EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By Galadorn
#916173
http://starychemik.wordpress.com/2013/1 ... e-dzialac/

Czas najwyższy aby odrzucić na bok kwestie co lepsze a co gorsze, który płyn lub e papieros wybrać i zabrać się do pisania maili do polskich europarlamentarzystów puki jest jeszcze czas zrobić coś by branża ep nie upadła jednym ruchem ręki. Proponuje wrzucać tutaj emaile i dane kontaktowe do europosłów i słać im swój sprzeciw,oczywiście wedle zaleceń Starego Chemika - kulturalnie i spokojnie. Ode mnie Paweł Kowal:

Adres e-mail Pawła Kowala

biuro@pawelkowal.pl


Biuro Poselskie
Pawła KOWALA
Posła do Parlamentu Europejskiego
ul. Flory 5 m. 2
00 - 586 Warszawa
kontakt: 22.646.35.36,
biuro@pawelkowal.pl

Biuro Poselskie
Posła do Parlamentu Europejskiego
Pawła Kowala
ul.Bracka 15
31-005 Kraków
12 346.18.18

Biuro w Brukseli
Parlement européen
Bât. Willy Brandt
02M107
60, rue Wiertz / Wiertzstraat 60
B-1047 Bruxelles/Brussel
tel/faks : +32 (0)2 28 45703

Adam Bielan
http://www.bielan.pl/kontakt/

Piotr Borys
http://piotrborys.pl/category/kontakt/

Lista wszystkich łącznie z danymi kontaktowymi na dole strony

http://www.europarlament.pap.pl/palio/h ... -122412612

Będę miał więcej czasu w pracy poszukam następnych
Awatar użytkownika
By ElCzupakabra
#916297
No właśnie. Po przeczytaniu tego wpisu na blogu Starego Chemika wskoczyłem na forum szukać wątku w tej sprawie - myślałem, że będzie poprzyklejany w każdym dziale, a tu cisza...
Miał rację pisząc "Na forach brytyjskich, niemieckich i innych europejskich wrze – ludzie naradzają się, co robić. I robią – już teraz, bo nie ma czasu. Tymczasem u nas… tradycyjnie. O wyższości jednej grzałki nad drugą, o poszukiwaniu najlepszego liquidu o smaku mango, o tym, gdzie jest najlepsza promocja." :|

Ciekawe czy stowarzyszenie STEP coś będzie próbowało działać... Ja chyba wieczorem usiądę i wymóżdżę jakiegoś składnego maila do naszych europosłów.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#916301
Z moich informacji wynika, że STEP działa - tego tutaj na forum nie będzie widać, ale istotne, że coś się dzieje. Co do wątku tutaj i ogólnego podejścia - napisałem na blogu na ten temat. Jedno z największych forów w Europie... ech, szkoda gadać.
Awatar użytkownika
By qba284
#916307
ElCzupakabra pisze:No właśnie. Po przeczytaniu tego wpisu na blogu Starego Chemika wskoczyłem na forum szukać wątku w tej sprawie - myślałem, że będzie poprzyklejany w każdym dziale, a tu cisza...
Miał rację pisząc "Na forach brytyjskich, niemieckich i innych europejskich wrze – ludzie naradzają się, co robić. I robią – już teraz, bo nie ma czasu. Tymczasem u nas… tradycyjnie. O wyższości jednej grzałki nad drugą, o poszukiwaniu najlepszego liquidu o smaku mango, o tym, gdzie jest najlepsza promocja." :|

Ciekawe czy stowarzyszenie STEP coś będzie próbowało działać... Ja chyba wieczorem usiądę i wymóżdżę jakiegoś składnego maila do naszych europosłów.

Od razu możesz skrobnąć tez do św.Mikołaja efekt będzie taki sam, żaden.
By Galadorn
#916314
Nie mówcie, że problem nie dotyczy was bo sobie skręcicie grzałkę i zapas bazy i aromatów zrobicie na rok albo latarkę się przerobi. Wcześniej czy później wszystko się kończy a z upadkiem branży ep wejdzie on na czarny rynek. Nie można teraz być hipokrytą bo jeśli BT przejmie biznes wcześniej czy później doczepią się do modów, ustanowią klasyfikacje że jedyne bezpieczne źródło wapowania to ich wkłady, wszelkie inne to ogromne ryzyko użytkowania. Puki można coś zdziałać warto działać niż potem wylewać żale na forum
Awatar użytkownika
By qba284
#916318
StaryChemik pisze:Nie chcesz pisać, nie musisz. Śmieszne jest tylko skojarzenie tego wpisu z tym awatarem. Polska Walcząca? Chyba warcząca raczej...

