EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Legion
#468594
Chciałem się zapytać jak u Was było z kaszlem po przejściu na e papierosy ?
Ja paląc parenaście lat analogi raczej na kaszel nie narzekałem, oczywiście z dwa ( wykrztusy czarne) a potem przez dzień spokój.
Miesiąc temu przeszedłem zap. oskrzeli, co mnie trochę też zachęciło do e-palenia. Od tego czasu kaszel jest mocniejszy, choć niby już dawno cisza w badaniu w oskrzelach, RTG nie zrobię bo robiłem półtora miesiąca temu, czyli 3 tyg przed chorobą i wszystko było O.k.
No ale do rzeczy, jak u Was było z tym kaszlem po przejści una e-p ? Ja jestem 4 dzien ( wczoraj dwa analogi, z powodu rozladowania fajki, a Grecy wyrównali :lol: ) i dziś czuję świąd jakby w oskrzelach i suchy kaszel.
Awatar użytkownika
By tomantg
#468598
ja po ok 2 tygodniach z ep. nie miałem już porannego kaszlu.
Awatar użytkownika
By uziq
#468622
takich tematów są setki na tym forum. Gdy zaczynasz wapować, dych z e-fajki wysusza gardło. Trzeba pić dużo płynów. Po dwóch-trzech tygodniach objawy znikną
By Stokrotka0001
#591586
Witam
Jestem zadowoloną posiadaczką e papierosa marki Ego-T.
W zwiazku z tym że mi udało sie rzucić palenie chciałam kupić w prezencie e papierosa mamie.
I tu pojawia sie problem ;/ Otóż gdy moja mama zaciąga sie moim e papierosem za każdym zaciągnięciem strasznie kaszle.
Wygląda to tak że każdy buch kończy sie kaszlem.
Zaznaczam że posiadam liquid 12mg a mama pali kilkanaście lat "czerwone" papierosy więc liquid napewno nie jest za mocny.
Dlatego zastanwiam się czy jest sens kupować tego e papierosa bo jak narazie palenie go sprawia mamie więcej trudności niż korzyści.
Jakieś rady czym to może być spowodowane?
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#591591
Stokrotka0001 daj jeszcze raz mamie e-fajka i powiedz , żeby zrobiła krótszy "zaciąg" a dłuższy wdech - pełniejszy
Powinno być wtedy bez kasztu
Mówię to na swoim przykładzie
Jeśli zaciągnę się i zrobię krótki wdech to zaczynam kaszleć
Awatar użytkownika
By Hunka
#591684
Stokrotka0001 pisze:I tu pojawia sie problem ;/ Otóż gdy moja mama zaciąga sie moim e papierosem za każdym zaciągnięciem strasznie kaszle.
Wygląda to tak że każdy buch kończy sie kaszlem.
Zaznaczam że posiadam liquid 12mg a mama pali kilkanaście lat "czerwone" papierosy więc liquid napewno nie jest za mocny.
Dlatego zastanwiam się czy jest sens kupować tego e papierosa bo jak narazie palenie go sprawia mamie więcej trudności niż korzyści.
Jakieś rady czym to może być spowodowane?

Bardzo możliwe że to wina glikolu i możesz to sprawdzić w prosty sposób.
Jeżeli masz liquid bez nikotyny, daj mamie do spróbowania.
Jeżeli nie, to daj jej to co masz rozcieńczone pół na pół gliceryną.
Jeżeli sie okaże że mniej glikolu = mniej lub brak kaszlu, to możesz poszukać liquidów glicerynowych lub kupić z tych które używasz np 24 i rozcieńczać gliceryna do 12. Oczywiście straci on wtedy na smaku i aromacie ale to już kwestia indywidualnych odczuć. (Ja np nie lubię intensywnych aromatów i niektóre rozcieńczam żeby były smaczniejsze.)
Awatar użytkownika
By stacho
#591712
Na taki kaszel u początkującego mogą mieć wpływ aromaty.
Proponuje spróbować samej bazy z niską lub zerową zawartością nikotyny
To że ktoś palił mocne analogi nie zawsze oznacza, że liquidy z duża mocą i silnie aromatyzowane będą dla niego OK.

