EPF
Awatar użytkownika
By okrzemek
#877160
Wszyscy robią fajki, a ja zawsze chciałem palić fajkę tylko nie umiem :mrgreen: . No to postanowiłem sobie jakąś zrobić. Wybór padł na churchwardena, bo trochę mi się z Gandalfem kojarzy. Z taką fajeczką nie można wyglądać niepoważnie :lol: .

Prace prawie na ukończeniu to chyba już się mogę chwalić. Jak będę miał ostatnią część i wszystko finalnie poskładam do kupy to będą dobre zdjęcia. Teraz kilka foteczek prosto z mojego warsztatu (czyli łazienki). Dają pogląd na finalny wygląd fajeczki, proszę nie oceniać wykonania, bo to na razie na luźno poskładane.

Bateria 18350, włącznik dotykowy, staram się do minimum obniżyć straty prądu w układzie.

Przepraszam, za brudne łapy i jakość zdjęć, one dokumentują, nie reklamują ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By kowjack
#877185
Witam.

Kiedy lista ??? , zartowalem :-) Bardzo ladnie Ci to wyszlo , czekam na efekt koncowy , gratuluje :-)

Pozdrawiam
By ARCo.
#877186
POGRATULOWAĆ
Awatar użytkownika
By Hunka
#877190
Okrzemek szacun. Możesz otwierać szampana. :mrgreen:
Pomysł, wykonanie super.
Jeżeli będzie tak działać jak wygląda to pół forum się skręci z zazdrości. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By sator75
#877267
Gratki kolego !!
Wiedziałem że siedzi w Tobie bestia ;-)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#877271
Hunka pisze:Okrzemek szacun. Możesz otwierać szampana. :mrgreen:


Szampana to sobie otworzę jak w ostatniej chwili czegoś nie popsuję :lol: , chociaż muszę pogooglać co się pija do fajki :wink: .

Hunka pisze:Jeżeli będzie tak działać jak wygląda... *SMOKEKING*


Robię wszystko, żeby działało lepiej :mrgreen:
Awatar użytkownika
By saradonin
#877277
Bardzo elegancka *GOOD*
Głowica 510 jak rozumiem nie dość, że ładna, to nawet z regulowanym pinem?

Btw siwą brodę też zapuszczasz?
Awatar użytkownika
By okrzemek
#877283
saradonin pisze: Głowica 510 jak rozumiem nie dość, że ładna, to nawet z regulowanym pinem?


Trochę się tego obawiam, ale tak.

saradonin pisze: Btw siwą brodę też zapuszczasz?


Nie mam z czego :( .
Awatar użytkownika
By krzych.s
#877384
okrzemek pisze:chociaż muszę pogooglać co się pija do fajki :wink:

"Mana potions" ;)

okrzemek pisze:
saradonin pisze: Głowica 510 jak rozumiem nie dość, że ładna, to nawet z regulowanym pinem?


Trochę się tego obawiam, ale tak.

Skąd masz? :)

okrzemek pisze:
saradonin pisze: Btw siwą brodę też zapuszczasz?


Nie mam z czego :( .

Zapuść jakąkolwiek, posiwieje Ci po którejś imprezie ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#877403
krzych.s pisze:
okrzemek pisze:
saradonin pisze: Głowica 510 jak rozumiem nie dość, że ładna, to nawet z regulowanym pinem?


Trochę się tego obawiam, ale tak.

Skąd masz? :)


Strugane na zamówienie, bo jakość tego co można kupić "na mieście" mnie nie zadowala. Tu jest najwyższa :mrgreen: .

krzych.s pisze:
okrzemek pisze:
saradonin pisze: Btw siwą brodę też zapuszczasz?


Nie mam z czego :( .

