EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By CDfrost
#1921276
Hej. Od jakiegoś czasu rozważałem powrót do vapowania od czasu do czasu dla relaksu. Jakieś kilka lat temu przez około rok używałem e-papierosa. Był to zestaw chyba eGO z clearomizerem CE5. Niestety choć początki były fajne to miałem całą masę problemów niedługo później typu: płyn wylewający się na styk pomiędzy clearomizerem a baterią (nawet po wymianie clearomizera), grzałki przepalające się w ciągu 2 dni itd. W końcu po prostu zrezygnowałem.

Zauważyłem, że sporo się zmieniło na rynku od tamtego czasu. Przeczytałem już e-book o e-papierosach załączony na forum, ale mimo to prosiłbym o kilka rekomendacji odnośnie wyboru liquidów czy samego e-papierosa jako, że mimo poprzedniego użytkowania mam małe doświadczenie w tych sprawach.

Czy ktoś może polecić zestaw, który jest dość prosty w eksploatacji i łatwo można wymienić w nim zużytą grzałkę itp? (Powiem szczerze, że wtedy gdy używałem e-papierosa jedyne o czym się mówiło to regularna wymiana grzałek, więc może teraz wymienia się coś jeszcze) Cena nie gra specjalnie roli (nie wiem w sumie w jakiej cenie są dobrej jakości e-papierosy, ale byłoby miło gdybym nie musiał wydać ponad 500zł). Czytałem też trochę odnośnie grzałek i potencjalnych szkodliwych substancji które mogą się wytworzyć przy wysokich temperaturach jeśli zostały zastosowane jakieś konkretne metale itp (ale chciałem tez zweryfikować tą informację tutaj). Podobnie jeśli chodzi o niektóre liquidy - podobno jest sporo smakowych liquidów zawierających substancje które po podgrzaniu wytwarzają aldehyd octowy lub kilka innych szkodliwych substancji. Stąd też chciałem wiedzieć których liquidów unikać a które kupować (używałbym głównie 0,3 lub "zerówek").

Mam również pytanie odnośnie liquidów zawierających CBD, które można kupić na stronach typu konopteka itp. Czy można je stosować w każdym e-papierosie? Czy jest jakaś większa szkodliwość w wyniku stosowania takiego liquidu vs standardowy z 0,3 lub 0 nikotyny?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1921280
Jeżeli chcesz się zagłębić, a już trochę poczytałeś, to mimo wszystko efajka wymaga trochę poświęcenia, ale tylko na początku, bo potem to już sama przyjemność. Co do kosztów, to ja po kilku sztukach powiedziałem sobie, że albo kupię kolejnego budżetowego boxa i nie będę się cieszył z niego, albo pójdę po całości i kupię to z czym ociągałem się przez dwa lata. Boxy do 300zł zwykle wytrzymują 1.5 roku, bez względu na to jak użytkownicy się z nimi obchodzą. Ja wydałem 770zł i kupiłem to czego oczekiwałem i po dwóch latach nie żałuję.

Ale zestaw składa się z dwóch części, czyli boxa i parownika. Obecnie jest tak wielki wybór i tylu zachwalających użytkowników, że świeżemu waperowi spokojnie zakręci się w głowie. Natomiast co samej wytrwałości przy grzałkach, to ja bym Ci polecił parownik z siatką Mesh. Tu mamy jeszcze wybór co do wlotów powietrza. Np Kylin M, którego ja mam ponad rok, mogę go zostawić do góry nogami i ani kropli nie uroni, bo ma górny nawiew. Drugi, podobno lepszy w smaku jest Profile Unity RTA też na Meshu, ale wloty ma na dole i początkującemu waperowi napewno bym go nie polecił. W jednym i drugim parowniku wymieniasz nośnik (watę) raz na tydzień-dwa w zależności jakiej jakości liquidów używasz. Siatkę mesh ja wymieniam co dwa-trzy miesiące. Jest też mniej znany Zeus Mesh.

