EPF
Awatar użytkownika
By mati3000
#828922
Witam

Pewnie wielu z was z żalem patrzy jak nasze mody tracą blask, co chwilę rysując się podczas obijania w kieszeniach. Ja również miałem ten problem i postanowiłem stworzyć pokrowce dla mojego modzika :)

Chciałbym wam przedstawić pokrowce m3k

Pierwszy jaki udało mi się stworzyć nazywa się m3k wallet one

M3k wallet one wykonany jest z eko skóry, podszewka wykonana jest z mikrofazy (podobno imitacja zamszu), jest to bardzo miękki materiał, miły w dotyku, stosuję się go na przykład jako szmatki do okularów.
Do pokrowca bez problemu wchodzą epapieroski do średnicy 22mm i wysokości 9,5cm
Pokrowiec ten ma 4 kieszonki, dzięki czemu bez problemu zmieścimy wszystko co nam jest potrzebne na wypad poza dom.


Jak ktoś będzie zainteresowany to będą one dostępne w 3 kolorach beżowy, brązowy i czarny oraz być może kilka kolorów wykonanych z materiału poliestrowego.

Szczerze mówiąc powstał on dopiero dzisiaj i jak narazie go testuje. Ale co mogę już powiedzieć? Bez problemu mieści się w kieszeni. Wymiary pustego walletu one to ok 11cm x 8cm. Nie ma możliwości, żeby coś nam wypadło z niego.

Kilka zdjęc prototypu:
są one trochę zniekształcone, więc klikajcie i zobaczcie z pełnym rozmiarze.
















Przewiduję jeszcze jakieś zmiany, ale to już raczej drobne sprawy.

Powiedzcie mi jakie są wasze opinię. Przewiduję jeszcze kilka innych modeli
Ostatnio zmieniony 09 sie 2013, 18:50 przez mati3000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By EdwartS
#828925
Ja to widzę inaczej zasilanie z gienkiem całe a w drugiej komorze miejsce na batkę AW ;-) gratki za pomysł

-- [scalono] 09 sie 2013, 18:44 --

Coś na zasadzie takiego Covera pomysłu modera BnJ
Awatar użytkownika
By mati3000
#828979
EdwartS pisze:Ja to widzę inaczej zasilanie z gienkiem całe a w drugiej komorze miejsce na batkę AW ;-) gratki za pomysł

-- [scalono] 09 sie 2013, 18:44 --

Coś na zasadzie takiego Covera pomysłu modera BnJ


Coś w tym stylu też mam w planach. :) więc każdy znajdzie coś dla siebie.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#829152
Więc czekam na pokrowiec do kieszeni/przypinany do paska na moda 22mm razem z parownikiem oraz boczna kieszeń na aku + jeszcze jeden na liquid :D
By Krasnal45
#829200
Skoro mamy wybrzydzać to proszę :mrgreen: : Jakoś nie uśmiecha mi się każdorazowe rozbieranie epetka przed włożeniem go w pokrowiec, a za chwilę skręcanie aby sobie złapać bucha :wink: Chętnie bym nabył coś takiego, żeby elektronika czy mechanika schować w całości (nawet obydwa razem, a co? dwa noszę przy sobie :mrgreen: ) plus jak ktoś wyżej napisał, dodatkowa kieszonka na akusa na przykład.
Awatar użytkownika
By mati3000
#829201
Kolejny prototyp. Jest to połowa modelu one.


W poniedziałek bd pracował nad takim pokrowcem jak mówicie. Powiedzcie mi tylko jaką długość mają wasze zasilania z parownikami, żeby dobrać coś uniwersalnego.


By Krasnal45
#829210
mati3000 pisze:Kolejny prototyp. Jest to połowa modelu one.


W poniedziałek bd pracował nad takim pokrowcem jak mówicie. Powiedzcie mi tylko jaką długość mają wasze zasilania z parownikami, żeby dobrać coś uniwersalnego.



