EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#769983
Tytułem wstępu :wink: .

Może ktoś będzie miał ochotę spróbować się pobawić w odtworzenie czegoś podobno mocno zbliżonego do jednego z bardziej znanych i pożądanych liquidów na świecie. Ciężko mi jest powiedzieć na ile zgodna z oryginałem jest ta wersja klona, bo nie miałem okazji próbować świeżego BB. Próbowałem 5 różnych wersji do tej pory i pomimo użycia różnych aromatów efekt za każdym razem był dosyć podobny więc chyba coś w tym jest :wink: .

BB według stałych użytkowników jest liquidem, który wraz z leżakowaniem mocno zmienia smak. Ja dzięki reedowi miałem możliwość wapowania kilku ml tego liquidu, ale myślę, że ominęły mnie smaki wyczuwalne przez powiedzmy pierwszy miesiąc życia tego liquidu.

Jako, że strona AVE zazwyczaj nie działa, a jak działa to i tak nie wysyłają liquidów poza USA to wiele osób bawi się w próbę sklonowania ich produktów. Wątek na ecfie poświęcony BB liczy obecnie 59 stron i udzielają się w nim ludzie z całego świata.

No i w końcu przepis, który na chwilę obecną uznawany jest za najbliższy oryginalnemu BB:

- Black and Mile Plus - Ecig Express - 6%
- Cinnamon Danish Swirl - Capella - 3%
- Almond Oil - LorAnn (linia natural) - 3%
- Coconut - Capella - 1,065% :wink:
- Graham Cracker - Capella - 1,065%
- biały ocet winny lub ocet jabłkowy - 0,87%

Baza 100%VG - reszta

Mnie osobiście oryginalny BB bardziej smakował, ale moim samogonom jeszcze nie dałem poleżeć tylko używam od pierwszych chwil po zmieszaniu i gorącej kąpieli, żeby zobaczyć co z tego wyszło i w jakim kierunku idzie.
Według zaleceń z ecfa powinno leżeć 1-3 tygodnie, a nie kilka godzin - kilka dni :mrgreen:

Zrobiłem sobie 2 warianty: z Cinnamon Danish i GC od TFA i CDS i GC od Capelli. Liquid na bazie aromatów TFA jest bardziej wytrawny, w ogóle nie słodki, bardziej "mroczny". Liquid z aromatami Capelli w sumie też nie jest słodki, tylko "lżejszy".
Zamiast B&M użyłem Black Cigar z VapingZone, który jest w zasadzie taki sam tylko nie było problemu z wysyłką do Polski. No i jako że jest bardzo skoncentrowany to nie należy przesadzać z dawkowaniem. Ja zrobiłem próbę z 1,5% i już jest mocno wyczuwalny.

kolejna receptura, która również uznawana jest za bardzo dobrą, trochę mniej Bobowatą, ale smaczną samą w sobie:

- Tobacco blend (alc) - TFA/TPA- 25%
- CDS - Capella - 20%
- Almond Oil -LAn - 10%
- Cherry - Nie wiem, ja użyłem LAn - 15%
- Graham Cracker - Capella - 20%
- Cotton Candy - 10%

I takiej mieszanki dodajemy 15% do bazy 100%VG .

Bonusowo prosty klon Gorilla Juice (tu już w ogóle nie mogę powiedzieć czy zgodny z oryginałem, bo GJ widziałem tylko na zdjęciu :wink: ).

- B&M plus - Ecig Express - 30%
- Black Honey Tobacco - Ecig Express - 30%
- Banana Nutbread - FlavorArt - 30%
- Sweetener - 10%

I ponownie takiej mieszanki dodajemy 15% do bazy 100%VG.

Ja użyłem Banana Nut Bread i Black Honey Tobacco z TFA . Zrobiłem próbkę ze słodzikiem i próbkę z EM, ta druga smakowała mi bardziej, ale ja nie lubię słodkich liquidów. Poza tym ostatnio Sweetenerowi się na forum dostaje :mrgreen: .

Jak ktoś doczytał do tego momentu i będzie zainteresowanie to wieczorem mogę wrzucić jeszcze jeden przepis kolejnego klona, którego wypróbowałem, łączącego cechy BB i Gorilla Juice, zawiera dodatek Banana Nut bread i jak nie lubie liquidów bananowych to ten mi smakuje, bardzo delikatnie wkomponowany smak, palce lizać :mrgreen: .



