EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By hrb
#728613
luki_er pisze:Kupiłem sobie bazę Fresh 2D 24mg oraz 0mg po zmieszaniu do mocy 14mg i wapowaniu samej rozcieńczonej bazy przez dwa dni zauważyłem, że zaczęła mnie swędzić skóra na całym ciele.
Czy jest to możliwe, że to przez bazę lub jakiś jej składnik?
Nie można wykluczyć, że jest jakiś składnik, który powoduje uczulenie. Sam jakichś objawów ubocznych nie doświadczyłem, ale pojawiały się podobne posty (tak "na biegu"http://www.e-papierosy-forum.pl/search.php?keywords=sw%C4%99dzenie&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj).
Zastanawiam się jeszcze nad jednym, dodałem sobie do tej pierwszej mojej rozmieszanej bazy 14mg, 1gtt aromatu z Inawery Mix Miętowy i nie czekałem w ogóle aż się przegryzie tylko zacząłem wapować od razu.
Może to też miało jakiś wpływ?
Czas "przegryzania" raczej nie powinien mieć wpływu (pomijając wpływ na smak). Spróbuj powapować samą bazę (bez dodatku aromatu - baza F2D jest już trochę "smakowa", może dasz radę na niej samej), jeśli nie będzie poprawy spróbuj zmienić liquid/bazę na czystą VG (może to wina glikolu, a nie aromatu) i przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem. Może jakieś testy alergiczne...
Może uczula Cię glikol, może gliceryna (choć to znacznie mniej prawdopodobne - dlatego zaproponowałem zmianę bazy na glicerynową VG), może jakiś składnik aromatyzujący bazę, może masz uczulenie na Inawerę (sorki za żart, ale może w płynach tego producenta jest akurat " to coś", czego u innych może nie być), może dodawany aromat, może sam sprzęt (uczulenie na jakiś metal), a może coś zupełnie innego, całkowicie niezwiązanego z e-p, a czego pojawienie się "w Twoim świecie" zbiegło się czasowo ze zmianą odparowywanego płynu. Jest sporo kombinacji...
Awatar użytkownika
By aron
#731754
Po prawie 2 miechach eksperymentów z samogonami mogę powiedzieć jedno
Minimalny czas przegryzania mieszanek to 3-4 tygodnie dopiero po tym czasie samogony uzyskują odpowiedni smak .
Np .aromat TPA podwójna czekolada po 2 tygodniach taka sobie -w samku nijaka trochę waniliowa .W sobotę minęły 4 tygodnie .stwierdziłem a co tam :D spróbuję -
efekt -cud malina -zwapowalem próbkę w dwa dni .
Cierpliwość ,choć zdaje sobie sprawę ,że jest trudna ,wskazana jest w wypadku tworzenia własnych samogonów .
Wiele moich próbek po odstaniu 3-4 tygodni jest w tym momencie super ,Jest ich tak wiele ,że mam problem z wyborem co jarać :lol:

Ważne jest tez a może najważniejsze na czym się wapuje .Ja 3 tygodnie temu przesiadłem sie z crystalka,vivi na atomizer i nie ma porównania -zero problemów ze smakiem ,chmura itp.
Nigdy już nie wrócę do poprzednich sprzętów :lol:
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#735118
A ja mam właśnie odwrotną sytuację. Czy to możliwe żeby mój liquid tracił smak aromatu wraz z upływem czasu? Po 24h od sporządzenia było elegancko. Smak mojego aromatu jabłkowego był bardzo dobrze wyczuwalny. A po upływie tygodnia jakoś prawie wcale nie czuć jabłka. Liquid zrobił się taki nijaki. Osoby próbujące tego również mówią że nie czuć jabłka. Czy jest to możliwe? Raczej to nie przyzwyczajenie się kubków smakowych, bo w międzyczasie wapowałem inne liquidy. M. in poziomkę, wanilię.

