EPF
Awatar użytkownika
By Barjavel
#710196
Lista będzie przeniesiona z forum, po potwierdzeniu przez zainteresownych, liczby porządkowe nie są ważne ponieważ wszystkie sztuki będą toczone naraz(poza tym nie wychodzi mi przestawienie :oops: :oops: )
Lista będzie widoczna dla każdego klikającego na link bez możliwości edycji. Przy chęci zmiany PW
By Jarecki78
#710905
Co stało na przeszkodzie aby zastosować te same wymiary (tak jak w wersji 20) dotyczące podstawy jak i części nakręcanej na trzpień? Oczywiście chodzi mi o grubości a nie średnicę :)

W 20 baniak trzyma się i nic nie przecieka. W 22 zapewne tak samo by było.

Jarek
Awatar użytkownika
By Barjavel
#710923
Nic nie stało, ale ze względu na ciężar i możliwe złapanie np. za komin nie chciałem aby szkiełko było narażone na większe siły bo mniejszą powierzchnią capy wchodziły w szkiełko.
Poza tym sporo ludzi przy -20- narzekało że za cienkie te capy.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#710924
Barjavel pisze:...po potwierdzeniu przez zainteresownych,



To ja już potwierdzam :mrgreen:

Co z zaliczkami, będzie jakieś PW w tej sprawie ?


Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Barjavel
#710961
Zaczekam do testów i opisów przez osoby testujące, następnie wyślę do wszystkich z listy prośbę o potwierdzenie chęci zakupu a właśnie zaliczka w wysokości 50zł będzie takim potwierdzeniem. ZALICZKA BĘDZIE BEZZWROTNA. W przypadku rezygnacji przepada, chyba że ktoś załatwi sobie "zastępstwo" na liście.
Jeśli okaże się że chętnych będzie drastycznie mniej niż minimum potrzebne do produkcji zwrócę wpłacone zaliczki i zapomnimy o produkcji
Ostatnio zmieniony 26 mar 2013, 21:06 przez Barjavel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Gwido67
#710968
Barjavel pisze:... a właśnie zaliczka w wysokości 50zł będzie takim potwierdzeniem. ZALICZKA BĘDZIE BEZZWROTNA. W przypadku rezygnacji przepada, chyba że ktoś załatwi sobie "zastępstwo" na liście.



Czyste reguły, które całkowicie akceptuję, czemu dam wyraz...wpłacając pięć dych :wink:

Dzięki za info.

Pozdrawiam
Grzegorz
Awatar użytkownika
By Barjavel
#711010
Lista przeniesiona z forum Tutaj do podglądu zamówienia. Jestem w trakcie aktualizacji także proszę o cierpliwość. Dopóki nie ruszy produkcja można zmieniać zamówienie
W przypadku zmiany proszę o info będę nanosił poprawki. Jeśli będą jakieś sugestie proszę PW aby nie zaśmiecać tematu.
By woytek
#711070
Jak to sie edytuje?? Ktos podpowie jak to zrobic w androidzie?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By nike21
#711084
woytek pisze:Jak to sie edytuje?? Ktos podpowie jak to zrobic w androidzie?

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2


Barjavel pisze:Lista będzie przeniesiona z forum, po potwierdzeniu przez zainteresownych, liczby porządkowe nie są ważne ponieważ wszystkie sztuki będą toczone naraz(poza tym nie wychodzi mi przestawienie :oops: :oops: )
Lista będzie widoczna dla każdego klikającego na link bez możliwości edycji. Przy chęci zmiany PW
By Jarecki78
#711095
Barjavel pisze:Nic nie stało, ale ze względu na ciężar i możliwe złapanie np. za komin nie chciałem aby szkiełko było narażone na większe siły bo mniejszą powierzchnią capy wchodziły w szkiełko.
Poza tym sporo ludzi przy -20- narzekało że za cienkie te capy.