Smacznego *CZAJNICZEK*

PS.: Oczywiście należy pamiętać, że każdy z nas ma swoje kubki smakowe i reklamacji nie uznaje się :roll: .
Awatar użytkownika
By Kaazz
#771841
Dopiero ten temat znalazłem :)
Trzeba będzie wypróbować bo ostatnie mililitry Bobasa mi schodzą :(
a uzupełnić zapasów ni ma jak - u odsprzedawców nie ma , alien dostępny dla nas ino naokoło a i to problematyczne *RYK* *RYK*
ehh.. i zaś zakupy :)
hmm... a rzucił byś linki do sklepów? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#771978
Testuje pierwsza recepture po tygodniu lezakowania i musze powiedziec, ze idzie w dobrym kierunku. Nie jest to BB, ktore ja znam, cynamon jest nadal silnie wyczuwalny, ale juz nie dominuje.
Calkiem przyjemny liquid. Mysle, ze jak jeszcze polezy to bedzie mi smakowal jeszcze bardziej. . Tak jak przy klonie Tribeca wiedzialem, ze temat chwyci, bo liquid znany i lubiany, a skladniki dostepne od reki na miejscu to tu mam pewne watpliwosci :).

Dla osob, ktore nie lubia mieszac same ciekawa alternatywa moze byc liquid S&S Mods o nazwie Grumpy's hooch. Po kontakcie bezposrednim wysylaja do Polski i co do ceny tez sie mozna dogadac. Jest to liquid w klimacie BB i klonow, ja wyczuwam w nim dodatkowo odrobine gozdzikow. Moim zdaniem bardzo przyjemny. W sieci ma dobre opinie.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#774619
No to proszę kolejny przepis w klimacie, nie smakuje dokładnie jak BB lub GJ, jest po prostu smaczny. Ja użyłem zupełnie innego dodatku tytoniowego (rozrobiony absolut w małej ilości i też mi smakuje, następnym razem użyję jeszcze innego, mniej perfumowanego od absolutu):

TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
WL Commercial tobacco 1% http://wizardlabs.us/index.php?route=product/product&product_id=211&search=commercial+tobacco
FW Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%


Baza oczywiście ulubiona, bezsmakowa o właściwej mocy i proporcjach.

smacznego *CZAJNICZEK*

-- [scalono] 03 cze 2013, 21:27 --

Po dzisiejszych testach jestem prawie pewny, ze w Grumpy's hooch i w jego wersji bananowej jako baza tytoniowa uzyty jest French pipe od VZ http://vapingzone.com/product-info.php?French_Pipe_Concentrated_Flavor_-pid502.html . Bardzo fajny aromat. Smakuje mi sam i w mixach.

polecam :)
Awatar użytkownika
By Kaazz
#775423
okrzemek pisze:Dla osob, ktore nie lubia mieszac same ciekawa alternatywa moze byc liquid S&S Mods o nazwie Grumpy's hooch. Po kontakcie bezposrednim wysylaja do Polski i co do ceny tez sie mozna dogadac. Jest to liquid w klimacie BB i klonow, ja wyczuwam w nim dodatkowo odrobine gozdzikow. Moim zdaniem bardzo przyjemny. W sieci ma dobre opinie.

Puffam raczej gotowce :)
Ale dla BB jestem gotów nawet spróbować ponownie mieszania :wink:
Ehhh... stronka S&S w przebudowie :?
martines38 pisze:Skompletował ktoś aromaty do powyższych przepisów :-) Może znacie inne sklepy gdzie nie ma problemu z dostępnością. Najbardziej zależy mi na składnikach BB i GJ

Jak byś robił zakupy może się spikniemy? Też muszę poprubować :mrgreen:
A końcówkę BB to se zostawię jako materiał porównawczy :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Kaazz
#776435
okrzemek pisze:BB z Alien vapor to podobno zupelnie inny liquid...


