EPF
Awatar użytkownika
By jagus
#787555
Witam
Chciałbym przedstawić swojego moda na aku 18350 pozwoliłem sobie go nazwać "JGM"
Jest to w całości moje wykonanie od sprężynki po gwinty w blokowych warunkach na małej tokarce jako że z zawodu jestem kucharzem i taki zawód też wykonuję z tokarką miałem tyle do czynienia co produkcja moich dripów od jakiś 2 miesięcy lecz lubię takie rzeczy i sami oceńcie:)

W końcowym projekcje mam zamiar wykonać grawer chciałbym by mod wyglądem różnił się od innych
bo w temacie technicznym to już nic nowego się raczej nie wymyśli (chodź kto wie).
Lecz tu jak na razie mam problem z grawerem(dużo by pisać) będę robił już trzecie podejście mam nadzieję że teraz już wyjdzie a wyglądać ma mniej więcej tak w koło rurki tyle że cieńszym konturem:



Pod przyciskiem na dolnym capie ma być wygrawerowany napis:



Co do grawera będzie to wcięcie tak jak na moich dripach jeśli się nie uda wykonać wzoru zostanie tylko napis.

Co do specyfikacji to:
-Materiał Mosiądz jak i również tuba z K.O
-Średnica to 22mm
-Ścianka rurki 1,5mm
-Wysokość to 63mm
-Modzik posiada regulowany pin + na gwincie M3 na wysokość max.5mm
-Waga pod aku 18350 to 95g
-Skok przycisku to 1,5mm
- mod jak na razie nie posiada blokady przycisku jak dla mnie jest to rzecz zbędna
-ujście gazów będzie podobnie jak w Mankosowym przycisku.

A oto zdjęcia uwagi i inne spostrzeżenia mile widziane :) gwint górny na zdjęciu jest z pasty stykowej :
Zdjęcia wykonane tel. Xperia neo lecz najgorzej nie wyszły.Na zdjęciach porównanie z jakże pięknym Mankosem 20mm.





















Sorki za brudny paznokieć ale zdjęcie robiłem po robocie na tokarce :)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2013, 13:33 przez jagus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By BadPix
#787558
Ciekawe , proste i dobrze wyglądające.

Tylko jedno pytanie. Mamy tu pierścień blokujący przycisk ? Lub coś podobnego ?

Jeżeli tak to poproszę o miejsce na liście z numrem 1:) o ile taka powstanie
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#787561
Ja poproszę o nr 2, z blokadą sobie poradzę;)
Awatar użytkownika
By jagus
#787564
A właśnie nie napisałem o blokadzie zaraz edytuję co do niej to jak dla mnie jest to rzecz zbędna w mankosie dopiero po miesiącu szczaiłem że coś takiego jest ale nie widzę problemu w zrobieniu takiej blokady jak również brak ujścia gazu na zdjęciu go brakuję lecz będzie podobnie jak w mankosie w przycisku.
Co do listy możemy takową założyć jeśli będą chętni tylko chciałbym tak jak piszę wykonać grawer no chyba że się nie podoba taki wzór to będzie bez??
Ostatnio zmieniony 17 cze 2013, 11:28 przez jagus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By piehot
#787565
nie ma żadnej listy!
Jagus kiedy będziesz robił wersję z grawerem ?
By edwa.gd
#787566
Ciekawa opcja ;). W przypadku dobrej ceny też byłbym zainteresowany zakupem wersji srebrno-złotej ;). 63mm to wchodzi 18500 jak dobrze rozumiem? Czy jednak tylko 350?
Awatar użytkownika
By piehot
#787574
i ewentualnie w przypadku większej ilości na sprzedaż, jak byś zrobił numery seryjne - to będzie hit:)
Awatar użytkownika
By jagus
#787577
Mod ma wysokość całkowitą razem z capami 63mm tylko na aku 18350 co do innych rozmiarów to jeśli powstanie lista myślę że nie będzie problemu z innym wymiarem tuby.
Co do ceny to sam nie wiem jak na razie chce wykonać grawer dziś coś będę załatwiał przed pracą i myślę ze do końca tygodnia będzie już po grawerze ale nic nie obiecuje w pracy też ma napięty grafik bo zaczęły się urlopy ale robię co mogę.