Uważasz że pojedyncze e-maile cos pomogą? Moim zdaniem nie dotrą nawet do adresata a jeśli nawet to wątpie żeby taki poseł zawracał sobie głowę jakimś Kowalskim i jego problemem walki z nałogiem.
By Galadorn
#916321
qba284 pisze:
StaryChemik pisze:Nie chcesz pisać, nie musisz. Śmieszne jest tylko skojarzenie tego wpisu z tym awatarem. Polska Walcząca? Chyba warcząca raczej...

Uważasz że pojedyncze e-maile cos pomogą? Moim zdaniem nie dotrą nawet do adresata a jeśli nawet to wątpie żeby taki poseł zawracał sobie głowę jakimś Kowalskim i jego problemem walki z nałogiem.

Jednym Kowalskim nie ale tysiącem już tak. Mają Konstytucyjne prawo do rozpatrywania wniosków, skarg i próśb obywateli. Przeraża mnie podejście ludzi na zasadzie "Mam to gdzieś i tak nic to nie da" gdy wystarczy jeden mail metodą kopiuj/wklej wysłany do choćby kilku posłów
Awatar użytkownika
By Riccardo
#916324
Galadorn pisze:Nie mówcie, że problem nie dotyczy was bo sobie skręcicie grzałkę i zapas bazy i aromatów zrobicie na rok albo latarkę się przerobi. Wcześniej czy później wszystko się kończy a z upadkiem branży ep wejdzie on na czarny rynek. Nie można teraz być hipokrytą bo jeśli BT przejmie biznes wcześniej czy później doczepią się do modów, ustanowią klasyfikacje że jedyne bezpieczne źródło wapowania to ich wkłady, wszelkie inne to ogromne ryzyko użytkowania. Puki można coś zdziałać warto działać niż potem wylewać żale na forum

Nie wiem do kogo pijesz, ale do modów to się nie mają jak doczepić. Zresztą tutaj walka rozchodzi się tak naprawdę o nikotynę. Dla „zerówkowców” nie będzie problemu lub będą lekkie utrudnienia w postaci dużo mniejszej dostępności części i składników. Największy problem będą mieli Ci zaczynający przygodę.
By Galadorn
#916334
Nie pije do nikogo ale ogólnie. Mogą doczepić się do wszystkiego jeśli będą mieli ep pod swoją kontrolą. Już teraz chcą by legalne były kartomizery napełnione liquidem. Jakim liquidem? Ano takim jakim będą produkować. Jakim kartomizerem? Ano takim jakim będą produkować. Dodaj do tego kolejny wzrost bezrobocia, setki ulubionych marek wyplenione z rynku, zahamowany rozwój badań i coraz lepszego sprzętu. Myślę, że tego nie chce nikt kto zdrowo wapuje. Raz im nie poszło, mieliśmy szczęście że PE nie przegłosował poprawki, teraz KE a za nią wielkie koncerny chcą dokończyć dzieła.

@sierran
No nie wiem - nawet chłopaki z Chica nic nie zrobią gdy prawo stanie się faktem :)
Awatar użytkownika
By refurbished
#916346
Takim mailem poczęstowałem moich europosłów:

Temat: Planowana przez KE zmiana dyrektywy 170 (tytoniowej)

Witam,
zwracam się do pana Posła jako skromny wyborca.
Z zaniepokojeniem czytam informacje o planowanej przez Komisję Europejską zmianie dyrektywy 170.
Szczególnie w punktach dotyczących regulacji rynku e-papierosów.
Rynek ten jako związany z dystrybucją trucizny (nikotyna) bez wątpienia powinien podlegać kontroli. Kontroli składu i jakości zastosowanych składników. Przyjęte przez Parlament Europejski zasady wydawały się być wystarczające. W końcu ewidentnie trujące zwykłe wyroby tytoniowe są dozwolone ... badań nikt nie musi robić bo wiadomo że trują w każdej dawce, palącego i otoczenie.
E-papierosa używam od roku, po okresie ponad 30 lat palenia tradycyjnych papierosów.
E-papierosy pozwoliły mi na zdrowsze i mniej śmierdzące zaspokojenie nałogu.
Proponowane przez KE zmiany, polegające na dopuszczeniu do obrotu jedynie jednorazowych kartridży o znikomej de facto zawartości nikotyny spowodują prawdopodobnie mój powrót do nałogu z uwagi na niewystarczającą ilość nikotyny w pojedynczej chmurce. Koszt takiego rozwiązania - po zmonopolizowaniu produkcji przez koncerny farmaceutyczne i tytoniowe - poszybuje w niebiosa.
Przecież nie o to chodzi.