Zapuść jakąkolwiek, posiwieje Ci po którejś imprezie ;)


Kiedyś próbowałem. Wychodzi z naciskiem na "jakąkolwiek".
Awatar użytkownika
By milczacy
#879111
Michał, a co to za fajka była pierwotnie? (Pytam, bo lubię fajki :) )
Świetna robota! szyk i elegancja.
Pokaż fotkę główki od góry... ciekawi mnie jak wykombinowałeś mocowanie baterii (w tulejce metalowej?).
Pozdrawiam, Andrzej
Awatar użytkownika
By okrzemek
#879129
:bry

Zdjęcia środka będą jak poskładam, nie będzie tulejki metalowej. Fajka to czeski churchwarden. Obiecałem sobie, że jak ten projekcik spełni moje oczekiwania to zrobię sobie jakiegoś Petersona, chyba nawet wiem, którego :mrgreen: . Tylko te ceny :(
Awatar użytkownika
By milczacy
#879198
Patrz, a ja niedawno sprzedałem za śmieszne pieniądze Petersona kildare 80S. Poszedł był za 60% wartości sklepowej... Byłby idealny jako baza pod e-fajka. Kawał główki, bent buldog, piękny wrzosiec....
Awatar użytkownika
By Mutango
#879227
Peterson Kildare za płytki.
By Korbamoto
#879441
Peterson Bent Classic Sherlock Holmes :)
Do tego kup se czapkę w kratkę z daszkiem i z przodu i z tyłu, płaszcz i ruszaj zagadki kryminalne rozkminiać :lol:
Tez kiedyś paliłem fajkę wrzoścową. Z całym tym ceremoniałem. Niestety na ceremoniały własnie czasu nie bylo.
Miałem z 10, jeszcze 6 mi zostało, tych co bardziej z nimi jestem związany.
Ale nie planuje ich przerabiać, ani sie ich pozbywać.
Awatar użytkownika
By Maya
#881018
Dobra robota :) Wygląda piękniusio!
By Sagerrak
#882427
No Panie Michale... przepiękna, słów brakuje!
Awatar użytkownika
By okrzemek
#882431
Sagerrak pisze:No Panie Michale... przepiękna, słów brakuje!


Ja Ci Andrzeju dobry alkohol wiszę za poruszenie tematu dotyku. Chodziło to za mną od dawna, ale zawsze brakowało weny. Pokazałeś, że da się :) .
Awatar użytkownika
By okrzemek
#901340
Niestety. Z przykrością muszę napisać, że kopci lepiej niż wygląda :(


:mrgreen:


Jest parę niedociągnięć, które widzę, ale tyle razy byłem bliski rzucenia tego projektu w diabły, że jestem w stanie sobie odpuścić.

fotki z oczywistych przyczyn już nie dzisiaj ;) .

położę sobie jeszcze warstwę wosku w międzyczasie, albo dwie...

:lol:
Awatar użytkownika
By Artur
#901353
Zawsze marzyła mi się taka fajna ale wizualnie i z tym przyciskiem to okrzemek przebiłeś wszystko. Gdzie moja żona ma pisać do Mikołaja o taką fajkę ? :)

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By okrzemek
#901475
Na poprzednich zdjęciach w zasadzie wszystko jest, ale czemu nie wrzucić jeszcze fotek gotowego modzika?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dla miłośników guziczków, po zdjęciu makro widzę, że podpoleruję jeszcze ten fatalny czeski lakier.

Obrazek

W skrócie:

- dotykowy włącznik,
- regulowany pin +
- straty? jakie straty? nie wiedziałem, że 18350 potrafi taki prąd dawać :lol: .
- #1 nie czepiamy się :mrgreen:

Już wiem jak to jest być Gandalfem i muszę powiedzieć, że strasznie mi się to podoba :wink:, a z normalnym ustnikiem kopci się lepiej niż z rury, fajeczka jakoś sama się do dłoni układa i jest malutka *SMOKEKING* :zakręcony

Można zacząć krytykować :mrgreen: :beer:
By artwien
#901557
brak słow... jedyne, co jestem w stanie z siebie wydusić to PIĘKNE!
Awatar użytkownika
By Mutango
#901633
Mnie się to cudo podoba. Pomysł z przełącznikiem dotykowym trafiony w dziesiątkę. Dyskretny i niezniszczalny.
Podoba mi się też idea małego drippera w takiej faji. Niewiele miejsca i uwagi zajmuje, a wydajność może być znakomita. Przy dobrym setupie można wyczarować bajeczną chmurę, godną fajki pokoju. Wprawdzie trzeba okresowo zakraplać, ale jest to nawet zgodne z duchem i charakterem fajki. W końcu w zwykłych fajkach też istnieją ceremoniały: przygotowania, nabijania, rozpalania... a zakraplanie nie jest przecież bardziej pracochłonne niż nabicie fajki ;)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#902495
Zabawka nowa to i cieszy, dzisiaj na spacerze było trochę słońca to i fotki się jakieś zrobiły. Pozwólcie, że jeszcze Was nimi zaspamuję, obiecuję, że to ostatni raz :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podobny do Gandalfa. Brakuje brody i mądrego spojrzenia :lol:
By abbs
#902514
Osiwiejesz zapuscisz brodę i będzie jak znalazł ;-)