Przecież szkiełko nie trzyma się tylko na tych capach a jest dodatkowo zblokowane poprzez dokręcenie dwóch elementów. Nie ma mowy o luzach i ewentualnym uszkodzeniu. Zyskujemy na masie i na pojemności.
Jedyne słuszne wydaje się zwiększenie grubości pierścieni pod kominem aby ten siedział pewniej niż w wersji 20.
Oczywiście nie chcę wywracać całego projektu do góry nogami ale może da radę coś jeszcze zrobić w tym kierunku.

Jarek
Awatar użytkownika
By woocash
#711270
Barjavel pisze:ZALICZKA BĘDZIE BEZZWROTNA

Proponuje jednak "zadatek".
Awatar użytkownika
By Barjavel
#711346
Jarecki78 pisze:
Barjavel pisze:Nic nie stało, ale ze względu na ciężar i możliwe złapanie np. za komin nie chciałem aby szkiełko było narażone na większe siły bo mniejszą powierzchnią capy wchodziły w szkiełko.
Poza tym sporo ludzi przy -20- narzekało że za cienkie te capy.


Przecież szkiełko nie trzyma się tylko na tych capach a jest dodatkowo zblokowane poprzez dokręcenie dwóch elementów. Nie ma mowy o luzach i ewentualnym uszkodzeniu. Zyskujemy na masie i na pojemności.
Jedyne słuszne wydaje się zwiększenie grubości pierścieni pod kominem aby ten siedział pewniej niż w wersji 20.
Oczywiście nie chcę wywracać całego projektu do góry nogami ale może da radę coś jeszcze zrobić w tym kierunku.

Jarek


Myślę że po testach taką decyzję podejmiemy, znaczy mam na myśli potencjalnych nabywców. Można pocienić cap dolny czy górny z tym problemu nie powinno być ale musi być to decyzja większości. Zaczekajmy na tesy, opinie czy filmiki.


woocash pisze:
Barjavel pisze:ZALICZKA BĘDZIE BEZZWROTNA

Proponuje jednak "zadatek".

Zaczerpniętę gdzieś z sieci
ZALICZKA

po wykonaniu usługi zostaje wliczona w jej cenę,
jeśli umowa zostaje rozwiązana za zgodą obu stron, to zwracają one sobie wzajemne świadczenia, w tym także zaliczkę,
jeśli umowę rozwiąże strona biorąca zaliczkę, jest ona zobowiązana do zwrotu pobranej zaliczki.
jeśli umowę rozwiąże strona dająca zaliczkę może ona domagać się jej zwrotu.

ZADATEK

jeśli umowa zostaje rozwiązana za zgodą obu stron, to zwracają one sobie wzajemne świadczenia, w tym także zadatek,
jeśli umowa została wykonana prawidłowo, zadatek zostaje zaliczony w na poczet ceny,
jeśli umowa nie została wykonana, z uwagi na rezygnację strony, która zadatek dała, zadatek przepada na rzecz biorącego zadatek,
jeśli umowa nie została zrealizowana z przyczyn leżących po stronie biorącej zadatek, strona dająca zadatek może od umowy odstąpić i żądać zwrotu zadatku w podwójnej wysokości.

Jak zwał tak zwał - pisząc bezzwrona zaliczka wygląda to mniej więcej tak samo.
Nie jest to moja fanaberia tylko zabezpieczenie przed ludzmi wpisujących się na wszystkie listy bo inni też się wpisują. Mam przykłady z produkcji -20-. Tam szło małymi partiami i nawet rezygnujący z której partii byli zastępowani przez innych z partii kolejnych. Tutaj będzie jedno toczenie i chciałbym uniknąć proszenia się o wpłatę czy jakikolwiek kontakt. Wpłata części pieniędzy będzie potwierdzeniem naprawde zainteresowanych.
Awatar użytkownika
By woocash
#712089
Barjavel pisze:bezzwrona zaliczka

Takie cos nie istnieje (klauzula niedozwolona).
Awatar użytkownika
By hajdass
#712102
Wg mnie posunięcie Barjavela jak najbardziej na miejscu ponieważ sporo osób nagle może się rozmyślić, i co wtedy? Twórca ma być sporą kasę so tyłu dlatego że ktoś ma szczeniackie podejście do sprawy i zapisuje się bez zastanowienia?

