EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By predki
#445558
Heeeeej :lol:

Założyłem ten temat by przypieczętować gdzieś moją przygodę z e-papierosem i chęcią rzucenia palenia, dlatego chęcią bo nie pale już 3 dni i nie można powiedzieć, że te palenie rzuciłem, praktycznie uzależnionym jest się do końca życia.

Także dzięki pomocy tego forum zakupiłem KGO.
Mój pierwszy mach był z kartridża, pierwsze wrażenie, cholera co ja jaram, myślę sobie, to chyba się plastik jara w środku, to się okazało jednak, ze to ma taki smak i tak ma smakować, chyba :lol:

Kolejne moje wrażenie dotyczyło podrażnienia w gardełku, ja jako palacz zwykłego tytoniu bardzo lubiłem i musiałem czuć przy zaciąganiu podrażnienie w gardełku, tu pod koniec tez "molestowałem" użytkowników czy owe podrażnienie gardełka przy paleniu e-fajki jest, każdy mnie zapewniał, że tak, ja jednak nie dowierzałem.
Gdy wziąłem pierwszego macha to myślałem, że mi oczy wyjdą byłem w siódmym niebie jak poczułem tę moc w gardle :D

Ogólnie szczerze powiedziawszy do tej pory mam dziwne odczucie jak pale e-fajke, ciągle mam wrażenie jakbym jarał coś chemicznego i że mi to szkodzi. Po pierwszych dymkach dzisiaj, aż mi zaczęło grać w płucach, tak miewałem jak się nakopciłem nie raz zwykłego tytoniu.

Moje ogólne doznanie pierwszego kontaktu z e-papierosem jest bardzo pozytywne, jest to co chciałem i jak sobie wyobrażałem, no może poza smakiem, bo wcześniej nigdy nie miałem do czynienia z e-fajką, kupowałem praktycznie kota w worku.

Na koniec tych wypocin :lol: chciałbym bardzo podziękować temu forum, a zwłaszcza użytkownikowi Araiser i ekcaj88 za indywidualne podejście do mojego przypadku. Działacie jak dobra grupa wsparcia i nie chodzi tu tylko o wybór i pomoc przy posługiwaniu się e-fajką, ale to że w końcu dzięki Wam dopiąłem to do końca, bo zakup e-papierosa planowałem od bardzo dawna i zawsze rzucałem ten pomysł po kliku godzinach w kąt i jarałem dalej zwykły tytoń. Także jeszcze raz Wam dziękuje, takie podejście do ludzi na prawdę motywuje i dodaje energii , że nie jesteście znudzeni tym co robicie czyli dawaniem dobrych i cennych rad, dla mnie to było bardzo cenne. Także pamiętajcie że przyczyniacie się dla dobra naszego, bo dzięki Wam jesteśmy o krok bliżej od rzucenia palenia :)

Mam nadzieje, że moja 15 letnia przygoda ze zwykłem tytoniem i ogólnie z nikotyną przyniesie kres dzięki e - papierosowi.

:)
Awatar użytkownika
By Araiser
#445582
Dziękuję za słowa uznania :D Cieszę się, że dobrze doradziliśmy i obyś do analogów nie powrócił ;)
Awatar użytkownika
By predki
#445968
Mam krótką anegdotę do opowiedzenia :)

Gdy kilka dni temu jak rzuciłem palenie, gdy nie miałem jeszcze e-fajka łaziłem po domu i szukałem byle peta do zajarania, jedyną osobą która pali u mnie w domu jest moja Mama.
Po dwóch dniach próby rzucania przy atakowałem Mamę i zacząłem ją błagać o papierosa, Ona krótko, że nie ma i po pół godzinnych moich skomleniach nie uległa.
Gdy dotarła e-fajka i zacząłem ją palić, moje nerwy i nałóg się uspokoił, nie ciągnęło mnie w ogóle dzięki e-fajce do zwykłego peta.
E-peta pale już dwa dni, dzisiaj wstaje rano, patrze cisza nikogo w domu nie ma, wchodze do kuchni, a tam dwa papierosy na stole, Mama wyjechała i z łaski zostawiła mi dwa papierosy.
Wyobraźcie sobie że te fajki nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia, w ogóle nie mam na nie ochoty.

