EPF
Dział dot. gotowych płynów z nikotyną lub bez ze sklepowych półek.
By smk001
#957538
Witam! Po dość długiej przerwie postanowiłem przeprosić się z vapowaniem, Od kilku miesięcy palę hybrydowo - ep z konieczności w pracy, analogi po pracy. Niestety hybrydowo, bo to, co się stało ostatnio z tytoniówkami woła o pomstę do nieba. Mam już pół szuflady liquidów (jakieś 300ml by się uzbierało), które są po prostu ohydne - próbowałem po powrocie tytoniówek (głównie MB i Tobacco, gdzieniegdzie tez innych) od Kinga, Joye i BlueMist od e-dyma, Hangsena z hangsenshop.eu, feellife i dekanga od donseniora i innych od znajomych. O nie tytoniowych nawet nie wspominam, bo po redbullu mam odruchy wymiotne a taka cytryna od kinga smakuje jak kostka klozetowa.

Teraz jedyny, który jako tako mnie satysfakcjonuje obfitością chmury, kopem i smakiem to Provogue Tobacco 24mg/ml ze stoiska milda (chociaż i ten po kilku dniach muszę zalać innym, bo i ten się "przepala"). Niestety dostępność tylko w butelkach 10ml i cena 1,5zł/ml to gruba przesada. Czy istnieje jakiś pewniak, który godnie zastąpiłby ten rozbój w biały dzień?

Mam wrażenie, że u wszystkich dostawców jest ta sama masówka, ubrana tylko w inne buteleczki i z różnymi cenami. Gdy zaczynałem vapowanie w 2009 roku jeszcze na M201/M401 nie było takiego problemu, każdy kupiony liquid był smaczny, aromatyczny, satysfakcjonujący i pozwolił mi z dnia na dzień rzucić analogi w cholerę. Potem było co raz gorzej aż wróciłem do analogów (samoróbek) na ponad rok.

Mój obecny sprzęt:
- Body Vamo VV V2
- Kanger ProTank II (główny parownik)
- Innokin iClear i30 (daje trochę za ciepłą mgiełkę, odpada dłuższe wapowanie)
- krótko ViVi Nova (ale to chyba jakieś podróby były)
- Smoktech RSST (nie używam, albo nie umiem zrobić dobrej grzałki albo to po prostu straszny gniot)

Próbowane liquidy (wszystkie 24mg/ml) (niektóre nazwy mogę przekręcić bo piszę z głowy) z ocenami 0-10:

King
- RedBool - 0/10 (zbiera mi się po nim na wymioty)
- Cytryna - 1/10 (kostka klozetowa)
- Tobacco Fresh - 3/10
- Camel Gold - 3/10
- Turkish Tobacco 4/10 (w wielkiej biedzie ujdzie na co dzień)
- Mocny Buch 4/10
- Mlb Gold 2/10
- Tobacco Gold 3/10
- Black Devil 1/10
- PallMall 1/10

E-Dym
- Mlb Joyetech - 5/10 (z braku alternatywy vapuję teraz ale koło "starego" Joye to nawet nie stało, zmakuje jakby ktoś nalał tam bluemista i tylko nakleił znaczek joye)
- Tob Joyetech - 3/10 (słabiutki smak, to co się wyczuje jest nieprzyjemne)
- Colinss New Star (18mg/ml) - 2/10 (jakby ktoś cukru do lq dodał)

DonSenior:
- Feellife Marbo - 4/10 (smak wyróżnia się od innych, nie jest na jedno kopyto ale i tak jest niedobry)
- Feellife Minty Marbo - 4/10 (jw)
- Tobacco Dekang - 5/10

Hangsen
- Mlb 4/10
- Red LM 2/10 (sam cukier)
By amsaw
#957546
smk001 pisze:...ciach... Czy istnieje jakiś pewniak, który godnie zastąpiłby ten rozbój w biały dzień? ...ciach...

Zacznij mieszać sam.
Mnie gotowce z reguły też nie smakują :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sawas
#957547
proponuję pomieszać samemu. Dobrych baz i smacznych aromatów teraz wybór taki, że nie wiadomo, co brac. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. A i mnogość przepisów na forach znaleźć można. Tytoniowych takoż.
By smk001
#957553
A co byście polecili, żeby osiągnąć efekt jak w Provogue? Najpewniej baza VG + spirytus (w składzie provogue jest go kilka %) tylko co dalej? Jak mieszałem kiedyś (z bardzo miernym skutkiem, większość wytworów i aromatów poszła w przysłowiowy kibel) to nie było tych wszystkich absolutów, etylomaltoli, kwasów jabłkowych itd...

