EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By slimxx
#894184
Witam,

Czy macie jakiś dobry patent na podłączenie mod'a/atomka do wiertarko/wkrętarki?
Wiem że jest dostępna jakaś dedykowana końcówka za 30 jurków, ale w tym temacie liczę na waszą pomoc w stylu Słodowego i w rozsądniejszym budżecie.

Pozdrawiam
S
Ostatnio zmieniony 01 lis 2013, 16:26 przez slimxx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#894187
konektor na gwint 510 można przecież kupić, reszta to kwestia umiejętnego zamocowania go w uchwycie, żeby się nie zmiażdżył od nacisku.
Awatar użytkownika
By PucH2
#894188
Tu bardzo się przydaje stare zasilanie ego przycięte odpowiednio do szczęk futerka. Dużo lepsza jest przejściówka z gwintem 510 bo były one wykonywane z stali.
By user
#894197
Gwintowana "szpilka" nakrętki, podkładki + gumiane korki zrobione wybijakiem.
Na szpilke nakładasz te korki (wymiar dowolny, zależy jaka rurka z moda) okładasz podkładkami płaskimi i skręcasz nakrętkami. Zależy jak długa rurka, to dajesz jeden lub 2 takie korki, aby nie było "bicia" Szpilke zapinasz do wiertarki i ......... WŁALA. Polerka, satyna i co tam chcesz zrobić modowi.
Awatar użytkownika
By Goldi
#894206
slimxx pisze:Witam,

Czy macie jakiś dobry patent na podłączenie mod'a/atomka do wiertarko/wkrętarki?

Podstawowe pytanie - po co? :wink: Później można dopiero udzielać porad. :D
Awatar użytkownika
By PucH2
#894208
Jak to po co? By zamocować do wiertarki i oszczędzić 30 jurków.
Awatar użytkownika
By daras25
#894215
Rurkę mocuje się w wiertarce do szczotkowania ponieważ nie potrzebujemy wysokich obrotów , do polerowania do wiertarki mocujesz filc a rurka w ręce .
Inaczej łatwo o wypadek .
By user
#894218
Osiągnij takie same rezultaty z wiertarką w ręce. To chyba bardziej niebezpieczne.
Dla ludzi z niepewną ręką mocujemy wiertarkę w statywie lub uchwycie poziomym.
Awatar użytkownika
By daras25
#894234
Oczywiście że wiertarka musi być stabilnie zamocowana .
Chodzi o to że przy wysokich obrotach z nie wyważonym elementem zrobi się " śmigło ".
Jeżeli ktoś nie ma doświadczenia z takimi pracami to może to być niebezpieczne .
Awatar użytkownika
By slimxx
#894389
Wprowadziłem szanownych kolegów w błąd - oczywiście miałem na myśli wiertarko/wkrętarke z regulacją obrotów w przycisku.

Przerabiałem już jakieś 3 miesiące temu polerkę z wykorzystaniem grzałki od jakiegoś clirka - niestety nie pomyślałem o śrubie w środek i mi się cholera w trakcie prac spłaszczyła, zaczęły się bicia, a po chwili grzałka zaczęła się rozkładać na podzespoły o których nie miałem pojęcia. Na kolejny raz chciałby być już lepiej przygotowany i uniknąć po pracy upierdliwego czyszczenia głowicy z opiłków miedzi (z rozpadającej się grzałki).


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Tianski
#895785
Parownik też możesz wkręcić w większośc gniazd grzałki z CE (na foto zółtawy metal), między innymi tego typu
Obrazek
przez zgnieceniem śrubę m6, lub m5 w gniazdo.
Wolę już, jak w przypadku awarii wyłamuje się mosiężny gwint w mocowaniu niż stalowy gwint w gineku

Na rurki, na szybko: wierło 6 i 8, 2 korki po winie (z korka :)), papier scieny 100 lub siatka do zacierania gipsu :)
Wiercisz korki 6, wkrecasz je na 8, wpinasz w wiertarkę i szlifujesz papierem/siatką(wysokie obroty) na odpowiednią średnicę - rura ma wchodzic z oporem.

Bardziej profi jest to co reed polecał > wizyta w matalowym lub markecie budowlanym i zabawa w dobieranie :)
Obrazek

pomaranczowe: guma
od ciemnego szarego do jasnego: nakrętki M8/M12,śruba/pręt gwintowany M8/M12, tulejka, podkładki
Jak się raz ustawi osiowość i zapina zawsze tak samo w futerko to szłuży długo.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.