Baza - 2D Fresh Inawera
Aromat - 2 jabłka Inawera.
Awatar użytkownika
By lukmarq
#735122
Śmiechol pisze:A ja mam właśnie odwrotną sytuację. Czy to możliwe żeby mój liquid tracił smak aromatu wraz z upływem czasu? Po 24h od sporządzenia było elegancko. Smak mojego aromatu jabłkowego był bardzo dobrze wyczuwalny. A po upływie tygodnia jakoś prawie wcale nie czuć jabłka. Liquid zrobił się taki nijaki. Osoby próbujące tego również mówią że nie czuć jabłka. Czy jest to możliwe? Raczej to nie przyzwyczajenie się kubków smakowych, bo w międzyczasie wapowałem inne liquidy. M. in poziomkę, wanilię.

Baza - 2D Fresh Inawera
Aromat - 2 jabłka Inawera.

Podejrzewam że to może być wina mięty zawartej w bazie(mięta zawsze próbuje przebić się na pierwszy plan). Do tego podobno 2 jabłka sa mało wydajne wiec musiałbyś nieco zwiększyć dawkę.
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#735134
Dzieki za odpowiedz. Zostało mi ~7ml bazy. Dodalem do tego 8 kropli aromatu. Wczesniej przygotowalem sobie 28 kropli na 20ml bazy. Zobaczymy jak to wyjdzie.
By stanhold
#735140
Śmiechol pisze:Dzieki za odpowiedz. Zostało mi ~7ml bazy. Dodalem do tego 8 kropli aromatu. Wczesniej przygotowalem sobie 28 kropli na 20ml bazy. Zobaczymy jak to wyjdzie.


Raczej nieszczególnie. Zmniejszyłeś ilość aromatu, zamiast zwiększyć.
By mattoid1973
#735141
8 kropli / 7 ml = 1,14 kropli / ml
28 kropli / 20 ml = 1,4 kropli / ml

Chyba jednak nie to chciałeś osiągnąć, bo zmniejszyłeś dawkę zamiast ją zwiększyć.
Żeby dawka aromatu była większa, musisz dodać co najmniej 10 kropli aromatu na 7 ml bazy.
Awatar użytkownika
By aron
#735626
Śmiechol pisze:A ja mam właśnie odwrotną sytuację. Czy to możliwe żeby mój liquid tracił smak aromatu wraz z upływem czasu? Po 24h od sporządzenia było elegancko. Smak mojego aromatu jabłkowego był bardzo dobrze wyczuwalny. A po upływie tygodnia jakoś prawie wcale nie czuć jabłka. Liquid zrobił się taki nijaki. Osoby próbujące tego również mówią że nie czuć jabłka. Czy jest to możliwe? Raczej to nie przyzwyczajenie się kubków smakowych, bo w międzyczasie wapowałem inne liquidy. M. in poziomkę, wanilię.

Baza - 2D Fresh Inawera
Aromat - 2 jabłka Inawera.


Ja próbowałem co 4 dni parę kropel i mogę powiedzieć ,że olejki :lol: zmieniały sie w miare leżakowania .Raz były nijakie raz dobre ale pełnia smaku po 3-4 tygodniach i juz raczej sie nie zmienia no może na plus .
Np TPA RY4 duble po tygodniu -rosół z kury ,po 2 tygodniach lekka tytoniówka ,po 4 tygodniach jaram go dzisiaj cały dzień w końcu smakuje tak jak trzeba :D
Jedynie słodki arbuz z Capelli po tygodniu jest juz super -kolor jasny słomkowy ale juz po 2 tygodniach jest zajefajny i ciemno słomkowy .
Starsi koledzy moga sie wypowiedzieć w tej kwestii leżakowania .

Sam jestem ciekawy opinii.
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#736616
Po dodaniu tych 7 kropel jest spoko, ale to nie to samo co po proporcjacg 3kr/2ml. Teraz bede juz robil te malutkie porcje poki nie naucze sie porzadnie mieszac.
Awatar użytkownika
By bofort
#765999
Witam
Zakupiłem sobie Baze VPG 70/30 PLUS, czytam sobie skład tej bazy i widzę: glikol 69% i gliceryna 20%, w takiej kolejności. Tutaj pojawia się moje pytanie czy liqiud powstały z tej bazy nie będzie za rzadki, nie będzie fajnej chmurki? Czy jeśli tak, to dolanie gliceryny może poprawić sprawę?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bofort
#766131
Hmm, nie za bardzo rozumiem co to ma do rzeczy w związku z moim pytaniem; czy chmurka z 70/30 będzie porównywalna do chmurki z sklepowych liqiudów, a moja odpowiedź była do kolegi @spoco, który się pytał co z pozostałymi 11% ;)
Awatar użytkownika
By sawas
#777567
bofort pisze:czy chmurka z 70/30 będzie porównywalna do chmurki z sklepowych liqiudó

