EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1508337
Uwaga poszukiwany jest chętny do przygotowania listy posłów i posłanek sejmu VIII kadencji (z pominięciem posłów PO i PSL). Lista zawierać powinna.

1. Imię i nazwisko wraz z tytułem naukowym (jeśli posiada),
2. Przynależność partyjna,
3. Adres do korespondencji (zazwyczaj biura poselskiego, lecz w wielu przypadkach bezie to olbrzymi problem),
4. Adres email,
5. Oznaczenie płci (tak jest to ważne).

Format XLS, wg wytycznych przekazanych na PW.

Uwaga! Przed 12 listopada może być to bardzo trudne i czasochłonne, a miejscami niemal niewykonalne, zadanie!

Chętni wpisują się w wątku. Przy większej ilości chętnych jakoś to porozdzielamy żeby jedna osoba nie musiała wypruwać sobie żył.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1508342
Najgorsze jest to, że trudno na dzień dzisiejszy znaleźć wiarygodne źródło nawet na tej stronie http://www.sejm.gov.pl/ jest aktualizacja do VII kadencji. Może szukać na stronach pkw?


EDIT: Poprawiam się coś tam jest
https://pl.wikipedia.org/wiki/Pos%C5%82 ... I_kadencji
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1508377
@erbis *ISH* tylko pytanie czy do posłów .nowoczesna też należy wysyłać ?? IMO reakcja będzie podobna do PO jak nie gorsza, ci będą za koncernami ...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1508444
Pomijamy wyłącznie PO i PSL (no i pana z mniejszości niemieckiej też można). Uzasadnienie:
PiS - chyba nie muszę tłumaczyć?
Kukiz - potrafią narobić hałasu i wierzę że sprawa w której Polakom minister zdrowia (tfu!) wycina taki numer może ich zainteresować.
Nowoczesna - jest tam kilka naprawdę niezwykle inteligentnych osób, do których powinny przemówić fakty naukowe.

@erbis świetna robota. Lista im szybciej tym lepiej ale nie ma ciśnienia. List jeszcze nie powstał (tzn są już od dawna jego ramy, lecz co do spraw legislacyjnych trzeba było czekać aż do końca aby wiedzieć jak wygląda ustawa), a przy założeniu że powstać muszą dwa chwilkę to zajmie. Myślę że pocztę możemy nadać w poniedziałek - wtorek po zaprzysiężeniu, nawet jeśli odwlecze się to do piątku (20 XI) nic się nie stanie bo na pewno ustawa nie trafi tak szybko do sejmu.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1508462
Ustawę jeszcze czeka długa droga na RCL'u. Zobacz ile jeszcze punktów do odh3aczenia. Zobaczysz po powołaniu nowego rządu i sejmu to wszystko jeszcze zwolni. Zobacz, że od lata br. ile czasu minęło. Zapewne będą powtórzone konsultacje społeczne.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 06 lis 2015, 22:46 przez jsakic19, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By mordek
#1508471
Pomogę, jak nie lubię prac żmudnych i nudnych... pomogę.

BTW, ok. 1/3 danych można wziąć stąd:
http://www.ign.org.pl/files/content/571 ... izacja.xls
lub
https://www.google.pl/url?sa=t&source=w ... 29M1GvmHlQ

Dlaczego tylko 1/3? Listy są z kadencji 2011-2015 (jedna jest tak właśnie opisana; nie mam jak tego zweryfikować teraz). Z tego co usłyszałem gdzieś w mediach, w nadchodzącej kadencji jest dosyć duża rotacja.
Jedynie trzeba to powiązać z nowo wybranymi osobami. Chociaż część ręcznej pracy odejdzie.

Tapatataj poprzez wzgórza i bezdroża...
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1508476
Aha darujmy sobie wyszukiwania naukowego tytułu. Wystarczy "Szanowny Panie Pośle". Będzie szybciej.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mordek
#1508481
jsakic19 pisze:Wystarczy "Szanowny Panie Pośle".

Człowiek chciałby bardziej dosadnie, ale mu sumienie, kultura i wychowanie nie pozwala :(.