-- [scalono] 17 cze 2013, 10:43 --

Z numerem seryjnym też jest opcja akurat to nie problem
Awatar użytkownika
By vincek
#787584
Blokada to podstawa, by podczas przenoszenia się nie załączał. Biorąc pod uwagę, że w mechanikach nie ma odcięcia - łatwo co najmniej o przepalenie grzałki.

Ogólnie bardzo fajna robota :)
Awatar użytkownika
By jagus
#787596
Uwierz że tak łatwo się nie załącza przycisk jest podobnej mocy jak u Mankosa raz tylko zdążyło mi się właczyc w kieszeni w ciasnych dzinsach gdy kucałem lecz odrazu się zorientowałem.Aczkolwiek blokadę można zrobić.
Awatar użytkownika
By KaktusJack
#787615
Cacany ten modzikl :) zwłaszcza wersja srebrno-złota. Właśnie znalazłem to czego szukałem :zakrecony 18350 to jest to :lol:
Awatar użytkownika
By vincek
#787617
jagus pisze:Uwierz że tak łatwo się nie załącza przycisk jest podobnej mocy jak u Mankosa raz tylko zdążyło mi się właczyc w kieszeni w ciasnych dzinsach gdy kucałem lecz odrazu się zorientowałem.Aczkolwiek blokadę można zrobić.


Ja to wszystko rozumiem, ale nie chciałbym mieć z tyłu głowy, czy się załączy czy nie ;) Mankosa zawsze profilaktycznie blokuję i jestem spokojny. Jeśli rzeczywiście nie jest problemem wykonanie blokady, to chyba warto dla spokoju i komfortu ją zrobić :)
By Likwidator
#787626
Jaguś na ile planujesz uszczuplić za takie piękne ustrojstwo :mrgreen:

Super Ci to wyszło naprawdę, pewnie brałbym polerowaną wersję srebrną bez grawera.
Awatar użytkownika
By piehot
#787627
vincek pisze:
jagus pisze:Uwierz że tak łatwo się nie załącza przycisk jest podobnej mocy jak u Mankosa raz tylko zdążyło mi się właczyc w kieszeni w ciasnych dzinsach gdy kucałem lecz odrazu się zorientowałem.Aczkolwiek blokadę można zrobić.


Ja to wszystko rozumiem, ale nie chciałbym mieć z tyłu głowy, czy się załączy czy nie ;) Mankosa zawsze profilaktycznie blokuję i jestem spokojny. Jeśli rzeczywiście nie jest problemem wykonanie blokady, to chyba warto dla spokoju i komfortu ją zrobić :)


zgadzam się. przy małym ciężarze (bateria 18350) może nie będzie problemu z "zapłonem". Przy tubach 18650 blokada jest potrzebna. Kilka razy już miałem niekontrolowane (w kieszeni i gdy postawiłem moda bez blokady) samoistne włączenie przycisku.
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#787629
jeśli chodzi o blokadę, to jak nie chcesz mieć jej na pierścieniu, to po prostu zrób przycisk podobny do Precise +, blokada będzie, a mod nie zyska na wielkości... :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#787636
To teraz ładnie na parowniku Aga T+ na zewnątrz gwint i masz piękną hybryde, jak i mod wielozadaniowy po zmianie parownika ponownie na górny cap. Prawda że proste? Można użyć do takiego triku innego parownika np. RSST
Awatar użytkownika
By QzyN
#787641
jaguś - rób blokadke - i zapodawaj liste i cene. Jak dla mnie srebno - złoty kubek 18350 + 18650, grawer tylko na dolnym kapsie ;)
Awatar użytkownika
By jagus
#787646
Co do listy to pod koniec tygodnia takowa myślę zrobić lecz narazie muszę obadac do konca sprawe grawera co do ceny to też do końca niewiem wszystko się okaże pod koniec tego tygodnia.
I z blokadą też cos pomyśle co do wysokosci wtedy moda myślę że nie ulegnie zmianie.
Awatar użytkownika
By ohlers
#787651
Jak na kucharza, to piękne caco upiekłeś :) Jak by co, to klepię nr. 007 :mrgreen:
Złote capy, srebrna tuba 18490, grawer. Full poler. :D
Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By wojwoj9
#787661
Jak by co, to klepię nr. 013
Złote capy, srebrna tuba 18490, Full poler.
Awatar użytkownika
By venom_666
#787674
vincek pisze:Jak już klepiecie numerki, to ja poproszę 666 :twisted:

wredny jeden ;) to ja zaklepuje 999 na pokretle ;P

tapatalknięte palcem
Awatar użytkownika
By Bialy_Wilk
#787707
W prezentowanym egzemplarzu, głowica a co za tym idzie gwint (510) wykonany jest z mosiądzu. Zastanawiam się jak będzie z żywotnością tego gwintu, mody mechaniczne z założenia maja być długo wieczne. Czy planujesz głowicę z KO.
Awatar użytkownika
By PucH2
#787710
Nie musi być z KO w całości. Wystarczy wymienna wstawka 510 z KO, na gwint lub wcisk.
Awatar użytkownika
By Bialy_Wilk
#787715
PucH2 pisze:Nie musi być z KO w całości. Wystarczy wymienna wstawka 510 z KO, na gwint lub wcisk.

Oczywiście, że wystarczy, z mosiądzem ładnie się prezentuje. :D
Awatar użytkownika
By gucioxxl
#787734
Bialy_Wilk000 pisze:
PucH2 pisze:Nie musi być z KO w całości. Wystarczy wymienna wstawka 510 z KO, na gwint lub wcisk.

Oczywiście, że wystarczy, z mosiądzem ładnie się prezentuje. :D

No to ja na taką rurkę bym się zapisał *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By PucH2
#787741
gucioxxl pisze:
Bialy_Wilk000 pisze:
PucH2 pisze:Nie musi być z KO w całości. Wystarczy wymienna wstawka 510 z KO, na gwint lub wcisk.

Oczywiście, że wystarczy, z mosiądzem ładnie się prezentuje. :D

No to ja na taką rurkę bym się zapisał *SMOKEKING*

Nie tylko ty. Poczekamy co tam nam twórca zaprezentuje i jaki cennik poda. Na to co pokazał już chętnych ma, więc nie musi wprowadzać poprawek żadnych.
Awatar użytkownika
By jagus
#787801
Dokładnie co do gwintu 510 i capów to jak narazie będą z mosiądzu jak dokrecisz parownik to niema prawa Ci sie nic zerwać no chyba że będziesz ciągnął na hama specjalnie. Do końca tego tygodnia powinienem coś wiedzieć na temat graweru i powinienem uporać sie z blokadą na przycisku chodź mam teraz napiety grafik i żonka ma 2 zmiane i córeczkę 2 letnia na głowie jeśli coś uda mi sie zrobić nowego na pawno Was poinformuje proszę o cierpliwość lista też będzie wszystko do końca tyg.
Dzięki za dobre opinię i wasze sugestie.
Awatar użytkownika
By venom_666
#787805
Z blokada przycisku nie ma co kombinować ;-)
Pierścień na gwincie załatwia sprawę, tym bardziej że skok przycisku tylko 1,5mm
Awatar użytkownika
By vincek
#787838
venom_666 pisze:
vincek pisze:Jak już klepiecie numerki, to ja poproszę 666 :twisted:

wredny jeden ;) to ja zaklepuje 999 na pokretle ;P

tapatalknięte palcem


Z tym numerkiem to tylko żartowałem :wink:

jagus pisze:Dokładnie co do gwintu 510 i capów to jak narazie będą z mosiądzu jak dokrecisz parownik to niema prawa Ci sie nic zerwać no chyba że będziesz ciągnął na hama specjalnie. Do końca tego tygodnia powinienem coś wiedzieć na temat graweru i powinienem uporać sie z blokadą na przycisku chodź mam teraz napiety grafik i żonka ma 2 zmiane i córeczkę 2 letnia na głowie jeśli coś uda mi sie zrobić nowego na pawno Was poinformuje proszę o cierpliwość lista też będzie wszystko do końca tyg.
Dzięki za dobre opinię i wasze sugestie.


Są zasilania z gwintem z mosiądzu i jakoś nikt nie narzeka. Blokada fajnie jakby była nietypowa, ale zgadzam się z venom_666, że nie ma co kombinować (przynajmniej w wersji v1 ;) ). Radzę się z niczym nie śpieszyć, bo co nagle to... wiadomo jak się kończy :)
Awatar użytkownika
By leemac
#787989
Looking good so far jagus :) be interesting to see what type of lock you will make, something different from the usual ring I hope, maybe a bar running thru which locks when the button is rotated.
Awatar użytkownika
By sthEn
#788123
Jak będzie lista, to się piszę na 18500 na 1000% :P
Awatar użytkownika
By EdwartS
#788252
Hejka, a ja bym proponował przemyśleć ten otworek wentylacyjny ;-) i dac coś oryginalnego np. 2 małe obok siebie lub coś takiego, w końcu to zawsze inaczej niż reszta rurek :-D. W końcu to będzie coś nowego....
Awatar użytkownika
By PuchaczGwiezdny
#788262
Jak cena nie będzie kosmiczna to jestem i ja :)
Awatar użytkownika
By venom_666
#788348
erbis pisze:Jakby co to dla mnie 69. :P

jako cyferki czy obrazkowo ;) ??