Bardzo ogólne pytanie. Ale spróbuję odpowiedzieć.
Tak, nie, ciężko powiedzieć. :roll:
Przede wszystkim 'sklepowe' liquidy różnie dymią, więc zależy, do czego porównasz.
Po drugie, to nie tylko stężenie gliceryny w liquidzie wpływa na dymienie. Da się łatwo zauważyć, że stężenie gliceryny w granicach 30-40% jest optymalne pod względem wielkości chmury. Większy dodatek chmury już nie zwiększy.
Dodatkowo liquid za gęsty dla danego parowniki będzie dymił słabo, bez względu na zawartość gliceryny. Trzeba go rozrzedzić, a dokładniej zmniejszyć jego lepkość, by poprawić transport na grzałkę i dymienie.
Tak więc podsumowując - jeśli liquid jest odpowiedniej lepkości dla danego parownika, to najlepiej będzie dymił przy zawartości gliceryny ok 30-40%. Warto jeszcze dodać, że gliceryna apteczna jest rozcieńczona wodą demi, i słabo zwiększa dyminie. Lepsza jest bardziej stężona gliceryna. Powodzenia.
Awatar użytkownika
By axik1988
#780208
Witam, mam następujące pytanie chcę zacząć bawić się w produkcję własnych liquidów, nie ukrywam, że ze nie wiem czy będę mieć do tego talent i chciał bym poćwiczyć w miarę niskim kosztem, i nie wiem czy ta baza będzie odpowiednia na początek na ich stronie wszystkie "recenzje" są na 5* ale chyba większość osób wie jak to się odbywa szwagier, teść i synowa oceniają http://twojliquid.pl/roztwor-bazowy.htm ... gory_id=12 oraz czy wszystkie dodatki które wybrałem będą mi od razu niezbędne do produkcji chodzi mi mianowicie o:
http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... gory_id=16 i http://twojliquid.pl/profesjonalne-doda ... gory_id=16
gliceryna to już z apteki no i aromaty jakieś ale jeszcze nie wiem jakie. Gotową bezę rozcieńczać tylko gliceryną czy również glikolem ? Oraz czy kwas jabłkowy i MTS Vape Wizard flavor dodawać od razu przy mieszaniu składników czy po wcześniejszym ich przegryzieniu się ?
Szukałem w tym temacie ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi czy polecacie ten sklep i ich asortyment
Awatar użytkownika
By sawas
#780265
Dodatki nie są niezbędne. Podstawa to baza i aromat. Rozrabiać bazę możesz zarówno glikolem, jak i gliceryną, w zależności jakie proporcje pg do vg chcesz mieć w gotowym produkcie. Gliceryna apteczna od biedy daje radę, ale drogo wychodzi. Zobacz asortyment firmy Galvet. Mają czyste produkty w rewelacyjnych cenach.
Jeśli decydujesz się na dodatki, takie jak kwas jabłkowy, to możesz je dodać i podczas mieszania, lub po przegryzieniu. Ale wtedy wskazany jest kolejny okres leżakowania. Więc, jeśli wiesz, że chcesz te dodatki w liquidzie, lepiej je dodać od razu - oszczędzisz czas.

P.s. wiem, że korci, żeby było tani, ale na początku mieszania nastaw się, że wyjdzie conajmniej tak drogo, jak dobre, sklepowe liquidy. Oszczędności będą gigantyczne, ale dopiero, gdy nabieżesz wprawy i znajdziesz swoje smaki.
Powodzenia.

P.p.s. Sklep dobry, ale czy ich asortyment Tobie zasmakuje, to musisz sprawdzić doświadczalnie :) tak samo, jak każdy ma ulubione liquidy, tak samo mieszacze mają ulubione bazy/aromaty/dodatki.
Awatar użytkownika
By axik1988
#780333
Dzięki za odpowiedź :)

Liczę się z tym, że początkowo koszt zrobienia własnego liquidu wyniesie mnie zapewne jeszcze więcej niż kupno jakiegoś dobrego sklepowego, ale tak jak wspomniałeś muszę nabrać wprawy, a szkoda do ćwiczeń kupować jakieś droższe produkty zwłaszcza, że na samym początku będzie mi wychodził o ile wyjdzie tak jak bym chciał jeden na kilkanaście czy kilkadziesiąt prób.