Rozumiem zakaz reklamy ukierunkowanej do młodzieży. Rozumiem zakaz sprzedaży niepełnoletnim. Rozumiem wymóg badania płynów (chociaż atest PZH na suplementy diety badań nie wymaga - wydawany jest na podstawie oświadczenia producenta dot. składu).

Zwracam się do Pana Posła o zwrócenie uwagi na ten temat. Rozważenie ewentualnej interwencji. Zapobieżenie kolejnej akcji wielkich koncernów, bo co do tego nie ma wątpliwości.

Proszę o podjęcie decyzji zgodnie z własnym sumieniem, tak jak to Pan zawsze robi. W razie potrzeby zdobycia wiadomości czy bardziej szczegółowych informacji na temat e-papierosów najbardziej obiektywnym źródłem wydaje się być Blog Starego Chemika, prowadzony przez dra Mirosława Dworniczaka.
http://starychemik.wordpress.com/2013/1 ... -londynie/

Pozdrawiam
By lukmod
#916350
Riccardo pisze:Zresztą tutaj walka rozchodzi się tak naprawdę o nikotynę. Dla „zerówkowców” nie będzie problemu lub będą lekkie utrudnienia w postaci dużo mniejszej dostępności części i składników. Największy problem będą mieli Ci zaczynający przygodę.

Wszyscy będą mieli problem. Skąd wytrzasnę sobie bazę i aromaty, kiedy skończą mi się zapasy z ostatnich legalnych zakupów? Nie chcę wchodzić w podejrzane kręgi, żeby zdobywać podejrzany towar o nieznanym działaniu.
Jeśli to wejdzie w życie, to zdobycie liquidów i pochodnych będzie trudniejsze od zdobycia narkotyków, a do tego bardziej ryzykowne, bo komuś się źle pomiesza i wraz z paroma buchami wyzionę ducha. No paranoja!

Pomijając upadek firm, prawdopodobny powrót setek tysięcy palaczy w samej Polsce do palenie, i tak dalej.

Nic, tylko pisać maile i trzymać kciuki, że taki nagły cios nie będzie ostatnim, po którym nie wstaniemy.
Awatar użytkownika
By xacti
#916359
Problem będzie dla wszystkich, nie tylko nowych użytkowników. Wiele sklepów nakręca swój dzienny obrót głównie na liquidach, w przypadku ich zakazania zostaną na rynku tylko firmy mogące sobie na to pozwolić, mniejsze sklepy lub sieci odpadną = mamy monopol na sprzęt i płyny w kartomizerach = można podbijać ceny. Dla osób pracujących na stanowiskach sklepów, które się utrzymają sytuacja nie wygląda tragicznie, ale brak różnorodności towaru nigdy nie był korzystny dla konsumenta.

Inna sprawa to zachowanie opłacalności używania takich rozwiązań przez osoby palące wcześniej papierosy. Nie możemy się oszukiwać, wapowanie jest zdrowsze, lecz wiele osób zaczyna z uwagi na cięcie kosztów (zresztą na tym początkowo skupiały się kampanie reklamowe - sam usłyszałem pierwszy raz o epapierosie jako o tańszej alternatywie, bez zakazów używania w miejscach publicznych).

Ostatnią sprawą jest właśnie kwestia zdrowotna, która powinna być najważniejsza (ale niestety dla wielu osób nie jest). Wprowadzenie nieprzemyślanych ograniczeń powoduje spadek zainteresowania epapierosami osób, które obecnie palą papierosy analogowe. Jako jedna z większych społeczności epapierosowych w Polsce powinniśmy dbać nie tylko o własne interesy, ale o propagowanie epalenia jako zdrowszej alternatywy.

Więc jeśli ktoś uważa, że ograniczenia, które chce wprowadzić UE nie uderzą bezpośrednio w niego to się myli - któryś z powyższych argumentów na pewno trafi w część zainteresowanych tematem osób.

