EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By adamangel
#694613
Kupiłem, dotarła do mnie dziś, wapuję, polecam!!!

-- [scalono] 12 mar 2013, 23:01 --

bigos pisze:mam tą bazę, tyle że o składzie procentowym 43%VG; 43%PG; woda demineralizowana 10%; środki aromatyczne 4%

Mi podchodzi do samego wapowania, natomiast na e-dymie zauważyłem że jest ta baza o innych proporcjach: 50%PG; 30%VG; 18% woda demineralizowana; 2% środki aromatyczne.

Miał ktoś obydwie i mógłby je porównać?


To co na zdjęciu w e-dymie to nie pokrywa się z prawdą. Zamówiłem tą bazę i dostałem taką jak ty masz, a nie to co na etykiecie. Ale i tak smakuje.
Awatar użytkownika
By aniam69
#698619
Do mnie też dziś dotarły bazy o mocy 12, 6 i 0mg.

Super! Spokojnie można wapować samą bazę. Daje fajny, gęsty dym, mięta jest delikatna, przyjemna acz przyjemnie odświeżająca.

Na tę chwilę znalazłam to, czego szukałam. Polecam miętolubnym :-)
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#719633
Ja raczej dokupię sobie jakiś aromat, bo boję się że nie będę czuł smaku, no i właśnie pytanie: Ktoś próbował aromatów z tą bazą? Jeśli tak, to jakich? Kusi mnie żeby mieszać tą bazę z aromatem "Dwa jabłka"
Awatar użytkownika
By cmik
#721900
Cool mint z inavery dodalem do 10 ml, ale dodalem w ciul za duzo i byla masakra. Teraz przegryza mi sie z 4 krplami aromatu i powinno byc piknie ;)

-- [scalono] 06 kwi 2013, 13:00 --

Śmiechol paliles dziennie 3 papierosy i kupiles e-peta? I ciagniesz az 1.6 ml?
Awatar użytkownika
By aniam69
#722083
Z perspektywy tych kilkunastu dni używania muszę pochwalić 2DFresh. Są dni, kiedy wapuję samą (najczęściej z owocowymi aromatami) i takie, kiedy jednak muszę wkropić jakiegoś miętowego aromatu. Nie wiem od czego to zależy.

Obecnie tropię dobre aromaty miętowe, bo z posiadanych Inawery (mięta, mentol, peper mint, cool mint, double mint) jednak nie jestem zadowolona.

Dokupiłam bazę o mocy 18mg, bo miałam wrażenie niekiedy, że 12mg jednak za mało kopie i... muszę bełtać, bo naprawdę mocna jest. Jak dla mnie, oczywiście.
Awatar użytkownika
By azbee
#722438
Śmiechol pisze:Ja raczej dokupię sobie jakiś aromat, bo boję się że nie będę czuł smaku, no i właśnie pytanie: Ktoś próbował aromatów z tą bazą? Jeśli tak, to jakich? Kusi mnie żeby mieszać tą bazę z aromatem "Dwa jabłka"


Jak najbardziej możesz mieszać z tą bazą owocówki. Ona m.in do tego jest. W połączeniu z dwa jabłka będziesz miał tymbark jabłko mięta:)
By berserker
#722482
To chyba zależy na jakim parowniku. Próbowałem jabłko od Kinga (30kr do tej bazy) na EVOD co normalnie daje mocno intensywny smak jabłka, a tutaj smak się zupełnie zgubił w mięcie. Dlatego daję 50% 2D + 50% VPG + 30kr jabłko od Kinga i wtedy rzeczywiście coś czuć.
Awatar użytkownika
By azbee
#723050
berserker pisze:To chyba zależy na jakim parowniku. Próbowałem jabłko od Kinga (30kr do tej bazy) na EVOD co normalnie daje mocno intensywny smak jabłka, a tutaj smak się zupełnie zgubił w mięcie. Dlatego daję 50% 2D + 50% VPG + 30kr jabłko od Kinga i wtedy rzeczywiście coś czuć.


30 kropel na jaką objętość tej bazy....?
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#723251
Aromat jabłkowy od kinga do tej bazy tak?
A ile poleciłbyś dodać dwóch jabłek Inawery do tej bazy do buteleczki 20ml? Nie chcę marnować bazy i aromatu, więc wolę się spytać. 10 kropel będzie ok?