Co do smaku to rozsmakowałem się w liquidach owocowych, paliłem miedzy innymi produkty blendpolska przyznam, że mi smakowały chociaż na forum nie widziałem nic o nich, oraz polski liquid jak dlamnie trochę za słodkig.

Czytałem na forum, że bazy PG lepiej oddają smak i są mniej słodki dlatego chciałbym jej użyć.
Awatar użytkownika
By sawas
#780669
Jest w tym trochę racji. Tylko, jeżeli chcesz liquid na pg, to nie dodawaj już gliceryny aptecznej. A żeby zminimalizować straty, rób na początku bardzo małe porcje. Po 2-5ml. Proporcje składników notuj, a buteleczki dokładnie opisz, żeby móc odtworzyć to, co zasmakowało, a nie powtarzać błędów.
Nadal polecam firmę galvet. Litr glikolu to koszt kilkunastu zł. Można ich produkty nabyć też u weterynarza.
Awatar użytkownika
By aron
#780704
Witam

Wcale nie wychodzi tak drogo .
Jeżeli chcesz szachować stosunkiem gliceryny do glikolu to kup sobie np.
baza PG 12 - 20 zł/100ml
baza VG 12 - 20 zł/100ml
wymieszaj w stosunku jaki ci odpowiada np.
3ml Vg
7ml PG
uzyskasz w ten sposób baze w stosunku 30/70
koszt bazy 10ml -2 zł
Kwestia aromatów to sprawa indywidualna .Na początku nie czepiaj sie tytoniówek bo to wyższa szkoła jazdy.Ja mieszam od 4 miesiecy i dopiero teraz stwozyłem tytoniówkę ,która jakoś mi tam smakuje ,a zmarnowałem może z 50 ml bazy -więc koszt lichy a efekt jest oczywiście plus aromaty .
Jeżeli smakują Ci owocówki to proponuje na początek
http://www.aromavape.pl/pl/basket
Na tej stronie masz bardzo dobre aromaty ,niektóre drogie i tanie
Pod każdym aromatem jest opis początkowego stężenia w %
czyli tak
5%-to 1 kropla
10%- to 2 krople
itd.
Ja robię w/g tych proporcji i jest super .Możesz do tego dokupić słodzik i dosładzać samogony jeżeli uznasz ,że sa za kwaśne dla ciebie ,ale z tym ostrożnie .
wracając do aromatów - nie kupuj wynalazków na początek typu sernik,piernik itd .
Zainwestuj w smaki oczywiste :
typu :malina,truskawka,ananas itd.
Na początku wydasz trochę kaski ale to jest normalne bo kto szuka nie błądzi :lol:
Ja już mam swoje ulubione smaki i jaranie teraz jest tanie jak barszcz
np.10ml bazy 6 -1.35 zł+aromat 10kr podwójnej czekolady z TPA - 0.30 zł
czyli 10 ml samogonu - 1,65 zł :lol: :lol: :lol: :lol:
Według mnie dobre smaczki to.
Capella :malina ,ananas,słodka truskawka,arbuz
TPA:podwójna czekolada,i inne czekolady,Jabłko babci i zwykłe ,banan
Inwera:poziomka -rewelacja