Jeśli chodzi o kwestie płynów z czarnego rynku to nie potrafię wyobrazić sobie rozsądnej osoby, która po taki specyfik sięga. Obecnie jest straszny najazd na jakiegokolwiek dostawcę, który nie udostępnia składu chemicznego swoich wyrobów, coraz częściej mówi się o badaniach (jako sprzedawca jestem pytany o takie badania przez ludzi kompletnie nie związanych ze społecznością forumową).

Oczywiście zgadzam się ze stwierdzeniem, że pojedyncza osoba nic zmienić nie może, ale to tylko zniechęca innych do prób dyskusji z osobami rządzącymi. Przecież organizacje walczące o utrzymanie epapierosów na rynku muszą w jakiś sposób podeprzeć swoje postulaty. Rezygnując ze swojego protestu odbieramy tym organizacjom możliwość obrony.

To tak na początek, żeby nikt nie bił się o to czy jego głos jest ważny, lub co gorsza, żeby nie sądził, że ograniczenia w jakiś sposób ominą jego własną osobę lub jego portfel (argument zawsze aktualny i najczęściej trafiający do ludzi ;)).
Awatar użytkownika
By gotronkk
#916369
To adresy naszych Eurodeputowanych:

Panowie Europosłowie

adam.bielan@europarl.europa.eu; piotr.borys@europarl.europa.eu; arkadiusztomasz.bratkowski@europarl.europa.eu; jerzy.buzek@europarl.europa.eu; tadeusz.cymanski@europarl.europa.eu; ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu; adam.gierek@europarl.europa.eu; marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu; andrzej.grzyb@europarl.europa.eu; filip.kaczmarek@europarl.europa.eu; jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu; michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu; pawelrobert.kowal@europarl.europa.eu; jan.kozlowski@europarl.europa.eu; jacek.kurski@europarl.europa.eu; ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu; boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu; krzysztof.lisek@europarl.europa.eu; bogdan.marcinkiewicz@europarl.europa.eu; slawomir.nitras@europarl.europa.eu; jan.olbrycht@europarl.europa.eu; wojciech.olejniczak@europarl.europa.eu; miroslaw.piotrowski@europarl.europa.eu; tomasz.poreba@europarl.europa.eu; jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu; jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu; czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu; marek.siwiec@europarl.europa.eu; boguslaw.sonik@europarl.europa.eu; konrad.szymanski@europarl.europa.eu; rafal.trzaskowski@europarl.europa.eu; jacekwladyslaw.wlosowicz@europarl.europa.eu; janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu; pawel.zalewski@europarl.europa.eu; artur.zasada@europarl.europa.eu; janusz.zemke@europarl.europa.eu; zbigniew.ziobro@europarl.europa.eu; tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu;


Panie Europosłanki

lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu; malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu; jolantaemilia.hibner@europarl.europa.eu; danuta.huebner@europarl.europa.eu; danuta.jazlowiecka@europarl.europa.eu; sidonia.jedrzejewska@europarl.europa.eu; lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu; elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu; joanna.senyszyn@europarl.europa.eu; joanna.skrzydlewska@europarl.europa.eu; roza.thun@europarl.europa.eu;
Awatar użytkownika
By refurbished
#916378
Rzecz ważna, więc powtórzę z innego wątku

Takim mailem poczęstowałem moich europosłów:

Temat: Planowana przez KE zmiana dyrektywy 170 (tytoniowej)

Witam,
zwracam się do Pana Posła jako skromny wyborca.
Z zaniepokojeniem czytam informacje o planowanej przez Komisję Europejską zmianie dyrektywy 170.
Szczególnie w punktach dotyczących regulacji rynku e-papierosów.
Rynek ten jako związany z dystrybucją trucizny (nikotyna) bez wątpienia powinien podlegać kontroli. Kontroli składu i jakości zastosowanych składników. Przyjęte przez Parlament Europejski zasady wydawały się być wystarczające. W końcu ewidentnie trujące zwykłe wyroby tytoniowe są dozwolone … badań nikt nie musi robić bo wiadomo że trują w każdej dawce, palącego i otoczenie.
E-papierosa używam od roku, po okresie ponad 30 lat palenia tradycyjnych papierosów.
E-papierosy pozwoliły mi na zdrowsze i mniej śmierdzące zaspokojenie nałogu.
Proponowane przez KE zmiany, polegające na dopuszczeniu do obrotu jedynie jednorazowych kartridży o znikomej de facto zawartości nikotyny spowodują prawdopodobnie mój powrót do nałogu z uwagi na niewystarczającą ilość nikotyny w pojedynczej chmurce. Koszt takiego rozwiązania – po zmonopolizowaniu produkcji przez koncerny farmaceutyczne i tytoniowe – poszybuje w niebiosa.
Przecież nie o to chodzi.