Chciałbym jeszcze dodać , że po tych dwóch dniach używania e-fajki moje samopoczucie uległo poprawy, i nie mówię tu o samopoczuciu fizycznym, ale psychicznym. Zawsze gdy z rana wstawałem to jakiś znerwicowany musiało być szybkie śniadanko i papieros i za nim nie zapaliłem to byłem jak bomba zegarowa, a teraz jest normalnie błogi wewnętrzny spokój.
Awatar użytkownika
By Maya
#445996
predki pisze:...wstaje rano, patrze cisza nikogo w domu nie ma, wchodze do kuchni, a tam dwa papierosy na stole, Mama wyjechała i z łaski zostawiła mi dwa papierosy.
Wyobraźcie sobie że te fajki nie zrobiły na mnie żadnego wrażenia, w ogóle nie mam na nie ochoty...

Mama też chce sprawdzić jaką masz silną wolę ;)
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#455592
predki: miałem podobną sytuację... odszedłem z pracy... prawie tydzień siedziałem w domu, paliłem analogi, w końcu nie wiem jakim cudem, na youtubie znalazłem kilka filmów montera i thaniella ( jeżeli przekręciłem nick, przepraszam ), oglądnąłem wszystkie ich filmy... była to noc, ok. 23-24... wraz z kobietą siedząc w domu myślę, może by spróbować, nie zaszkodzi przecież, co najwyżej pomoże...

w celach rekreacyjnych pojechaliśmy do jej rodziców na 3 dni, wstałem rano, nie mam analoga... szukam i szukam, nie znalazłem, dziwny traf chciał, że portfel zostawiłem w domu... załamany tą sytuacją, wszedłem jeszcze raz na filmy obu Panów, wpisałem później w google e-papieros, któryś link z kolei i wpadłem na to forum... czytałem bodajże od godziny 8 do 12... w końcu zaryzykowałem i zamówiłem w sklepie e-dym.pl, kilka osób doradziło co na początku będzie dobre, co się sprawdzi, więc zamówiłem KGO II + cs3 kilka sztuk i dripy... cały dzień bez analoga chodziłem, telepało mną jak jakimś obłąkanym, ok. 15 zadzwoniła teściowa do kobity i mówi, że zostawiła mi 3 papierosy w barku w pudełeczku... pierwsze co to poleciałem, otworzyłem i ? stwierdziłem że skoro zamówiłem to jakoś wytrzymam ten cały dzień... i leżałem, oglądałem tv, trochę przy komputerze posiedziałem, rozmawiałem z kilkoma osobami z forum na gg i w końcu poszedłem spać ( godzina ok. 20-21 ), dziwnym trafem, wstaje rano ( może nie tak rano ) ok. 10... pierwsza myśl jak zawsze, muszę zapalić, więc wziąłem tego anologa, już w ustach trzymam i ?! KURIER puka... to był najszczęśliwszy dzień w moim życiu... zapłaciłem, wpadłem do kuchni, otworzyłem, wyciągnąłem cs3, zalałem tak szybko jak się dało ( płyn 14mg kamel ) i zacząłem " wapować " pierwszy buch a ja już prawie leże na podłodze... zmuliło mnie tak okrutnie... ale każdy następny był co raz to lepszy, smaczniejszy... i analogi leżą do dziś, teściowa na pamiątkę tego dnia sobie je zostawiła...

palę dopiero 4-5 dzień i jak tylko wyczuję analoga, a węch mi się bardzo wyostrzył, to po prostu mnie krew zalewa, nie dlatego że mi się go chce, tylko dlatego ze śmierdzi prze okrutnie...

