EPF
Awatar użytkownika
By okrzemek
#934480
Temat nie umarł tak zupełnie, bo powolutku dłubię sobie coś nowego. Żebyście zupełnie o mnie nie zapomnieli to pochwalę się nowym gadżetem.

Słowem wstępu.

Próżność kazała mi pomyśleć nad nazwą, bo "fajka okrzemka" brzmi nieciekawie. Próżność kazała mi założyć sobie profil na Fejsiku (przed którym broniłem się rękami i nogami :mrgreen:), na który serdecznie zapraszam jeżeli ktoś ma ochotę sprawdzić co u mnie słychać w temacie dłubania w drewnianych zasilaniach:

https://www.facebook.com/barracuda.mods

Próżność kazała mi w końcu pomyśleć nad logo i możliwością oznaczania moich produkcji. No to pomyślałem ;) :

Obrazek

Więcej słitaśnych foteczek oczywiście na FejsBuczku :lol:
Awatar użytkownika
By mariogd
#934612
Temat nie tylko zainteresowanie,które było widać po licytacji
Awatar użytkownika
By okrzemek
#934632
mariogd pisze:Temat nie tylko zainteresowanie,które było widać po licytacji



Eeee tam. Nie ma tego złego. .. właśnie sobie z niej pykam. Jest super.

Jak nie ma zainteresowania to mogę nie przynudzać więcej :lol:
Awatar użytkownika
By mariogd
#934637
To taka mała krytyka żeby Cię zachęcić do zrobienia fajki żeby każdemu wyszły gały na wierzch z podziwu.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#934729
mariogd pisze:To taka mała krytyka żeby Cię zachęcić do zrobienia fajki żeby każdemu wyszły gały na wierzch z podziwu.



Krytyka by była jak byś napisał co w której z prezentowanych fajek jest źle, a co nieźle :mrgreen:.

Z pw, ktorych trochę dostaje mogę wyciągnąć na razie tylko jeden wspólny wniosek: "rób z gruszki będzie taniej" :lol:.

Na szczęście mam dużą szufladę.
By abbs
#934812
Hmm bo najlepiej jak by była w cenie ego ;-) no cóż taka Fajeczka to bardzo ładny mod mechaniczny i porównując do takich polskich produkcji 300 zł to moim zdaniem rozsądna cena. Tyle co Dobry parownik.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By michalodz88
#934838
Jak by nie było fajka nie jest tak popularna jak mechanik I pewnie tak wielkiego grona nabywców niema ;) Parę gruszkowych modeli, ludzie przekonają się że fajeczka fajna rzecz i z czasem będą chcieli coś bardziej ekskluzywnego ;)

Wysłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By okrzemek
#934858
Jak po kosztach nie udało się sprzedać to gruszka tego nie zmieni ;) .

Gdyby ktoś chciał się fajeczką pobawić to proszę o sygnał. Reed chyba już mi jedynkę odesłał ? :mrgreen: to kolejna osoba może się pobawić "fajką okrzemka" :lol:
By abbs
#934863
Ja bym się z chęcią pisał na fajeczek po nowym roku jak się ogarnę to wpadnę do ciebie na kawę ;-) jeśli to możliwe możesz mnie wciągnąć na listę ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By krawatos
#934872
Z chęcią pomacałbym twoją fajeczkę ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#934873
krawatos pisze:Z chęcią pomacałbym twoją fajeczkę ;)



Załatwione :)
Awatar użytkownika
By Gwido67
#934898
okrzemku, z fejsem strzał w dziesionę *CZAJNICZEK* No i było się czego bać ? :wink:

Od teraz będziesz miał pewne problemy z opędzeniem się ode mnie. Kibic pozytywny :twisted:
Działaj, przyszłość Twą widzę wielką *CZAJNICZEK*


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Maya
#949498
Muszę się pochwalić nowym wyglądem mojej fajeczki z ustnikiem od AKCEDA :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By okrzemek
#949674
W sumie wątek jest o moich produkcjach, a do tej fajki się nie przyznaję... :)