Tapatataj poprzez wzgórza i bezdroża...
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1508482
Czarny, leć kolejne z listy udostępnionego dokumentu. Tak dojedziesz do tych 40tu. Ja jutro dokończe bo już piszę z komórki.

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1508509
Wpisuję się.
Dobry w tym jestem.

Myśle, że tylko posłowie PiS i ew. Kukiz. Reszta i tak nie przebije głosów partii Jarosława.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1508575
jsakic19 pisze:Ustawę jeszcze czeka długa droga na RCL'u. Zobacz ile jeszcze punktów do odh3aczenia. Zobaczysz po powołaniu nowego rządu i sejmu to wszystko jeszcze zwolni. Zobacz, że od lata br. ile czasu minęło. Zapewne będą powtórzone konsultacje społeczne.

Nie ma szans na konsultacje społeczne bo to nie ten etap prac, ustawę czeka daleka droga to fakt, pamiętaj że potem jeszcze kolejne czytania, senat i prezydent. A ona z odpowiednim vacatio legis musi wejść w życie od maja. Biorąc pod uwagę tempo mielenia biurokratycznych młynów czasu jest bardzo mało. Dlaczego musimy działać szybko ktoś zapyta jak nie wiadomo czy ustawa przed przerwą świąteczną trafi do sejmu? Odpowiadam: każdy nowy parlament na początku swego działania musi wprowadzać te mniej popularne zmiany, aby potem zamydlić nieco oczy wyborcom. Te tematy się wkrótce zaczną pojawiać i zacznie się robić szum. Nie możemy utonąć w medialnej paplaninie gdy nikt nie bezie zwracał uwagi na błahostki. Dlatego uderzamy już teraz, a potem ponawiamy działania tuż po pierwszym czytaniu.

@erbis czy mogę Cie prosić abyś nadzorował powstanie listy skoro więcej chętnych się pojawiło?
Awatar użytkownika
By Deimond
#1508579
Moim skromnym zdaniem - wszystko powinno sie rozgrywać via PM a nawet via mail z szyfrowaniem SSL.
Przecież zainteresowane strony( z grubym budżetem) także obserwują wasze ruchy - wy ich ruchów nie widzicie.
To jak walczyć z niewidzialnym przeciwnikiem krzycząc na oślep co masz zamiar zrobić:/
Awatar użytkownika
By LogerM
#1508580
I dobrze i niech to będzie widoczne. Nasze ruchy i tak są mocno ograniczone, jeśli ktoś sobie pogoogluje niech widzi że problemem zajęli się zwykli użytkownicy, ludzie, obywatele, wyborcy. Niech widzą że Ci ludzie poczuli się oszukani przez ministra (tfu!) Zembale, że celowe unikanie przesłania nowej wersji ustawy przed wyborami niektórzy potraktowali jak policzek od odchodzącej władzy. A to że Big T i P obserwują? A niech obserwują, głupich pewnie nie zatrudniają, a więc i tak się domyślili jakie mamy możliwe ruchy jeszcze zanim opublikowaliśmy wątki.
Awatar użytkownika
By donjohn
#1508581
LogerM pisze:I dobrze i niech to będzie widoczne. Nasze ruchy i tak są mocno ograniczone, jeśli ktoś sobie pogoogluje niech widzi że problemem zajęli się zwykli użytkownicy, ludzie, obywatele, wyborcy. Niech widzą że Ci ludzie poczuli się oszukani przez ministra (tfu!) Zembale, że celowe unikanie przesłania nowej wersji ustawy przed wyborami niektórzy potraktowali jak policzek od odchodzącej władzy. A to że Big T i P obserwują? A niech obserwują, głupich pewnie nie zatrudniają, a więc i tak się domyślili jakie mamy możliwe ruchy jeszcze zanim opublikowaliśmy wątki.


X1 :|
Awatar użytkownika
By mordek
#1509128
erbis pisze:"Na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy..."

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing

Cdn...

Dodałem adresy mailowe .Nowoczesnej. Z adresami biur jest problem, chyba wszystkie te osoby są nowe w sejmie, więc zapewne dopiero biura powstaną.