-- [scalono] 07 kwi 2013, 15:20 --

cmik pisze: Śmiechol paliles dziennie 3 papierosy i kupiles e-peta? I ciagniesz az 1.6 ml?

Teraz już trochę mniej, ale: tak, na razie mam liquidy Boge a w jakim tempie one schodzą to pewnie wiesz :)
Awatar użytkownika
By azbee
#723739
Śmiechol pisze:Aromat jabłkowy od kinga do tej bazy tak?
A ile poleciłbyś dodać dwóch jabłek Inawery do tej bazy do buteleczki 20ml? Nie chcę marnować bazy i aromatu, więc wolę się spytać. 10 kropel będzie ok?



Odlej sobie w buteleczkę 2ml i testuj. Ja na początek zacząłbym od 1kr aromatu na 2ml takiej bazy.
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#724350
Otrzymałem paczkę z bazą i aromatem. Baza bardzo fajna. Moc 6 mg. Lekko słodka, orzeźwiająca. Smakuje Jak te zielone dropsy. Chmura duża, większa niż w liquidach Boge. Zobaczymy jak będzie smakować z aromatem jabłkowym. Ogólnie jestem bardzo zadowolony.
Awatar użytkownika
By Mutango
#724362
Te 'dwa jabłka' od Inawery to dosyć mocne są. Nie dawaj za dużo. Kiedyś dałem 2kr na 1ml, i wyszło mi takie trochę "kopiące jabłuszko". Nawet mi się to spodobało i wapowałem jak głupi, ale na drugi dzień rano miałem dziwną utratę smaku, popatrzyłem w lustro, a tam język cały zielony. :shock: Po umyciu zębów, wypiciu kawy i zjedzeniu czegoś, zieleń szybko znikła, ale dziwny posmak miałem jeszcze przez kilkanaście godzin :D
Poźniej jeszcze popalałem te kopiące jabłuszko, ale już ostrożnie. Zmiana klirka na chwilę, parę pyków dla smaku, i odstawiałem na dłuższy czas.. i było dobrze.
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#724395
Dobrze. Spróbuję w proporcjach 1kr na 1ml a jak mi nie podejdzie to doleje jeszcze 1kr. Dzięki

-- [scalono] 09 kwi 2013, 14:34 --

Na początek sporządziłem sobie 2ml liquidu. Wpuściłem 3 kropelki aromatu, następnie wlałem 2ml bazy. Smak nieziemski, jabłko zupełnie inne w tym połączeniu niż zapach buteleczki z aromatem, smak jest trafiony w 11/10. W końcu trafiłem, przez najbliższe 2 miesiące mam spokój przynajmniej z liquidem. Następny liquid jaki chcę sporządzić to już 20ml, żeby mieć na dłużej. Mam buteleczkę 20ml, jak dobrze rozumiem to mam na początku wpuścić te moje 30 kropel, po czym do końca buteleczki zalać bazą?
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#729737
Już zrobiłem, 3 dni po sporządzeniu smakuje bardzo dobrze, jestem zadowolony :).
By abbs
#765656
Podbija trochę temat.
Od wczoraj wapuje bazę 2D fresh i moja opinia jest taka.
Palilem l&m menthol wiec dla mnie samą baza daje rewelacyjny posmak. Dużo lepszy niż np Liqueen strong mint, nie wspominam nawet o różnicy w cenie. Baza wydaje mi się troszkę za rzadka stąd szybko znika co prawda zero problemów z bobrem. Sprubuje dodać po weekendzie trochę glicerynki i zobaczymy jak to się zachowa. Co do łączenia z aromatem.
Jab)łko mięta jest ok. Przedobrzylem na początek z aromatem jak dla mnie 1kr na ml to za dużo. Rozcienczylem baza 1:1 i jest ok. Zaraz jak skończę zbiorniczek to wleje bazę z aromatem zielonej cherbaty zobaczymy co to za ufo. W e dymie panowie polecam jeszcze do tego poziomkę ale nie dałem się namówić. Może w przyszłym tygodniu ;-). Jeśli będę miał jakieś ciekawe połączenia dla tej bazy dam znać.
Awatar użytkownika
By knezu
#779183
Mi akurat ta baza nie podchodzi. Na początku fajnie smakuje lecz szybko się nudzi. Teraz na samą myśl mam odruch wymiotny, a co do smaku to dla mnie za delikatna mięta :)
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#779375
Baza smakuje jak zielone dropsy marki Goplana, taka słodka mięta, fajna ale jeśli chcesz wapować samą bazę na dłużej to odpuść bo szybko smak się "przepala". Sam osobiście podczas gdy nie miałem żadnych wolnych pieniędzy na liquidy chmurzyłem samą bazę przez jakieś ~3 tygodnie i nie było tragedii ale po 2 tygodniach nie czujesz już nic, samego kapcia". Baza jednak daje potężne chmury, to muszę przyznać. Jeśli nie masz pieniędzy to możesz ją chmurzyć samą.
Awatar użytkownika
By czokoloko1233
#779449
Śmiechol pisze: Sam osobiście podczas gdy nie miałem żadnych wolnych pieniędzy na liquidy chmurzyłem samą bazę przez jakieś ~3 tygodnie i nie było tragedii ale po 2 tygodniach nie czujesz już nic, samego kapcia".


