EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
Awatar użytkownika
By fox_tychy
#47906
Mam pytanko apropo czyszczenia samego korpusu Sticka:
czy można go wykompać a spirytusie medycznym 70% tak jak atomizer?
i drobne pytanko co do atomizera typu pen też ze sticka:
kopci i kop raz jest raz go niema i zastanawiam się czy to już atomizer siada czy może to wina niedoczyszczonego korpusu sticka jak narazie to atomizer kompałem w spirytusie a korpus tylko płukałem nie zatapiałem bo nie wem czy wolno :(
Z góry dzięki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
By fox_tychy
#48362
Nie mogłem się doczekać więc wykąpałem korpus w spirytusie i...
nie róbcie tego to spowodowało że przycisk przestał działać i wysiadła jedna z czerwonych diod, ale już sobie z tym poradziłem w każdym razie kompanie korpusu sticka to nie jest dobry pomysł
Awatar użytkownika
By Pinni3
#91270
odkopie troszke temat

Jak wszyscy wiemy, uzytkownikow STICK'a przybylo (janty, joye). Jak radzicie sobie z czyszczeniem Stick'a bo chcialbym wskrzesic swojego ...pali dramat : wymienialem atomizer 2 razy, palilem i na dripie i na wkladach, palilem i na kablu i na batkach...i niestety ledwo pali
By palacz 40+
#92669
No widzę, że po lutowaniu styków na płytce elektronicznej wyrosłem na speca od Sticka! Zaznaczam, że był to styk od baterii więc nic specjalnego i na pewno niejeden znawca obwodów elektronicznych załamałby ręce :D
W kwestii czyszczenia korpusu się nie wypowiadam - po prostu okleiłem go czarną taśmą montażową i teraz 'robi' prawie za Stick3 ;) A propos Quasimodo - już pytałem: jak wstawić fotkę?
Pinni 3: kłopoty, które opisujesz wydają mi się znajome... Rozbierz delikatnie korpus i sprawdź wszystkie łączenia lutowane. Może masz tak, jak ja przerwę na styku z baterią? I jak zachowują się diody? Czerwona szybko miga przy ładowaniu? Czy zapalają się diody niebieskie przy wduszeniu przycisku? Sprawdź też - najlepiej za pomocą stalowego/miedzianego drutu czy uzyskujesz przepływ prądu. Wszystkie operacje dokonuj po podłączeniu USB oraz z zamontowaną baterią. Możesz wystarczy delikatnie przemyć spirytusem styki? Powodzenia i nie załamuj się - mnie cała operacja zajęła tak naprawdę tylko(?) 4 godziny - ale to dlatego, że zamiast sprawdzić wszystkie styki od razu wołałem o pomoc na forum :oops: I daj znać co dalej!
Awatar użytkownika
By Pinni3
#92968
ok dzieki za TIP, dam znac jak sie za to zabiore (pewnie jeszcze w tym tygodniu)

Scalono
daro



rozebralem go od razu jak przeczytalem posta i przez chwile palilo niezle. Aktualnie nie smierdzi ale z kopem jest bardzo roznie. W weekend posprawdzam styki, pewnie to bedzie cos w te desen :) Jeszcze raz dzieki Palaczu :)
By stawisz
#93005
komora sticka jest teoretycznie szczelna - ale tylko teoretycznie - jest to połaczenie na scisk plastiku i metalu nie mam tam zadnego materialu uszczelniajacego - wlewanie czegokolwiek do przegrody atomizera jest ryzykowne. lepiej wacikiem mocno nasaczonym IPA przeczyscic. IPA szybko odparowuje. Operacje lepiej wykonywac przy wyjetej baterii. czy jest od łatwo sprawdzic - voltomierz do obudowy i do styku srodkowego nacisnac przycisk i zobaczyc czy daje tyle co trzeba. Najslabsze ogniwo to przycisk, laczy rozlacza po jakichs 2-3 miesiacach . jak blaszka nie jest idealnie wycentrowana w przycisku to sie robi tragedia - ja swoj wyrzucilem przylutowalem sobie przycisk ze sklepu za 1,3 zł i smiga. jak atomizer nie smiga to wrzucic na nocke do ipa - wyjac przedmuchac kropnac ze 2 krople na siateczke i 3-4 razy przegrzac az do rozlaczenia baterii. Jak nie wstanie to atomek do kosza albo do reklamacji. elektronika sicka bardzo sprawnie z mala strata przenosi napiecie z baterii ja mam od 6 miesiecy oryginalne baterie
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#93179
palacz40+ pisze:A propos Quasimodo - już pytałem: jak wstawić fotkę?

wchodzimy na www.iv.pl wrzucamy tam zdjęcie, a potem z tabeli po prawej wybieramy "link na forum" i to wstawiamy do postu :)
By palacz 40+
#93656
Quasimodo - dzięki za info! Jak się zmobilizuję - może jutro? - dokonam operacji... Będzie na pewno mniej skomplikowana niż naprawa. A propos, dziś znów coś się zacięło :( Ale po rozebraniu całości i "przedmuchaniu" - dosłownie - styków znów OK ;) Po doświadczeniach zbieram się do nabycia Indulgence - przekonuje mnie brak elektroniki, kabelków etc. A jako byłego fajczarza zupełnie nie przestrasza mnie 'rozmiar'. Szkoda tylko, że nie ma wersji na "kabel"...

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.