I może najważniejsza rzecz .
Wszystkie Twoje samogony muszą postać minimum 14 dni
Dlaczego ? A to dlatego że po tym okresie mają pełny bukiet smaków .Jak sam będziesz mieszał to dojdziesz do tego .Niektóre dobre sa dopiero po miesiącu .Żaden nie był dobry po 7 dniach .
Ważne jest też na czym jarasz .Jeżeli zamierzasz mieszać to musisz mieć odpowiedni sprzęt do smakowania .
Wszystkie baniaki typu Crystall itp.są o :dupa2 :dupa roztłuc .
Np.chcesz sprawdzić smak na zbiornikowcu -no to musisz go wymyć, wysuszyć zalać nowym smakiem minimum 1,5 ml i okazuje się ,że :dupa więc odciągasz strzykawką pozostałość z baniaka i realizujesz straty -znowu musisz myć i się "wku...ć
Więc dobra rada kup sobie to
http://www.peleon.pl/product.php?id_product=1697
To jest atomizer -mam nadzieję ,ze grzały umiesz kręcić -ale tu jak byś zrobił to i tak wyjdzie .kup sobie sznur 1mm + drut nikrot80 0,18
ten sprzęt zapewnia możliwość szybkiej zmiany smaku bez konieczności mycia za każdym razem
wkraplasz dosłownie 4 kr i wiesz czy dobre czy do bani -wiadomo jak za dużo namieszasz to trzeba umyć .
To chyba wszystko :D
Jak będziesz miał pytania to wal na Pw lub oficjala .
Ostatnio zmieniony 10 cze 2013, 21:32 przez aron, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By axik1988
#788215
zrobiłem swój pierwszy liquid mi smakuje i 3 innym osobom, które testowały też więc postanowiłem się podzielić przepisem z Wami
składniki:
baza PG 38mg/ml http://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/Baza ... 100ml.html
gliceryna apteczna 86%
woda destylowana
aromat Green Tea http://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/Arom ... _10ml.html
sposób przyrządzenia:
10 ml bazy + 8 ml gliceryny + 2 ml wody destylowanej + aromat 3kr/ml
leżakował 48h
By Piv001
#789262
InPlusik pisze:A jesli kupie np to http://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/Baza ... 100ml.html jak rozcienczyc zeby moc wyszla kolo 18 trzeba kupic jeszcze 0 rozumiem ?? i wtedy jakie proporcje?? Czy kupic odzielnie vg i oddzielnie pg wtedy wyjdzie taniej?


Pozdrawiam


Proporcje 3 do 1 z bazą VPG+0.
Można dolać glikolu, gliceryny, innej bazy(np miętowej, tytoniowej) o mocy 0mg/ml w tych samych proporcjach. A czy wyjdzie taniej? Nie wiem.
Awatar użytkownika
By sawas
#789595
InPlusik pisze:Czyli rozumiem ze leje 24 + 0 w proporcjach 3 do 1 i aromaty i to wszystko??

Zanim zaczniesz sam mieszać, a zwłaszcza rozcieńczać bazy, poczytaj i naucz się przeliczac stężenia. Inaczej zrobisz sobie krzywdę.
By abbs
#789631
To tak na szybko licząc na mililitry masz 3x24mg =72mg dzieli przez 4ml roztworu (bo dodałeś 1ml 0mg) i masz 18 mg/ml :mrgreen: ale mogę się mylić ;-)

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By czokoloko1233
#791918
Ja tam robie tlyko z bazy VPG i aromatu.
99% samoróbek to smaki owocowe ciec dodaje mniej wiecej 10kr na 10ml i smaki dla mnie sa bdb.
Zadnych dodatków do tego nie dodaje, chociaz jak Swojego czasu robiłem tytoniowe to musze przyznać ze zmak był do dooopy.
Ale z owocowymi nie mam zadnego problemu :)
Oczywiscie jak dodam za duzo aromatu to wtedy ten liquid jest taki chemiczny/mydełkowaty.
Ale zawsze nowe smaki robie w buteleczkach po 5ml i sprawdzam ile kropel bedzie dawąło najlepszy smak :)
Awatar użytkownika
By sawas
#798656
Jak dojdziesz do stężenia aromatu, które Ci najbardziej smakuje, to lepiej trzymać się proporcji.

p.s. szybko nabijasz posty

p.p.s. nie dodaje sie aromatu na oko (grozi podrażnieniem), lepiej dodawać na bazę.
Awatar użytkownika
By basika
#798745
Niektórzy producenci sugerują w opisie jakie stężenie procentowe jest najlepsze, ale okazuje się, że każdy z nas ma inne preferencje, dlatego najlepiej samemu dochodzić do ideału. Rób małe próbki, dodawaj ostrożnie, a na pewno znajdziesz swój własny i najlpszy liquid. Powodzenia w mieszaniu :)
By pejblo
#800130
sawas pisze:Jak dojdziesz do stężenia aromatu, które Ci najbardziej smakuje, to lepiej trzymać się proporcji.

p.s. szybko nabijasz posty

p.p.s. nie dodaje sie aromatu na oko (grozi podrażnieniem), lepiej dodawać na bazę.