Zapomniałem jeszcze napisać, że żaden inny liquid niż provogue nie daje mi takiego specyficznego odczucia "pełności" w płucach. W zasadzie wszystkie inne mają jako-taką mgiełkę ale poza smakiem to jakbym się powietrzem zaciągnął (a na iClear to i do 15W moc na Vamo dobijałem).
Ostatnio zmieniony 10 sty 2014, 13:09 przez smk001, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By lary0071
#957560
a to co mówisz że ci zalega to wrzucaj na bazarek na pewno chętny się znajdzie a tobie zwróci się trochę funduszy na poszukiwania
By smk001
#957564
@lary0071
Jak znajdę chwilkę wolnego w domu (o co ostatnio trudno niestety) to zrobię inwentaryzację i postaram się wrzucić. Chociaż nie wiem czy będę miał wtedy czas latać na pocztę ;).
Awatar użytkownika
By dzaman
#957587
dlaczego piszesz ze 1,5 zł za 1ml to przesada skoro analogi kosztuja około 0,6 zł za 1 szluga ?

ja moge ci polecic 3 smaki z ręka na sercu które sie nie nudza i od roku
1-liqueen black tea
2- blue mist virginia
3- trendy lm

virginia guruje nad innymi tytoniowymi i jesli ktos mi znajdzie lepsza tytoniówke to stawiam mu 10ml liquidu gratis do virgini dolewasz 3 krople herbaty z liqueen i mas zcudo --to taki mój mały przepis
By smk001
#957588
dzaman pisze:dlaczego piszesz ze 1,5 zł za 1ml to przesada skoro analogi kosztuja około 0,6 zł za 1 szluga ?


Co prawda, to prawda ale jednak najpodlejszym analogiem się lepiej napalę ("usatysfakcjonuję") niż najlepszym lq. W przypadku provogue 10ml schodzi mi w 2-3 dni więc tak super tanio nie wychodzi. Dla porównania 20 własnoręcznie skręconych analogów kosztuje niecałe 3 złote...
Awatar użytkownika
By Ziom41
#957598
Co prawda przyszły mi dopiero dzisiaj eki, ale stwierdzam i po kilku maszkach 18mg M z Blue Minst jestem napalony bardziej niż po dwóch analogach czerwonych 66. A skręcanymi nie mogłem się nigdy napalić, więc wydaje mi się że oszczędność spora.
By AdamDz
#957608
Zgadzam się z tym że pomimo takiego wyboru smaków brakuje na rynku jednego który wiernie oddawał by czysty smak papierosa analogowego, przeważnie jest albo słodko albo orzechowo, mi te smaki odpowiadają ale chyba tylko dlatego że miałem roczną przygodę z fajką i aromatycznymi tytoniami jak np. Amphora, Alsbo Gold i Alsbo Black, ale ogólnie jeśli chodzi o początkujących e-palaczy to jest po prostu tragedia, bo za cholerę nie znajdą smaku który zaspokoił by przyzwyczajenia smakowe, i tak jak wspomniał autor tego wątku nawet 4 lata temu jak próbowałem przejść na e-palenie to jakież było moje zdziwienie że to tak samo smakuje, można by powiedzieć że wtedy były odpowiednie tytoniowe liquidy a nie było ich w czy porządnie wapować lub ceny nie na każdą kieszeń, a dzisiaj jest na odwrót, i trudno mi zrozumieć że producenci tego nie zauważają że jeśli chce się kogoś przekonać do czegoś, to jest to samo co z coverem piosenki, żeby go polubić musi być dużo lepszy albo przynajmniej taki sam lub podobny.
Awatar użytkownika
By xan
#957612
smk001 pisze:
dzaman pisze:dlaczego piszesz ze 1,5 zł za 1ml to przesada skoro analogi kosztuja około 0,6 zł za 1 szluga ?


Co prawda, to prawda ale jednak najpodlejszym analogiem się lepiej napalę ("usatysfakcjonuję") niż najlepszym lq. W przypadku provogue 10ml schodzi mi w 2-3 dni więc tak super tanio nie wychodzi. Dla porównania 20 własnoręcznie skręconych analogów kosztuje niecałe 3 złote...