Nooo, coraz bardziej mi się to podoba :mrgreen: aczkolwiek z tą uniwersalnością możesz mieć problem. Co zestaw to inna długość, tak na oko to chyba w granicach ok. 110-120mm do nawet chyba 200mm . Nie wspomnę tutaj o np. Vamo na dwóch 18650 :mrgreen: a widziałem takie dziwadło :mrgreen:
Awatar użytkownika
By sliwa404
#829358
Mój zestaw ma jakoś 125mm już z dripem. Samo Vamo ma chyba 110mm bez parownika w 2x18350. Fajnie by było jakbyś przewidział na tyle szlufki do paska. wygodne by to bylo. No i jakiś zatrzask magnetyczny albo na wcisk na końcach tego walleta. Wtedy bym zanabył :D
Awatar użytkownika
By mati3000
#829391
Tytuł: Pokrowce m3k - dyskusja, opinie, sugestie

sliwa404 pisze:Mój zestaw ma jakoś 125mm już z dripem. Samo Vamo ma chyba 110mm bez parownika w 2x18350. Fajnie by było jakbyś przewidział na tyle szlufki do paska. wygodne by to bylo. No i jakiś zatrzask magnetyczny albo na wcisk na końcach tego walleta. Wtedy bym zanabył :D



125mm na jakie aku?? 18350?

prawdopodobnie trzeba będzie zrobić kilka wersji. Więc podajcie długość całego moda, jaka długość aku (**350, **500, **650) i może nawet co to za mod.

Mocowanie do paska też będzie.
Jeszcze jedna sprawa. Jesteście zainteresowani uchwytem na smycz?
Awatar użytkownika
By devilinside
#829405
Wygląda to bardzo fajnie i praktycznie. Do tego jakaś pożądna klamra do szlufki i dodatkowa kieszonka np na bateryjkę i chętnie to bym przyjął :) Ja osobiście nie wyobrażam tego taszczyć na szyi. :mrgreen:
Mój jgm będzie miał 63mm z kubkiem 18350 + RSST bez dripa ~44mm z dripem 70mm.
Jakaś cena orientacyna już znana? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By mati3000
#829786
Cena jeszcze nie jest znana. Przy pierwszej partii ją ustalę. Jutro powstanie kolejny pokrowiec wg waszych życzeń, wejdzie do niego cały mod z parownikiem i obok będzie kieszonka na akcesoria. Postanowiłem zrobić go na dł. 15cm, żeby był on dość uniwersalny. Do tego mocowanie do paska i dla wytrzymałych mocowanie na smycz. :)

Tutaj jako ciekawostkę chciałbym pokazać pozostałe kolorystyki pokrowców:
Eko skóra:
BEŻ



BRĄZ



Zdjęcia nie oddają tego koloru dokładnie. Beż jest dużo jaśniejszy od brązu czego nie widać na zdjęciach.


Tkanina poliestrowa:
turkus i grafit
ObrazekObrazek

Nad trzecim kolorem tkaniny p. się zastanawiam, może macie jakieś pomysły? Co byście wybrali z: czarny, granat, niebieski, seledyn, zielony, czerwony, bordowy, oliwkowy i beżowy.
Awatar użytkownika
By rakus
#829871
Jeśli chodzi o zamykanie to bardziej by pasowało na napy lub magnes no i ewentualnie całość z prawdziwej skóry 8)
Awatar użytkownika
By EdwartS
#830061
Skóra na Cover jest najlepsza, najtrwalsza do tego magnes neodymowy do zamkniecia. Zasilania na 18350 są w okolicach 70mm(mechanik) i 70mm na gienka z dripa + luzik.
Awatar użytkownika
By LogerM
#830068
Sensowniej chyba było by aby ten "m3k wallet one" miał 3 zamiast 4 przegródek. Obecnie jeżeli zapchamy wszystkie 4 załóżmy że: zasilanie 20mm + parownik 20mm + 2x bateria 18mm wyjdzie nam tego 40 mm. A z tego co widzę miejsca jest dość aby samotna bateryjka trafiała pomiędzy parownik, a zasilanie; co odchudzi znacznie całość zmniejszając funkcjonalność tylko w niewielkim stopniu.
Awatar użytkownika
By sliwa404
#830069
Moje największe zasilanko czyli JM22 pod 18650 z RSST i dripem będzie miało 15cm maksymalnie już z dripem. Tak więc pokrowiec na 15cm wydaje mi się rozsądny. Możesz pomyśleć też o regulacji wysokości jak to zrobił Geppeto w swoim kondomie. Z chęcia zanabędę cosik takiego.