Wydziergane z Tapatalk 2 za pomocą SE Arc S
Awatar użytkownika
By woocash
#712122
Ale mi wlasnie o to chodzi, zeby Barjavel sie zabezpieczyl i uniknal zadania zwrotu zaliczek.
Awatar użytkownika
By hajdass
#712151
Jak widać ludzie się przestraszyli i wypisują się z listy.. Mam nadzieję że minimalna ilość potrzebna do produkcji się utrzyma
Awatar użytkownika
By Arnie
#712211
woocash pisze:
Barjavel pisze:bezzwrona zaliczka

Takie cos nie istnieje (klauzula niedozwolona).

Sorry za wtrąt w temacie, ale mylisz się kolego. Bezzwrotna zaliczka jest jak najbardziej dozwolona jeżeli sprzedający umieści informację w takim miejscu, by osoba wpłacająca zaliczkę zapoznała się z tym warunkiem - czyli przed wpłatą. Informacja jest na Forum.
Awatar użytkownika
By Witcher
#712224
Arnie pisze:Sorry za wtrąt w temacie, ale mylisz się kolego. Bezzwrotna zaliczka jest jak najbardziej dozwolona jeżeli sprzedający umieści informację w takim miejscu, by osoba wpłacająca zaliczkę zapoznała się z tym warunkiem - czyli przed wpłatą. Informacja jest na Forum.


Tak?
Proszę podaj źródło takowych stwierdzeń...

"Zaliczka to kwota wpłacona na poczet przyszłych należności i nie jest, tak jak zadatek, formą zabezpieczenia wykonania umowy. Stanowi jedynie część ceny."

Dodam jeszcze: http://lexplay.pl/artykul/Prawo-Umow/Zaliczka-a-zadatek i powinno być wszystko jasne.
*CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By kurok
#712235
Pomijając sprawy kodesowe o których każdy może sobie poczytać to dobrze wiecie, że Barjavelowi nie chodzi o Waszą kasę tylko poważne i uczciwe podejście do sprawy.
Nie ma tu żadnych czarów, jak wygląda sprzęt, czy ile kosztuje podobny każdy wie. Stąd też każdy powinien być świadomy czy chce go kupić.
Gdyby nie było takiej formy zabezpieczenia sprzęt pewnie by nie powstał. Mało też kto kupiłby dziś mieszkanie, czy upatrzony samochód nie mając od razu pełnej kwoty w ręce.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2013, 23:41 przez kurok, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Witcher
#712240
@kurok
Ja chcę i kupię, śmiać mi się chcę z dyskusji czy zadatek czy zaliczka :mrgreen:
Według mnie to umowa powinna być gentlemańska na gębę i tyle w temacie :lol:
Awatar użytkownika
By szymon2626
#712243
Witcher pisze:@kurok
Ja chcę i kupię, śmiać mi się chcę z dyskusji czy zadatek czy zaliczka :mrgreen:
Według mnie to umowa powinna być gentlemańska na gębę i tyle w temacie :lol:


Powinna..co nie oznacza ze zawsze taka jest, śledząc forum wstecz, dowiesz się czemu :mrgreen:

Mi taki układ jak najbardziej odpowiada, także ten..tego..czekamy :D
Awatar użytkownika
By Witcher
#712249
szymon2626 pisze:
Witcher pisze:@kurok
Ja chcę i kupię, śmiać mi się chcę z dyskusji czy zadatek czy zaliczka :mrgreen:
Według mnie to umowa powinna być gentlemańska na gębę i tyle w temacie :lol:


Powinna..co nie oznacza ze zawsze taka jest, śledząc forum wstecz, dowiesz się czemu :mrgreen:

Mi taki układ jak najbardziej odpowiada, także ten..tego..czekamy :D

No mnie też pasuję, z umową na gębę to mi chodziło- Barjavel mówi co i jak, wpisujący się na listę zgadzają się na warunki, bez wpisywania formalnie, zadatek, zaaliczka ot- np: bezzwrotna wpłata rezerwacyjna itd... :lol:
Awatar użytkownika
By Arnie
#712255
Sorry za te wtręty o umowach :wink: , ale może komus może się przydać, że zleceniobiorca może sobie odliczyć od zaliczki poniesione nakłady jakie zrobił typu: kupno narzędzi, stali, oringów, pyreksów i innych dupwerszwanców, także nie zawsze jest możliwy zwrot zaliczki z powodu odstąpienia od umowy. I wynika to własnie z przepisów, które przytoczył @Witcher :wink:
Awatar użytkownika
By Witcher
#712263
Arnie pisze:Sorry za te wtręty o umowach :wink: , ale może komus może się przydać, że zleceniobiorca może sobie odliczyć od zaliczki poniesione nakłady jakie zrobił typu: kupno narzędzi, stali, oringów, pyreksów i innych dupwerszwanców, także nie zawsze jest możliwy zwrot zaliczki z powodu odstąpienia od umowy. I wynika to własnie z przepisów, które przytoczył @Witcher :wink:


Ehh poczułem się wywołany do tablicy... znowu czytasz między wierszami (przytocz źródło i paragraf, bo z mojego który cytujesz tak jasno to nie wynika), poza tym jak chcesz na ten temat dyskusję prowadzić to zapraszam na PW *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By kurok
#712268
Ja również przepraszam za wtrącenie. Coś jednak czuję, że po pierwszej serii temat ten zakończy się w języku angielskim, czego oczywiście Barjavelowi życzę i myślę że wtedy też parę sztuk dla każdego z nas kto będzie chciał coś porządniejszego to się znajdzie.
No i tak na koniec to chyba powinniście jeszcze poczekać na ostateczne testy osób co sie znają, poczytać czy będą jeszcze jakieś zmiany i podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
By Witcher
#712274
kurok pisze:Ja również przepraszam za wtrącenie. Coś jednak czuję, że po pierwszej serii temat ten zakończy się w języku angielskim, czego oczywiście Barjavelowi życzę i myślę że wtedy też parę sztuk dla każdego z nas kto będzie chciał coś porządniejszego to się znajdzie.
No i tak na koniec to chyba powinniście jeszcze poczekać na ostateczne testy osób co sie znają, poczytać czy będą jeszcze jakieś zmiany i podjąć decyzję.


I tego Barjavelowi również życzę.
Awatar użytkownika
By Arnie
#712277
Witcher pisze:przytocz źródło i paragraf,

Rozwiązanie przez strony umowy wzajemnej powoduje, że to co sobie świadczyły podlega zwrotowi stosownie do art. 494 kc, jeżeli strony nie postanowiły inaczej.
I CKN 262/98 :D
Awatar użytkownika
By Witcher
#712279
@Arnie
Witcher pisze:zapraszam na PW *CZAJNICZEK*

Sensu pisania na ten temat w tym wątku nie widzę...
Awatar użytkownika
By Barjavel
#712490
Panowie powiem jedno - buredel -
Nie jestem zwolennikiem zaliczek, zadatków i innych bzdur, ale chodzi tu o niemałą kasę.
Mogę od razu zamówić 100szt, tylko nagle siuę okaże jak to miało miejsce z gbb-20- ze z partii 20 osób jak przyszło do płacenia wypadło 5-7 osób, przy 100szt wypadnie pewnie ze 30 osób, tak myślę i ktoś musi za te 30szt zapłacić. Oczywiście zawsze zostaje wysyłka za granicę ale najpierw musialbym za te 30szt wybulic koło 5000 zł.
Chodi mi o poważne podejscie do tematu a niestety nie zawsze tak jest. Grono ludzi wpisuje sioę na listę a później nagle dostaje ino że juz o tym zapomnieli :shock: :shock: , naprwdę takie inormacje dostawałem przy wersji -20-
A jeżeli się okaze ze zrezygnuje polowa to albo toczenie sie nie odbędzie albo cena nieznacznie sie zmieni ale oczywiscie takie info byłoby na forum
Oczywiście wplacona kasa bedzie oddana jesli tylko sie okaze ze produkcji nie będzie z racji małej ilości chętnych. Niezwrotnoiść tyczyła by się osób które do końca chcą a później z niewiadomych powodów rezygnują (a produkcja już w toku)
Na razie i tak zaiwestowalem w ten projekt prawie 2000zł i są to koszta które mi się zwrócą jak ruszy produkcja (cena wliczona w 100szt które się wyprodukują, a jak nie będzie produkcji to tyle będę w plecy.