O tym BB z Vapora to wątek na ecf jest to cosik innego jest.

okrzemek pisze:....RTS Vapes, z ktorego kupilem wiekszosc aromatow wlasnie zawiesil wysylke poza USA :( .

mada faka jak nie urok, to sraczka... albo przemarsz wojsk radzieckich :?
Awatar użytkownika
By okrzemek
#781552
Po kolejnych testach klonów BB mogę napisać, że najbardziej na razie smakuje mi:
- Black Cigar - Vaping Zone - 6%
- Cinnamon Danish Swirl - Capella - 3%
- Almond Oil - LorAnn (linia natural) - 3%
- Coconut - Capella - 1,065% :wink:
- Graham Cracker - Capella - 1,065%
- ocet jabłkowy z Rossmana :mrgreen: - 0,87%

Baza 100%VG - reszta


Może już od tego cynamonu wypaliło mi mózg, ale całkiem mi to smakuje, chociaż BB to nie jest ;)

No i w bonusie jeszcze jeden przepis na klona BB

Na forum ecf użytkownik boomerdude pisze:
25/75 PG/VG 10 mls 12mg.

Nic Juice 1.2 mls 12%
PG 0.25 mls 2.5%
VG 6.55 mls 65.5%
Black Cigar ( H ) 0.4 ml 4%
Tuscan Reserve ( EcX ) 0.4 mls 4%
Almond Amaretto ( TFA ) 0.4 mls 4%
Graham Cracker ( TFA ) 0.4 mls 4%
Coconut ( TFA ) 0.1 mls 1%
Cinnamon ( FA ) 0.1 mls 1%
TA ( PG ) 0.1 mls 1%
ACV 2 Drps. (czyli ocet jabłkowy z Rossmana :mrgreen: )
By abbs
#854973
Z racji ze dzięki koledze okrzemek miałem okazję po wapowac Bobasa i wykonać klony pozwolę sobie podzielić się z wami odczuciami. ;-)

okrzemek pisze:
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
WL Commercial tobacco 1% http://wizardlabs.us/index.php?route=product/product&product_id=211&search=commercial+tobacco
FW Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%

Moim skromnym zdaniem powyższy przepis jest bdb. Wy wapowałem już 35ml i oszczedzam aż będą dostępne aromaty bo mi szkoda. Smak moim zdaniem nie do rozroznienia. Rewelacyjny smaczek. Użyłem Coconut od Capelli i dk tobacco od tpa. Super serdeczne dzięki za takie przepisy. 2x po 5h na ultradźwiękach w 50 stopniach.

okrzemek pisze:

- Black and Mile Plus - Ecig Express - 6%
- Cinnamon Danish Swirl - Capella - 3%
- Almond Oil - LorAnn (linia natural) - 3%
- Coconut - Capella - 1,065% :wink:
- Graham Cracker - Capella - 1,065%
- biały ocet winny lub ocet jabłkowy - 0,87%

Baza 100%VG - reszta
.

Co do tego przepisu podchodzilem jak pies do jeża jakoś ten ocet mi nie odpowiadał ale jako że kolega okrzemek uraczyl mnie głównym aromatem to żal było nie spróbować :mrgreen: żal tylko ze nie miałem Almond Oil i niestety wykonałem próby bez tego aromatu :-(. Aktualnie lezakuje od wczoraj i jeszcze lekko czuję ocet wiec nie wapuje. Jutro wrzucę w pracy do łaźni i będziemy próbować.


Reasumujac dobrze szukając wszystkie aromaty do przepisu pierwszego są dostępne w Polsce. Wystarczają na długo bo dodaje się znikome ilości. Serdecznie polecam

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By okrzemek
#855089
To jeszcze uwaga techniczna, bo nie pamietam czy bylo. Zeby octu nie bylo czuc to wystarczy butelke z liquidem zostawic na noc czy dwie z odkrecona zakretka na poczatku lezakowania. Mozna tez zrobic goraca kapiel bez nakretki. Trzeba uwazac, zeby nie zalac liquidu. Ocet jablkowy spisuje sie lepiej niz winny :)
By abbs
#855407
okrzemek pisze:To jeszcze uwaga techniczna, bo nie pamietam czy bylo. Zeby octu nie bylo czuc to wystarczy butelke z liquidem zostawic na noc czy dwie z odkrecona zakretka na poczatku lezakowania. Mozna tez zrobic goraca kapiel bez nakretki. Trzeba uwazac, zeby nie zalac liquidu. Ocet jablkowy spisuje sie lepiej niz winny :)