I jak pisze @Hunka proponuje bazy z gliceryną: VPG, DNB lub Uniwersal
Awatar użytkownika
By maras
#591738
Inaczej się wapuje a inaczej normalnie pali analoga. Trening czyni mistrza. Jak mama ma zacięcie to się nauczy zaciągać e-petkiem. Powodzenia.
Awatar użytkownika
By aplay
#591899
Kaszel po każdym zaciągnięciu e-papierosem wynika z nieprzyzwyczajenia do wapowania - papierosy suchy dym - e-papieros "wilgotna" chmura , mama musi się po prostu przestawić na wapowanie *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By szczuro
#591917
kwestia przyzwyczajenia, oczywiscie mozna kombinowac z proporcjami PG/VG
mi tez czasami zdarza sie kaszlnac, jak chmura wejdzie niepoprawnie :)
Awatar użytkownika
By leeon
#592039
Przy pierwszych próbach z e-papierosem nie raz i oczy wyszły o kaszlu nie wspomne ;)
Po ponad miesiacu e-palenia nie wiem co to poranny kaszel.
Awatar użytkownika
By eVaperka
#592044
aplay pisze:Kaszel po każdym zaciągnięciu e-papierosem wynika z nieprzyzwyczajenia do wapowania - papierosy suchy dym - e-papieros "wilgotna" chmura , mama musi się po prostu przestawić na wapowanie *SMOKEKING*


Na początku, przez jakiś miesiąc ...półtora kaszlałam, nie tylko przy vapowaniu, po jakimś czasie kaszel przeszedł, więc prawdopodobnie wynikało to z nieprzyzwyczajenia.
By Robur
#592050
Podobne problemy z kaszlem wystapiły kiedy paliłem analogi i e papierosa na zmiane. Kiedy zacząłem palić tylko e papierosy po dwóch, trzech tygodniach przeszło. Rozumujac logicznie dym z papoierosa podczas zaciągania się ma o wiele wyższą temperaturę natomiast przy vapowaniu temperatura jest wielokrotnie niższa, jednakże coś drazni gardło. Objawy są normalne i powinny ustapić po pewnym czasie.
By Swir21
#592095
Sam mialem klopoty na poczatku zaciagajac sie lekko i krotko byl smaczek a nie bylo chmurki potem zaczynalem sie zaciagac dlugo lekko ciagnac i chmurka byla neisamowita natomiast kaszel nie do zniesienia..TRENING TRENING TRENING E-papieros to rowniez gadget ktore pprostu trzeba sie nauczyc uzywac i miec do tego checi i zaciecie wiec niech mamusia sie nie zniecheca :) Powodzenia :)
By mlodziak
#592112
Mama może zaciąga się odrazu do pluc, z epapieroskiem lepiej najpierw "napompować" troche w buzię a potem do płuc wciągnąć ;)

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By Klincz
#592113
Moim zdaniem wszyscy się mylicie co do przyczyn kaszlu po e-papierosku.
To jest kompletnie inny sposób zaciągania się w stosunku do analoga.
Sam po pierwszych buchach e-p kaszlałem jakbym się zaciągnął dynamitem.
I natychmiast zrozumiałem w czym rzecz. Nie wiem dlaczego ale zaciąganie e-p odruchowo czynione jest jak przy paleniu marihuany z lufki. Wtedy nawet wieloletni palacze analogów kaszlą niemiłosiernie.
Analoga pali się inaczej. Opisać bardziej różnicy nie potrafię.
Wiem jednak po sobie, że wystarczył jeden dzień z e-p i już przestałem się dusić przy wapowaniu.
By Swir21
#592118
Klincz wiec napisales dokladnie to co ja wyzej :) ze E-pap poprostu trzeba nauczyc sie palic :) To jest naturalny odruch majac cos nowego musiimy sie poprostu nauczyc jak to uzytkowac bez zbednych konsekwencji :)
Awatar użytkownika
By sheykin
#592147
Legion pisze:Chciałem się zapytać jak u Was było z kaszlem po przejściu na e papierosy ?
Ja paląc parenaście lat analogi raczej na kaszel nie narzekałem, oczywiście z dwa ( wykrztusy czarne) a potem przez dzień spokój.
Miesiąc temu przeszedłem zap. oskrzeli, co mnie trochę też zachęciło do e-palenia. Od tego czasu kaszel jest mocniejszy, choć niby już dawno cisza w badaniu w oskrzelach, RTG nie zrobię bo robiłem półtora miesiąca temu, czyli 3 tyg przed chorobą i wszystko było O.k.
No ale do rzeczy, jak u Was było z tym kaszlem po przejści una e-p ? Ja jestem 4 dzien ( wczoraj dwa analogi, z powodu rozladowania fajki, a Grecy wyrównali :lol: ) i dziś czuję świąd jakby w oskrzelach i suchy kaszel.



