EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By E-JACK
#223287
Zamieszczam dwa filmiki dotyczące napełniania wkładów i kartomizerów. Ostatnio na forum jest wiele postów na temat tych czynności.
Mam nadzieję, że filmiki pomogą, szczególnie nowicjuszom, w prawidłowym napełnianiu swoich EP :D

1. KARTOMIZERY: http://www.youtube.com/watch?v=IiYZJ1iRKvE

2. WKŁADY: http://www.youtube.com/watch?v=WJOrSspj3So
Awatar użytkownika
By kotwik
#223291
E-JACK wielki ukłon!!!!!!!!!!!! z podziękowaniem za ten filmik.
obejrzałem do końca i.... jest tam po prostu sedno - lepiej i bardziej zasadniczo nie można!!!
Nowicjusze i wyjadacze - zapraszam do oglądania
Awatar użytkownika
By Bulba
#223293
Apel kierowany raczej do nowicjuszy
bo wyjadacze znaja filmiki forumowiczow na pamiec :D
Awatar użytkownika
By E-JACK
#223294
Bulba pisze:Apel kierowany raczej do nowicjuszy
bo wyjadacze znaja filmiki forumowiczow na pamiec :D


Szczególnie do nowicjuszy ale też do starszych, którzy być może przywykli do niezbyt wydajnych metod napełniania ;)
Ja stosuję wyłącznie te metody i nie mam żadnych kłopotów z wapowaniem :D

Tak czy inaczej mam nadzieję, że się przyda :D
Awatar użytkownika
By boogeyman
#223296
Brawo, proponowałbym przypiąć ten temat ;)

A co do napełniania kartków, oczywiście robię tak samo, z tą różnicą że igłę wbijam między watkę a obudowę, a nie bezpośrednio w watkę :)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#223306
Byłem i tak pierwszym oglądaczem :mrgreen: Jeszcze była przy drugim filmiku adnotacja, że filmik jest nieprzetworzony :mrgreen:
Poza tym prosty, treściwy filmik dla nowicjuszy.
Szacunek dla E-JACK'a za to, że są to filmiki uniwersalne. Miło że wspominasz o Pure i innych seriach ep.
To się ceni.
Awatar użytkownika
By PucH2
#223307
To tylko jedna z metod napełniania. Są inne i nie mniej skuteczne i tak samo pięknie pokazane na YuTube. Więc warto tam zajrzeć w poszukiwaniu alternatyw. Opisy są na forum.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#263729
Odnosnie napelniania kartomizerow to moze moje doswiadczenie w tej dziedzinie nie jest zbyt dlugie ale z sukcesem napelniam je odmiennie.

Do momentu wziecia strzykawki z plynem i zdjecia ustnika wszystko tak samo jak u E-Jacka.
Dalej tak:
Dotykam igla gornej czesci watki przy obudowie (nie wbijam jej w wate) i powoli pompuje ale tylko troche.. Gdy plynu troche zbierze sie miedzy obudowa a watka, czekam az wsiaknie i obracam kartka o jakies 30-45 stopni i znow troszke pompuje plynu i tak w kolko az plyn juz przestanie wsiakac.
Przed ta operacja zdejmuje zarowno dolna jak i gorna silikonowa zaslepke. Gdy przeleje plyn to przedmuchuje po prostu kartka. Tak samo gdy trafie w dziure na srodku.

I roznica zasadnicza: Nigdy nie czekam az kartek zmieni mi smak. Dolewam jak jeszcze jest wszystko ok ze smakiem.
Na wyczucie przy kartkach 510 LR to ok. 1-1.5h ciaglego vapowania i dolewka. U innych parujacych moze ten czas byc inny.