Także proszę o nie zaśmiecanie paragraami bo to nie ten temat. Nie chcę nikogo oszukać i liczę na to samo z waszej strony
Awatar użytkownika
By aplay
#712508
Zaliczka czy zadatek , jak zwał tak zwał , wszyscy zainteresowani wiedzą o co chodzi.
To kiedy zaczynamy wpłaty ( byle po 10-tym ;-) ) ?

Wysłane z mojego MT11i
Awatar użytkownika
By Barjavel
#712530
Jeśli chodzi o wpłaty części kasy to myślę że po testach, filmach i innych fotkach.
Paczki do testerów poszły dzisiaj pocztexem więc jutro przed 15:00 będą na miejscu. Niestety tylko dwie sztuki poszły na testy, trzecia uległa deformacji przez moją głupotę niestety. Także trzecia wysłane będzie dopiero po świętach i mam nadzieje że kolega Siarek mi to wybaczy :oops: :oops: :oops: :oops: :beer:
Awatar użytkownika
By sokzkapsla
#713087
Z niecierpliwością czekam na fotki i opinie z testów, sprzęcik prezentuje się niesłychanie smakowicie. Wapowicie wręcz. :D

Ja jeszcze z taką drobną pytanio-prośbą do aktywnych w temacie ludzi, czy może ktoś nie ma dojścia do kolorowych o-ringów, co umożliwiłoby Barjavel'owi estetyczne drobne urozmaicenie GbB?
Awatar użytkownika
By piehot
#713090
są zielone, czerwone, czarne.
niebieskie, żółte i różowe to chyba trzeba szukać w hydraulicznym
Awatar użytkownika
By Barjavel
#713095
W tym rozmiarze czyli 15x1,5 o 17x1,5 na pewno czerwone co do zielonych i niebieskich czekam na info od dostawcy


Wysłane z Ajfona4 za pomocąTapatalk
Awatar użytkownika
By jomat
#713116
czy średnica wewnętrzna słupka międzycapowego wynosi 4mm ?
Awatar użytkownika
By piehot
#713118
Barjavel pisze:W tym rozmiarze czyli 15x1,5 o 17x1,5 na pewno czerwone co do zielonych i niebieskich czekam na info od dostawcy


Wysłane z Ajfona4 za pomocąTapatalk


o widzisz, nie wiedziałem. ale wszystko będzie dobrze. oby. oringi to tylko kosmetyczna sprawa upiększenia. jakoś damy radę. bajravel nie poddawaj się! piję już 4 szklankę za twe zdrowie i wytrwałość. pozdrawiam Cię serdecznie i życzę smacznego jajca i kiełbony.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#713173
jomat pisze:czy średnica wewnętrzna słupka międzycapowego wynosi 4mm ?

nie, otwór ma 3mm, śr. zewn. 5mm

piehot pisze:
o widzisz, nie wiedziałem. ale wszystko będzie dobrze. oby. oringi to tylko kosmetyczna sprawa upiększenia. jakoś damy radę. bajravel nie poddawaj się! piję już 4 szklankę za twe zdrowie i wytrwałość. pozdrawiam Cię serdecznie i życzę smacznego jajca i kiełbony.


Dziękuję
Również życzę wszystkim Zdrowych i radosnych Świąt i mokrego dyngusa
Awatar użytkownika
By Thaniell
#716585
Witam


W piątek dotarł do mnie rzeczony atomizer. Zatem chciałem napisać kilka słów, na jego temat. Jest to wersja testowa, nowego atomizera GbB 22mm.