Moze to nie wina bazy, tylko źle przepalanej grzałki, lub po prostu grzałkę należało wymienić.
Doznania smakowe zawsze najlepsze są przez początek okresu życia grzałki, a z czasem słabną.
Awatar użytkownika
By Śmiechol
#779483
Wydaje mi się że to nie przez to, po prostu baza mi się przejadła bo w tamtym okresie grzałkę eksploatowałem jak zawsze (przepalane co tydzień) i nie było problemów żadnych.
Awatar użytkownika
By czokoloko1233
#779580
Kazdy ma inne kubki smakowe :) ja zamierzam zastapic ta baza liquid bo pale mentola. Lepiej wydac 22zl na 100ml niz 25 na 10 :)

Tapatalkniete z mojego WT19i za pomocą Tapatalk 2
By franko
#1080877
Odkop. Ja niestety nie jestem zadowolony - baza jest zdecydowanie zbyt rzadka (10% wody zdem. to jednak pomyłka). Ciągle mi się ulewa na moim górnogrzałkowcu, szlag mnie trafia. Smak też mnie specjalnie nie ujął, ale to w końcu baza, więc tutaj można więcej zdziałać... oczywiście o ile nie mamy ciągle mokro. Chmura jest ok.
Awatar użytkownika
By adeekk1989
#1180945
Zakupiłem w e-dymie 2D 0mg i 6mg. Rozcieńczyłem ją na 3mg i jestem mega zadowolony.
Zastanawiam się nad kupnem aromatu jabłkowego i wiśniowego. Jak myślicie, co jeszcze za aromat dokupić aby dało się wapować?
By pablos199
#1300781
Zakupiłem wczoraj te bazę, zalałem i zdziwienie, myślałem że to będzie taki delikatny posmak, gdzieś bardzo odległy mięty, a okazuje się że baza u mnie bez problemu zastąpić może liquid miętowy, smakuje mi bardzo, wyraźnie czuć mięte, coś pod eukaliptus podchodzi, chmurka też świetna. Polecam, jak ktoś lubi nie nachalną, ale wyraźną mięte to za 20 kilka złotych ma 100ml bardzo smacznego płynu. Wydawało mi się że do owocówek się nada, więc kupiłem.
Namieszałem jako swoje pierwsze podejście TPA Rapsberry (Sweet) w stężeniu 5%(tak gdzieś ktoś polecał, chyba na edymie w opiniach) na tej bazie, ciekawi mnie bardzo co z tego wyjdzie- próbował ktoś? Zapach z butelki miętowy od bazy, maliny się nie doszukałem, Namieszałem wczoraj po południu - cierpliwość popłaca czy może jednak po wydymieniu bobasa napełnić na testy Miętową Maliną? :)
By camodeo
#1335072
Dodam kilka slow od siebie. Bardzo fajna baza. Mozna ja palic sama co osobiscie praktykuje :D Mieta nie jest jakas wyolbrzymiona na 1 planie - jak dla mnie jest idealna. Pozostawia taki uczucie swiezosci w paszczy ale to chyba wszystkie lq mietowe tak maja.
Awatar użytkownika
By Kasio
#1376426
Zakupiona przedwczoraj e-dym.pl
skład:
glikol propylenowy 43%
gliceryna roślinna 47%
woda demineralizowana 5%
środki aromatyczne 3%
nikotyna 18 mg/ml
a gdzie jeszcze 2% ,nikotyna ?