Ładna, ale Akced ma cały swój dział, gdzie się można chwalić ; ).

kończę kolejną wydumkę. Niedługo wrzucę.
Awatar użytkownika
By krawatos
#950145
Ktoś ci kukułcze jajo wrzucił do gniazda :)
Okrzemkowa fajeczka gościła u mnie na święta. To była pierwsza efajka w moich rękach i ustach.
Po dokładnym obejrzeniu i przetestowaniu muszę stwierdzić, że twórca jest dla siebie zdecydowanie zbyt surowy. Z racji, że jedyneczka jest prototypem otrzymałem kilka instrukcji i uwag jak jej używać i okazało się, że było to zbędne ponieważ wszystko działało jak należy a i baterię nie sposób włożyć na odwrót. Elektronika i przewody są precyzyjnie ulokowane w główce fajeczki i wiem jak dużo cierpliwości potrzeba aby tak dokładnie to zrobić. Drip trzyma się ciasno i nic się nie chwieje mimo jego długości. Włącznik dotykowy to świetny pomysł lecz trzeba się do niego przyzwyczaić, bo człowiek czeka na jakiś klik bądź uskok włącznika. Regulowany gwint to świetna sprawa, szczególnie przy gienkach. Jest coś dostojnego w trzymaniu tego sprzętu z długim dripem i puszczaniu obłoków przy wigilijnym stole. Po kilku kąśliwych uwagach rodziny pojawiły się ochy i acha oraz stwierdzenie, że świetnie pasuje do okoliczności.
Tylko jedna rzecz mi przeszkadzała. Ulokowanie pól stykowych jest w miejscu, w którym trzyma się fajkę. To zmusza do myślenia jak ja złapać podczas gdy nie chmurzyłem. Przeszkadzało mi to szczególnie po dwóch drinkach ;)
Widać, że okrzemek wie co robi i robi to dokładnie i solidnie. Trzeba pamiętać, że fajki powstają w kibelku co wcale nie ułatwia, a wiem co mówię, bo ja dłubię w kuchni. Ma talent i cierpliwość, a jego prototyp wygląda i działa jak wersja finalna. Trzymam kciuki za sukces, na który solidnie pracujesz :)
Awatar użytkownika
By Maya
#950165
okrzemek pisze:W sumie wątek jest o moich produkcjach, a do tej fajki się nie przyznaję... :)
Ładna, ale Akced ma cały swój dział, gdzie się można chwalić ; ).
kończę kolejną wydumkę. Niedługo wrzucę.

Czytam churchwarden, to wrzuciłem niezastanawiając się, sorry za zagapę :monkey:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#951105
Krawatos dzięki za miłe słowa. Miło się czyta *SMOKEKING* :) .

Tylko jedna rzecz mi przeszkadzała. Ulokowanie pól stykowych jest w miejscu, w którym trzyma się fajkę. To zmusza do myślenia jak ja złapać podczas gdy nie chmurzyłem. Przeszkadzało mi to szczególnie po dwóch drinkach ;)


Za krótko się bawiłeś, z po odrobinie przyzwyczajenia z tym nie ma problemu. Tak na prawdę w tym maleństwie gdzie by nie dać pól stykowych byłby ten sam problem. Poza tym każdy faję trzyma troszeczkę inaczej, lewą lub prawą ręką i nie bardzo mam pomysł jak to pogodzić. Jestem otwarty na propozycje. Jeżeli tylko będzie to technicznie możliwe to w kolejnej fajce mogę pstryczek przenieść.

Jedynka znowu się u mnie nudzi. Jak ktoś ma ochotę pomacać, pobawić się, przetestować dzieło rąk moich i obiecuje nie popsuć to zapraszam.
By abbs
#951286
Miałem ostatnio fajurke w rękach i jest to dzieło sztuki. Niedługo postaram się napisać więcej i dogłębnie. Czekam na kolejne projekty. Tak naprawdę to mógłbyś tylko rzezbic w fajach tylko niestety chyba nie na nasz rynek.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
By sphilip
#952169
OKRZEMEK.. mam pytanie.., ODBIŁO Ci z tą fają czy jak ?