A po prostu organizm nie oczyszcza się (a raczej płuca) z tej smoły którą wciągałeś przez x lat? Ja po rzuceniu całkowitym parę lat temu tak właśnie oczyszczałam się przez ok miesiąc.
By Swir21
#592156
dokladnie ja rowniez nadal kaszle :) system detoxu ze smoły :P ale rowniez duze znaczenie ma sposob i odpowiednie nauczenie sie palenia Ep- :)
Awatar użytkownika
By Jamszoł
#592176
Ciekawe jak tam Stokrotka i jej mama ? :)
Czy zrobiła jak podpowiedziałem
Nadal jestem przekonany , że to kwestia zaciągania się a nie liquidu
AAA i nie wiem jak się pali maryhe - nigdy nikt z mojego otoczenia nie miał w ręce tego "G" :)
Stokrotka0001 - daj znać co i jak
Awatar użytkownika
By WulfgarVal
#604606
Kaszel ma zadanie oczyszczać oskrzela i oskrzeliki, a po tylu latach palenia smoły masz zafajdane płuca substancjami smolistymi ;) jak przestajesz palić organizm chce to oczyścić ;) ale jak się ima epapieros do oczyszczania płuc to nie wiem ;)
I dla Waszej świadomości. Marysia nie oczyszcza płuc, to kwestia wyobraźni. Po niej, jak i po alkoholu chce się palić jeszcze bardziej, a to, że ktoś powiedział coś o oczyszczaniu to tylko po to, żeby miał alibi dlaczego zapalił maryhe. Odradzam jej palenie i nie wierzcie nikomu w te jej rzekome czynniki lecznicze
Awatar użytkownika
By WulfgarVal
#612206
Mała ciekawostka, przy paleniu analogów, oczyszczanie z substancji smolistych może trwać 3 krotnie dłużej niż okres palenia. Ilość wypalanych analogów oraz czas palenia wydłuża ten proces. Zaczynając epalenie miałem kaszel, a po czasie prosze, nawet zacząłem biegać
By tred102
#624616
Koniec z kaszlem i kiepską kondycją. Już po kilku dniach palenia e-papierosa zaczynasz lżej oddychać, przestajesz kaszleć, a po kilku tygodniach twoja kondycja zdecydowanie się poprawia. Poprawia się również smak i węch.
Nie czuć od ciebie odoru zwykłych papierosów. E-papieros przy paleniu wydziela bezzapachową pare wodą na bezzapachowy „dymek”, dlatego Twoi najbliżsi mogą odetchnąć dosłownie i w przenośni.
Koniec z biernym paleniem. Możesz spokojnie palić e-papierosa w obecności małżonka, dzieci, rodziców, znajomych. Bezwonny dym nie zawiera substancji szkodliwych dla otoczenia! Nie mówiąc o wrażeniach estetycznych, już nikt nie skojarzy Ciebie z popielniczką.
Twoje włosy i cera przestaną być matowe. Szkodliwy tytoń podczas spalania wydziela trujące substancje, które osadzają się na łuskach włosowych i w porach skóry. E-papieros poprawi twój wygląd i wybieli Twoje zęby. Ściany w Twoim mieszkaniu również.
Awatar użytkownika
By Vilandra
#626172
Mnie też czasami zdarza się tak dziwnie zaciągnąć, że zaczynam kaszleć. Mam wrażenie, że nie do końca potrafię palić e-papierosa. Palę go tak jak analoga, a to chyba powinno się robić troszkę inaczej...
Awatar użytkownika
By Shku-li
#626192
Jak paliłem analogi to kaszlałem bardzo często, ale było to kaszel odkasłujący się. Epalę od 5 dni i gdzieś od 2, kaszel mam rzadziej natomiast jest bardzo mocny z brązową flegmą, więc stawiam, że to oczyszczające się oskrzela, bo podobnie miewałem podczas palenia analogów, gdy miałem zapalenie oskrzeli
By Absztyfikant
#632741
Kaszel po ep zależy od wielu czynników np posiadany sprzęt, liquid, technika wapowania czy stanu zmęczenia organizmu w trakcie wapowania :)
Jak dusi na początku to sugeruje technikę pykania fajki *SMOKEKING*
By DarkSu
#657629
Witam.
Dołaczę się również do dyskusji o kaszlu gdyż mój przypadek jest odwrotny od opisywanych.