Oczywiście możesz kupić jakiegoś Smoka na gotowe wkręcane grzałki, ale ja na ten tem się nie wypowiem, bo z takimi grzałkami miałem styczność na samym początku swojej kariery tylko przez miesiąc.

Co do liquidów to korzystam z aplikacji. To jest dla mnie najprostsze rozwiązanie i nawet nie ma się co nad tym zbytnio rozpisywać. Najgorsze jest to, że oficjalnie bazy z nikotyną poszły chyba o 300% do góry.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Pesio
#1921285
E-Liquid Recipes albo strony o tej samej nazwie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1921286
CDfrost pisze:Mam również pytanie odnośnie liquidów zawierających CBD, które można kupić na stronach typu konopteka itp. Czy można je stosować w każdym e-papierosie? Czy jest jakaś większa szkodliwość w wyniku stosowania takiego liquidu vs standardowy z 0,3 lub 0 nikotyny?


Odpuść sobie te liquidy z CBD, to wielka ściema. Liquid oferuje co najwyżej smak starej ściery. Jeżeli potrzebne ci to do celów leczniczych to szukaj olejków full spectrum, ale to nie do wykorzystania w ep.

A co do sprzętu, teraz rynek opanowaly POD-y, te ze stajni VooPoo czy Vaporesso są bardzo przyzwoite. Niestety od czasu gdy wapowaleś, odwrocił sie trend i teraz kupa sprzetu wychodzi na gotowe grzałki (mowa o POD-ach) . Duża zaleta, są naprawdę przyzwoicie zrobione i dobrze oddają smak, wada, no cóż ... cena.
Jak chcesz relaksacyjnie powrócić do e-p to własnie w tym kierunku bym ci radził zmierzać. Taki na przykład Vaporesso Luxe PM40 daje fajna chmurkę, ma pojemny akumulator, praktycznie bezwyciekowy sprzęt. Grzalka przy spokojnym wapowaniu z 2-3 tygodnie spokojnie wytrzymuje.
By CDfrost
#1921287
Pesio pisze:E-Liquid Recipes albo strony o tej samej nazwie.

Dzięki :)

wertjacek pisze:Odpuść sobie te liquidy z CBD, to wielka ściema. Liquid oferuje co najwyżej smak starej ściery. Jeżeli potrzebne ci to do celów leczniczych to szukaj olejków full spectrum, ale to nie do wykorzystania w ep.

A co do sprzętu, teraz rynek opanowaly POD-y, te ze stajni VooPoo czy Vaporesso są bardzo przyzwoite. Niestety od czasu gdy wapowaleś, odwrocił sie trend i teraz kupa sprzetu wychodzi na gotowe grzałki (mowa o POD-ach) . Duża zaleta, są naprawdę przyzwoicie zrobione i dobrze oddają smak, wada, no cóż ... cena.
Jak chcesz relaksacyjnie powrócić do e-p to własnie w tym kierunku bym ci radził zmierzać. Taki na przykład Vaporesso Luxe PM40 daje fajna chmurkę, ma pojemny akumulator, praktycznie bezwyciekowy sprzęt. Grzalka przy spokojnym wapowaniu z 2-3 tygodnie spokojnie wytrzymuje.


Popatrzyłem na POD-a którego poleciłeś. Jak się sprawa ma z bawełną? Z tego co widzę jedyna wymienna rzecz do grzałka. Oglądałem też e-papierosy gdzie tank miał siatkę mesh i bawełnę trzeba było zmieniać ręcznie co jakiś czas. W tym POD-zie takiej opcji nie widzę. Czy to znaczy, że jeśli bawełna się po jakimś czasie osmoli itp. to będę musiał dokupić jakąś konkretną część tego zestawu albo cały POD?
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1921288
Tak, bawełna nie osmoli się, chyba że paskudnych premixów używasz, co najwyżej straci swoje właściwości i smak tracisz. Wtedy wymieniasz grzalkę calą. Są POD-y z bazami RBA ale jak dla mnie z wyjatkiem Ursa Quest to sensu nie ma, dla mnie to badziew.
POD-a sie nie wymienia całego.Teraz są POD-y gdzie wymieniasz tylko grzalki, te z wymienianymi całymi kardridżami to z reguły nic nie warty sprzęt i na nich nie skupiaj się.