Nie masz swojej własnej????


:)
Awatar użytkownika
By krawatos
#952417
Jedno pole stykowe dałbym w tej okolicy i już nie musiałbym się zastanawiać czy nie włączam przypadkiem grzałki ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
By Wąski
#953434
okrzemek pisze:Poza tym każdy faję trzyma troszeczkę inaczej, lewą lub prawą ręką i nie bardzo mam pomysł jak to pogodzić.
Fajkę trzyma się wyłącznie lewą ręką! :evil:
Prawa ręka służy do obsługi fajki. No, chyba że jest się mańkutem albo... mamy na myśli tę drugą fajkę... :kulam

okrzemek pisze:Jestem otwarty na propozycje. Jeżeli tylko będzie to technicznie możliwe to w kolejnej fajce mogę pstryczek przenieść.
Trzymając fajkę lewą ręką, bez problemu da się dotykać wyłącznika tak jak jest, środkowym palcem.
Mnie chodzi po głowie przeniesienie go gdzieś całkiem na górę główki, tam gdzie jest w analogu żar. Wtedy włączałoby się kciukiem - jak stary baca... :lol:

Dobra. Nie ma co wymyślać jak się trzyma fajkę...
Wziąłem więc swojego analogowego Worobca z World Cup 2005 i zapaliłem... :oops:
Po kilku minutach przyjrzałem się swojej lewej ręce...

Obrazek

Jak dla mnie, przycisk jest w idealnym miejscu pod środkowy palec. Nic lepszego nie da się wymyślić. No, chyba że jakieś włączniki podciśnieniowe... ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#954183
Nie odzywałem się przez chwilkę bo nie lubię klepać w temacie jak nie mam w nim nic do powiedzenia :mrgreen: .

sphilip pisze:OKRZEMEK.. mam pytanie.., ODBIŁO Ci z tą fają czy jak ?

Nie masz swojej własnej????


:)


Troszkę myślałem nad tym pytaniem i nie znalazłem w nim sensu :oops: . Pewnie moderatorzy jakiś ukryty widzą jeżeli posta nie usunęli.

Odpowiadając - Mam własną. Nawet całkiem ładną. Zdjęć nie będzie :oops:

Krawatos myślałem nad takim umieszczeniem pola stykowego (w sumie może być jedno), ale lewą ręką stykam jak Wąski pokazał, a prawą trzymam za górę i wnętrzem dłoni naciskam. Poza tym w fajce, którą się bawiłeś jest za ciasno na dodatkowe grzebanie w tym miejscu :oops: .


No i jeszcze jedna sprawa. Ostatnio robię równolegle kilka rzeczy. Jako, że dzisiaj mija mi rok na forum i rok e-palenia to postanowiłem się sprężyć i skończyłem taki trochę "pół żartem pół serio" modzik. Udało mi się kupić placek hebanu z historią, popękany, nie za kształtny, dziurawy, ale jest. Chciałem zobaczyć jak kopci z 18500. Zrobiłem sobie z tego coś na kształt fajki. Kopie jak koń. będę musiał zweryfikować setupy w gienkach, bo na rurach super, a tu suchy knot. linka się broni :mrgreen: .
Zdjęcia tradycyjnie słabe, bo właśnie skończyłem i tylko sesja "kibelkowa" i "martwa natura". Niestety, zdjęcia nie oddają szklistej głębi, uroku i tego zajefajnego uczucia w ręce jak się trzyma kawałek hebanu. W najbliższym czasie wrzucę coś przy lepszym świetle, może uda mi się uchwycić piękno tego drewna :? .