Było było dałem jabłkowy już po nocy go nie czuć dałem trochę na drip ale to jeszcze nie to chociaż smaczek ciekawy. Czuć ze jeszcze zbyt intensywny i się musi ułożyć jutro w robocie pobeltam i powinno być ok ;-) na razie trzy próby twoich przepisów i trzy sukcesy czekam na prime ;-)

Tapatalknięte palcyma
By abbs
#869143
Podbije lekko temat.
Mam takie pytanko :;)
Czy tylko ja tak mam że te klony rewelacyjnie mi smakują ? :wink:
Kurcze dużo ludzi na forum dużo doświadczonych mieszaczy klon jednego z lepszych liquidów na świecie a w temacie pusto.
Dla przypomnienia:
Z aromatów The Perfumers Aprentice :

TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%


Przepis zmodyfikowałem pod kątem aromatów z TPA bo są u nas dostępne. Tak samo dobre na bazie 50/50 jaki i 100% VG
Wszystkie aromaty bez problemu do zdobycia na (niech będzie reklama skoro Panowie się o nas troszczą)
- http://www.aromavape.pl
- http://www.e-plyny.pl

- Black Cigar - Vaping Zone - 6%
- Cinnamon Danish Swirl - Capella - 3%
- Almond Oil - LorAnn (linia natural) - 3%
- Coconut - Capella - 1,065% :wink:
- Graham Cracker - Capella - 1,065%
- ocet jabłkowy z Rossmana :mrgreen: - 0,87%


Jak wyżej również rewelacyjny smaczek nie wiem czy nie lepszy.
Black Cigar będzie dostępny w aromavape. Czekam z niecierpliwością aż ktoś się skusi na LorAnn. Tylko żeby zrobić zamówienie to muszą być chętni żeby kupić stąd zachęcam. Jak ktoś ma problemy z przeliczeniem na ml aromatów to pomogę :monkey: :mrgreen: :mrgreen: <joke>
Nie no zresztą jak wam nie smakuje to napiszcie Abbs sie uja znasz smak jest do dupy. To ja wtedy nic nie będę mówił. Ja już wywapowałem nastaw 80ml i mam następny 80ml plus 20ml Gorilla Juice . Przepis też z tego wątku aromaty też dostępne lub zaraz dostępne w Polsce.
By abbs
#869163
Nie. Pierwszy robie na aromatach z tpa plus kokos od capelli. Dodatek tytoniowy do wyboru. Przy następnym mieszaniu dodam hangsen t5 będzie bardziej orzechowe. Drugi przepis bliższy oryginałowi ale i aromaty trudniej dostępne. Można też zrobić na aromatach z Capelli ale to już musi okrzemek powiedzieć gdzie kupił bo ja wszystkich w Polsce nie widziałem. Na Capelli taki delikatniejszy wychodzi. Swoją drogą zapach octu znika bezpowrotnie po maks 48h nawet po 24 z odkreconym buteleczki, lub po kąpieli w gorącej wodzie.

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By Suit
#869186
Jestem po wywapowaniu ponad 60ml klona BB i powiem że jest jeden z lepszych liquidów, moje kubki smakowe ciągle do niego wracają :D
Przepis jest bardzo łatwy i składniki dostepne, jako podstawy tytoniowej można użyć także commercial cigarette.
Jednak ten 2 z octem mi nie podszedł nawet po odstaniu czy kąpieli czuje ocet ...

TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5% , Commercial cigarette 0,8-1%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%

Mieszajcie tylko w dużych ilościach :D
By abbs
#869208
Suit pisze:Jednak ten 2 z octem mi nie podszedł nawet po odstaniu czy kąpieli czuje ocet ...

Może zły ocet albo za dużo octu? Jakiś dobry jabłkowy np kamisa.

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By jsakic19
#869209
Dlaczego piszecie "TFA" macie na myśli chyba "TPA", chyba ciągniecie błąd od pierwszego przepisu @okrzemka. W każdym razie mam zamiar spróbować przepisu na składnikach TPA :mrgreen:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#869228
abbs pisze:TFA to na amerykański rynek nazwa the flower aprenticce bodajże

Tapatalknięte palcyma



FLAVOUR nie flower ;)

W pierwszym poście nie ma błędu, przepis z ameryki.

Cieszę się, że abbs i Suit coś w końcu napisali bo już mam trochę dość rozmawiania sam ze sobą :mrgreen: .