"E-papierosuję" od czerwca 2012. Analogi przestałem używać od czerwca 2012 czyli od momentu przejścia na e-palenie. W sumie nie palę od około 8 miesięcy. Od poczatku posiadam e-papieros marki Volish (Mild Clearomizer Crystal 2, Volish Clearomizer CE11). Stosuję (stosowałem) różne liquidy - różne firmy (m.in. Mild, LiQueen, Dr Jack, Evaper), od poczatku zawartość nikotyny na poziomie Low (6-11mg/ml oraz 0mg/ml). Stosowałem różne składy (Proporcje PG/VG: 50% VG/50% PG, 70PG/30VG). Przetrenowano różne techniki e-palenia.

Teraz przejdę do sedna. Przez pierwsze 5 miesięcy ZERO porannego kaszlu, czasami tylko kaszlniecie przy mocniejszym buchu czyli w zasadzie norma. Od około 2-3 miesięcy rozpoczął i nasila się problem z porannym kaszlem i dużą ilości wydzieliny tzw. flegmy. Obecnie sprawa stała sie nie do zniesienia. Rano, poza pobudką wszystkich domowników spowodowanym strasznym kaszlem trwajacym kilka minut pojawia sie spora ilość wydzieliny (wydzielina wygląda na przetworzony liquid - biało-żółta), zaczęła pobolewać klatka piersiowa (być może od potwornego, notorycznego kaszlu). Kaszel powoduje złe samopoczucie, zmęczenie itd. Dalszych szczegółów oszczędzę czytającym :).

Moje pytania: Ktoś ma, miał podobne problemy po dłuższym czasie vapowania?
W zasadzie nie wiem co robić - odstawić e-papieros i być może wrócić do analoga? :(. Vapować dalej pogłębiając problem. Póki co odstawić palenia (e-palenie i analog) całkowicie nie potrafię :(.

Proszę o opinie, być może pomoc.

Dziękuję.
Pozdrawiam:
Dariusz
By keruj_jp
#657653
@DarkSu Hmmmmmmmmmm
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale nawet jak gdzieś w okolicy Moundou, to jak wskoczysz na swojego wielbłąda i będziesz zmierzał w kierunku południowym to w przeciągu kilku dni powinieneś trafić, gdzieś na wysokości Bangul na misję humanitarną. Tam zapewne będzie jakiś lekarz a kto wie może nawet i zespół medyczny.
By user
#657661
DarkSu pisze:Witam[...]
Teraz przejdę do sedna. [...]
W zasadzie nie wiem co robić - odstawić e-papieros i być może wrócić do analoga? :(. Vapować dalej pogłębiając problem. Póki co odstawić palenia (e-palenie i analog) całkowicie nie potrafię :(.