-- EDIT:
Doszło kilkanaście maili w PiS...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1520259
Niestety chce rozpocząć wysyłkę we wtorek. Poza tym jak znam życie pani na poczcie po prostu przepuści to przez maszynkę do drukowania 'znaczków' (bo mi się tego kleić nie bezie chciało ;) ). Lista na chwilę obecną jest skończona?
Awatar użytkownika
By erbis
#1520265
Paru adresów jeszcze brakuje - niektórzy posłowie nie kwapią się do otwierania swoich biur. Ale przez weekend jeszcze poszukam, może coś uda się znaleźć.

-- Śr 25 lis 2015 22:54:21 --

Dopisałem jeszcze kilka adresów - oznaczone literą "n" w kolumnie B.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1534041
@Erbis - dziękuję za dotychczasową pomoc, jeśli pojawi się aktualizacja proszę o jakieś 'oznaczenie'. Listy wychodzą hurtem pojutrze. Na dzień dzisiejszy projekt utknął chyba na progu komitetu stałego Rady Ministrów, ale potem może przyśpieszyć więc nie będziemy zwlekać. Książka pocztowa przygotowana, listy już do mnie jadą.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1549337
Tak informacyjnie, bo wypadałoby coś tutaj napisać. Jeśli ktoś się zastanawia jak wygląda 228 listów przygotowanych do wysyłki, to wyglądają one tak:
Obrazek
A ważą jeszcze gorzej niż wyglądają...
Zdjęcia z wysyłki do posłów wybranych z list Kukiz'15 nie robiłem, ale pierwsze listy są już w miejscu ich przeznaczenia. Sprawdzane są oczywiście tylko wyrywkowo bo przepisywanie numerów z InPost do ich mega szybkiego systemu zajęło by mi pół życia, ale póki co nie natrafiłem na problemy.

Dziękuje serdecznie wszystkim biorącym udział w kompletowaniu adresów. Wszystko ładnie, schludnie i czytelnie, przeniesienie tego na naklejki zajęło mi aż 5minut :) Dziękuje również firmie e-Dym która wydrukowała i zakopertowała pierwszą, największą partie listów. Powiem szczerze że samo naklejanie adresówek zajęło mi tyle czasu że gdybym miał to jeszcze drukować i kopertować to zastanowił bym się czy nie odpuścić tematu. Samo oczekiwanie w punkcie InPost zajęło blisko 2h pomimo dużej wprawy pani która ręcznie kleiła znaczki. Powinni sobie sprawić drukarki znaczków jak na poczcie...
Awatar użytkownika
By LogerM
#1582644
Małe podsumowanie. Wysłaliśmy ponad ćwierć tysiąca listów. Tylko 1 (słownie: JEDEN) poseł odpowiedział, był to Poseł Maks Kraczkowski z Piły. Odpowiedź zobaczyć można tutaj: lm/ut_mk.pdf

Swoją drogą listonoszka myśli chyba że moje mieszkanie to jakieś cholerne centrum sterowania światem; listy z ministerstw, od posłów (no ok, posła), z urzędów...

I jak co po niektórych znam to zaraz się zacznie: nie kochają nas, nie lubią nas, nie szanują nas, na barykady mości panowie, rozdziobią nas kruki i wrony... Więc odwaliłem robotę za nich i wszystko zostało już napisane (proszę bardzo).

Nie zrażamy się i kombinujemy dalej. Proszę kolegów którzy przygotowywali listę aby (jeśli nadal mają ochotę pomóc) sprowadzili adresy mailowe posłów, tym razem wszystkich, ale w pierwszej kolejności PiS i Kukiz'15. Wiem że niektóre podane przez posłów adresy biur się nie zgadzały, być może dane zostały już poprawione. Łącznie wróciło 15 listów i swoją droga martwi mnie fakt że rządzą nami ludzie którzy nie potrafią poprawnie przepisać adresu...
Awatar użytkownika
By złośnica
#1582849
Co prawda nie brałam udziału w przygotowywaniu tej listy ale wyłapałam dzisiaj 2 adresy w których były zjedzone literki "l" (.p zamiast .pl) - więc pozwoliłam sobie :roll: :oops: poprawić i oznaczyć jako n7.
Korzystając okazji dziękuję tym, którym "chciało się" ogarnąć tę żmudną i czasochłonną robotę ;)
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.