Rozumiem zakaz reklamy ukierunkowanej do młodzieży. Rozumiem zakaz sprzedaży niepełnoletnim. Rozumiem wymóg badania płynów (chociaż atest PZH na suplementy diety badań nie wymaga – wydawany jest na podstawie oświadczenia producenta dot. składu).

Zwracam się do Pana Posła o zwrócenie uwagi na ten temat. Rozważenie ewentualnej interwencji. Zapobieżenie kolejnej akcji wielkich koncernów, bo co do tego nie ma wątpliwości.

Proszę o podjęcie decyzji zgodnie z własnym sumieniem, tak jak to Pan zawsze robi. W razie potrzeby zdobycia wiadomości czy bardziej szczegółowych informacji na temat e-papierosów najbardziej obiektywnym źródłem wydaje się być Blog Starego Chemika, prowadzony przez dra Mirosława Dworniczaka.
http://starychemik.wordpress.com/2013/1 ... -londynie/

Pozdrawiam
/podpis/
Awatar użytkownika
By gotronkk
#916379
X maili o identycznej treści może odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. Więc lepiej pisać samemu po swojemu. Inaczej maile mogą być potraktowane jako wiadomości od spambotów.
Awatar użytkownika
By bombi91
#916382
No i tego maila możemy powysyłać do WSZYSTKICH europosłów, im nas więcej tym większe szanse, że zwrócą na to uwagę.

EDIT: Ok, myślę że jednak faktycznie lepiej jak każdy napisze coś od siebie i powysyłamy, chociaż tyle możemy zrobić.
Awatar użytkownika
By kubawodzu
#916442
Ja pozwoliłem sobie napisać do Pana Janusza Zagórskiego z telewizji NTV (Niezależna telewizja).
Jest to kanał , który mówi jak jest na prawdę. Poprosiłem aby wspomniał coś na ten temat.

Heh innym wyjściem byłaby na pewno petycja ale w 6 dni trzeba byłoby się bardzo szybko zebrać.
Myślę że skoro nas na forum jest zarejestrowanych ponad 25 tys ludzi, a do tego dochodzą jeszcze ludzie którzy o tym forum nie wiedzą jest to dość spory lektorat wyborczy. Biorąc pod uwagę naszą scenę polityczną i jej zachwiania byłaby to szansa dla posłów o powalczenie o nas. tylko muszą wiedzieć że my jesteśmy i potrzebujemy ich pomocy. Bo jak przyjdą wybory i oni będą potrzebować naszej pomocy to na każdym rogu będą ich reklamy i plakaty.

Trzeba powalczyć puki jeszcze jest czas.

nikotynę niby można kupić w chemicznych sklepach ale Ci co pamiętają początki mieszania wiedzą że wystarczy dodać jeden obojętny składnik aby zepsuć smak, i staje się ona nam nie potrzebna.
Awatar użytkownika
By Mutango
#916449
Nie chodzi nawet o to CO poszczególne osoby będą pisać, tylko ILE tych osób będzie pisać.
Jeśli nie masz czasu lub nie wiesz co napisać, to napisz po prostu:
Nie zgadzam się na zmiany w poprawce 170 Dyrektywy Tytoniowej.
Podpis


Ludzie z natury są leniwi, albo po prostu nie mają czasu.

Do tych co prowadzą stronę internetową lub bloga.
Skopiujcie i wstawcie poniższy kod do swojej strony.
Rezultatem będzie link. Jeśli ktoś kliknie na ten link, to otworzy mu się program pocztowy z wypisanymi adresami do wszystkich polskich europosłów. Czyli po prostu, kliknie link, napisze jeden list który zostanie wysłany do wszystkich europosłów naraz. Kilka minut roboty.