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By daras25
#902624
abbs pisze:Osiwiejesz zapuscisz brodę i będzie jak znalazł ...

a do tego czasu ja ją mogę przechować dla Ciebie , bez obawy będzie w dobrych rękach :mrgreen:

Wygląda świetnie , dobra robota :smile:


Tapa
By user
#902631
daras25 pisze:
abbs pisze:Osiwiejesz zapuscisz brodę i będzie jak znalazł ...

a do tego czasu ja ją mogę przechować dla Ciebie , bez obawy będzie w dobrych rękach :mrgreen:

Wygląda świetnie , dobra robota :smile:


Tapa


Ja już mam siwą brodę, mogę przechować i dbać żeby się sprzęt "nie zastał" ;)

Dla kolegi szacun za wykon. Piękny sprzęt i wart zdrowej zazdrości :beer:
Niech się :cygaro:
Awatar użytkownika
By daras25
#902633
Hmmm... no to mamy problem , może obiegówka ?
1.Daras25
2.Reed

:mrgreen:

Tapa
By user
#902641
Good idea *GOOD*

1. Daras25
2. reed
3. Daras25
4. reed
Awatar użytkownika
By Hunka
#902648
Okrzemek, nie chcę Cię martwić ale chyba będziesz musiał zabrać się za kolejne... :lol:
By user
#902650
Hunka pisze:Okrzemek, nie chcę Cię martwić ale chyba będziesz musiał zabrać się za kolejne... :lol:


To oczywiście polecenie służbowe?
:mrgreen: :monkey: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#902652
A Ty reed w końcu kopcisz jeszcze czy rzuciłeś? :mrgreen:

W sumie czemu nie. Po bawię sie, jutro kupię drugą faję do zrobienia, tę mogę puścić w obieg do zabawy.

zawsze bardziej bawiła mnie pogoń za króliczkiem :)
Awatar użytkownika
By xacax
#902654
siwej nie mam, ale sądzę że ruda tez się nada - piąty! :D

no śliczna jest... już wiem za co się zabrać, jak już skończę dziergać boxy dla znajomych :mrgreen:
By abbs
#902662
Heh piękny sprzęt do dripu jak marzenie do wieczornej czegoś mocniejszego ;-)

Z telefona ;-) możliwe błędy mój słownik mnie nie lubi ;-)
Awatar użytkownika
By Hunka
#902668
okrzemek pisze:W sumie czemu nie. Po bawię sie, jutro kupię drugą faję do zrobienia, tę mogę puścić w obieg do zabawy.

zawsze bardziej bawiła mnie pogoń za króliczkiem :)
No to za ciosem....
Teraz cennik, lista, status moddera, kącik i lecim z produkcją zanim się pojawią klony na faketechu...
:mrgreen:
Awatar użytkownika
By matckhew
#902675
Jak będzie można wybrać numerek to chcę bukuję 69 :lol:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#902684
Hunka pisze:No to za ciosem....
Teraz cennik, lista, status moddera, kącik i lecim z produkcją zanim się pojawią klony na faketechu...
:mrgreen:


Moj warsztat w kibelku moze by to przeżył, ale sąsiadka chyba niekoniecznie. Ja mam czas na dlubanie 22.00-01.00 :mrgreen:.


Jak zrobię 10 moda to sie zgłoszę po własny kąt na forum, na razie to dzielenie skóry na niedźwiedziu.