grzałka 0.5 ohm ,dymi ładnie ale spróbuje na grzałce 1.2ohm powinien być lepiej wyczuwalny smak.
Baza ma lekki posmak mięty, ale ja preferuje smak w stylu Liqueen Strong Mint czyli b.mocnaaa mieta, wiec dokupiłem aromat Inwera Mięta ,na razie testuje, 1kropla na 2ml (leżakuje),zobaczymy co z tego wyjdzie
By sethe
#1376428
Mięty właściwie nie muszą leżakowac.Wystarczy porządnie wymieszac i można od razu wapowac. Nie zauważyłem zmiany smaku wraz z długością leżakowania(dotyczy to oczywiście tylko mięty).
Awatar użytkownika
By Kasio
#1376490
Właśnie skręciłem sobie grzałkę 3ohm smak mięty znacząco wyraźniejszy i dodatkowo czuć te 18mg nikotyny :D przy 15watach ,chmurka minimalnie mniejsza ale akceptowalna.Czyli mówisz że po dodaniu aromatu Inwera Mięta nie trzeba czekać aż się przegryzie ?
Awatar użytkownika
By refurbished
#1376492
Kasio pisze:[...]
nikotyna 18 mg/ml
a gdzie jeszcze 2% ,nikotyna ?
[...]

1ml to ok 1g czyli 1000mg
w 1000 mg 18 mg to ok 2%

bardzo około, ale też gęstość mieszaniny jest inna niż wody...

podejrzewam, że stężenie nikotyny w tym wszystkim jest najbardziej precyzyjnie ustalone
to moje obliczenia są "około"
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1378837
Siemanko wszystkim :) ja właśnie zamówiłem ta bazę w e dymie i czekam co z tego budjet :) dla pewności wziąłem sobie jeszcze aromat miętowy oraz methol z inavery (dla pewności, ponieważ lubię ostrą mięte ).

mam w planie zmieszać to w taki sposób :

10ml bazy + 10 gtt aromat mentol

10ml bazy + 10 gtt aromat mieta

10mln bazy + 10 gtt aromat menthol + 5gtt aromat mieta

Zaznaczam iż to będzie moje pierwsze mieszanie, więc jeśli " pizdłem babola " to proszę mnie poprawić , bądź nakierować :)

nawet Bruce Lee zaczynał od zera :P
By silver75
#1379086
Jeżeli lubisz mocno miętowy smak to 10 kropel na 10ml powinno Ci się spodobać. Zresztą zawsze możesz smak wzmocnić aromatem lub rozcieńczyć bazą. Trzeba potestować.
Menthol to aromat bardziej agresywny, wytrawny taki surowy coś jak krople na żołądek.
Mięta jest łagodniejsza, słodsza i smaczniejsza jak zielone gumy orbit.
Awatar użytkownika
By Kasio
#1379470
silver75 pisze:Jeżeli lubisz mocno miętowy smak to 10 kropel na 10ml powinno Ci się spodobać..


hmm... 10 kropel na 10ml mocno miętowy -zależy dla kogo ,jestem na etapie 10 kropel na 2ml i na razie jest ok, można spokojnie jarać na 18watt / 1.2ohm occ,na RBA Subtank Mini smak trochę mniej wyczuwalny niż na OCC,jak tak dalej będzie to chyba będę musiał jarać sam aromat :lol: .Ale i tak z tym aromatem Inawera Mięta jest coś nie tak, bo przy takiej ilości powinno wykręcać gębę a tu nic się nie dzieje,będę musiał zamówić sobie jeszcze Menthol może smak będzie wyraźniejszy,nie ukrywam że szukam czegoś identycznego z Liqueen Strong Mint,jeśli ktoś znalazł bazę i aromat b.podobny lub nawet identyczny z Liqueen to proszę o namiary.
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1379621
Myślę jednak że najbezpieczniej zacząć od skosztowania samej bazy i dopiero wtedy zacząć działać :) Lubie mocne mięty to fakt, wiadomo każdy ma inne kubeczki smakowe :) jednak jestem dobrej myśli i trochę się naczytałem na forum na ten temat :)

