EPF
By wertjacek
#1852072
premixy ile leżakują zanim trafiają do sprzedaży? bo to że po dodaniu shota zmienia sie skład premixu i zabawa zaczyna sie od nowa to rozumiem.
Awatar użytkownika
By MaiArt
#1852110
Premiksy są wytwarzane na bieżąco z gotowych mieszanin aromatów (roztwory w glikolu propylenowym) i praktycznie od razu trafiają do sprzedaży.
By wertjacek
#1852123
Czyli jak są wytwarzane i sprzedawane na bieżąco to taki premix "Cyfry trzy" też musi poleżakować? bo czytam że akurat ten ale robiony z aromatu minimum 3 tygodnie potrzebuje by osiągnąć stan finalny.
Awatar użytkownika
By MaiArt
#1852131
wertjacek pisze:Czyli jak są wytwarzane i sprzedawane na bieżąco to taki premix "Cyfry trzy" też musi poleżakować? bo czytam że akurat ten ale robiony z aromatu minimum 3 tygodnie potrzebuje by osiągnąć stan finalny.

Owszem. Po dodatku nikotyny.
By wertjacek
#1852150
To trochę bez sensu albo o czymś nie wiem/nie rozumiem.
Premixy są po to by ominąć proces "produkcji domowej",mam dolać shota i po kilku godzinach wapować ciesząc sie smakiem.Jeśli nie ma tego problemu z premixami owocowymi i deserowymi,którym w większości wystarczy te parę godzin to w wypadku tytoniówek wprowadzanie na sprzedaż bez leżakowania uważam za błąd.
Wiem że zaraz ktoś napisze że dolewajac shota i tak musze poczekać,ale nie będąc chemikiem tak na zdrowy rozum główkuję że premix tytoniowy wypuszczony na rynek dopiero po okresie leżakowania szybciej się "zwiąże" z shotem niż premix bez leżakowania i do tego ze zmienionym składem po dolaniu shota.True?
Jężeli mam kupować premix od razu po wyprodukowaniu to korzystniej (taniej) jest mi kupić aromat,dolać do 100ml bazy i otrzymać więcej liquidu,co przekłada sie znów na korzystniejszą cenę.
Awatar użytkownika
By MaiArt
#1852158
No cóż... Wyjaśnijmy sobie kilka spraw...

Krąży po świecie wiele mitów i opowieści o niesamowitych produktach typu "shake and vape". Niestety mało jest w tym prawdy, gdyż chemia nie pozwala na uzyskanie tego typu produktu. Proces "dojrzewania" liquidów jest procesem powolnym (szybkość limitowana jest przez najwolniejszy etap - w tym przypadku jest to dyfuzja w ośrodku o dużej lepkości) i polega na wbudowywaniu cząsteczek nikotyny w agregaty (makrocząstki) tworzące się w mieszaninie w skutek oddziaływań międzycząsteczkowych. Wprowadzenie nowej substancji (w tym przypadku nikotyny) wymaga czasu na powstanie i ustabilizowanie się nowej struktury... i tego nie przeskoczymy.

Premix komponowany jest z aromatu (rozprowadzonego w bazie opartej o glikol propylenowy) oraz bazy (opartej na glikolu propylenowym i/lub glicerynie) i tutaj nie wprowadzamy praktycznie żadnych nowych substancji, więc nie ma miejsca budowa/reorganizacja makrocząstek.

Cóż więc tak naprawdę oznacza określenie "shake and vape"? Tylko tyle, iż produkt zaraz po wymieszaniu nadaje się do wapowania. Nie oznacza to jednak, iż jego aromat jest już ustabilizowany i niezmienny w czasie.

Tyle mówi nauka...
By wertjacek
#1852162
MaiArt pisze: Nie oznacza to jednak, iż jego aromat jest już ustabilizowany i niezmienny w czasie.


czyli tak czy siak użycie premixu +dolany shot wiąże sie z dłuższym leżakowaniem (chyba że komuś nie zależy na pełnym smaku) i o takie info chodziło .

Dzięki
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
SMOK AL85

Witam. Sprawa jest taka, że Mod nie włącza się, […]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

Witam, od krótkiego okresu czasu stałem się szczęś[…]

Różnica między rodzajami grzelek

Szanowni. Czy byłby ktoś uprzejmy wyjaśnić mi tak […]