Pomysłów trochę mam ;)
Awatar użytkownika
By Hunka
#902693
Jeżeli przyjemności przeszkadzają Ci w pracy to rzuć ją.
Zajmij się konkretami :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sliwa404
#902701
Kolego, dasz radę zrobić zdjęcia środka i jakoś opisać jak to zrobić? Kurde, chcę taką.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#902900
Mam kilka osób kamieni milowych w moim e-paleniu. Jedną z takich osób jest reed, może pamięta dlaczego :mrgreen:. Drugą jest daras25, ktorego produkcje od czasu do czasu sobie przypominam z silnym śliniotokiem i oglądam zdjęcia jego modzików zawsze jak potrzebuję motywacji. Trzecią Szeryf Tomba, ktory pchnął mnie na właściwy kurs i nie pozwala mi z niego zejść :mrgreen:.

Jeżeli 2 z 3 tych osób chcą się pobawić moją fajką :lol: to już czuję się spełniony i zadowolony, że moja praca nie poszła na marne :).

z przyjemnością wam ją wyślę na trochę, jeżeli to nie tylko kokieteria;). W tym tygodniu poleci do reeda, a jak mu się znudzi to do Darka, jeżeli się z listy nie wycofa. Wiem, że kolejność niezgodna z listą :mrgreen:.

Przykro mi tylko, że to prototyp wymagający dopracowania i dopieszczenia. Robiłem go dla siebie i ma pewne braki, ktore wyłapuję i będę poprawiał w następnych produkcjach :( .

tak czy siak bardzo mi miło, że zrobiłem w końcu coś co podoba się nie tylko mnie ;)
By user
#903212
Kolego drogi, nie przesadzaj ze skromnością, proszę ;)
Chęć cmokania tej fajurki na 100% nie jest kokieterią. Podoba mi się niesamowicie, zwłaszcza z tym długim dripem. Normalnie masakra ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu) i w ogóle.
Jak Ci pisałem, miałem już kiedyś fajkę i to dobrze zrobioną, nie wiem czy jeszcze fotki w archiwum są, i używanie jej sprawiało mi sporo satysfakcji. Że nie wspomnę o efekcie wizualnym. Stąd mój sentyment do tego rodzaju "zasilań"
Fakt, dopiero jak pomacam, to poznam ją "dogłębnie" ale foty świadczą zdecydowanie na jej korzyść (no, może pomijając tą jedynkę która ni w oko ni w ...ę nie pasuje, ale rozumiem, że dla Ciebie ma ona jakieś znaczenie)
Powiem Ci więcej, widok Twojej fajeczki poruszył we mnie stare sentymenty i zapragnąłem mieć coś takiego znowu :) Trzymam kciuki za Twoje wytwory, bo widać, że masz do tego i zamiłowanie i "rękę"
Już się nie mogę doczekać jak ją dorwę w swe ręce i paszczę :D ale obiecuję, że nie będę przetrzymywał w nieskończoność i przęślę koledze Darasowi "niezwłocznie" czyli nie później niż za jakiś czas ;)
Awatar użytkownika
By prymus140
#903218
Miałem jakiś czas temu pipkę z Ebulla.Wykonanie bardzo dobre tylko była to bateria podciśnieniowa i trzeba było dość mocno ciągnąć żeby porządnie się napalić.
By user
#903223
Prymus, automaty to ............. wiesz ;)
Nie ma to jak mechanik, aczkolwiek nie miałem jeszcze z dotykiem. Ale mimo tego, to jednak Ty kontrolujesz dozowanie prądu i to jest właśnie dobre.
Awatar użytkownika
By prymus140
#903231
reed pisze:Prymus, automaty to ............. wiesz ;)
Nie ma to jak mechanik, aczkolwiek nie miałem jeszcze z dotykiem. Ale mimo tego, to jednak Ty kontrolujesz dozowanie prądu i to jest właśnie dobre.

Z ust mi to wyjąłeś.Nie będzie żylaków za uszami. :lol: :beer:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#903261
no, może pomijając tą jedynkę która ni w oko ni w ...ę nie pasuje, ale rozumiem, że dla Ciebie ma ona jakieś znaczenie)


No i ktoś musiał. Można prosić, pisać... :mrgreen:.

Dziura mi się wyfrezowała. Musiałem załatać i tak wyszło.

Nie moge na nią patrzeć, a tu przypomina jeszcze.


:mrgreen: ;)
Awatar użytkownika
By matckhew
#903263
trzeba było jakiś kamień szlachetny wkleić w dziurkę :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#903268
Wolę moją jedynkę :mrgreen:. Może kiedyś wykleję ją Sfarowskim :lol:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.