EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
By loolson
#870749
Witam. Siedząc sobie późną porą myśląc nad zmianą elektronika na mecha wpadłem na dość ciekawy pomysł. W głowie dość banalny do wykonania. Mianowicie chce przerobić lambo na mecha z możliwością zmiany na elektronika. Pod głowicą chce umieścić switch'a, który będzie połączony z pinem + i z przyciskiem power bezpośrednio z + baterii. Jak będę chciał elektronika to przełączam na off, a jak mecha, to na on i blokuje elektronike. W skrócie, chce ominać jednym obwodem całą elektronike i podłaczyć baterię bezpośrednio. Jednak mam dylemat, nie wiem czy łącząc + baterii z pinem + od moda przy zablokowanej elektronice przypadkiem jej nie uwale ? Ktoś może próbował coś podobnego wykonać ? To ma sens w ogóle co wymyśliłem ? Będę wdzięczny za podpowiedź czy jest sens się w to bawić.
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#870759
czym chcesz ogolnie polaczyc pin(+) ogniwa z pin(+) na glowicy? jesli drutem, to kiepski pomysl. wlacznik dla mechanika jaki? ogolnie nie ma to sensu, ale jak chcesz sobie popsuc dzialajace zasilanie, to spoko. pozostaje zyczyc powodzenia ;)
By loolson
#870813
Dokładnie tak. Jeżeli przycisk od elektronika będzie połączony z pinem + ogniwa bezpośrednio to tak na logikę co może się nie udać ? Pomysł wygląda następująco:
Jeżeli pin + jest połączony z przyciskiem, to do przycisku od elektronika lutuję kabel, na kablu zakładam switch'a i lutuje pod pin + na głowicy. Włączając switcha i blokując elektronikę, napięcie powinno ominąć obwód drukowany i lecieć bezpośrednio na pin +. Jeżeli oczywiście włącznik nie jest z pinem + ogniwa połączony, to pomysł jest bez sensu, bo trzeba by oddzielny przycisk zasilania i z tym się zgodzę. Na logikę jednak powinno się udać. Natomiast nie mam aż takiej wiedzy, czy przypadkiem, gdy poleci napięcie od drugiej strony, bo napięcie mimo zablokowanej elektroniki będzie na pinie + czy czegoś tak jak wcześniej napisałem nie uwalę ? Jakoś na tym lambo mi nie zależy, dlatego kombinuje co by tu zrobić. I tam zamawiam mecha więc dla mnie żadna strata, a przynajmniej pobawię się troszkę :)
By loolson
#871541
Dobra, już wiem, że to nie będzie łatwe ale wykonalne. Przycisk idzie od elektroniki wiec pin + od baterii chce podłączyć do przycisku, następnie kablem do switch'a i do pinu + na głowicy. W tym przypadku trochę wiecej pytań się pojawia, co z elektroniką ? Czy ktoś jest w stanie mi na to podpowiedzieć ? Bo to mnie powstrzymuje przed modyfikacją, nie chce z ręką w nocniku się obudzić...
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#871924
zostaw to w spokoju, to nie ma sensu. jako mechanik nie spelni swojego zadania, bo straty pradu beda przeogromne przy takim polaczeniu kabelkami, do tego przycisk w lambo nie wytrzyma takiego pradu i szlag go trafi. nie bedziesz mial z tgeo ani mechanika, ani elektronika. gra nie warta swieczki.
Awatar użytkownika
By xacax
#871932
da się. Tylko po co i jakim nakładem pracy. Po pierwsze musiał byś zmienić włącznik na taki który poradzi sobie z obciążeniem większym. Po drugie odseparowanie elektroniki poprzez zastosowanie przełącznika/ów spowoduje straty napięcia. Tym samym mechanik z tego będzie bardzo kiepski, bo w tej konstrukcji dąży się do jak najsolidniejszych połączeń i najmniejszych oporów, co stawia pod znakiem zapytania opłacalność przeróbki. Wyrzucić elektronikę całkiem i przerobić na mechanika to jeszcze rozumiem, aczkolwiek... moim zdaniem już lepiej sklecić coś z rurki/latarki. Będzie prościej, i najprawdopodobniej sprawność będzie lepsza. ;)

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.