Oto moje "czarcie kopytko":

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Jednocześnie zapraszam do testowania "jedynki". Tyle było chętnych, a teraz leży i kwitnie :oops: :wink: .
*SMOKEKING*
By abbs
#954202
Jak wstaniesz to popraw zdjęcia ;-) chyba że tylko u mnie nie działają to przepraszam ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
By user
#954208
Kurcze, u mnie tez nie dzialaja :(
Napalilem sie na kopytko, jak zakonnica na banana i kicha. Nie widac. :?
Heban, 18500, Okrzemek .... kurna, wyobraznia podsuwa masakryczne pomysly :mrgreen:


TapataiPhonic clickens
By dorjak72
#954209
Bardzo fajne to "czarcie kopytko".

okrzemek pisze:Jednocześnie zapraszam do testowania "jedynki". Tyle było chętnych, a teraz leży i kwitnie :oops: :wink: .
*SMOKEKING*


W takim razie (przyrząd nieużywany więdnie czy cuś takiego) chętnie przetestuję jedynkę jakie warunki trzeba spełnić?
By abbs
#954213
Na tapatlku nie działa w przeglądarce jest ok. Ładna sprawa musze obczaic na żywo bo jakoś nie mogę znaleźć punktu odniesienia do wielkości.

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Wąski
#954243
reed pisze:Heban, 18500, Okrzemek .... kurna, wyobraznia podsuwa masakryczne pomysly :mrgreen:
Co, zanimał kawałek gryfu z końtrabasa jakiejś góralskiej kapeli? :kulam No to faktycznie, się czego je bać... *BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By okrzemek
#954307
Fotki "gryfu z końtrabasa jakiejś góralskiej kapeli" z dzisiaj, tylko trochę lepsze :mrgreen:. Więcej oczywiście na moim fejsiku ( https://www.facebook.com/barracuda.mods ) :P .

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedynka rusza w Polskę:

1. Pusiekkg
2. sliwa404
3. dorjak72 - będziemy na privie się dalej dogadywać co i jak.
By user
#954311
Widzę! :D
Widzę to "kopytko"
Zaiste, ciekawy projekt *GOOD* Nietypowa faja, ale ciekawa. Dobra robota kolego.
Ale ... nie byłbym sobą, gdybym się nie czepił ;)
Wybacz, ale moje oko wychwyciło niesymetryczność umieszczenia rybiego loga :P
Nie wiem czy to zamierzone, ale troszkę jednak "ucieka w bok"
A teraz idę poszukac jakiegoś hebanowego kontrabasa :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sliwa404
#954314
Czyli rozumiem że mam czekać na info od pusiekkg i jemu później słać dane? Dzięki za zakwalifikowanie.
By Krasnal45
#954316
To i ja się odważę pokrytykować. Wyżej napisałem: cacuszko, ale te składania na kopytku, spie.....łeś strasznie :oops:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#954317
reed pisze:Wybacz, ale moje oko wychwyciło niesymetryczność umieszczenia rybiego loga :P
Nie wiem czy to zamierzone, ale troszkę jednak "ucieka w bok"


Oczywiście, że zamierzone *BOJE SIE* . Nie lubię symetrii, poza tym tak jest zgodnie z feng shui :mrgreen: .

:drinkb *SMOKEKING*
By user
#954318
okrzemek pisze:
reed pisze:Wybacz, ale moje oko wychwyciło niesymetryczność umieszczenia rybiego loga :P
Nie wiem czy to zamierzone, ale troszkę jednak "ucieka w bok"


Oczywiście, że zamierzone *BOJE SIE* . Nie lubię symetrii, poza tym tak jest zgodnie z feng shui :mrgreen: .

:drinkb *SMOKEKING*


A to sorry, zwracam honor i przepraszam za niekumację fengszujów :oops: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#954320
Krasnal45 pisze:To i ja się odważę pokrytykować. Wyżej napisałem: cacuszko, ale te składania na kopytku, spie.....łeś strasznie :oops:


Ale to nie są składania *BOJE SIE* . Drewno spękane. Jakbym to ja tak spier...lił to bym sobie w łeb strzelił, na szczęście to natura ;) :mrgreen: .