chyba się rozpisałem ...
Awatar użytkownika
By Imatyta
#644542
Ja swoją e-faję zakupiłem wczoraj i też jestem mega zadowolony. Kop w płuco nieziemski (a nie mówię już gdy na próbę nabrałem 3 porcję dymu i próbowałem się sztachnąć...krótko mówiąc prawie paw :P). E-faja przy analogach to niebo a ziemia. Zostało mi pół paczki analogów i niestety będę musiał je jakoś zmęczyć, choć wcale mi się nie chce :P
By steamant
#644547
Imatyta pisze:Ja swoją e-faję zakupiłem wczoraj i też jestem mega zadowolony. Kop w płuco nieziemski (a nie mówię już gdy na próbę nabrałem 3 porcję dymu i próbowałem się sztachnąć...krótko mówiąc prawie paw :P). E-faja przy analogach to niebo a ziemia. Zostało mi pół paczki analogów i niestety będę musiał je jakoś zmęczyć, choć wcale mi się nie chce :P


To wyrzuć. Albo zostaw jako memento, za szybką z napisem "w razie nagłej potrzeby zduś szybkę".
By Krecik4
#647358
Witam. Dziś dostarczono mi e papieros eGo CE5+ V3 z allegro i powiem wam że za taką cenę warto.
Po pierwszych wrażeniach fajnie się ciągnie (porównując do e papierosów za 150 zł) dużo dymu + wymienna grzałka i mocna bateria.
Nie mam z nim problemów i myślę że na początek jest to dobry zakup. Jeszcze muszę poszukać liquidu idealnego dla mnie :) i będzie świetnie :)
Awatar użytkownika
By micbar1
#655942
Moja historia przejscia na e-p byla jak najbardziej zaplanowana. w srode zamowilem fajke i rozplanowalem zakup analogow aby miec maks.1-2 na dzien "ostateczny" Niestety kurierowi nie spieszylo sie do mnie i myslalem ze kogos rozszarpie do 12stej. Gdy nadeszła godzina "0" odrazu poczulem blogi stan. Szkoda tylko ze proces oczyszczania mojego organizmu delikatnir mnie irytuje. Nie wiedzialem ze wszystkie moje ciuchy nawet po wypraniu smierdza fajkami, kurtka i tapicerka w samochodzie to juz wogole kompletna masakra
Awatar użytkownika
By traffic
#692041
Ja miałem 5 szt w paczce jak kurier zadzwonił do bramy.Pierwszego dnia poszły 3 szt,drugiego 2szt i nie wiem dlaczego,bo nie czułem wyraznej potrzeby.
E-pet zakupiony z myślą o ograniczeniu palenia,a tu zaskoczenie.
Wapuję ju prawie dwa miechy i teraz praca i nastawienie na całkowite rozstanie się z nikotyną. :D
By MrOwcu
#784491
Pamietam jak przyszedł mój piewszy e-papieros,wieczorem odpakowałem go o tu problem niebyło jak go napełnic (bo to był tank) wkurzony na maxa, na drugi idzien kupiłem strzykawke, napełniłem ja nie moge ta moc i wgl tę chwile bede pamietał do konca zycia
By adzik92
#809733
Pierwszy e-papieros zakupiłem 3 lata temu,popaliłem z tydzień ani nie i tym walnąłem w kąt -.-. Niestety wtedy miałem wkład z taką watą co się nasączało i tak jakoś mi to nie podchodziło, w tym roku zakupiłem Clearomizer do mojego Milda x6 i już od jakis 2 tyg palę i nie czuję chęci zapalenia analoga ^^ myślę że będę ciągle przy nim i nie chwycę analoga
By bar4u
#821692
Ja też pierwszego kupiłem chyba z 3 lata temu, niestety po ok tygodniu wylądował w szufladzie i pozostał tylko żal ile analogów można było za to kupić, tym razem zupełnie inaczej....
