EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By 2900
#1574201
Witam, szukam przepisu malina mięta do bazy, aktualnie kupuję inawere fresh i dodaje całą buteleczkę TPA Malina. Szukam czegoś nowego bo inawera ma wodę, jakie aromaty i w jakich proporcjach polecacie żeby uzyskać fajną malinę z miętą ? Do bazy optimum lub pura juice.
By walczuś
#1574317
Ja na bazie optimum do butelki 50ml dodaje okolo 1ml TPA natural menthol i do tego ok 4ml raspberry sweet. No i wiadomo czym dluzej sie przegryza tym lepsze. Polecam


Wystukane na Tapatalk.
By szymon1234
#1574514
Ja ostatnio znajomej zrobiłem z głowy:
2% lemonade (bodaj FW)
6% creme de menthe tpa
2% menthol w pg tpa
5% sweet raspberry.

Wyszło, jak twierdzi bdb.
To akurat była zapalona fanka mięty, ale spokojnie możesz zwiększyć ilość maliny do np. 8% i trochę zmienić ilość mentholu.

Najlepiej kup 36mg hangsena w PG, do tego VG i PG z allegro w dużych butelkach, to wody będzie znikoma ilość (stosujesz mały procent bazy 36mg).
Gliceryna pochłania z powietrza duże ilości wody, tego nie ominiesz. Podobnie jak ze spirytusem.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1574520
O ile Creme the menthe jest tic tacowy, to Natural Menthol (PG) jest ostry i jego stężenie na pewno bym zmniejszył. Ja używam zazwyczaj 0,5% i jest odczuwalny.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1574583
Mięta a menthol...

;)


Ps. Ja kiedyś zrobiłem sobie ok 5-6% z przewagą pg jak miałem katar. Pomogło, ale trzeba było podgrzewać, bo w takim stężeniu mentholu zaczyna się coś krystalizować. I bez kataru się nie dało tego wapować ;)
By szymon1234
#1574615
Masz rację. Trochę uogólniłem.
Pewnie VG gorzej rozpuszcza menthol.
Ja preferuję jego kryształki do sauny. Te od TPA idealnie się do tego sprawdzają.
By 2900
#1574852
szymon1234 pisze:Ja ostatnio znajomej zrobiłem z głowy:
2% lemonade (bodaj FW)
6% creme de menthe tpa
2% menthol w pg tpa
5% sweet raspberry.

Wyszło, jak twierdzi bdb.
To akurat była zapalona fanka mięty, ale spokojnie możesz zwiększyć ilość maliny do np. 8% i trochę zmienić ilość mentholu.

Najlepiej kup 36mg hangsena w PG, do tego VG i PG z allegro w dużych butelkach, to wody będzie znikoma ilość (stosujesz mały procent bazy 36mg).
Gliceryna pochłania z powietrza duże ilości wody, tego nie ominiesz. Podobnie jak ze spirytusem.

Brzmi ciekawie, zamierzam wypróbwać ale myśle czy w ogóle dawać menthol czy zmiejszyć do 1% żeby mięta nie była zbyt ostra ale bardziej deliktaniejsza.
Podpowiedz mi jak rozdrobić ten menthol ? w sensie proporcje kryształ : pg
Ostatnio zmieniony 29 sty 2016, 10:54 przez 2900, łącznie zmieniany 1 raz.
By szymon1234
#1574858
Możesz zastosować inną miętę, np. Mix miętowy inawery.
Słodkie owoce, trochę cytryny/lemoniady i mięta zawsze do siebie pasowały.

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka
By szymon1234
#1575123
Nie znam dokładnie "przepisu", tzn jakie stężenie, ale o ile pamiętam to 10%
Spokojnie można przyjąć w takim razie 1g mentholu na 9-10ml PG, wrzucasz wszystko do butelki po aromacie i podgrzewasz, aż menthol się rozpuści.
Jakby menthol się wytrącał, to dolewasz kolejne 10ml (w sumie 20ml) i masz 5% roztwór i powinno być ok.
Awatar użytkownika
By Margaretta
#1575926
Jeśli chcesz dodać ten menthol do jakichkolwiek mieszanek to 1% też jest za dużo.Jako fanka mięt i mentholi lubię chłód,ale w mieszankach zbyt duży procent po prostu zabija resztę smaków.Lepiej dodać np.0.5% i doprawić 1% koolady.No,ale to moje zdanie i co mi odpowiada nie musi tobie :)
By szymon1234
#1575936
2900 pisze:Dzięki szymon, doczytałem że TPA natural Menthol to jest to samo tylko że już rozpuszczone.

Dokładnie miałem to na myśli: tpa-koolada
Przepraszam za uogólnienia. Zacznij od 0,5-1%, jak koleżanka pisze, potem zawsze można dodać więcej.
Mentholu, podobnie jak anyżu, lemoniady czy cynamonu (redhots) łatwo dodać za dużo, a potem trzeba rozcieńczać...
Wymienione powyżej aromaty mogą słabo mieszać się z bazą (jeśli jest dużo VG), więc ostrożnie.
Kiedyś musiałem wylać 50ml liquidu (jabłko z cynamonem), bo redhotsy okazały się niemieszalne z bazą i bardzo mocne, mimo, że przepis miał dobre opinie.
Awatar użytkownika
By PrezesArQ
#1577749
Nowicjusze M.A. pisze:Jeśli chcesz dodać ten menthol do jakichkolwiek mieszanek to 1% też jest za dużo.Jako fanka mięt i mentholi lubię chłód,ale w mieszankach zbyt duży procent po prostu zabija resztę smaków.Lepiej dodać np.0.5% i doprawić 1% koolady.No,ale to moje zdanie i co mi odpowiada nie musi tobie :)

Polecam wypróbowanie 5%koolady i 0,25% mentholu ;) do tego jakiś owoc komponujący się z chłodem i jest *SMOKEKING* ...przyzwoicie, nawet bardzo ;)
By pigas1
#1747253
Raspberry sweet 10%
Menthol 1%
Koolada 2%

lub mniej ostra mięta, bardziej słodka:

Raspberry sweet 10%
Creme de menthe 5%
Koolada 2%

Wszystkie aromaty TPA
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.