EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
By dolas
#801011
siema. mógłby mi ktoś pomóc z czyszczeniem - przepaleniem grzałki dolnej ? bo wczoraj zrobiłem tak jak z grzałką zwykła i po 5 min jest to samo. jakieś pomysły ? ;>
Awatar użytkownika
By venom_666
#801012
znaczy jak zrobiłeś??
Rozkręcasz, płuczesz, zdejmujesz komin i wywalasz górny sznurek, przepalasz, kładziesz nowy sznurek, wciskasz komin i gotowe...
Awatar użytkownika
By prymus140
#801013
Wyciągnij trzpień oraz sznurek położony na grzałce.Dalej to to samo.
By dolas
#801017
nowego sznurka nie mam. co mam teraz zrobić żeby się poprawiło ? ten sznurek na grzałce wywalić ?
Awatar użytkownika
By venom_666
#801020
jak wywalisz i niczym nie zastapisz to będziesz miał gwarantowany przeciek...
Mozna "na szybko"zastapić zrolowanym kawałkiem wacika kosmetycznego, ale to juz dobranie ilości metoda prób i błedów. Normalnie kładzie się kawałek sznurka 2mm i jest spoko...
Przy waciku musisz sie przygotowac na to że jak połozysz za mało to będzie ciekł... jak za duzo to oprócz boberka przypalisz wacik...
By dolas
#801024
no bede musial kupić ;) a zwykłym sznurkiem da się jakoś ? ;d
Awatar użytkownika
By prymus140
#801025
Nie da się.Ewentualnie skocz do sklepu i poproś o kawałek sznurka wędliniarskiego z wędlin.Wygotuj go i wapuj.
By dolas
#801036
ok. a nie wiecie czy w takim stacjonarnym sklepie w mieście bedzie taki sznurek i za ile ?
By dolas
#801043
no to ładnie ;) i wtedy sam sznurek się tylko wymienia a nie grzałke całą za 10 zł tak ? ;>
Awatar użytkownika
By prymus140
#801044
Z czasem grzałka Ci się przepali.Wtedy musisz kupić nową lub samemu nakręcić.
Awatar użytkownika
By venom_666
#801045
przy przepalaniu/czyszczeniu wymieniasz górny sznurek który jest luzem na wierzchu, ten w zwojach grzałki tylko przepalasz, ale on się generalnie mało zapycha ;-) Bardziej zarasta nagarem własnie ten górny i szybciej oraz wygodniej jest go wymienić niż myć.
Mając sznurek mozna pokusić się o nakręcenie własnej grzałki (potrzebny będzie drut oporowy - kosztuje grosze)
By dolas
#801050
taki drut lepiej kupić gdzieś czy w stoisku z e-p ? ile okolo taki by kosztował ? czyli najpierw zmienić ten sznurek na górze a dopiero pozniej zmieniać ten co ma zwoje ? ;> i wtedy bede mogl nakręcać grzalki do woli czy jest jakis koniec tego i trzeba kupic noiwą grzalkę ? ;>
Awatar użytkownika
By prymus140
#801052
Na stoisku z e petkami.Dwa metry drutu to koszt 3-4 zł.Oj ciężko Ci będzie wymienić sznurek w grzałce.Ale można.
Awatar użytkownika
By venom_666
#801054
Przy czyszczeniu/przepalaniu wymieniac tylko górny sznurek na nowy.
Jak juz szlag trafi grzałkę, to wymienić całość, lub nakręcić własną.
Sznurek i drut dostepny w sklepach z epetami najczęsciej w dziale dla majsterkowiczów ;-)
E-dym, King, Ego2 i kilku innych (nazwy podałem losowo z pamięci)
By dolas
#801056
no no ja wiem ale mi chodzi o stacjonarne sklepy ;) albo w takich elektornicznych ten drut czy bedzie ? :D
Awatar użytkownika
By venom_666
#801060
sznur ceramiczny do kominków i drut oporowy do urządzeń grzewczych :lol: chociaż cięzko będzie z tego cos ukręcić ;-)
By dolas
#801061
no ja rozumiem ale chodzi mi bardziej o takie jak sklepy jak mild , ebull , vivi itd. ;)
Awatar użytkownika
By venom_666
#801062
dolas pisze:no ja rozumiem ale chodzi mi bardziej o takie jak sklepy jak mild , ebull , vivi itd. ;)

tym zalezy żebyś kupował gotowce a nie elementy do samodzielnej zabawy ;-)
Awatar użytkownika
By prymus140
#801066
Zapewne nie bo po co masz kupować sznurek i drut.Lepiej IM się opłaca sprzedaż grzałki.To jest biznes.
By dolas
#801067
no to wiadomo ;) ale tak szczerze. Opłaca się robienie samemu ? ;> ile wytrzymuje takie coś ? ;> tak jak kupna ? :D
Awatar użytkownika
By venom_666
#801069
własna grzałka kosztuje Cię ~1pln
Wytrzyma tak samo jak kupna...
By dolas
#801072
ok ;) a drucik jaki jak coś ? ;> bo czytałem i nie wiem za bardzo ;d
Awatar użytkownika
By prymus140
#801073
Poczytaj o kręceniu grzałek bo zaczyna robić się tasiemiec.
Awatar użytkownika
By venom_666
#801314
nie smiej się z wacika bo niejednemu pomógł przetrwać do czasu zakupu sznurka jak miał przecieki na grzałce...

tapatalknięte palcem
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.