tapatalknięte palcem
Awatar użytkownika
By vincek
#788351
A ja zamiast cyferek, to chętnie bym dowiedział się jak jest ze spadkami napięcia itd. itp. - czyli jak sprawuje się w praktyce ;)
Awatar użytkownika
By jagus
#788533
Spoko jak będzie modzik w 100% gotowy możemy zrobić test i u Thaniella jeśli oczywiście się zgodzi. Jak narazie w tej postaci co jest nie wyczuwam żadnych kolosalnych spadków nie mierzylem miernikiem bo nawet niewiem jak dokładnie to zrobić czy przy obciążeniu z parownikiem czy bez prosZę o podpowiedz to zrobię sam tescik i podam wyniki.Na teraz mogę napisać tylko tyle że z porownaniem z Mankosowym nie wyczówam żadnej różnicy
Jutro mam dzień wolny i załatwiam sprawę graweru płytki pod pantograf mam już wypalone laserowo mam nadzieję że tym razem już wyjdzie ale to okaże się jutro.

A i waga moda pod aku 18350 to 95g
Awatar użytkownika
By leemac
#788537
Like what I see so far :) I will have an 18350 when the list is ready.
Awatar użytkownika
By Tianski
#788549
Szkoda że dopiero teraz wycziłem temat. Jagus, grawer bedzię z tych obrazków które pokazałeś w pierwszym poście?
Trochę one rozmazane, logo "JGM" jest jakieś przekonturowane przez co nieczytelne (sorry, nie czepiam się - to tylko zboczenie zawodowe :)) Jakbyś miał problem z grafiką to odezwij się do mnie, pomogę jak będzie taka potrzeba.
Oczywiscie temat obserwuję, bo modzik zapowiada się naprawę sympatyczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By jagus
#788568
Grafikę tworzylem sam konrur jest taki a nie inny bo w pantografie na wypalonych płytkach nie może być cienszy niż 1.2mm i płytki 3cm wysokie wiec wzór musi być mały a zdjęcie też jest powiększone i przez to rozmazane początkowo miała być inna grafika lecz niestety była zbyt trudna do wygrawerowania już robię trzecie podejście chciałem uzyskać efekt starodawnego wzoru coś jak na broni lecz niestety trzeba coś prostsZego najlepszy by był grawer ręczny lecz to jest zbyt droga inwestycja bo koszt takiego odrecznego graweru na rurce pod aku 18350 to 800-1000zł wiec odpada a grawer laserowy jest niestety też nie zadowalający chodź tani to każdy może sobie taki lub podobny uzyskać.
Dzieki za chęć pomocy.
Awatar użytkownika
By Tianski
#788586
Cieżko się czyta posty bez znaków interpunkcyjnych :zakrecony. Czyli docelowo litera bedzie miała kontur 1,2 mm, więc te ostrze zakończenia liter, np koncówka lirety J bedzie zaokragłona a nie taka ostra jak teraz?
Awatar użytkownika
By vincek
#788591
jagus pisze:Spoko jak będzie modzik w 100% gotowy możemy zrobić test i u Thaniella jeśli oczywiście się zgodzi. Jak narazie w tej postaci co jest nie wyczuwam żadnych kolosalnych spadków nie mierzylem miernikiem bo nawet niewiem jak dokładnie to zrobić czy przy obciążeniu z parownikiem czy bez prosZę o podpowiedz to zrobię sam tescik i podam wyniki.Na teraz mogę napisać tylko tyle że z porownaniem z Mankosowym nie wyczówam żadnej różnicy
Jutro mam dzień wolny i załatwiam sprawę graweru płytki pod pantograf mam już wypalone laserowo mam nadzieję że tym razem już wyjdzie ale to okaże się jutro.

A i waga moda pod aku 18350 to 95g



Tutaj masz wszystko ładnie rozpisane: spadek-napiecia-na-modzie-mechanicznym-t44297.html
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.