Są oczywiście na rynku akcesoria do przebudowy grzałek, ale to na Ali, sposob tani, ale wiażący sie z zabawa w rozbieranie grzalek i ich przebudowę. Sam korzystam, praktycznie szybciej mi to idzie niż z tradycyjnymi kręconymi grzalkami, ale jak pisałeś, ty chcesz rekreacyjnie, rozumiem, że jak kupisz grzalkę za 16-18 zl miesiecznie to nic sie wielkiego nie stanie. Sama przyjemność z wapowania.

Tu masz przykład co i jak przebudowujesz.

https://pl.aliexpress.com/item/40010317 ... 5c0fv249Xd

ten zestaw jest podwojny, czyli masz 20 siatek mesh za 38 zeta.Tam w opisie masz przy zdjeciach filmik z czego robić. Na YT znajdziesz konkretnie jak.. Nawet jak wygląda to skomplikowanie to wierz mi, że robota czysta i prosta.
Przykladowo opierając sie na grzalce od Vaporesso Luxe. Kupujesz zestaw do Caliburn G 0.8 oma. To wąska siatka mesh odpowiednia do grzalki od vaporesso. To. że od innego sprzętu nie ma znaczenia, tu tylko chodzi o szerokośc mesha.Rozbierasz orginalną grzalkę i przekładasz to z zestawu i masz gotowca za 2-3 zł.
By CDfrost
#1921321
wertjacek pisze:Tak, bawełna nie osmoli się, chyba że paskudnych premixów używasz, co najwyżej straci swoje właściwości i smak tracisz. Wtedy wymieniasz grzalkę calą. Są POD-y z bazami RBA ale jak dla mnie z wyjatkiem Ursa Quest to sensu nie ma, dla mnie to badziew.
POD-a sie nie wymienia całego.Teraz są POD-y gdzie wymieniasz tylko grzalki, te z wymienianymi całymi kardridżami to z reguły nic nie warty sprzęt i na nich nie skupiaj się.

Są oczywiście na rynku akcesoria do przebudowy grzałek, ale to na Ali, sposob tani, ale wiażący sie z zabawa w rozbieranie grzalek i ich przebudowę. Sam korzystam, praktycznie szybciej mi to idzie niż z tradycyjnymi kręconymi grzalkami, ale jak pisałeś, ty chcesz rekreacyjnie, rozumiem, że jak kupisz grzalkę za 16-18 zl miesiecznie to nic sie wielkiego nie stanie. Sama przyjemność z wapowania.

Tu masz przykład co i jak przebudowujesz.

https://pl.aliexpress.com/item/40010317 ... 5c0fv249Xd

ten zestaw jest podwojny, czyli masz 20 siatek mesh za 38 zeta.Tam w opisie masz przy zdjeciach filmik z czego robić. Na YT znajdziesz konkretnie jak.. Nawet jak wygląda to skomplikowanie to wierz mi, że robota czysta i prosta.
Przykladowo opierając sie na grzalce od Vaporesso Luxe. Kupujesz zestaw do Caliburn G 0.8 oma. To wąska siatka mesh odpowiednia do grzalki od vaporesso. To. że od innego sprzętu nie ma znaczenia, tu tylko chodzi o szerokośc mesha.Rozbierasz orginalną grzalkę i przekładasz to z zestawu i masz gotowca za 2-3 zł.