Kod: Zaznacz cały<a href="mailto:adam.bielan@europarl.europa.eu;piotr.borys@europarl.europa.eu;arkadiusztomasz.bratkowski@europarl.europa.eu;jerzy.buzek@europarl.europa.eu;tadeusz.cymanski@europarl.europa.eu;ryszard.czarnecki@europarl.europa.eu;adam.gierek@europarl.europa.eu;marekjozef.grobarczyk@europarl.europa.eu;andrzej.grzyb@europarl.europa.eu;filip.kaczmarek@europarl.europa.eu;jaroslaw.kalinowski@europarl.europa.eu;michaltomasz.kaminski@europarl.europa.eu;pawelrobert.kowal@europarl.europa.eu;jan.kozlowski@europarl.europa.eu;jacek.kurski@europarl.europa.eu;ryszardantoni.legutko@europarl.europa.eu;boguslaw.liberadzki@europarl.europa.eu;krzysztof.lisek@europarl.europa.eu;bogdan.marcinkiewicz@europarl.europa.eu;slawomir.nitras@europarl.europa.eu;jan.olbrycht@europarl.europa.eu;wojciech.olejniczak@europarl.europa.eu;miroslaw.piotrowski@europarl.europa.eu;tomasz.poreba@europarl.europa.eu;jacek.protasiewicz@europarl.europa.eu;jacek.saryusz-wolski@europarl.europa.eu;czeslaw.siekierski@europarl.europa.eu;marek.siwiec@europarl.europa.eu;boguslaw.sonik@europarl.europa.eu;konrad.szymanski@europarl.europa.eu;rafal.trzaskowski@europarl.europa.eu;jacekwladyslaw.wlosowicz@europarl.europa.eu;janusz.wojciechowski@europarl.europa.eu;pawel.zalewski@europarl.europa.eu;artur.zasada@europarl.europa.eu;janusz.zemke@europarl.europa.eu;zbigniew.ziobro@europarl.europa.eu;tadeusz.zwiefka@europarl.europa.eu;lidiajoanna.geringerdeoedenberg@europarl.europa.eu;malgorzata.handzlik@europarl.europa.eu;jolantaemilia.hibner@europarl.europa.eu;danuta.huebner@europarl.europa.eu;danuta.jazlowiecka@europarl.europa.eu;sidonia.jedrzejewska@europarl.europa.eu;lena.kolarska-bobinska@europarl.europa.eu;elzbieta.lukacijewska@europarl.europa.eu;joanna.senyszyn@europarl.europa.eu;joanna.skrzydlewska@europarl.europa.eu;roza.thun@europarl.europa.eu">Napisz do wszystkich europosłów</a>


Niestety nie da się takiego linka zrobić na forum. Przynajmniej ja nie mogę, jako zwykły użytkownik.
Awatar użytkownika
By xacti
#916454
@Mutango
Wiadomo, że ilość się liczy, ale będzie lepiej dla nas jeśli nie zostaniemy uznani za tzw. spamerów. Przynajmniej ja bym wolał za takiego nie uchodzić, a należę do tej społeczności i etykietka zostanie dolepiona każdemu.
Chodzi o to, żeby protestować z głową, napisanie kilku zdań nie jest aż tak karkołomnym zadaniem.
I nie odbierz tego jako atak na własną osobę, po prostu trzeba to wszystko ładnie ubrać, sam pomysł z automatyczną listą mailową jest bardzo przydatny.
Awatar użytkownika
By Mutango
#916461
xacti pisze:@Mutango
Wiadomo, że ilość się liczy, ale będzie lepiej dla nas jeśli nie zostaniemy uznani za tzw. spamerów.

Chodzi mi o prostą sprawę, że lepiej napisać jedno zdanie niż nic. Trzeba pokazać siłę, bo oni zwyczajnie nie zdają sobie sprawy ilu nas jest.
Awatar użytkownika
By vincek
#916471
Pisać, pisać i jeszcze raz pisać. Na pewno nie można tylko siedzieć i trzymać kciuki, bo obudzisz się z tym kciukiem w nocniku...
Co można w tak krótkim czasie zrobić?! Najszybciej i najłatwiej pisać, drążyć temat. Jak będzie takich maili więcej, to na pewno ktoś zwróci uwagę i zastanowi się nad tym tematem.
Awatar użytkownika
By xacti
#916477
Mutango pisze:Chodzi mi o prostą sprawę, że lepiej napisać jedno zdanie niż nic. Trzeba pokazać siłę, bo oni zwyczajnie nie zdają sobie sprawy ilu nas jest.