Specyfikacja :


Średnica : 22mm

Wysokość bez gwintu : 56mm / wersja 20mm - 55mm

Wysokość z gwintem : 61mm

Wysokość capa ( komin ) : 22mm

Średnica otworu powietrznego ( airhole ) : 1.2mm

Średnica otworu pod knot : 3.2mm, bez izolatora : 4.3mm

Nakrętki pinu „+” : Radełkowane, wysokość 3mm, średnica 5mm

Wysokość rynienki : 1.2mm

Pojemność : ~4.5ml

Waga : 72g




Atomizer wykonany bardzo starannie, elementy dobrze spasowane. Sam atomizer, prezentuje się na prawdę bardo dobrze, z resztą będą fotki, to sami zobaczycie. Dolny cap jest zintegrowany z trzpieniem ( trzpień gwintowany ), w którym idzie pin "+" ( szpilka ). Z kolei górny cap, jest wkręcany na trzpień i w ten sposób zamyka to całość konstrukcji. Średnica baniaka idealnie spasowana, ze średnicą capów. Gwint ładnie spasowany ( za testera robiło kilka modów ). Gwint tworzy jedną całość, z dolnym capem ( są zintegrowane ). Cap górny ( komin ), osadzony jest na o-ringu, przez co można dowolnie sterować osią otworu powietrznego, względem knota. Na talerzyku jest wypust, którego wysokość wynosi 1.2mm. Jest to swojego rodzaju rynienka, która chroni przed wyciekiem liquidu. Ten patent już znamy, z innego atomizera.

Teraz chciałbym skupić się na rzeczach, które myślę, że warto było by poprawić. Opinia jest moja prywatna, więc nie każdy musi się z nią zgadzać. Opieram się o to, co widzę i jak bym to widział finalnie.


Pin "+". Pin przesuwa się z lekkim oporem, nie ma luzów i to jest zaleta, ale.... Należy wydłużyć powierzchnię gwintowaną ( tą, na którą nakręca się nakrętki ), ponieważ teraz chcąc skontrować pin samą nakrętką, jest to nie możliwe. W górnym capie, gdzie jest otwór, przez który przechodzi szpilka, jest peek, który jest nagwintowany i wkręca się w cap. Teraz aby skontrować szpilkę dolną nakrętką, trzeba nieco wykręcić peek, co w rezultacie będzie zagniatać gwint izolatora. Gdy wkręcimy peek, na równo z talerzem, po włożeniu szpilki, brakuje jakieś 2 zwoje, czyli ~1mm gwintu. Rzecz mała, ale jakże istotna.

Domyślam się, że jest to zrobione specjalnie, ponieważ nakrętka ma większą średnicę, niżeli gwintowany peek, ale jakby dać większą średnicę izolatora, to wtedy ryzyka zwarcia, by nie było :) Jednak, gdy izolator jest na równo z talerzem, wygląda to zupełnie inaczej. Dla mnie względy estetyczne, są tak samo ważne, jak użytkowe :D

Można, również pomyśleć, o skróceniu szpilki, o około 2mm :) Teraz robiąc knot, o długości równej, z wysokością pinu "+", knot jest zagniatany. Jest dość wolnej przestrzeni na szpilce, która i tak nie jest wykorzystana. Można ją skrócić, a tym samym można i pokusić się o zmniejszenie wysokości komina :)

Jasnym jest, że można zrobić taki knot, aby pasował idealnie. Wystarczy ściąć jego górną część i temat jest załatwiony, ale nadal zostaje niewykorzystana powierzchnia szpilki.


Korek wlewowy. Korek wykonany z peek, gwintowany. Problem jest w tym, że moim zdaniem jest on za blisko środka talerza, a co za tym idzie szpilki. Nie mam grubych palców, a są problemy i to spore, z wykręceniem go, gdy nakrętki znajdują się na szpilce. Średnica nakrętek to 5mm, średnica korka to 4.4mm, jest ciasno. Myślę, że można spokojnie odsunąć korek bliżej rantu talerza, ok. 2mm. Zmniejszenie dodatkowo średnicy śrubek, do 4mm, też zrobi dużo. W sumie, korek odsunie się o 3mm, a to już jest dobrze. Teraz jest, po prostu nie poręcznie i to bardzo. Nawet można się pokusić, o umieszczenie otworu wlewowego, po przekątnej do otworu pod knot.