czytając ulotki z liquidów Hangsena Menthol Sensation, zauważyłem iż dodają również do tego aromat waniliowy :) trzeba po prostu popróbować , nie ma innej opcji - to oczywiste;)

mam nadzieję że dzisiaj już paczki przyjdą i zacznie się wielkie mieszanie eliksirów , niczym Edwin w Baldur's Gate :D
By silver75
#1379893
Hellspawn_PGAC pisze:Myślę jednak że najbezpieczniej zacząć od skosztowania samej bazy

Ja długo używałem samej bazy i dla mnie było ok. Ale od nowej dostawy zawartość aromatu została zmniejszona z 4% poprzednio na 3% obecnie, dlatego zacząłem doprawiać.
Z moich pomiarów strzykawkowych wynika, że 10 kropel z tych opakowań to ok. 0,18 ml. Po dodaniu do 10 ml bazy podnosi więc stężenie do ~ 4,7%. Nieco więcej niż w "starej" bazie. Dla mnie wystarczająco.

Kasio pisze:jestem na etapie 10 kropel na 2ml

Czy Ty na pewno dodajesz to do bazy FRESH? Choć i przy czystej to daje aż ~8,25% więc powinno nieźle chłodzić.
Awatar użytkownika
By Kasio
#1380191
Kasio pisze:jestem na etapie 10 kropel na 2ml

Czy Ty na pewno dodajesz to do bazy FRESH? Choć i przy czystej to daje aż ~8,25% więc powinno nieźle chłodzić.


Tak jak napisałem 10 kropli Inawera MIĘTA na 2ml baza miętowa FRESH 18mg,większej ilości kropli nie ma sensu dodawać bo przypuszczam że nic to nie zmieni,a z tym chłodzeniem to nie jest tak jak bym chciał
Awatar użytkownika
By refurbished
#1380193
Kasio pisze:[...]

Tak jak napisałem 10 kropli Inawera MIĘTA na 2ml baza miętowa FRESH 18mg,większej ilości kropli nie ma sensu dodawać bo przypuszczam że nic to nie zmieni,a z tym chłodzeniem to nie jest tak jak bym chciał

To po bandzie idź.
Weź to http://www.e-dym.pl/Bazy_i_aromaty/Doda ... s_TPA.html
Rozpuść w spirytusie jak zalecają, można ogrzać pod ciepłą wodą z kranu.

Jeżeli to po dodaniu do liquidu nie rozpuści Ci amalgamatów w szóstkach ...
Awatar użytkownika
By Kasio
#1380214
szóstek już nie mam wiec nic straconego :lol: ,a tak na poważnie... jeśli ktoś wapował Liqueen Strong mint to będzie wiedział o jaki smak mi chodzi :wink: spróbuje jeszcze Menthol'a bo mieta to jednak nie to...
Ostatnio zmieniony 13 maja 2015, 10:44 przez Kasio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Hellspawn_PGAC
#1380224
Wczoraj dopadłem moja bazę fresh :)

Po wymyciu wszystkich buteleczek zapodałem takie coś na pierwszy ogień :

12mln bazy + 14 gtt Mentholu + 6 gtt eukaliptusa z miętą

Po 1 h (ponoć mięta nie musi długo leżakować) przy pierwszym wapowaniu było dziwne trochę, ale drugi baniaczek : smaczny , lecz za słodkawy :) przy zaciąganiu trochę ta mięta mdława ale przy wypuszczaniu czuć w paszczy posmak mentolu z eukaliptusem :)

jak wrócę z pracy odpalę 10ml bazy + 15 gtt eukalpitusa z mietą (które zrobiłem wczoraj)

szczerze? pasuje mi takie palenie , tylko muszę doszlifować proporcje i naprawdę będzie git :)

yeah \m/
By furiatka
#1779148
Odświerze temat, gdzie można kupić tą bazę? Do tej pory zamawiałem wszystko z e-dyma ale nie ma dostępnej, czy z jakiejś innej strony można na legalu zamawiac teraz produkty z nikotyną?
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.