sliwa dogadamy na privie co i jak bliżej transferu.
By Krasnal45
#954321
Okrzemek, nie chodzi mi o te jasne z ciemnym :mrgreen: tylko o te poprzeczne, bo jak mniemam całe kopytko składa się jak gdyby z trzech części :mrgreen: ale rozumiem że to tylko prototyp :wink: Sama idea jest nieziemska :mrgreen:
By abbs
#954323
Dla mnie plus że dobrze parowniki 22mm wyglądają trza będzie zmacac diabla po kopytku

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Wąski
#954328
Środkowy odcinek od spękania do spękania można poryflować...
https://www.google.pl/search?q=fajka+ry ... 22&bih=694
Tu gdzie jest włącznik, zostawić owalny fragment nieporyflowany i będzie miód malina! *SMOKEKING*
By dorjak72
#954332
ja również dziękuję za wstępną kwalifikację
Awatar użytkownika
By okrzemek
#954337
Krasnal45 pisze:Okrzemek, nie chodzi mi o te jasne z ciemnym :mrgreen: tylko o te poprzeczne, bo jak mniemam całe kopytko składa się jak gdyby z trzech części :mrgreen: ale rozumiem że to tylko prototyp :wink: Sama idea jest nieziemska :mrgreen:


Kiedy właśnie nie :mrgreen: . Kopytek składa się z jednej części. Heban ma tak, że rdzeń jest czarny, ciężki i bardzo twardy, widać delikatne słoje. Młode, zewnętrzne przyrosty są prawie białe, przeplatane żyłkami ciemnymi.
"Fajkę" robiłem z placka ciętego z pieńka. Pieniek mocno spękany wzdłuż i w każdą inną stronę - pewnie jak wysychał to pękał, no i te spękania widać. Mógłbym napisać, że jest w nich jeszcze afrykańska ziemia, ale nie ma bo wyczyściłem :lol: :beer: .

To nie prototyp, bo po co robić coś takiego samego kilka razy. Mam jeszcze resztę placka. Ma trochę inny kształt więc i faja będzie inna. Jedno jest pewne - też jest popękany :mrgreen: .
By Krasnal45
#954343
aaaaaaa...... no to i ja zwracam honor :oops: :mrgreen: Sory, ale stolarka to zupełnie nie moja bajka :mrgreen:
Awatar użytkownika
By michalodz88
#954395
A na tym qpycie są 3 pola stykowe do włącznika ?

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By okrzemek
#954400
michalodz88 pisze:A na tym qpycie są 3 pola stykowe do włącznika ?


Dwa, ten pin koło krokodyla to tylko taka mało wyszukana ozdóbka.
By abbs
#954880
Orzeł wylądował. Faja nr 3 w moich łapkach testuję i zdam relacje. Na pewno warta swojej ceny precyzją i jakoś wykonania na najwyższym poziomie. A obloczek Old captain z takiej fajurki smakuje troszkę inaczej ;-) dobra lokata kapitału ;-)

Wysyłane z mojego GT-I9070P za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By krawatos
#955046
No zmuszasz mnie kolego abym założył konto na fejsie, a bardzo się przed tym wzbraniam :)
Oryginalne, niepowtarzalne kształty to chyba jest dobry kierunek. Kopytko jest intrygujące i fajnie się na nie patrzy.
Awatar użytkownika
By Esfecto
#955116
fajka mam, konektor mam, a skad wziac taki koszyk na baterie, albo cos w ten desen?
Awatar użytkownika
By okrzemek
#955147
krawatos pisze:No zmuszasz mnie kolego abym założył konto na fejsie, a bardzo się przed tym wzbraniam :)


Ja jakoś dałem radę, chociaż ciągle się w tym gubię :lol: .

Zachęcam. Niedługo nowe foty, nowe realizacje. Nie wykluczam jakiegoś konkursu :mrgreen: .

Esfecto dorobić albo kupić? :)
Awatar użytkownika
By Esfecto
#955329
niebardzo mi sie widzi latanie w poszukiwaniu tokarza zwazywszy na moj jedwabisty tryb pracy, niestety. Wiec gdzie moge kupic? :P
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.