EPF
Akumulatory stosowane w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Tomba
#520069
Wiele "świeżynek" ma problem z zasilaniem tj. brakiem kontaktu pomiędzy batką, a parownikiem oraz pomiędzy batką, a ładowarką. Taki efekt osiąga się przy zbyt mocnym wkręcaniu parownika do baterii, bądź baterii do ładowarki.
Najczęściej też lecą ze sprzętem, by go wymienić w ramach gwarancji, ale często można ten problem samemu zniwelować.
Wielokrotnie było opisywane jak to zrobić, ale porozrzucane jest to po różnych wątkach, więc wysilę się na podsumowanie (jakby był podobny wątek, to ten można usunąć).

Do rzeczy - co należy zrobić:
1. Wacikiem nasączonym spirytusem przemyć gwint batki.
2. Wziąć kawałek spinacza i delikatnie, powtarzam delikatnie podnieść środkowy biegun batki (to taki okrągły dinks znajdujący się w głowicy batki).
Należy przy tym uważać żeby w trakcie gmerania spinaczem nie włączyć przycisku baterii bo można zrobić zwarę. Jak ktoś się boi, to może użyć twardej wykałaczki.
3. Przy pomocy spinacza (lub innego narzędzia), delikatnie obniżyć środkowy "pin" parownika (to taki okrągły dinks od spodu parownika - najczęściej z nacięciem)- tylko nie kręcić tym dinksem tj. nie używać np. śrubokręta, bo często korci, by sobie pokręcić :wink: .

To powinno pomóc.

Jak bateria się nie ładuje, to wykonać zabiegi nr 1 i 2 (powyżej)
oraz:
4. Przemyć wacikiem nasączonym spirytusem gwint ładowarki (ładowarka niech nie będzie podłączona do prundu :)) oraz delikatnie podnieść pin ładowarki (podobnie jak z batką powyżej).

Ewentualnie mogę porobić fotki tych "pinów" i wstawić, ale to już na życzenie userów.
Powodzonka.
Ostatnio zmieniony 13 wrz 2012, 13:02 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By stacho
#520406
Gdyby komuś "zaginęła" uszczelka z pod pinu, a batka nie była na gwarancji, i ten ktoś miał duuużo cierpliwości to można spróbować tak jak opisał to @ekcaj88:

ekcaj88 pisze:No dobra w związku z tym, że wam nie idzie to ja zrobiłem tak jak, poniżej ale podczas montażu kilkadziesiąt pań lekkich obyczajów poleciało :P

1.Bierzemy uszczelkę od cartomizera ( stacho edit: mowa o CE2, można też poszukać innych podobnych ) tą, która zatyka dziurki do nalewania płynu –wygląda ona tak:

Obrazek


2.Przycinamy ja odpowiednio tzn. nie więcej niż 1mm od tyłu tak jak na zdjęciu:

Obrazek

Przycinamy ją również dokoła z brzegu te około mniej niż 1mm jak na zdjęciu:

Obrazek


3. Teraz bierzemy szpadę w dłoń :P tzn. igłę taka większą i podważamy grzybek (plusowy styk baterii) raz z prawej, a raz z lewej strony na przemian, aż się uniesie ;) – bez skojarzeń jak coś ;)

Obrazek

4. No to zaczynamy jazdę (panie lekkich obyczajów się pewnie posypią, ale nie łamcie się trochę cierpliwości) przyciętą uszczelkę wkładamy w takiej pozycji jak pokazana w pkt. 1 zdjęcie drugie, wkładać zaczynamy po trochu coraz głębiej zaczynając od zewnętrznych stron (przy gwincie), gdy zewnętrzne nam się wyrównają dołączamy środek tzn. staramy się wyciągnąć grzybek ponad uszczelkę i powtarzamy czynność osadzając uszczelkę coraz głębiej. Podczas montażu musimy uważać, aby ścianki uszczelki nam się nie obróciły pionowo, bo wtedy kapa i cala ceremonia pkt 4 od nowa.
Do wkładania uszczelki używałem drewnianego patyczka do szaszłyków (zaostrzona końcówka) tak, aby nie molestować za bardzo uszczelki, a przy wyciąganiu grzybka przez uszczelkę wspomagałem się dużą igłą. Ostatecznie każdy, kto przebrnie przez ta całą ceremonie osiągnie takie efekt:

Obrazek


Powodzenia ekcaj88 ;)


p.s. wątek dotyczył baterii EGO - Zmienne napięcie/trzystopniowa.
Problemem był brak kontaktu ze względu na zbyt nisko osadzony pin.
Ale metodę można moim zdaniem zastosować do wkładania uszczelki w każdym eGo.
Awatar użytkownika
By balllus
#520416
ale czy przy takim rozwiazaniu nie latwiej o zwarcie jesli zaleje nam styk ? wydaje mi sie ze teraz wystarczy mala ilosc LQ i juz pin styka z minusem. poprawcie jesli sie myle
Awatar użytkownika
By noises55
#520446
liqid nie przewodzi tak dobrze prądu jak woda więc zwarcie nie będzie

apropo czyszczenia gwintu batki to jeśli ktoś nie ma spirytusu to nie musi zaraz lecieć do monolopolowego wystarczy wytrzeć suchą chusteczką lub wacikiem, jeśli są jakieś zanieczyszczenia można użyć perfumu lub wódki nawet wody pamiętając jednak o dokładnym wytarciu - wysuszeniu aby nie zrobić zwarcia.

do czyszczenia styków ładowarki można użyć również kontakt sprayu - do kupienia w sklepach z elektroniką
Awatar użytkownika
By Archon1
#566627
Że pojawia się coraz więcej pytań na temat pinu i uszczelki, nakręciłem na szybko filmik instruktażowy.
Sory za jakość i brak polskich znaków, ale składałem pierw innym programem.
Jak i to, że pod koniec użyłem osobnej głowiczki EGO bo nie miałem czasu nakręcić ponownie po wydłubaniu elektroniki. Pierwszy raz spotkałem się z batką tak zalaną klejem, elektronika przeżyła ale plastikowy kubeczek już nie, po kawałku trza było wydłubywać.


Stosuje tą metodę od dawna i wszystko działa do tej pory, nawet znajomi co mimo próśb dokręcają parowniki na siłę, nie rozwalili jeszcze tej uszczelki. Przeważnie robiłem z białej zatyczki, wydaje się z twardszego silikonu ale z cucuszka też się sprawdza :mrgreen:
By kiwianonek
#667827
Zepsula mi sie uszczelka pod pinem + i przy mocniejszym dokreceniu robi sie zwarcie :( Uszczelke usunalem, bo juz sie dd niczego nie nadawala.
Czy zamiast ja wymieniac na inna, moglbym podniesc pin i "podlac" go silikonem przez strzykawke z gruba igla?
Awatar użytkownika
By irys77
#667835
kiwianonek pisze:Zepsula mi sie uszczelka pod pinem + i przy mocniejszym dokreceniu robi sie zwarcie :( Uszczelke usunalem, bo juz sie dd niczego nie nadawala.
Czy zamiast ja wymieniac na inna, moglbym podniesc pin i "podlac" go silikonem przez strzykawke z gruba igla?



ale w jakiej batce?

jak chodzi o evica to zobacz jak ja to zrobiłem :)

evic-t32012-1500.html
masz tam zdjęcia i opis
Awatar użytkownika
By _Monter_
#667836
irys77 pisze:Reed ok .. tylko jak.. nie bardzo wiem jak się dobrać do niego ..

