EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
By E-Szymon
#960801
Witam mam nietypowe pytanie zepsuła mi się ładowarka do ekinga kamikaze 1000mah

Mam trochę umiejętności więc przerobilem sobie tak ze ładuje baterie bezpośrednio z ładowarki z samsunga
5V=0.7A

Ile czasu powinienem ładowac tą ładowarką zeby bateria osiągneła 1000mah? bo niechciałbym zepsuc tej baterii.
Awatar użytkownika
By gregbard
#960816
gaśnicę kolega w domu ma?
By E-Szymon
#960834
wybuchy bo co ? zamiast normalnie mi odpisac ile powinienem ją ładowac to stwarzacie jakies paranoje.
Ładuje ją juz tak ponad 2 tygodznie po godzince dziennie i jakos działa.
Awatar użytkownika
By pol
#960836
E-Szymon pisze:wybuchy bo co ? zamiast normalnie mi odpisac ile powinienem ją ładowac to stwarzacie jakies paranoje.
Ładuje ją juz tak ponad 2 tygodznie po godzince dziennie i jakos działa.

Wszystko do czasu.

Podaj specyfikację tej "ładowarki".

Nie to co napisałeś w pierwszym poście.

"Ładowarka" do Samsunga... co to jest?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2014, 22:44 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By raptofil
#960842
Ładowarka do ogniw li-ion, a takie masz w batce powinna mić max 4,2V i 420mA. Z czego to pierwsze jest najważniejsze. Gdy dajesz wieksze napiecie na baterie podczas ładowania, jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ulegnie samozagładzie.

Wiec nikt tu tobie nie poda ile trzeba ładować batke 5V, bo tego sie nie robi.
Awatar użytkownika
By pol
#960846
raptofil pisze:Ładowarka do ogniw li-ion, a takie masz w batce powinna mić max 4,2V i 420mA. Z czego to pierwsze jest najważniejsze. Gdy dajesz wieksze napiecie na baterie podczas ładowania, jest bardzo duże prawdopodobieństwo że ulegnie samozagładzie.

Wiec nikt tu tobie nie poda ile trzeba ładować batke 5V, bo tego sie nie robi.

A jesteś pewny, że podłączył do ładowarki?
Awatar użytkownika
By pol
#960852
raptofil pisze:Nie jestem pewien, a predzej pewien jestem że to adapter sieciowy.

I doszliśmy do sedna sprawy :beer:
By E-Szymon
#960857
dobra znajde se w domu jakąs ładowarke co podaje 4.2v i 0.4A np i tu mam pytanie czy po godzinie ładowania tą ładowarką
baterie naładuje się do 400mah?
Awatar użytkownika
By pol
#960862
E-Szymon pisze:Lubie sobie eksperymentowac ;)

Mówisz, że lubisz eksperymentować..

Zaproponuję Ci test.
Zaciśnij pięść prawej dłoni i teraz spróbuj chwycić nią kombinerki.

Tak może wyglądać dalsze Twoje życie przy takich eksperymentach, które tak lubisz.

-- [scalono] 13 sty 2014, 22:56:13 --

E-Szymon pisze:dobra znajde se w domu jakąs ładowarke co podaje 4.2v i 0.4A np i tu mam pytanie czy po godzinie ładowania tą ładowarką
baterie naładuje się do 400mah?

Może zacznij rozróżniać adapter sieciowy od ładowarki dedykowanej do baterii e-papierosa.
By E-Szymon
#960883
Dobra widze ze stroicie se żarty zamiast mi pomóc, wybuchło mi juz jedno ogniwo z chinskiej bateri w rękach i o dziwo mam tę ręke calą ;) narka.
By Dj Joker
#960941
Karamba...Karamba...Karamba

To sa ogniwa Litowo jonowe, jesli beda ladowane bez kontroli napiecia na nich i odpowiednio regulowanego natezenia pradu, to iscie prawdopodone, ze w srodku nastapi samozaplon...

To forum jest dostepne chyba dla osob pelnoletnich co nie? To czemu kolega nie rozumie tego co sie do niego pisze?

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Goldi
#960944
E-Szymon pisze:wybuchło mi juz jedno ogniwo z chinskiej bateri w rękach

I co? Niczego Cię to nie nauczyło? Jakieś wnioski wyciągnąłeś? Nic?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.