Popieram! Ja po prostu namawiam do niepowielania schematycznych wiadomości, jeśli już ktoś (w domyśle adresat) chciałby przebrnąć przez stos wiadomości o wiele lepiej (wg mnie) odbierze wiadomości o zróżnicowanej treści (oczywiście w ramach przyzwoitości) niż lawinę skopiowanej treści. Jeśli sam wziąłbym się za przejrzenie takich postulatów i trafiłbym w każdej wiadomości na identyczny schemat to możesz być pewien, że po 10 takich mailach resztę bym olał. Poza ilością można również w mailu zawrzeć przydatne informacje dotyczące epapierosów (co pewnie niektórzy uczynią) i byłoby szkoda, by danego posła zniechęcić do dotarcia do tej właśnie ciekawszej informacji.

Staram się wszystko wyjaśniać, na tym forum lepiej być treściwym ale i dokładnym.
Awatar użytkownika
By hrb
#916481
qba284 pisze:
Galadorn pisze:
qba284 pisze:Uważasz że pojedyncze e-maile cos pomogą? Moim zdaniem nie dotrą nawet do adresata a jeśli nawet to wątpie żeby taki poseł zawracał sobie głowę jakimś Kowalskim i jego problemem walki z nałogiem.

Jednym Kowalskim nie ale tysiącem już tak. Mają Konstytucyjne prawo do rozpatrywania wniosków, skarg i próśb obywateli. Przeraża mnie podejście ludzi na zasadzie "Mam to gdzieś i tak nic to nie da" gdy wystarczy jeden mail metodą kopiuj/wklej wysłany do choćby kilku posłów

Tysiącem ? Chyba żartujesz, "Milion podpisów zebranych pod wnioskiem w sprawie referendum edukacyjnego trafiło praktycznie do kosza. Posłowie odrzucili bowiem wniosek o to, by między innymi w sprawie wysyłania sześciolatków do szkół, wypowiedzieli się Polacy"



Zapamiętaj więc sobie kto Cię olał i wyraź to w sposób właściwy w kolejnych wyborach.
Nasz problem polega m.in. na tym, że szybko zapominamy kto i jak postępował, a sugerujemy się jedynie pięknymi, nic nie znaczącymi obietnicami.
Fakt, jeden głos nic nie zmieni, ale od czegoś trzeba zacząć. Dlaczego nie zacząć od siebie?
Awatar użytkownika
By Ratio
#916493
Jak tylko wrócę to wyślę do wszystkich maila z moją opinią i prośbą. Sądzę też, że dostawcy powinni informować o tej inicjatywie klientów także w sklepach stacjonarnych - nie każdy waper jest na forum, wręcz odwrotnie, forum to tylko mała cześć społeczności. I nie poddawajmy się! Zawsze jest ryzyko porażki, ale w przypadku siedzenia z założonymi rękami porażka to już nie ryzyko, a pewność. Do boju!
By Wapujemy
#916499
Dzięki @Mutango za link z adresami email, ja już wysłałem swoje krótkie pismo w tej sprawie, wytweetowałem kogo się dało.

Pracuję nad wywieszką w sklepie - 95% moich klientów to ludzie nie będący użytkownikami żadnego forum.
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#916502
napisałem maila po swojemu do wszystkich Pań i Panów posłów

tyle mogę zrobić, tyle zrobiłem ile mogłem...
Awatar użytkownika
By Julia
#916510
Nie kopiujcie gotowcow, piszcie od siebie. Nie jesteśmy spamerami.

I zapamietajcie....aż do następnych wyborów.
W wątku o dyrektywie głosowania do wglądu, również u mnie na fb łatwa tabela co i jak.
Ja ostatnio przeżyłam poważnie porażkę w sprawie szesciolatkow i miliona głosów w koszu i ofe.
Tracę wiarę każdego dnia.
Mam nadzieję że tym razem lepiej wybiorę sobie reprezentantów bo teraz to mi po prostu wstyd.


Tapatalk
By accer
#916542
gotronkk pisze:To adresy naszych Eurodeputowanych:...;


Bardzo dziękuję za listę adresów, ułatwiła mi wysyłkę maili. Pozwoliłem sobie na skopiowanie tej listy, z wymienieniem Twojego nicka i umieszczenie jej na forum SwiatPapierosow.
Myślę że w tym wypadku cel uświęca środki, a nie każdy u nas ma konto na tym forum.
By pawelf1
#916548
A ja dostałem taką odpowiedź od jednej Pani posłanki ...... to się pochwale .... pokazuje to że warto wysyłać maile , zawsze będzie głośno i może coś z tego wyniknie , przynajmniej mam taką nadzieje...