Proszę o opinie, być może pomoc.

Dziękuję.
Pozdrawiam:
Dariusz


Witaj

Udaj się do lekarza, poddaj się badaniom.

Dziękuję
Pozdrawiam
Tomasz
By keruj_jp
#657673
DarkSu pisze:Bardzo śmieszne keruj_jp

Śmieszne czy nie - ale czytając Twój tekst to zastanawiałem się ile wiosen liczy sobie osoba pisząca, że nie wie o tym iż na kłopoty zdrowotne to najlepszym rozwiązaniem jest wizyta w gabinecie lekarskim.
Nawet gdyby trzeba było doń na wielbłądzie zasuwać.

Poszukiwanie pomocy na forum, to jest dopiero śmieszne.
Ostatnio zmieniony 09 lut 2013, 14:35 przez keruj_jp, łącznie zmieniany 1 raz.
By DarkSu
#657674
Mieszkam w Warszawie.
Mężczyzna w średnim wieku - około 40.
Na badaniach lekarskich, szczególnie dot. płuc byłem po około 3 miesiącach od zaprzestania palenia analogowych papierosów i vapowania e-papierosami. Prawie okaz zdrowia - wypowiedź lekarza.

Z obecnych obserwacji na 90% stwierdzam, że problem dotyczy 8-miesiecznego e-palenia. Jeżeli nie vapuję parę dni (zdarzało mi się) - problem kaszlu i wydzieliny zminiejszał nasilenie. Oczywiście analogowaych fajek nie paliłem w tym czasie. Jak pisałem nie palę (ani jednej sztuki) od około 8 miesiecy. Jednak po powrocie do vapowania problem wraca.

Sorry. Myslałem, że to poważne forum...

-- [scalono] 09 lut 2013, 14:38 --

Pomocy nie oczekuję od forowiczów (to raczej retoryka). Szukam raczej sprzymierzeńców, podobnych przypadków, rozwiązania - sam nie wiem w zasadzie czego...
Bardziej mnie intresował fakt czy tylko ja mam taki problem?

-- [scalono] 09 lut 2013, 14:44 --

Dodam jeszcze, że podczas palenia analogów też miałem problemy z poranny kaszlem jak obecnie.
W ciągu dnia z kaszlem jest spokój.
Po przeczytaniu postów zdziwił mnie fakt, że jak inni, na początku vapowania objawów kaszlu nie miałem a mam obecnie po 8 miesiącach kaszlę i problem narasta przy vapowaniu.
Dzięki.
Awatar użytkownika
By Tender
#657694
Idźżesz do lekarza.

Inhalacja z zasady ułatwia odkrztuszanie. Coś Ci się po nocy gromadzi w drogach oddechowych, ale nie znajdziesz tutaj rozwiązania co to jest i czy to od inhalacji liquidu. W nocy nie wapujesz a w ciągu dnia, kiedy robisz to intensywnie, nie kaszlesz. Ktoś Ci powinien obejrzeć gardło, węzły chłonne i osłuchać oskrzela oraz płuca.
By DarkSu
#657720
OK. To już jest konkretniejsza wypowiedź.
Po wizycie lekarskiej, która przed wpisaniem pierwszego posta już była zaplanowana opisze co i jak.
Inhalacja jest zdrowa ale czy związkami z liquidów? Nikt nie badał objawów inhalcaji dróg oddechowych glikolem, gliceryną i tego typu gęstością i składem chemicznym...

Na koniec dodam, że ja jestem zwolennikiem e-palenia ale też człowiekiem dociekliwym :).
Awatar użytkownika
By PucH2
#657741
Przy takich objawach warto by pomyśleć nad skomponowaniem jakiejś chwytliwej melodii. Można kasłając wygrać program "Mam talent" i tak na wizji rozpropagować jako nowy celebryta EP. Tak naprawdę poza wizytą u Lekarza jest szereg możliwości zrobienia na tym przypadku dobrej kariery.
By DarkSu
#657759
...a już miałem nie odpisywać....
Do PucH2
Właśnie z powodu takich wpisów nie lubię publiczntych forów internetowych. Nie cierpię także programów w stylu "Mam Talent" z powodów opisywanych przez adresata tej wiadomości.
----
Wiem, że jest to forum pro e-paleniu a nie przeciw i raczej większość tutaj jest za e-fajkami i będzie przeciwna takim wpisom.
Jak pisałem ja też jestem ZA - w końcu wapuję już ósmy miesiąc i nie palę analogowych fajek dość długo.

