EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By Vapujacypolak
#963491
Mam akuski samsund ICR18650-22E wydlubane brutalna sila z baterii od laptopa i mam pytanie czy jest mozliwosc wykonania domowym sposobem ladowarki do takowych ogniw.Da sie np. polaczyc ja z ladowarka ego?Tyle ze akk ma 2200 mah a moja ladowarka od egonka byla do 1100 mah.Czyli jak naladowalbym ten akk ta ladowarka bylo by w nim 1100 mah?
Jak by co to mnie nie zmasakrujcie tekstami bo poczatkujacy jestem :mrgreen:
Awatar użytkownika
By gregbard
#963499
przez 8-9 godzin nawet ładowarka od ego jest w stanie naładować te akumulatory, nie zmniejszy się ich pojemność, wydłuży się tylko czas ładowania.
By Vapujacypolak
#963501
Czyli bedzie sie ladowac jakies 10 h ale naladuje do fulla?Jesli takie 4 akuski polacze rownolegle to sie naladuja wszystkie w 10 h czy beda sie ladowac 40 h? :D
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#963504
taką ładowarką to każdą z osobna
jak wiecej na raz to czas mnożysz

i jakiś koszyk sobie zbudować/kupić i podlutować do ładowarki ego lub żeby jej nie blokować na stałe to kupić gniazdo 510 i do niego dolutować koszyk na batki i wkręcać go do ładowarki
oraz jakiś budzik, żeby batke odłączyć od zasilania co by nie wybuchła:)
w egonie elektronika zasilania czuwa nad tym, tutaj możesz przeładować

teoretycznie czas powinien być 2200/420
ale praktycznie może być więcej
tak jak batka 1100 nie ładowała mi sie 2.5h tylko prawie 3.5 kiedyś
pod koniec ładowania prawdopodobnie zmiejszała już prąd
lub tak naprawde nie miała takiej mocy :)
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 18:48 przez MarioBernatti, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By sawas
#963534
Budzik to chyba niepotrzebny, bo ładowarki ego mają elektronikę sterującą. Powinna zasygnalizować zmianą koloru diody naładowanie aku.
Co do prędkości ładowania - tr001 ma 500mah przy ładowaniu 2 kanałów na raz ma 250.... Więc te 420 na jedno aku to niezbyt szybko, ale też bez tragedii. Przez noc powinno naładować.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 19:15 przez sawas, łącznie zmieniany 1 raz.
By Vapujacypolak
#963538
Kurka czyli trzeba kontrolowac czas ladowania bo jak na czas nie odlacze to cAbOOm?
juz mam zbudowany koszyk wszystko polutowane i zrobilem metalowa skrzynke na wypadek detonacji gdyz ,przezorny zawsze ubezpieczony'
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 18:50 przez Vapujacypolak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pol
#963545
MarioBernatti pisze:taką ładowarką to każdą z osobna
jak wiecej na raz to czas mnożysz

i jakiś koszyk sobie zbudować/kupić i podlutować do ładowarki ego lub żeby jej nie blokować na stałe to kupić gniazdo 510 i do niego dolutować koszyk na batki i wkręcać go do ładowarki
oraz jakiś budzik, żeby batke odłączyć od zasilania co by nie wybuchła:)
w egonie elektronika zasilania czuwa nad tym, tutaj możesz przeładować

teoretycznie czas powinien być 2200/420
ale praktycznie może być więcej
tak jak batka 1100 nie ładowała mi sie 2.5h tylko prawie 3.5 kiedyś
pod koniec ładowania prawdopodobnie zmiejszała już prąd
lub tak naprawde nie miała takiej mocy :)

Może przemyśl jeszcze raz to co napisałeś.

Na razie mijasz się z prawdą - delikatnie mówiąc.

-- [scalono] 16 sty 2014, 18:53:36 --

sawas pisze:Budzik to chyba niepotrzebny, bo batki ego mają elektronikę sterującą. ....

Elektronikę sterującą czym?
Bo ładowaniem to nie.
Awatar użytkownika
By sawas
#963582
pol pisze:Elektronikę sterującą czym?
Bo ładowaniem to nie.