Nabiłem posty, żeby dostać się na bazarek, który de facto zaowocował od razu po wejściu.

Ostrzeżenie. Reg V/4 - kijan77

Kupuje wszystkie pierdółki potrzebne(bazy, aromaty, gliceryny, pipety) . Mieszam w zależności od mocy jaka chcę uzyskać, tutaj 1sze pytanie, czy ten sposób obliczeń krzyżowy do obliczania stężeń nadaje się do liquidów ? Znaczy na oko, chodzi mi o to że np dodaję kroplę, próbuję i wyszedł mi zbyt słaby smak, to dodaje 2 krople itd, aż do uzyskania pożądanej wartości smakowej.
By iAndrew
#800132
pejblo pisze:
Nabiłem posty, żeby dostać się na bazarek, który de facto zaowocował od razu po wejściu.



A regulamin czytałeś? A szczególnie dział V, pkt 4?

-- [scalono] 02 lip 2013, 15:28 --

Robisz małe próbki, takie po 2 ml. Zapisujesz ile czego dałeś. Po minimum 24 godzinach próbujesz. Jeśli za słabe - dodajesz kropelkę aromatu i zapisujesz, jeśli za mocne - dodajesz trochę bazy i też zapisujesz. Odczekujesz kolejne 24h i powtarzasz całość aż do uzyskania satysfakcjonującego Cię smaku. Pamiętaj, niektóre tak mieszane liquidy pełnię smaku mogą osiągnąć dopiero po kilkunastu dniach.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2013, 16:37 przez iAndrew, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Suit
#801298
Macie może jakiś przepis na aromaty inavera : mango , melon , limetka , sweet tobacco i FlavorX kaktus ? Wychodzi mi to mdłe ( próbowałem różnych kombinacji ) a jak dodaje etylomaltolu no to wtedy za słodkie ...
Awatar użytkownika
By boylondon
#803169
Osobiście aromatów od Inawery nie polecam, dlaczego? otóż na 10 ml bazy VPG (również od inawery) próbowałem różnych kombinacji z dodawaniem aromatu cytrynowego, od 5 do 15 kropel i jak to w zwyczaju odczekałem 48h, po czym spróbowałem. 0 smaku cytryny, czuć ją było dopieo po powąchaniu liquidu ale też ledwo.
By iAndrew
#803173
Cytryny nie próbowałem, aczkolwiek mentol (0,2 ml na 10 ml), truskawka (0,4 ml na 10 ml), dwa jabłka (0,5 ml na 10 ml) dają bardzo dobre rezultaty. Natomiast cytryna z TPA jest dokładnie taka jak Ty opisałeś Inawerową. Z resztą, opinie o aromatach są w innym miejscu
By abbs
#803416
eps8n pisze:Hmm , to odrazu tez sie spytam jaki aromat z Inawery pasowalby do tej bazy ? Wiem ze kazdy ma swojego gusta i gusciki , no ale tak na zdrowy rozsadek ;)

Tak po kolei
Sama dnb to taka tytoniowa popielnica przynajmniej dla mnie. Zdarzyło mi się zachmurzyć samą ale bez większej przyjemności. Natomiast na tapecie mam cały czas taki zestaw.
DNB 5ml VPG 5ml i 15 kr jabłka inawera Wera Garden.
Ewentualnie
DNB 5ml 2D fresh 5ml i 15 kr w/w jabłka.
DNB próbowałem również z porzeczką i też się dało. Niestety do porzeczki mam uraz po P1 i jednak mi nie minął :mrgreen:

Tapatalknięte palcyma
Awatar użytkownika
By Suit
#803907
Z czym zmieszac bazę 36' od e-Kinga
żeby uzyskać 12mg z glikolem czy gliceryna . Nie chodzi mi o ilość a o gęstość i spalanie tego bo vpg jest za wodniste a chcę 50:50 bez prawie żadnej ilości wody.

Wystukane na smartfonie Sony
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 70
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.