Dzięki za podpowiedzi. Wybieram się na dniach do pobliskich sklepów. Mam nadzieję, że ten POD bedzie dostępny. Jeszcze jedno mam krótkie pytanie, bo nie wiem co jest prawdą a co nie. Czytałem jakieś artykuły tu i ówdzie, że niektóre liquidy o konkretnych smakach mają dodawany konserwant który jest dość nie bezpieczny dla organizmu. Wychodzi na to, że część liquidów go ma a część nie. Np. wanillia była wymieniona, że nie ma, ale jabłko już tak. Jak to wygląda naprawdę?
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1921324
@CDfrost

Ten POD to był tylko przykładowo podany przeze mnie, tylko dlatego, że go mam i piszę bo wiem jak działa. Jesli chodzi o twój zakup to po lekturze masz chyba jakies większe obeznanie i teraz możesz skonkretyzować oczekiwania i poczekać na ewentualne propozycje. Nie sugeruj sie opinią jednego gostka, poczekaj, może ktos da inną, lepszą propozycję.

O szkodliwości pewnych składników od zawsze krążą ploty, mity i półprawdy. Rynek ep jest jeszcze nieznany, kiedys papierosy sprzedawało sie jako lekarstwo, teraz wiemy że szkodzą. Tak samo jest z ep. Nie przejmuj się, korzystaj ze sprawdzonych sklepów, omijaj tanie premixy, które gdzieś po garażach są produkowane. Kupuj aromaty znanych marek, lub sprawdzonych sklepów, mieszaj i korzystaj.
Koolada, cynamon to składniki liquidów ktore od dawna są na celowniku i wiadomo, że lepiej nie używać. Wszelakie słodziki, barwniki liquidów są bee. Premixy na rynku w 80-90% zawierają kooladę, mało że kontrowersyjna to jeszcze dodawana jest nagminnie.

Ja zakochany jestem w POD-ach. Dla mnie numerem 1 jest Vinci X, potem Drag X, mam też Boost (on posiada bazę RBA) ale zmniejsza sie pojemnośc baniaka do 2ml. Bardzo mały, wytrzymały. Wszystkie POD-y w PL sklepach są cenowo zbliżone, ten co podawalem wyżej nie tak dostepny. Ja go mam z drugiej reki od znajomego Holendra. jesli juz chcesz odpowiedzi to ja bym zabrał Vinci, potem Boost. Draga bym ominął tylko dlatego, że dziala podobnie jak Vinci.
By CDfrost
#1921326
wertjacek pisze:@CDfrost

Ten POD to był tylko przykładowo podany przeze mnie, tylko dlatego, że go mam i piszę bo wiem jak działa. Jesli chodzi o twój zakup to po lekturze masz chyba jakies większe obeznanie i teraz możesz skonkretyzować oczekiwania i poczekać na ewentualne propozycje. Nie sugeruj sie opinią jednego gostka, poczekaj, może ktos da inną, lepszą propozycję.

O szkodliwości pewnych składników od zawsze krążą ploty, mity i półprawdy. Rynek ep jest jeszcze nieznany, kiedys papierosy sprzedawało sie jako lekarstwo, teraz wiemy że szkodzą. Tak samo jest z ep. Nie przejmuj się, korzystaj ze sprawdzonych sklepów, omijaj tanie premixy, które gdzieś po garażach są produkowane. Kupuj aromaty znanych marek, lub sprawdzonych sklepów, mieszaj i korzystaj.
Koolada, cynamon to składniki liquidów ktore od dawna są na celowniku i wiadomo, że lepiej nie używać. Wszelakie słodziki, barwniki liquidów są bee. Premixy na rynku w 80-90% zawierają kooladę, mało że kontrowersyjna to jeszcze dodawana jest nagminnie.

Ja zakochany jestem w POD-ach. Dla mnie numerem 1 jest Vinci X, potem Drag X, mam też Boost (on posiada bazę RBA) ale zmniejsza sie pojemnośc baniaka do 2ml. Bardzo mały, wytrzymały. Wszystkie POD-y w PL sklepach są cenowo zbliżone, ten co podawalem wyżej nie tak dostepny. Ja go mam z drugiej reki od znajomego Holendra. jesli juz chcesz odpowiedzi to ja bym zabrał Vinci, potem Boost. Draga bym ominął tylko dlatego, że dziala podobnie jak Vinci.


Raz jeszcze dzięki za wszystkie porady. Odwiedzę sklepy i zobaczę co mi zaproponują dodatkowo :P
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.