Szanowny Panie,



W imieniu Pani Poseł Małgorzaty Handzlik dziękuję za przesłane stanowisko, z którym Pani Poseł na pewno zapozna się przed głosowaniem. Chciałabym jednak zaznaczyć, że prace nad dyrektywą wciąż trwają w ramach negocjacji pomiędzy Parlamentem Europejskim a Radą, a do ewentualnych zmian będzie można ustosunkować się dopiero po przyjęciu ostatecznego stanowiska.



Z poważaniem,



Marta Szafrańska-Winiecka

Assistant to Małgorzata Handzlik MEP



European Parliament

ASP 10 E 161

Rue Wiertz 60

B - 1047 Brussels

Tel: + 32 2 284 73 19

Fax: + 32 2 284 93 19



From: piotrf13 [mailto:piotrf13@onet.pl]
Sent: 26 November 2013 17:01
To: HANDZLIK Malgorzata
Subject: E-papierosy
Awatar użytkownika
By e-mist
#916558
Wapujemy.pl pisze:trzech Eurodeputowanych potwierdziło odebranie mojego maila ... po 15 minutach. Musieli to zrobić fizycznie klikając potwierdzenie. Ciekaw jestem czy dostanę jakąś odpowiedź.

Niekoniecznie, jak korzystają z klienta poczty to mogą ustawić automatyczną odpowiedź po otwarciu wiadomości. Pociesza fakt, że otworzyli :-)

Dziękuję za adresy mailowe - zaraz biorę się za pisanie, do każdego z osobna. Zaangażuję też domowników i wszystkich których tylko mogę. Puszczę też newsletter do Klientów.
Awatar użytkownika
By Lutor
#916563
Również napisałem do każdego dostępnego posła
Awatar użytkownika
By Mutango
#916574
xacti pisze:Jeśli sam wziąłbym się za przejrzenie takich postulatów i trafiłbym w każdej wiadomości na identyczny schemat to możesz być pewien, że po 10 takich mailach resztę bym olał. Poza ilością można również w mailu zawrzeć przydatne informacje dotyczące epapierosów (co pewnie niektórzy uczynią) i byłoby szkoda, by danego posła zniechęcić do dotarcia do tej właśnie ciekawszej informacji.

Myślę że masz trochę wyidealizowane spojrzenie na pracę (euro)posła. To nie jest tak, że poseł pochyli się, i z uwagą będzie czytał i analizował każdy email, a potem popadnie w zadumę i będzie się zastanawiał nad rzeczowością argumentów. Zwłaszcza jeśli przyjdzie do niego 10 tys takich maili...
Mają swoich ludzi do czytania korespondencji. I nawet jeśli ci ludzie odpowiadają, to robią to w sposób, że tak powiem dość schematyczny i automatyczny... mają swoje szablony ble, ble, ble...
Jednym słowem, Panie to jest Wojna! Mamy tutaj pokazać siłę liczebną, a nie siłę argumentu. To nawet może wyglądać na spam. I co z tego? Do pustego łba ma dotrzeć tylko krótka informacja: że coś się tam dziwnego dzieje ze skrzynkami mailowymi, i że chyba qźwa milion ludzi za tym stoi. I ta myśl ma mu siedzieć w głowie i nie zagubić się w czeluściach zwojów mózgowych.
Awatar użytkownika
By Auro
#916585
również oddałem głos i wysłałem maile,
może administracja wrzuciła by jakieś ogłoszenie albo PW do wszystkich użytkowników z nakierowaniem na temat, bo mogę się założyć, że jest masa osób która średnio przegląda forum i śledzi tylko poszczególne wątki i tak naprawdę mało osób ogarnia co się wokół nich dzieje... sam na blog Starego Chemika trafiłem dopiero tydzień temu, ale są tam naprawdę wartościowe informacje i warto trochę wypromować blog, z myślą o osobach które interesuje tylko kupienie kolejnego e-fajka albo wybór kolejnego liquidu do testów.

pozdrawiam.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 28
Zakup epapierosa

Witam. Mam pytanie zastanawiam się nad kupnem smok[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.