W przepisach zamiast jakichś wymyślnych tytoni można użyć po prostu absolutu tytoniowego, też wychodzi super tylko wymaga trochę dłuższego leżakowania.

Zrobiłem kilkanaście różnych wariantów każdego z przepisów na BB z pierwszych postów i jeszcze kilka innych na innych aromatach. Nie udało się zrobić niesmacznego, chociaż im więcej tego robię tym bardziej czuję, że prawdziwe BB jest w innej galaktyce. To po prostu bardzo dobre liquidy, które nie mają wiele wspólnego z BB, ale są dobre same w sobie.

Klon GJ jest bliższy GJ bo też ma bananową nutę, którą można dodatkowo wzmocnić. Jest dobry, ale nie jestem w stanie ocenić na ile bliski GJ dopóki nie dojdzie do mnie GJ z obecnej zbiorówki :mrgreen:

W oryginalnym przepisie "z octem" są CDS i GC z Capelli można robić na TPA, ale gotowy liquid wychodzi troszeczkę inny aromaty Capelli są delikatniejsze, bardziej ciasteczkowo-chlebowe.

Warto też dobrać swoje proporcje CDS/GC, teraz mam po równo i jest bardzo fajnie, sam autor przepisu zaleca spróbowanie zamienić ich w ilości miejscami czyli więcej GC, mniej CDS - uwaga, GC z TPA jest ostrzejszy i intensywniejszy, może być bardzo dominujący po takim zabiegu.


W razie jakichkolwiek pytań oczywiście pomogę.

-- [scalono] 03 paź 2013, 08:50 --

Suit pisze:Jednak ten 2 z octem mi nie podszedł nawet po odstaniu czy kąpieli czuje ocet ...


Tak miałem jak użyłem białego octu winnego, ocet jabłkowy z rossmana spisuje się dużo lepiej.
Awatar użytkownika
By boogeyman
#869236
okrzemek pisze:FLAVOUR nie flower ;)


Flavor, nie flavour :lol:
Flavor - amerykańska pisownia
Flavour - angielska pisownia

A że to firma z US więc Flavor ;) Kiedyś istniało tylko TPA, lecz z czasem i większą popularnością wydzielili TFA. I składniki typowo do perfum są sprzedawane jako TPA, a aromaty jako TFA. Jednakże wypropomowali się jako TPA dlatego też większość sprzedawców używa nazwy TPA gdyż jest bardziej rozpoznawalna. Aby być jeszcze bardziej dokładnym, nazwa firmy to The Apprentice ;)
Ostatnio zmieniony 03 paź 2013, 09:59 przez boogeyman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#869239
Okrzemek to jak z tym klonem BB warto czy nie warto ? Ja będę mieszał zgodnie z tym co napisał Suit z tym, że kokos będę miał z FW.
Suit pisze:TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5% , Commercial cigarette 0,8-1%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%


Nie miałem w ustach oryginalnego BB ale też klona jeszcze nie. Czy ktoś jest w stanie opisać słowami jakie są odczucia przy wapowaniu co czuć najwięcej, jak to się komponuje itp. Mam myjkę ultradźwiękową. Zamierzam zostawić mieszankę na 3 dni plus 1,5 h w myjce na 50 watach. Mam nadzieje, że po tym czasie będę się cieszył jak nie dobrym klonem BB to dobrym płynem.
Awatar użytkownika
By okrzemek
#869240
Racja, google mi źle podpowiedziało :mrgreen:. Jak zwał tak wiadomo o co chodzi.
Jak to było w Apollo13 (chyba)? "Ruskie, amerykańskie i tak wszystko Made in China" :mrgreen:

-- [scalono] 03 paź 2013, 09:16 --

jsakic19 pisze:Okrzemek to jak z tym klonem BB warto czy nie warto ? Ja będę mieszał zgodnie z tym co napisał Suit z tym, że kokos będę miał z FW.
Suit pisze:TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5% , Commercial cigarette 0,8-1%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%


Nie miałem w ustach oryginalnego BB ale też klona jeszcze nie. Czy ktoś jest w stanie opisać słowami jakie są odczucia przy wapowaniu co czuć najwięcej, jak to się komponuje itp. Mam myjkę ultradźwiękową. Zamierzam zostawić mieszankę na 3 dni plus 1,5 h w myjce na 50 watach. Mam nadzieje, że po tym czasie będę się cieszył jak nie dobrym klonem BB to dobrym płynem.