Ja po prostu szukałem rozwiązania swojego problemu, szukałem osób, które miały (mają) podobny problem i na takich wypowiedziach najbardziej mi zależy i za takie posty dziękuję.
Proszę o nie wpisywanie swoich przemyślanych, bądź nie przemyślanych wypowiedzi nie mających zwiazku z moimi pytaniami. DZIĘKUJĘ.
Awatar użytkownika
By Tender
#657769
Dociekliwy człowieku, badali tak wstępnie. Ale nawet wtedy każdy liquid z osobna z jego składem chemicznym inhalowany przy różnych temperaturach i typach grzałek jest osobną niewiadomą. Jesteśmy królikami doświadczalnymi na własne życzenie i ryzyko w niezmąconej niczym wierze, że z dwojga złego epetek i tak lepszy od zwykłych fajek.

Że najlepiej w ogóle, chyba nie muszę pisać.
Awatar użytkownika
By PucH2
#657772
Niestety półroczny okres kasłania mi się skończył więc do duetu się nie nadaję. Może inni.
By DarkSu
#657782
Dzięki Tender.
Wszystko co piszesz wiem i godzę się z losem królika. Jednak królik często okazuje się pomocny - taka właśnie jego rola :).

ps. Staram się dotrzeć do stanu BEZ ale na razie słabo wychodzi i zacząłem poszukiwać rozwiązania lub przynajmniej zrozumienia problemu.
Wiesz, jeżeli to nie tylko ja? To może lżej mi będzie kaszleć o poranku :D.

Swoją drogą to jednak czegoś się dowiedziałem z forum.
By keruj_jp
#657787
DarkSu pisze:Właśnie z powodu takich wpisów nie lubię publiczntych forów internetowych.

Z tej wypowiedzi ja rozumiem, ze masz w miarę zdrowe podejście do informacji udzielanych na forach publicznych.

Ale:

DarkSu pisze:Ja po prostu szukałem rozwiązania swojego problemu, ................


No jak tak, to tak:

PucH2 pisze:. Tak naprawdę poza wizytą u Lekarza .................


Tender pisze:Idźżesz do lekarza.


reed pisze:Udaj się do lekarza, poddaj się badaniom.


keruj_jp pisze:. Tam zapewne będzie jakiś lekarz .................


No jakbym nie czytał to cztery osoby dały Ci jednoznaczny przekaz, słowo - "lekarz" przewija się we wszystkich tych wypowiedziach - jakkolwiek byś nie chciał ich postrzegać-.
A jeżeli poszukujesz tu diagnozy, recepty, opisu rekonwalescencji i późniejszej rehabilitacji, to jednak wydaje mnie się że to nie to forum.

Dziekuję
Pozdrawiam
By DarkSu
#657888
Z lekarzem już ustaliliśmy i do takiego wnosku sam doszedłem bez obcowania Tutaj.

Tylko zastanawiam się czy ktoś czytał moje posty dokładnie. Pisałem: jak zaprzestaje wapować - objawy ustepują. Nie pisałem wieć dodaję: jak wapuję więcej i częściej (okoliczności bardziej skłaniające do wapowania) objawy nastepnego dnia się nasilają - poranny kaszel i wydzielina wzmaga się. Trochę dużo tych powiazań.
Naprawdę nikt tego nie doświadczył?

Szukałem przyczyny lub raczej potwierdzenia swojej diagnozy. Zakładałem, że nie jestem sam. Myślę, że wapowanie nie jest obojętne dla zdrowia, jak każda używka (i nie myślę tylko o substancji trujacej pt. nikotyna). Póki co i tak pozostanę przy inhalowaniu się przy pomocy e-papierosów.