To taki to musi być tytoń?:D skoro paczka po 3 zł :D
By don
#957712
Do niedawna byłem wielbicielem tytoniowych liquidów.
Z własnego doświadczenia mogę polecić Nuty Tobacco Dillinger z Casablanki.
Jak brakowało mi analoga sięgałem po kilka machów 36mg orzeszków tytoniowych.
Awatar użytkownika
By dzaman
#957719
zasada jest prosta jak sie truć to truć sie z klasą i niestety nie zrozumiem cie bo nigdy w zyciu bym nie wsadził do ust fajki gdzie paczka kosztuje mnie 3zł więc idąc tym tropem nie sadze byś znalazł dobry liquid gdzie 1ml bedzie kosztował pare grosików ,bynajmniej ja takiego nie znam a mieszany nigdy nie bedzie taki dobry jak gotowiec-podkreślam to moje zdanie
Awatar użytkownika
By wabot
#957921
smk001 pisze:Próbowane liquidy (wszystkie 24mg/ml) (niektóre nazwy mogę przekręcić bo piszę z głowy) z ocenami 0-10:

King
- RedBool - 0/10 (zbiera mi się po nim na wymioty)
- Cytryna - 1/10 (kostka klozetowa)
- Tobacco Fresh - 3/10
- Camel Gold - 3/10
- Turkish Tobacco 4/10 (w wielkiej biedzie ujdzie na co dzień)
- Mocny Buch 4/10
- Mlb Gold 2/10
- Tobacco Gold 3/10
- Black Devil 1/10
- PallMall 1/10

E-Dym
- Mlb Joyetech - 5/10 (z braku alternatywy vapuję teraz ale koło "starego" Joye to nawet nie stało, zmakuje jakby ktoś nalał tam bluemista i tylko nakleił znaczek joye)
- Tob Joyetech - 3/10 (słabiutki smak, to co się wyczuje jest nieprzyjemne)
- Colinss New Star (18mg/ml) - 2/10 (jakby ktoś cukru do lq dodał)

DonSenior:
- Feellife Marbo - 4/10 (smak wyróżnia się od innych, nie jest na jedno kopyto ale i tak jest niedobry)
- Feellife Minty Marbo - 4/10 (jw)
- Tobacco Dekang - 5/10

Hangsen
- Mlb 4/10
- Red LM 2/10 (sam cukier)

Witam.
Widzę że miałeś nieprzyjemność wrócić do epalenia z liquidami z najniższej półki, i nie mam na myśli tylko ceny.
Gdybym zaczynał przygodę z e-papierosem od liquidów które wymieniłeś pewnie dalej wypalałbym półtorej paczki vicerojów lightów dziennie. Nie chcę żeby posądzono mnie o reklamę więc nie polecę Ci żadnej konkretnej marki. Powiem tyle: szukaj, próbuj, ewentualnie rób własne mikstury, ale wierz mi są dostępne w polsce gotowe liquidy które Cię usatysfakcjonują.
By user
#957950
smk001 pisze:@wabot
Ależ proszę, zareklamuj mi! Właśnie po to założyłem wątek aby odkryć coś nowego, co na prawdę będzie warte swej ceny. :)


Warte ceny?
Proszę, jeżeli nie boisz się samoróbek (gotowych) to looknij na Bazar. prymus140 sprzedaje klony liquidów z wysokiej półki.
Warte swej ceny, a nawet więcej. A smaki? Nieporównywalne do kaszany w stylu P1/FeelLife itp
A cena to jedyne 10 zł za 10 ml Bajka normalnie.
Awatar użytkownika
By wabot
#957969
No cóż, jak wiadomo każdy ma inne kubki smakowe, ale oto moje propozycje tytoniówek za rozsądną cenę (za dużo Top Geara oglądam :)) :
United States Tobacco- Liqueen
7Stars- Evaper w proporcjach 70/30
Parlamnt- Evaper 70/30
7Volves-Evaper 70/30
Light Moon(LM)- Boge/Dekang
Udzieliłem się w tym temacie bo patrząc po ocenach liquidów które wymieniłeś (z których większośc próbowałem) stwierdziłem że mamy podobny smak. Palisz hybrydowo więc nie daję głowy czy podejdą Ci te liquidy które wyżej wymieniłem.
Poza tym np. PaleMall z kinga w lutym zeszłego roku mi akurat podszedł jako jeden z dziesięciu :wink:
By znamsienatym
#957983
Kolego, spróbuj liquidow El Toro, ECIG Hellas, Halo, JC, Atmos i jeszcze paru innych a zmienisz zdanie. Sęk w tym ze za ich "za... istość" trzeba zapłacić ale warto chociażby spróbować. Z budżetowych mogę Ci polecić całkiem nowy wyrób FruQuid.

Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By need
#958090
Ja nie lubię orzeszków w liquidach tytoniowych i to mnie od początku od nich odrzucało. Nie próbowałem oczywiście wszystkich, ale w zasadzie jedynym, który mi trochę przypomina analoga i nie ma orzeszków jest Hangsen Delight. Oczywiście nie śmierdzi jak analog i nie ma takiego kapcia ale mimo wszystko spróbuj. Ja z Hangsena lubię też Virginię, też bez orzeszków, ale jest słodkawa. W tej chwili kupisz te liquidy po 10 zł za 20 ml, jeszcze niecały rok temu kosztowały 2 x tyle, jest kilka źródeł, bez problemu znajdziesz.
Za ok. 11 zł masz 10ml Atmosa - najbardziej chwalona jest Bebeca (ja też ją lubię), możesz też spróbować Agrinio (nie jest zbyt słodki) i kilku innych tytoniówek od nich.
Spróbuj też, jak radzi reed, liquidów kolegów z forum, np PrymQuidu ;) - bardzo dobre opinie ma np. klon Tribecca i Prime15.
Z opinią, że dobra "samoróba" nigdy nie dorówna "sklepowemu" liquidowi kompletnie nie mogę się zgodzić, wręcz przeciwnie. W top 5 moich najlepszych liquidów na pewno znajdą się 2 forumowe samoróby, które mogę postawić na równi z ulubionymi Halo czy Atmosa.
Awatar użytkownika
By Ceberebek
#958103
To spróbuj jeszcze:
Hangsena-Chestfill: http://www.hangsenshop.eu/pl/tytoniowe/ ... field.html
oraz
LEGIONNAIRE ETRANGERE: http://casablancacig.pl/p5083,e-liqiud- ... inger.html
Mi w pogoni za smakiem analogów te najbardziej podpasowały
Awatar użytkownika
By STRUNA
#958129
Ciężko jest doradzić, bo każdy ma inne kubki smakowe. Musisz próbować. Z tytoniowe jak dla mnie to np. Hansen delux. Powtarzam jak dla mnie. Powodzenia
By 9452130
#958216
Jak radzą inni tak i ja poradzę. Liquidy od użytkownika "prymus140" są bardzo dobre.
Palę owocowe i inne cuda ale tytoniowych nie lubię...
Ale Prime15 czy tribbeca od prymusa mi smakują bardzo. Żaden tytoniowy liquid jaki próbowałem nie może się do nich równać..
By smk001
#959591
Dzięki wszystkim za sugestie, planuję sobie zamówić trochę gotowców i surowca do mieszania na e-płyny.pl - nie znałem wcześniej tego sklepu a pozytywne opinie o liquidach atmos skierowały mnie właśnie tam :). Popróbuję swoich sił w mieszaniu albo może znajdę w końcu coś z gotowców dla siebie. Dziękuję!
By smk001
#963275
Wczoraj wieczorem odebrałem swoją paczkę, a w niej:
Bebeca, Apache, Camila i Caramela od Atmosa
Do tego Baza VG Hangsena, Abolut tytoniowy, Kwas Jabłkowy, Acetyl Pyrazine,
aromaty TPA RY4 Double, TPA Red Type Blend i Tobacco od Totally wicked.

Nie miałem zbyt wiele czasu na testy, póki co spróbowałem tylko bebeci i zrobiłem pierwszy eksperyment z mieszaniem.
Niestety, tak chwalona bebeca mnie rozczarowała - w smaku jest taka sobie, a do tego coś jest z nią nie tak. Niby jest to liquid 50/50 PG/VG a jest tak rzadka, że jako pierwszy liquid "w historii" zalewa mi protanka. Z nadzieją jednak zapatruję się w pierwszą, bardzo prostą mieszankę:
4 ml bazy VG 36 mg/ml
4 ml bazy VG 0 mg/ml
8 gtt absolutu tytoniowego
3 gtt kwasu jabłkowego

Wprawdzie po godzinie to nijak się nie zdążyło przegryźć, ale efekty są bardzo obiecujące, to chyba to, czego szukam. :D

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.