Co mogę napisać, moim zdaniem warto, bo to super samogon jest (dla mnie oczywiście :lol: ).

Jak próbowałeś i jesteś pewny tego kokosa z FW to pewnie, że możesz użyć, najwyżej w kolejnej partii skorygujesz go troszeczkę jak coś Ci nie będzie pasowało. Ja mam trochę uraz psychiczny do aromatów FW po Cherry Balsam Tobacco *BOJE SIE* .

Opisywania smaków się nie podejmuję, bo to tak indywidualna sprawa, że nie widzę sensu. Jest duża grupa ludzi, którym oryginalne BB w ogóle nie smakuje, a te przepisy na "klony" tak. Są pewnie też ludzie, którym te przepisy nie podchodzą. Moja niewapująca żona zawsze wie kiedy któryś mam zalany, bo podobno chmura fajnie ciasteczkami pachnie.

Warto zrobić też ten drugi przepis - z octem, bo na prawdę jest dobry.

I jeszcze uwaga techniczna. Jak się nie lubi bananów lub chce się być bardziej w klimacie BB to z cytowanego przepisu trzeba wywalić te 4% BNB i ewentualnie wzmocnić pozostałe. W oryginale nie ma nutki bananowej, od tego jest GJ.
By Ron
#869277
Witam
Zamówiłem brakujące składniki więc za ok. 2 tygodnie coś może napiszę :)
Ostatnio zbzikowałem z tym mieszaniem, różnych aromatów mam już chyba na 3 lata :lol: :lol:
Miało być oszczędnie...
Mam nadzieję że to zwapuję :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Suit
#869278
Naprawdę warto bo smak wychodzi niecodziennie i chmura ładnie pachnie :)
Czekam już na oryginał bo z chęcią sobie porównam.

Próbowałem właśnie z octem jabłkowym z Rossmana, dałem go nawet mniej niż w przepisie ale smak jednak nie mój.

Mam zamieszane jeszcze jakieś 60ml w buteleczkach 10 i w każdej inne proporcje i inne podkłady tytoniowe :)
Awatar użytkownika
By okrzemek
#869285
Suit pisze:Próbowałem właśnie z octem jabłkowym z Rossmana, dałem go nawet mniej niż w przepisie ale smak jednak nie mój.



Zrób mu gorącą kąpiel ze zdjętą zakrętką i zakraplaczem (jak jest) i zostaw na noc taką otwartą buteleczkę, ocet powinien zniknąć.

Albo jednak coś popsułeś :beer:
Awatar użytkownika
By Suit
#869287
Zrób mu gorącą kąpiel ze zdjętą zakrętką i zakraplaczem (jak jest) i zostaw na noc taką otwartą buteleczkę, ocet powinien zniknąć.

Albo jednak coś popsułeś :beer:


Dzisiaj zamieszam sobie wieczorem i spróbuję Twoich rad *SMOKEKING*


Jeżeli będzie niedobre to Ci to oddam i sam zwapujesz ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
By okrzemek
#870472
mattoid1973 pisze:
okrzemek pisze:Dam Ci mojego do sprobowania.

Hmmmm... Panowie wyluzujcie nieco, bo dwuznacznością zalatuje ;)


Przeczytalem 2 razy i mi nie zalatuje. Uderz w stół. ..?

;)

:mrgreen:
By abbs
#870512
Ja wrócę do tematu :mrgreen:
Jeśli ktoś by próbował robić z DK tobbaco niech najpierw zrobi sobie samo dk i zobaczy czy mu odpowiada. Ja jakoś wywapowalem 50ml BB na dk i teraz zrobiłem nowe i jakoś mi tak to dk załamuje że masakra. Chyba już jakiś absolut lepszy może t5 od Hangsena będę próbował dam znać ale to za miesiąc bo mam zapas bobasa ;-)