Tak czy siak dziękuję za liczne zainteresowanie moim indywidualnym przypadkiem.
By Szczecinnn
#661014
Ja mam nieco problem epale dopiero 6 dni, czasem w ustach mam takiego kapcia jak po niemałej imprezie gdzie ostro się przepaliłem, suchość w ustach idzie znieść piję płynów na potęgę, jednak budzę się z zawalonym gardłem i odpluwam czarną flegmę z domieszka świeżej krwi.
Awatar użytkownika
By Tomba
#661016
Szczecinnn pisze: jednak budzę się z zawalonym gardłem i odpluwam czarną flegmę z domieszka świeżej krwi.

To raczej nie przez e-p (nie spotkałem się do tej pory z takimi objawami) . Idź do lekarza.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2013, 11:30 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By orzechopcja
#661027
Ja wręcz przeciwnie nie doświadczam już porannego wyrywania płuc choć od czasu do czasu odkaszlane, co do zawartości porannej w paszczy, bywa różnie i zależy ile na wieczór wybucham i jaka jest wilgotność powietrza w pomieszczeniu w którym śpię, ale na ogól sahara i łyk wody mineralnej załagadza tą przypadłość.

Ale dziwi mnie też że po 2-3 dniach palenia EP nie miałem tego kaszlu wyrwij-płucka
a jarałem około 30 analogów dziennie przez ponad 20L
i tak cyk bryk po 3 dniach wyłączył się kaszelek :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
By kruger01
#661162
orzechopcja pisze:i tak cyk bryk po 3 dniach wyłączył się kaszelek :?: :?: :?: :?:


Ja miałem podobnie.Po 3-dniach zero kaszlu :) A wcześniej ..... eh szkoda gadać co wypluwałem :wink:
Dziś 3 mc i cisza-kaszel to przeszłość.
Awatar użytkownika
By kris pt
#736483
orzechopcja pisze:Ja wręcz przeciwnie nie doświadczam już porannego wyrywania płuc choć od czasu do czasu odkaszlane, co do zawartości porannej w paszczy, bywa różnie i zależy ile na wieczór wybucham i jaka jest wilgotność powietrza w pomieszczeniu w którym śpię, ale na ogól sahara i łyk wody mineralnej załagadza tą przypadłość.

Ale dziwi mnie też że po 2-3 dniach palenia EP nie miałem tego kaszlu wyrwij-płucka
a jarałem około 30 analogów dziennie przez ponad 20L
i tak cyk bryk po 3 dniach wyłączył się kaszelek :?: :?: :?: :?:


dokładnie jest u mnie,z tym ,że ja jarałem przez 25 lat,przez ostatnie 10 lat dwie paki dziennie. :wink:
Awatar użytkownika
By Dag84
#746766
Podczas palenia analogów rano miałam wrażenie, że wypluje płuca... nie wspominając nawet o kolorze i konsystencji tego syfu. Po przejściu na e-p kasłałam jeszcze około 5 dni potem przeszło (chyba wszystko odkrztusiłam). Teraz od czasu do czasu odkaszlę, ale wydaje mi się to normalne płuca nie oczyszczają się z substancji smolistych w 5 dni, jednak nie jest to już paskudna brązowa maź.
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#746787
U mnie leci trzeci tydzień bez analogów, kaszel co prawda mam, ale taki hmmm... "zdrowy" tzn raz na jakiś czas coś tam sobie odkaszlnę. Bez porównania do porannych duszności i tego co wydobywało się z moich płuc jeszcze miesiąc temu.
Pozdrawiam

Witam wszystkich, jestem tu nowy więc za wszystkie[…]

Jaką baza kupić?

Witam , chciałem zakupić pierwszy raz bazę do zrob[…]

Co się dzieje z edymek.net?

Może ktoś wie, co się stało z edymkiem? To w tej c[…]

Witam, posiadam Urse Nano Air i mam z Nią taki pro[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.