Osobiście chciałbym ekoskórę czarną, a do tego wykończenie w tym właśnie poliestrze szarym/grafitowym, np. zaczep, czy też szlufki do paska. Powiedz mi tylko, czy myślisz o szlufkach takich, co by mod był w pionie, czy w poziomie? Bo w poziomie to albo wypadnie wkońcu, albo nas zaleje, bo niektóre gienki w takich pozycjach długo być nie mogą,, do tego dodaj wibrację związane z chodzeniem czy zgięcia i masz wyciek murowany.

Fajnie by było, gdyby ten twój wallet był chudy, tak co by z modem w środku całość złożona nie miała 10cm grubości. Osobiście przeżyje maksymalnie do 5 cm, masz teorytycznie 2,8cm, po 1,4cm na jedną stronę, jesteś w stanie to odchudzić. Na zdjęciach to wygląda na gruuuube.

Pozdrawiam, Patryk.
Awatar użytkownika
By mati3000
#830185
LogerM pisze:Sensowniej chyba było by aby ten "m3k wallet one" miał 3 zamiast 4 przegródek. Obecnie jeżeli zapchamy wszystkie 4 załóżmy że: zasilanie 20mm + parownik 20mm + 2x bateria 18mm wyjdzie nam tego 40 mm. A z tego co widzę miejsca jest dość aby samotna bateryjka trafiała pomiędzy parownik, a zasilanie; co odchudzi znacznie całość zmniejszając funkcjonalność tylko w niewielkim stopniu.



wallet one z założenia ma być pojemny :) jeśli chcemy aby był on cieńszy można zapełnić tylko 2 kieszonki i jak pisałeś między włożyć coś jeszcze.

Oczywiście mocując wallet do paska moda będziemy mieli w pionie, z wiadomych powodów.

Jutro powstanie coś nowego, mam nadzieję, że będziecie zadowoleni. :)

-- [scalono] Pn 12 sie 2013 18:08:17 --

Mała sesja prototypu m3k wallet two

Został on tak stworzony, że można dostosować wielkość pokrowca do każdej długości moda. Wejdą do niego mody do ok. 18cm. Ku memu zaskoczeniu jest on też bardzo pojemny, sam w nim trzymam 2 zapasowe akumulatorki 14500 i buteleczkę liquidu. Jest cieńszy od modelu one. A teraz czas na zdjęcia (w tle Pandora hybrid):)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odrazu dodam, że jak się komuś nie będzie podobał uchwyt na smycz to można go bez problemu wyciągnąć przy pomocy kombinerek.

Czekam na Wasze opinie, ja aktualnie testuje i jestem bardzo zadowolony, a mój Sturm z Pandorą jeszcze bardziej :)
Awatar użytkownika
By mati3000
#832453
Chcialbym oglosic konkurs na logo.

Dla zwyciezcy przewidziana jest nagroda w postaci dowolnie wybranego pokrowca.

Byc moze logo bedzie wykorzystane jako haft na pokrowce :)


Oto pomysł Yarofe z vtf (świetnego artysty)
Obrazek

a tu propozycja Ann z forum drip

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sie 2013, 13:43 przez mati3000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Wąski
#833588
Gratulacje za pomysł i przedsiębiorczość!
Ja poszukuję coś na jednego moda 22-23mm z możliwością wapowania bez wyciągania z futerału.
Awatar użytkownika
By seiken
#833600
Pokrowiec moze i fajny tylko ta podróba Chronomata B01 tu nie pasuje.........
Awatar użytkownika
By mati3000
#833715
Sory Seiken :) jak się nie ma 30k na zbyciu to się trzeba zadowolić podróbą i szczerze jakoś nie żałuję.

Wąski będę coś takiego szył. Niedługo pojawi się prototyp :)

Kolejne wasze propozycje na logo.

