EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By BeniU
#1827961
Witam mam problem z moim jak narazie ulubionym tankiem. No więc tak na załączonym obrazkuObrazek nie mogę tej części odkręcić próbowałem na każdy możliwy sposób. Wydaje mi się że w środku prawdopodbnie gwint przeskoczył i się kręci ciąglę w kółko i nic się nie da rady zrobić :/ Macie jakieś jakieś rady co kolwiek żeby to odkręcić ? :|
Awatar użytkownika
By gemino
#1827962
Złap kombinerkami ten pierścień powyżej airflow i kręc górną częścią a powinno się odkręcić. Czasami lubi się zapiec

Wysłane z fona
Awatar użytkownika
By bulit73
#1828040
BeniU pisze:Dzięki zaraz czegoś spróbuje tylko wrócę do domu:)


Tylko nie trzymaj za długo. 20-30 minut wystarczy.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1828080
BeniU pisze:Dobra ide wrzucić do zamrażalki na 20 minut i po tym normalnię odkręcić czy kombinerkami ?


Spróbuj normalnie. Dobrze by było, jakbyś użył jeszcze gumowych rękawiczek.
By BeniU
#1828084
Dobra to widzimy się za 20 minut jak będę próbował odręcać :) Wątpię że to odkręcę no ale warto spróbować ;/
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1828092
U mnie w takich sytuacjach działa kombinacja zamrażarki, gumowych rękawiczek i gumek recepturek.
By BeniU
#1828093
mimochod1 pisze:U mnie w takich sytuacjach działa kombinacja zamrażarki, gumowych rękawiczek i gumek recepturek.

Zaraz wyciągam a o co chodzi ci z tymi gumkami ? Jak to ma działać ?
Awatar użytkownika
By mimochod1
#1828094
Owijasz recepturki wokół obu części i masz trochę lepszy uchwyt. Przynajmniej w niektórych atomizerach, zawsze warto spróbować :wink:
By BeniU
#1828095
mimochod1 pisze:Owijasz recepturki wokół obu części i masz trochę lepszy uchwyt. Przynajmniej w niektórych atomizerach, zawsze warto spróbować :wink:

Wyłożyłem z zamrażalki to samo co było kręci się wokół przez cały czas i nie chce puścić ;/
Awatar użytkownika
By pol
#1828099
Czego od czego nie możesz odkręcić?











Rozbierz go od góry, zdemontuj tubę szklaną i teraz walcz z rozkręceniem dołu.
By BeniU
#1828101
Nie mogę się dostać do bazy ponieważ to co dałeś na obrazku "chimney" kręci się ciąglę w kółko i nie da rady tego odkręcić. Prawdopodbnie gwint jest ukręcony :/
Awatar użytkownika
By pol
#1828105
Spróbuj włożyć mały śrubokręt w ariflow w bazie aby mieć lepszy uchwyt dla bazy (uważaj aby nie uszkodzić pina od grzałki).
Teraz w gumowych rękawiczkach złap "chimney" i próbuj odkręcić z równoczesnym odciąganiem do góry.
By BeniU
#1828106
pol pisze:Spróbuj włożyć mały śrubokręt w ariflow w bazie aby mieć lepszy uchwyt dla bazy (uważaj aby nie uszkodzić pina od grzałki).
Teraz w gumowych rękawiczkach złap "chimney" i próbuj odkręcić z równoczesnym odciąganiem do góry.

Tak jak pisałem próbowałem tego milion razy i nic kreci kreci i kręci :|
By BeniU
#1828107
Zawsze schodził z całą górą i zostawała sama baza a teraz co się stało to ja już nie wiem i mam powoli dość ...
Awatar użytkownika
By pol
#1828108
Jak się kręci, a nie odkręca, to powinno dać się go zdemontować bo gwint raczej nie trzyma.
Spróbuj podważyć wkładając ostrze np noża w szczelinę między bazą a "chimney".
Awatar użytkownika
By pol
#1828118
Przyjrzyj się zdjęciom bazy.



Czarny pierścień w bazie służy do regulacji airflow.
Górny (srebrny) pierścień, do którego wkręca się grzałkę, a na zewnętrzny gwint nakręcany jest "chimney".
Jeżeli "chimney" zablokował się na gwincie to "chimney" będzie sprawiał wrażenie jedności ze srebrnym pierścieniem i będzie się wraz z nim kręcił w kółko.





Czy widzisz na powyższych zdjęciach, że dwa pierścienie, o które pytasz są od osobnych elementów połączonych gwintem?
Jeden pierścień należy do "chimney".
Awatar użytkownika
By gemino
#1828138
Ten pierścień jest mały i ciężko go złapać i dlatego pisałem Ci byś złapał go kombinerkami. Kręcąc regulacją dopływu liqiudu, dokręcasz dwa elementy ze sobą, a kręci się w kółko pierścień od airflow

Wysłane z fona
By chinskameta
#1877177
Mam problem z tym górnym pierścieniem, za nic nie chce się dać nałożyć. Wie ktoś jak to założyć ? Góra spadła na ziemię, i się rozpadła.
Obrazek
Obrazek
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.