EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Haze
#730299
Ponieważ po wątku http://www.e-papierosy-forum.pl/mesh-jaki-jest-niech-kazdy-widzi-t41035.html dostałem sporo PW w temacie wymiarów siatek uruchamiam wątek, w którym będzie można sobie obejrzeć pomiary podesłanych siatek. Jeśli będą jacyś chętni to zasady są trzy:
1. Pomiary robię za free, ale:
2. Proszę o przysyłanie próbek CO NAJMNIEJ 4x5 cm, tak żebym mógł sobie chociaż jednego knota z tego ukręcić :-)
3. Jako pochodzenie siatki będę umieszczał wyłącznie nick nadawcy - czy on potem ujawni skąd jest siatka, pozostaje jego sprawą.

Na pierwszy ogień idzie koleżanka ecigar.pl (forumowy sprzedawca), która już parę dni temu podesłała mi siatkę, z prośbą o pomierzenie i wyraziła zgodę na opublikowanie wyniku:

Obrazek

Jak widać wymiary są OK, a do tego ciekawe że jest już przeplot "co dwa" mimo, że to #400. Aha, no i bardzo fajnie pali (sprawdzone :-))

PS. Osoby, które czytały wątek "Mesh jaki jest..." niech się nie obawiają o mój prezent dla chrześniaka :-) Ja już ten mikroskop sobie zostawiam, a jemu kupiłem drugi :-)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2013, 22:10 przez Haze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Krasny
#730339
Haze pisze:
PS. Osoby, które czytały wątek "Mesh jaki jest..." niech się nie obawiają o mój prezent dla chrześniaka :-) Ja już ten mikroskop sobie zostawiam, a jemu kupiłem drugi :-)


Właśnie czytając pomyślałem o chrześniaku że prezentu jednak nie dostanie :) ten drobny druczek mnie uspokoił bo szkoda dzieciaka :)
Awatar użytkownika
By psqdny
#730895
Moja sugestia jest taka, żebyś pokazywał skalę w osi X i Y. Wtedy łatwo będzie można policzyć oczka na mm, i przeliczyć na cal.
Awatar użytkownika
By Haze
#731124
Skala jest oczywiście taka sama w obydwu osiach, ale faktycznie - nie zaszkodzi dać też w pionie. Zaktualizowałem obrazek. W pionie wchodzi tylko pół milimetra ze względu na parametry mikroskopu (zdjęcia robi tylko w rozdzielczości 1600x1200, a 1 mm "zajmuje" jakieś 1300-1400 pixeli).
Awatar użytkownika
By psqdny
#731827
Haze miałem błędne myślenie.
myślałem, że #400 to podają liczbę oczek na cal kwadratowy, a wcale nie bo na długości..
także sory za zamieszanie.
Skapnąłem się jak wyliczyłem, że na cal2 wyszło mi 185 tysięcy oczek
natomiast 16x25,4 = 406 oczek czyli wszystko gra.
Awatar użytkownika
By Haze
#731842
Tak tak, oczka są podawane na długość, ale skala w drugiej osi nie zaszkodzi - będzie można wyhaczyć czy rozmiar jest trzymany i w pionie i w poziomie.
Awatar użytkownika
By jomat
#732726
Przeplot co 2 to faktycznie zaskoczenie, wiele ciekawostek może wyjść.
Dobrze by było byś przy okazji badał też inne właściwości, np. sztywność (ale nie wiem jak :D )
i z ciekawości (przy okazji) daj na siatkę kilka włókienek ze "standardowego" sznurka
oraz z ekowool silca (jeśli masz) dla samego porównania grubości.
Awatar użytkownika
By Haze
#733337
jomat pisze:Dobrze by było byś przy okazji badał też inne właściwości, np. sztywność (ale nie wiem jak :D )

Chętnie bym to sprawdził ale też nie wiem jak :-)


jomat pisze:i z ciekawości (przy okazji) daj na siatkę kilka włókienek ze "standardowego" sznurka
oraz z ekowool silca (jeśli masz) dla samego porównania grubości.

Nie ma opcji - przy takich powiększeniach ostrość ustawia się dosłownie co do setek milimetra, w związku z czym jak położę cokolwiek na siatce, to ostrość będzie albo na to coś, albo na siatkę, czyli do d...
Awatar użytkownika
By Haze
#925286
Obrazek

Klasyczny #400 z przeplotem "na dwa".
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.