Dzialajac w ten sposob udalo mi sie rekordowego kartka utrzymac przy zyciu 8 dni. Przezyl kilka zmian aromatow az w koncu przy ostatniej probie dolania stracil smak i plynu nie dalo sie juz wlac zbyt wiele. To byl rekordzista. Zwykle 3-4 dni i na smietnik. Znudzilo mi sie gotowanie itd.
Kartki uzywam parami. Wymieniam tego, ktory nie oddaje juz smaku po kolejnym dopelnieniu lub go znieksztalca. W ten sposob zawsze jeden z nich jest nowszy i latwo jestem w stanie stwierdzic kiedy ten starszy odstaje parametrami od normy. Pale z kartkow wieksza czesc dnia.
Awatar użytkownika
By krzysiekKrk
#264050
ja mam taki problem dot atomizerow :( nalewam 2 krople na niego , watka tez jest napelniona ... no i zaczynam palic , ale biore kilka buchow i pojawia sie wstretna spalenizna :( co robie nie tak :?:
Awatar użytkownika
By jimixxx
#264056
krzysiekKrk pisze:ja mam taki problem dot atomizerow :( nalewam 2 krople na niego , watka tez jest napelniona ... no i zaczynam palic , ale biore kilka buchow i pojawia sie wstretna spalenizna :( co robie nie tak :?:

Poszukaj troche na forum np. - viewtopic.php?f=33&p=263160#p263160
O ile chodzi o e-petka z opisu...
Awatar użytkownika
By gregbard
#797456
TommyBlack pisze:Chciałem sobie owe filmiki obejrzeć, tak w akcie rozpaczy,bo za cholerę nie mogę nabrać liquidu do strzykawki. :wink:
Niestety oba są nieobecne!
Czy one jeszcze wrócą?

Strzykawka jest zaspawana? Wylej liquid z buteleczki do miseczki, ze strzykaweczki wyjmij tłoczek i łyżeczką napełnij strzykaweczkę od strony otworeczku na tłoczek :wink:
Ostatnio zmieniony 29 cze 2013, 10:35 przez gregbard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By gregbard
#797465
grubszą igiełeczkę trzeba kupić
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#797468
gregbard
Strzykawka jest zaspawana? Wylej liquid z buteleczki do miseczki, ze strzykaweczki wyjmij tłoczek i łyżeczką napełnij strzykaweczkę od strony otworeczku na tłoczek :wink:

Dzięki, ale wyobraź sobie że próbowałem!
gregbard
grubszą igiełeczkę trzeba kupić

Grubsza , nie zmieści się w magiczny otworek AGR!
OK, po prostu myślałem że sobie ułatwię życie ; pozostaje mi odkręcanie , napełnianie prosto z butelki i ...rozregulowanie całego wkładu z terminatora.
Czyli znów będę wysmarowany liquidem, stół u......( Durczok) :) ,pies przytruty, żona wściekła...etc... :)
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#797479
Goldi
Ludzie, czy to takie trudne? Grubszą zaciągasz LQ do strzykawki a cieńszą tankujesz parownik.

Jak widać , dla niektórych trudne... :(
Zaciągnąłem liquid strzykawką bez igły.Tyle że musiałem go z butelki wylać do małej miseczki.Oczywiście resztę wlać do niej.
Nie o takim napełnianiu myślałem. Wiesz, to tak , jakbym na stacji benzynowej najpierw napełniał kanister, a potem lał do baku! :(
OK, dzięki za dobre rady i sorry za e-p-lamerstwo!
:piwo
Julia
Agr? Nie można normalnie od tylu jak zwykłego baniaka? Wcisnąć gwint i lac czymkolwiek? .....


Julia, ja tam mam wkłady od Terminatorów.Każde rozkręcenie,to rozregulowanie tego p....ustrojstwa. Ehhh, szkoda gadać... :)
Awatar użytkownika
By Goldi
#797494
TommyBlack pisze:Nie o takim napełnianiu myślałem. Wiesz, to tak , jakbym na stacji benzynowej najpierw napełniał kanister, a potem lał do baku! :(

Ja tak napełniam od długiego czasu. Igłą 1,2 zaciągam a 0,9 (czasami cieńszą) tankuję. I nigdy nie wpadłem na to, żeby porównywać ten sposób z tankowaniem samochodu. Ale cóż, kombinuj, może znajdziesz lepszy i prostszy sposób. :wink:
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.