Gwint. Gwint, w tym momencie jest za wysoki, o jakieś 1mm-1.2mm. W tym momencie niestety, atomizer nie wkręca się do końca. Po dokręceniu atomizera do zasilania, pozostaje szpara. Sprawdzałem na 69, oraz Roller. Do JM22 się dokręca, ale trzeba brać pod uwagę, że nie wszystkie mody mają możliwość regulacji pinu przelotowo. Jest spora część użytkowników, modów, którzy takiej opcji nie mają. Po dokręceniu atomizera w tym stanie, będzie dziura. Po prostu gwint, trzeba obniżyć.




Poniżej fotki atomizera GbB 22mm.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Dziękuję, za możliwość testu :) W razie pytań, służę ;)




Awatar użytkownika
By Barjavel
#716649
Dzięki Thaniell za przedstawienie mojego gienka. Kilka rzeczy o których chciałem napisać.
- długość gwintu 510 - już w projekcie została zmieniona długość gwintu zanim jeszcze atomizer wyleciał na testy
- długość pina plusowego została zmniejszona o 2mm i wydłużono sam gwint o 2mm
- najistotniejszą sprawą jest chyba to że w przedstawionym gienku który wysłałem do Thaniella zabrakło oringu między izolatorem gwintowanym a gwintem capa dolnego. Wyeliminuje to przedostawanie się LQ po pinie plusowym do gwintu baterii. Przy zastosowaniu tego oringu podnosi to również izolator gwintowany ponad płaszczyznę capa górnego o 1mm.
Sprawa śrubki wlewowej przedstawia się tak, że celowo została odsunięta od rantu capa aby nie złamać jej przy zdejmowaniu komina który może być ściągnięty ze skosa i ułamać śrubkę, jeśli chodzi o zmianę miejsca położenia to faktycznie można ją zrobić naprzeciwko otworu na knot.
Jutro wyślę Thaniellowi brakujący oring i może zechcę skrobnąć dodatkowe dwa słowa.
Bardzo dziękuję za szczegółowy opis i zdjęcia oraz prezentacje wideo
Awatar użytkownika
By Thaniell
#716664
To ja dziękuję, za możliwość rzucenia okiem :)

Czyli wynika z tego, że wszystko już zostało ujęte, w wersji finalnej :)

Martwię się tylko trochę pojemnością baniaka. 4.5ml to jednak, dość sporo. Trzeba robić dobre, grube knoty, aby to hulało do końca.
Awatar użytkownika
By szymon2626
#716678
Thaniell pisze:Martwię się tylko trochę pojemnością baniaka. 4.5ml to jednak, dość sporo


Właśnie pomyślałem to samo. Nawet nie chodzi o knoty, tylko o to, że żeby smak jakiś inny zmienić trzeba "wyjarać" te 4,5ml :zakrecony :mrgreen:
A to jakby nie było dość sporo, myślę że optymalną pojemnością jest 3-3,5ml :wink:
Awatar użytkownika
By Barjavel
#716684
Thaniell, też się zastanawiałem czy nie skrócić go o 5mm, chodzi mi o dolny cap, no ale zaczekamy na opinie i sugestie innych użytkowników.
Awatar użytkownika
By Giant
#716685
szymon2626 pisze:
Thaniell pisze:Martwię się tylko trochę pojemnością baniaka. 4.5ml to jednak, dość sporo


Właśnie pomyślałem to samo. Nawet nie chodzi o knoty, tylko o to, że żeby smak jakiś inny zmienić trzeba "wyjarać" te 4,5ml :zakrecony :mrgreen:
A to jakby nie było dość sporo, myślę że optymalną pojemnością jest 3-3,5ml :wink:


Bardzo mnie cieszy że 4,5ml :D

Nie wiem tylko czemu w tej wersji grubość cześci przez którą przechodzi knot została tak bardzo zwiększona w porównaniu do 20. Nie potrzebne wydłużanie drogi liquidu.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2013, 19:03 przez Giant, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Barjavel
#716690
szymon2626 pisze: trzeba "wyjarać" te 4,5ml :zakrecony :mrgreen:
A to jakby nie było dość sporo, myślę że optymalną pojemnością jest 3-3,5ml :wink:

Jak zalać 3mlto nie trzeba będzie jarać 4,5 ;)

Tak poważnie to zmniejszenie wysokości dolnego capa o 5mm spowoduję wizualne zmniejszenie parownika (na plus myślę) a i pojemność się zmniejszy
Awatar użytkownika
By Thaniell
#716692
Ja byłbym za uszczupleniem, a co za tym idzie zmniejszenie pojemności. Mam w pamięci użytkowników Cobry ( 5ml ), którzy po jakimś czasie ( dość krótkim ), psioczyli właśnie na ten temat. Chwalili dzień, kiedy światło dzienne ujrzała wersja 3ml.
Awatar użytkownika
By szymon2626
#716694
Barjavel pisze: Jak zalać 3mlto nie trzeba będzie jarać 4,5 ;)

Tak poważnie to zmniejszenie wysokości dolnego capa o 5mm spowoduję wizualne zmniejszenie parownika (na plus myślę) a i pojemność się zmniejszy



Jestem za tym *GOOD* :mrgreen:
Awatar użytkownika
By nike21
#716707
Thaniell a co powiesz o otworze na knot? std to ~3,5mm, na filmiku widzę że wyjąłeś izolator i mesh ma sporo luzu w otworze... liquid nie wypływa otworem jak jest zatankowany do pełna? próbowałeś palić z izolatorem? czy otwór ~3,2 wystarczy? bo jeśli ten izolator mesha jest zbędny to można by w finalnej wersji zrobić zwykły otwór ~3,5mm bez izolatora i ryzyka wystąpienia wycieku przez za duży otwór...
Awatar użytkownika
By Pinni3
#716718
pojemnosc powyzej 3.5 ml powoduje tylko problemy z transportem. To nie jest tak ze bez konsekwencji mozna sobie zwiekszac zbiornik. Sam mam cobre 5ml i wiem ze to wrzod na dupie. nawet w gienku 3ml czuje sie roznice w vapowaniu przy pelnym zbiorniku a w polowie...Nie mierzylem atomka ale jedyna opcja to zwiekszanie zbiornika poprzez zwiekszenie szerokosci zbiornika a nie wysokosci. Wtedy mozna sie bawic w pojemnosci powyzej 3.5. Jesli chcesz Barjavel to wysle Ci na testy cobre i sam sie przekonasz. Jestem fanem gbb ale niestety obawiam sie ze zwiekszenie zbiornika to bedzie strzal w kolano.....
Awatar użytkownika
By Thaniell
#716736
nike21 pisze:Thaniell a co powiesz o otworze na knot? std to ~3,5mm, na filmiku widzę że wyjąłeś izolator i mesh ma sporo luzu w otworze... liquid nie wypływa otworem jak jest zatankowany do pełna?


Jak nie leży, to nie wypływa.

nike21 pisze:próbowałeś palić z izolatorem? czy otwór ~3,2 wystarczy? bo jeśli ten izolator mesha jest zbędny to można by w finalnej wersji zrobić zwykły otwór ~3,5mm bez izolatora i ryzyka wystąpienia wycieku przez za duży otwór...



To jest tak. Dla jednego wystarczy, a dla drugiego nie. Trzeba zrobić dobry knot, aby wysączyć baniak do dna. Stąd zapewne alternatywa, powiększenia otworu, po wyjęciu izolatora. Gdy zmniejszymy pojemność GbB, taki otwór będzie rzeczywiście zbędny.

Jutro postaram sięw rzucić filmik, z o-ringiem, który ma jeszcze być pod gwintowanym izolatorem, oraz ukręcę grzałkę do średnicy izolatora.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 28

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.