Paląc analoga, kolega stojący obok z E-P pyta czy nie próbowałem E-P, powiedziałem jak było itd, w zamian dostałem info że dziś to już nie to samo (watki i inne wynalazki) i że jak chce, to może mi dać na kilka dni swojego zapasowego i tak już dwa tygodnie mijają, jeden analog wypalony po drodze, po którym "kapeć" był straszny. Dzięki forum kupiłem niezły sprzęt za rozsądne pieniądze i staram się walczyć...
Awatar użytkownika
By Michaj
#823273
Jak już pisałem, pierwszy papieros to najgorsze badziewie jakie można znaleść na allegro. Jakaś nędzna podróbka Crystala 2 i bateria 650 na której było napisane 1100 (swoją drogą do dziś mi służy, na atomie pykam sobie owocówki ;P ).
Poszedłem do marketu do stoiska volisha i mówie, że chce coś najmocniejszego co przypomina normalnego papierosa. Dostałem chyba Fresh Tabacco 18.
Pierwsze zaciągnięcie i ku mojemu zaskoczeniu było czuć kop w płucach. Pykam sobie i pykam. Dym trochę inny, ale czuję się zaspokojony nikotynowo.
Dopaliłem w ciągu 2 dni ostatnią paczkę i jaranie analogów odeszło w niepamięć.
Teraz na samą myśl, albo jak ktoś kopci koło mnie, zbiera mi się na wymioty. ;)
By download
#823426
Ja to swojego pierwszego e-papierosa kupiłem w grudniu, była to bateria Ego-W i parownik visiona CC :D
Pamietam, pojechałem z bratem do takiej babki i kupilem zestaw, jeden e-fajek dla mnie a drugi dla kumpla. Mialem wtedy przy sobie jeszcze chyba ze dwa analogowe i jak wzielem pierwszego bucha z elektryka, wzielem połamałem normalne i wyrzuciłem. Kilka dni pózniej naszla mnie chęć na analogowego, zgarnełem ze dwa buchy i nie mogłem wytrzymac bo miał taki obrzydliwy smak że to masakra... Ale ogólnie cieszę się że postanowiłem kupić elektryka a zrobiłem to bo nie chciałem palic przy mojej dziewczynie :)
Awatar użytkownika
By SobekTM
#823820
Dokładnie swoja druga półówka zmienia ;) Analogi kopciłem, kopciłem, aż nagle STOP! przez całe dnie słyszałem tylko teksty "Rzuć to cholerstwo", "To cholerstwo śmierdzi" itp. Nie powiem że mi też to nie przeszkadzało, bo przeszkadzało strasznie... W końcu nadszedł dzień w którym sam sobie powiedziałem "Michał, musisz jakoś z tym skończyć!", lecz niestety jak?...

Po około dwóch tygodniach spotkałem się ze znajomym i jakoś weszliśmy na droge palenia (on sam palił jakieś 4lata) i wtedy usłyszałem pierwszy tekst: "A może spróbujesz tych elektroników, ludzie mówią że fajne to i w ogóle" i wtedy się zaczęło. Jako iż nie rzucam sie od razu na głęboką wode zacząłem czytać i jak wielu trafiłem tutaj. Nie pytałem się od razu z grubej rury tylko czytałem i kalkulowałem co by było w miare dobre.

Poczekałem do urodzin(Kwiecień) i sprawiłem sobie prezent (Ale samolub! :P). Spinnerek z Vivką slim. W końcu otworzyłem oczy i zobaczyłem jaką wtopą były zwykłe analogi. Wapuje cały czas bez ani jednego analoga (już sam dym doprowadza mnie do szału), a nawet tak się to spodobało mojej ukochanej że czasami, jak wpadnie nowy smaczek, sama sobie pociągnie żeby "przetestować" jak to smakuje :D
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.