TheS z vtf

Obrazek
Obrazek
Obrazek





malone z vtf
Obrazek


Wasze propozycję można przysyłać do poniedziałku do 24,00, a we wtorek będzie wybierany zwycięzca. Do wygrania dowolnie wybrany pokrowiec :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, 11:24 przez mati3000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By seiken
#833956
Jak sie nie ma kasy to sie kupuje budżetowe Sejko a nie obleśną chińską podróbę aby szpanować niby braitkiem na fotach ( bo chyba nie zaprzeczysz ,że po to na fotach wystąpił :lol: :lol: :lol:) czy na reku bo to obciach... , jak widzisz wprawne oko nawet z kiepskiej foty rozpozna fejka
chcesz mieć dobry zegarek za mała kase i oryginalny to zapraszam na forum http://zegarkiclub.pl/forum/
po za tym pomyśl nad czymś do Provari
Ostatnio zmieniony 18 sie 2013, 14:27 przez seiken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mati3000
#834413
seiken Nie ma problemu, żeby zrobic pokrowiec wallet two na provari. Pod warunkiem ze nie nosisz 2 provari ze sobą. Bo wystarczy ze przesune lekko przeszycie na srodku i wejdzie Ci modzik i nie będzie również problemu zeby wsunac tez aku.
Awatar użytkownika
By seiken
#834417
chodzi o to aby miał dziure na wyswietlacz i przycisk
Awatar użytkownika
By adam1976
#834420
a co myślicie o czymś takim można by trochę się posilić innymi projektami np pokrowce do latarek

tu przykład pokrowca ale rozszerzającego się ku górze można by zrobić prosty z boku widać kieszonkę na ogniwo 18650
w moim wypadku rozmiar moda szer 23-25 mm wysokość 150 mm (ProVari mini + AGR + drip)

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
By PiotrekMK
#834960
Z jakiej maszyny do szycia skór korzystasz ? bo Ja wszystkie produkcje robię ręcznie a szukam innego rozwiązania ? i jakie grubości skór max. możesz nią szyć ?
Awatar użytkownika
By mati3000
#834965
Narazie to nie wiem nawet czy powstanie wiecej niz jedna sztuka. Jak juz sie zdecyduje to bedzie lista. Tylko, że bede musial zalatwic od kogos moda 22mm do zrobienia szablonu :D

Szczerze mówiąc wszystko zależy od Was. Bedą chętni (czyli około 20 osób na dany rozmiar) to będę działał.

Narazie uszyję poprawioną wersję, przetestuje ją przez jakis czas.
Awatar użytkownika
By maverick09
#834974
czy materiał baza to skóra? ale wizualnie nie sposób uniknąć skojarzeń z futerałami od Gepetto których konstrukcja jest bardzo udana :D oczywiście skojarzenie nie traktuj jako zarzut absolutnie nie to mam na myśli, tylko zastanawiam się nad ceną jaką zaproponujesz w przypadku podjęcia produkcji z naturalnej skóry i czy będzie dużo wyższa od Tube Pouch
Obrazek
Awatar użytkownika
By maverick09
#834980
mati3000 pisze:To tez jest z eko skóry z dodatkiem podszewki z mikrofazy.

no popatrz, na fociach wygląda bardzo masywnie jak gruba skóra :mrgreen:
no to czekamy na zakończenie ostatecznych modyfikacji i testów. i na fotki finalne i cenę :D
Awatar użytkownika
By mati3000
#836807
nazwa: M3k holder

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dziura została zrobiona i obszyta na specjalnej maszynie. Smycz można zaczepić na dwa sposoby albo na napy z tyłu albo do mocowania na smycz. Do tego jest szlufka do paska i moze powstanie kieszonka na aku lub liquid dopinana na napy.
Awatar użytkownika
By jajo
#837296
Dwie sprawy:
Szlufka dopinana na napy to żart
Brak zamknięcia to dwa

A już prawie taki jak szukam, cóż nadal pokrowiec na latarkę jest lepszy.
Awatar użytkownika
By jajo
#837300
No nie jest. Ale wiem Ty masz tylko taki na napy i to znaczy że każdy taki musi mieć.
To jest tylko moja opinia bo sam szukam coś takiego dokładnie pod moda, ale nie zaryzykuje że mi się napa odepnie.
Awatar użytkownika
By phonik
#866670
:shock:

...wyglądają kapitalnie! Jakie wymiary tych piękności?
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.