej samej mark

-- [scalono] 20 kwi 2014, 19:17 --

Jak słabo bedzie działać to najlepiej zamówić sobie z allegro samo ogniwo i ładować na krótko tutaj masz przykładowe http://allegro.pl/ogniwo-3-7v-li-ion-lg ... 34364.html
http://allegro.pl/ogniwo-li-ion-3-7v-sa ... 26729.html
A JAK NIE CHCESZ SIĘ BAWIĆ TO JAK PRZEDMÓWCA NAPISAŁ KUPIĆ NOWĄ BATKĘ I NASTEPNYM RAZEM NIE INWESTOWAĆ W SZAJS

Kolego czy Ty wiesz o czym piszesz?Myslisz ze w zasilaniu no name siedzi takie ogniwo?Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Trynidad wyczyść gwinty zasilania i ładowarki.Możesz też spróbować podnieść pin w batce.A najlepiej zainwestuj w coś sprawdzonego i polecanego na forum
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.