Oh, czepiasz się, ale słusznie. Miało być ładowarki, nie batki. Bo wszak o ładowarkach tu mowa.
Awatar użytkownika
By pol
#963642
MarioBernatti pisze:dzięki Pol, ale powiedz gdzie, żebym innym bredni nie wciskał :)

W skrócie:
mnożnik
budzik
wybuch bez budzika, bo przeładuje
nadzór elektroniki baterii nad procesem ładowania
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#963676
mnożnik - zdawało mi sie że jak dam np. dwa razy więcej bateryjek, naraz ładując tą samą ładowarką
to bedzie ładować dwa razy dłużej :)

budzik i reszta- ładowarka ego sama odcina prąd po uzyskaniu odpowiedniego napięcia ?
myślałem, że to bateria (egon) steruje tym
a ktoś juz na forum pisał, że ma budzik do jakiejś samoróbki do batek, żeby mu nie przeładowało
wybuch - bo podobno jak przeładujesz to sie spali/wybuchnie/lub inne klęski żywiołowe :)

jak sie myliłem, to przepraszam autora tematu za zamieszanie :)
Awatar użytkownika
By Krasny
#963684
Ładowarkę do ego nazywamy ładowarką bo nią jest w niej znajduje się układ kontroli ładowania.
Awatar użytkownika
By pol
#963706
No nic trudno. Powtórzę to co w takich sytuacja pozostaje powiedzieć.
Nie należy brać się za coś o czym nie ma się pojęcia.
Akumulatory Li-ion nie są do zabawy.
By Vapujacypolak
#963732
Dobra dostaje juz warjacji.Czyli mam czekac az sie zmieni kontrolka na zielone?Czy mam pilnowac jej z minutnikiem bo jak dupnie to bani pod Afrka a dupy pod Moskwa?
Co do mojej ladowaki egonowej to jest z EBulla i zwsze dzialala poprawnie.
Awatar użytkownika
By Goldi
#963758
Po co Ci minutnik? Zielona dioda zasygnalizuje zakończenie ładowania.
Awatar użytkownika
By Goldi
#963769
Stanie się to samo co z batką eGo podłączoną do ładowarki po zakończeniu ładowania. Czyli... nic się nie stanie.
Awatar użytkownika
By venom_666
#963774
Kup najtańszą TR-01...
Nie masz pojęcia co chcesz zrobić, ani o elektronice to nie kombinuj...
Zrobisz krzywdę sobie a być może i innym...
Oszczędzisz 3 dychy, a stracisz na pożarze kilka tysięcy...
By Vapujacypolak
#963778
Podlaczam glowice ego do ladowarki a przez ladnie wykonany koszyczek i dobrze polaczone wszystko chyba nie powinno yepnac tymbardzie zrobilem to w eleganckiej blaszanej skrzynce wiec w razie wybuchu nic sie nie stanie choc Goldi napisal ze nie ma efektu detonacji.
Awatar użytkownika
By Krasny
#964016
tajwoj pisze:No to OK.
Mogę tylko powtórzyć za innymi, żebyś kupił przyzwoitszą ładowarkę i nigdy nie zostawiał włączonej z ogniwami bez nadzoru, czyli nocne ładowanie odpada.


Kolego chyba warto dodać że to dobra praktyka przy ładowaniu wszelkich ogniw różnymi ładowarkami.
Nawet najlepsza ładowarka może zawieść co przy Li-ion jest szczególnie niebezpieczne.
Wśród modelarzy jak i latarkowców krąży rada aby pakiety ładować w ceramicznej donicy ;)
Ja tylko AW IMR pozwalam sobie zostawiać na noc w ładowarce a i to robię niechętnie.
Awatar użytkownika
By Krasny
#964033
Vapujacypolak pisze:Dobra w donice i laduje jak buhnie to kij


Tylko żeby nagle wszyscy użytkownicy nie odnieśli wrażenia że mają w domu odbezpieczone granaty.
Li-ion są bezpieczne jeśli używa się ich z głową oraz z dobrej jakości ładowarkami.
Wszystkie ostrzeżenia są na zasadzie dmuchania na zimne, bo gorące należy natychmiast wyrzucić na okno :lol:
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.