Tapatalknięte palcyma
By abbs
#871809
Jako że lubię rozmawiać sam ze sobą podpowiem.
Perfumowany mydlany smak po dk tobbaco znika po kąpieli w gorącej wodzie. Dziś stwierdziłem że coś zrobić muszę bo mam 80ml bb które mi zajezdza. Zacząłem analizować co zrobiłem inaczej niż miesiąc temu. Padło na ultradźwięki z tym ze to bez sensu bo one tylko mieszają a sma po 1,5 tyg lezakowania jest taki sam tylko ta perfuma :roll: efektem ubocznym w łaźni ultradzwiekowej jest podwyższona temperatura mierzona około 50C. Więc lum samogony do gara i zalałem wrzątkiem od czekałem 1h i eureka perfumy brak :mrgreen:

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By okrzemek
#871833
Ja wszystkim moim samogonom funduje gorącą kąpiel i noc bez zakretki zaraz po zmieszaniu. Moze dlatego całkiem lubię stosowac DK i on nie jest dla mnie szczególnie perfumowany.
By abbs
#872022
Wczoraj zgłosił się do mnie kolega czy bym się nie podzielił próbką BB. Podzieliłbym się tylko wyczyściłem skrzynkę PW *BICZ* Proszę o ponowny kontakt na pewno się dogadamy :). Przepraszam za prywatę .
By martines38
#874391
Dziś z rana odebrałem paczuszkę ze składnikami i zabrałem się za mieszanie:-) Z racji tego że kiedyś miałem okazję spróbować Bobasa postanowiłem spróbować jego klona i od razu muszę podziękować Michałowi za wyłowienie z sieci tego przepisu:
TFA Brown Sugar 1%
TFA Cinnamon Danish 2%
TFA Banana Nut Bread 4%
TFA Graham Cracker 3%
TFA Tobbaco 1% lub Dk tobbaco 0,5% M-type 0,5%
TFA Coconut 1%
TFA Smooth 1.5%
Muszę przyznać że najbardziej obawiałem się podkładu tytoniowego dk tobacco, gdyż nie jest to mój smak tytoniowy. Ale postanowiłem spróbować. Po skomponowaniu liquidu szybka kąpiel we wrzątku i o dziwo po jakimś czasie zapach perfum zmalał prawie do zera. Sam liquid po uprzednim poddaniu go w myjce niestety ręcznej :-)wyszedł bardzo smaczny, musiałem już dziś spróbować, reszta niech jeszcze postoi. Wprawdzie Bobas smakuje trochę inaczej ale ten ma sporo wspólnego. Mam zamówione już inne podkłady tytoniowe więc czekam z niecierpliwością aby zrobić następną butelkę. Oj coś czuję że klon Tribeki i Bobasa są już moje:-) Jeżeli ktoś lubi ten smak lub czuje że polubi niech się nie waha tylko bierze do roboty bo smak jest obłędny!!!
By martines38
#875365
Dziś powtórka z rozrywki:-) Przyszedł French Pipe i od razu zabrałem się do roboty. Zobaczymy jak ten klon poradzi sobie z tym aromatem tytoniowym. Buteleczka 20ml zrobiona czekamy :-) Wspomnę tutaj o poprzednim mieszaniu z dk-tobacco. Powiem krótko - wyśmienity!!!!! W kolejce czekają jeszcze absolut tytoniowy i Old Kapitan.
By martines38
#877146
Stary Kapitan świetnie się wkomponował w klon Bobasa. Aromat tytoniowy wyczuwany jest na samym końcu w przeciwieństwie do french pipe. Nutka tytoniu z delikatną domieszką kawy i dobrej whisky. Sam w sobie jest bardzo przyjemny w smaku. A z powyższymi aromatami wprost cudowne połączenie. Stawiam go na najwyższej półce !!! :-) French pipe to dość mocy smak tytoniu fajkowego. Proszę uważać przy dodawaniu i mieszaniu z innymi aromatami. Smak jest podobny do liquidów Kinga. Z uwagi na to że jest dość aromatyczny w klonie Bobasa czuć go na pierwszym miejscu, następnie wyczuwane są inne podane aromaty. Mi się ten smak podoba ale następnym razem dam go mniej :-) Dodam tylko że FP to typowy klasyczny smak tytoniu fajkowego bez udziwnień i albo się go lubi albo patrzy z obrzydzeniem. U mnie na pewno będzie wykorzystywany do mieszania :-) Wszystkie wersje klona BB testowałem na Taifunie GS, silica 2mm i grzałka kanthal 1,3Ohm

-- [scalono] 13 paź 2013, 23:23 --

Pierwszy rok zleciał... :drinkb
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.