Jeśli nie zdejmiesz głowicy to musisz podważać pin aby go wyciągnąć, odlutowujesz przewód, wyciągasz uszczelke-izolator oryginalny.
Zdobywasz uszczelkę-izolator z kartomizera (ja preferuję te z kartków ST), wsadzasz go na miejsce, lutujesz przewód do pina i wciskasz pin.
irys77 pisze:
kiwianonek pisze:Zepsula mi sie uszczelka pod pinem + i przy mocniejszym dokreceniu robi sie zwarcie :( Uszczelke usunalem, bo juz sie dd niczego nie nadawala.
Czy zamiast ja wymieniac na inna, moglbym podniesc pin i "podlac" go silikonem przez strzykawke z gruba igla?



ale w jakiej batce?

jak chodzi o evica to zobacz jak ja to zrobiłem :)

evic-t32012-1500.html
masz tam zdjęcia i opis

Tak niewiele Ci brakowało, żeby zrobić to porządnie.
kiwianonek pisze:Zepsula mi sie uszczelka pod pinem + i przy mocniejszym dokreceniu robi sie zwarcie :( Uszczelke usunalem, bo juz sie dd niczego nie nadawala.
Czy zamiast ja wymieniac na inna, moglbym podniesc pin i "podlac" go silikonem przez strzykawke z gruba igla?

Próbować możesz ale to rzeźbienie w ciepłym g... :mrgreen:
Masz już full sposobów na wymianę z akcentem na słowo "wymianę".
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#768790
to i ja dorzuce swoj patent w temacie naprawy/podniesienia pinu (+).

jako izolator swietnie sprawdzaja sie uszczelki ze zuzytych grzalek VISION/ViVi/CE5/T3(te sa najlepsze, najgrubszy kolniez i najglebiej wchodza w glowice) etc... jesli pin nadal jest zbyt nisko, uzywam czrwonych podkladek stosowanych do montowania plyt glownych w komputerach.
1. wyciagam i odlutowuje pin,
2. naciskam czerwona podkladke(przewaznie ma srednice pinu, czasami trafiaja sie ciensze piny),
3. nacisnieta podkladke na pin, przycinam cazkami/obcinaczem do paznokci wokolo pinu - chodzi o to, ze srednica zewnetrzna podkladki jest sporo wieksza od pinu i otworu w glowicy bateryjek eGO,
4. lutuje kabelek i pin wciskam w glowice.

pozdrawiam i powodzenia w naprawach :)
Awatar użytkownika
By Kszywho
#892424
Ze względu na coraz częściej powtarzające się problemy z pinami proponuje wszystkim pewne rozwiązanie. W gwintach egopodobnych, typowych 510 oraz niektórych modach wymieńcie uszczelkę. Najlepiej w tym celu użyć uszczelki od zwykłej grzałki typu CE <CE4/CE5/CE6> Tej która oddziela "dupkę" od korpusu.
W typowej baterii ego wystarczy delikatnie wyciągnąć pin baterii, odlutować kabelek, wyciagnąć starą uszczelkę, osadzić nową, przylutować kabelek do pinu, osadzić pin w uszczelce. Proste i skuteczne. Te uszczelki są nie do zdarcia. Dziękuję. :mrgreen:

Ps. Szukajka mówi że rozwiązanie już jest podane post768790.html#p768790
Nasuwa się pytanie- dlaczego nadal ludzie maja problemy z pinami?

A tam. Przenoszę posta i podbijam tamten temat :mrgreen:
Awatar użytkownika
By spinalion
#898126
Ostatnio poszukiwałem silikonowego izolatorów pinu plusowego (górnego i dolnego) do Agatki. Niestety poszukiwania zakończyły się porażką i zacząłem szukać nowego parownika. Po zakupie odkopałem starą vivi z grzałką na meshu. Po podłączeniu okazało się, że do grzałki nie dochodzi prąd. Wykręciłem grzałkę i chciałem docisnąć do grzałki pin plusowy, który pod siłą nacisku odłączył się od korpusu. Moim oczom ukazał się :) izolator silikonowy identyczny jak używany w Agatce. Jeśli macie więc problem z dopasowaniem izolatora do gienka, rozbierajcie vivki , visiony cc czy inne championy . Mam nadzieję że komuś to pomoże ;)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.