EPF
Modernizacje e-papierosów i akcesoriów przez forumowiczów.
By look0x0
#65351
Nie wiedziałem czy by tego w tuning nie wrzucić

Mam taką małą wadę, że lubię wszystko dookoła optymalizować i robić po swojemu. Przyszedł mi do głowy pewien pomysł...
Wymarzony fajek, którego pewnie nigdzie nie kupię:
1. tydzień na jednej baterii
2. dioda w kolorze ciemnej czerwieni
3. kolor czarny
i pewnie jeszcze coś bym tam powymyślał ciekawego jak lepiej poznam temat i zwykłe standardy zaczną mnie wkurzać.

A teraz tak...
Dało by się kupić sam atomizer, domontować do niego zwykły akumulator AAA (o pojemności z tego co się orientuję co najmniej 5x większej), opakować to w ładną czarną rureczkę, na górze wlutować dowolną diodę (albo i nie, po co bajery) i śmigać na takim wynalazku?
Nie łapię dlaczego te bateryjki mają poniżej 300 mAh i kosztują tyle co komplet dobrych akumulatorów?!
Ile trudności nastręczy połączenie atomizera ze zwykłą baterią?

Pozdro
Awatar użytkownika
By lesmie
#65358
A jakiż to problem, ja już od dawna tak robię. Kupuję np. tani atomizer od DSE 901 i podłączam go przez mikrowyłącznik albo do zasilacza lub, jak potrzebuję mobilny, do 4 akumulatorków AAA, lub AA. Żadna dioda, ani elektronika nie jest potrzebna, trzeba tylko uważać, ze względu na brak elektroniki sterującej, aby nie przegrzać atomizera.
By look0x0
#65360
oj... aż do 4... no to troszkę nieporęcznie...
zastanawiałem się czy do jednego się nie da, żeby to wciąż jakoś wyglądało i było wygodne
czyli cienka rureczka z baterią w środku, atomizer, wkład i nie tracimy na designie

a właśnie co do sterowania: gdzie jest moduł odpowiedzialny za włączanie / wyłączanie atomizera?

zawsze pozostaje jeszcze opcja ładowania z paczki, albo zrobienia ładowarki jak tu: viewtopic.php?f=63&t=2299
ale ja nie lubię prostych rozwiązań :P
Awatar użytkownika
By lesmie
#65367
Jest wygodne, akumulatorki trzymam w kieszeni i przewodem zasilam atomizer, włączam i wyłączam podczas zaciągania małym mikrowyłącznikiem umieszczonym z boku atomizera. Możesz zastosować jeden duży akumulatorek 3,7V o pojemności 900 mAh lub więcej.
By look0x0
#65374
masz zdjęcia? albo możesz zrobić?
Awatar użytkownika
By lesmie
#65380
Postaram się jutro przy świetle dziennym zapodać.
Awatar użytkownika
By bigbaster
#65381
akumulatorki masz na allegro wpisz ultafire to wyskocy Ci masa takich akumulatorków. Mogą być 10440 500mhA i do tego potrzebujesz ładowarki bo one mają 3,7 V.
By look0x0
#65389
tylko niestety wymiary: średnica 18mm za dużo
(jeśli będę chciał zostać przy wyglądzie e-p)
ewentualnie 10mm plus 2 na obudowę... sporo ale powiedzmy że względnie do przeżycia... będę miał cygaro :PP

bo jako ładowarka to mogę połączyć zwykłe akumulatorki których mam od cholery
By Wolter
#65393
eh ja tam palę na na telefonie Noki 3310 Smoke ;)
batkę 1200mAh ładuję co 2 dni paląc i dzwoniąc
By look0x0
#65399
3310 Smoke... :D i to samo pytanie jak wcześniej: jak to wygląda? ;)
By lylon1
#65432
bigbaster pisze:akumulatorki masz na allegro wpisz ultafire to wyskocy Ci masa takich akumulatorków. Mogą być 10440 500mhA i do tego potrzebujesz ładowarki bo one mają 3,7 V.

tu też są fajne, już zbieram kasę:)http://www.bto.pl/go/_info/?id=1691
By look0x0
#65441
Kadzio: i co to jest to coś co tam wystaje z boku? jak to zrobiłeś i jak to działa?

lylon1: nie lepiej na sztuki? przecież to są dwie po 2200 mAh

jak ktoś wyłapie baterie 3,7V o mniejszej średnicy to dajcie znać (o ile takie istnieją...)
By Wolter
#65453
co do aku wpisz w allegro ogniwo li-ion i masz kilka stron z ofertami od 500 mAh do 5000mAh ;)

to z boku to kartomizer od colinssa taki miękki (6 zł)
po drugiej stronie mikro włącznik 60 gr
wszystko zamontowane w miejscu anteny podłączone pod styki akumulatora
antena zastąpiona kabelkiem długości około 20 cm (zasięg jest prawie zawsze)

czas wykonania pierwszego telefony 2 godziny następnych 30 min
By look0x0
#65465
zrób poradnik
ja poproszę na: SE 750, nokię... y... numeru nie pamiętam, samsunga avilę :PP
jakie jeszcze telefony mają znajomi którzy chcą e-palić.... :PP
By Wolter
#65470
Jak chcesz mogę ci przerobić 3310 ;)
innych telefonów wolę nie tykać zbyt mało miejsca na przeróbki
By Wolter
#65493
oj Panie coś zbyt bardzo kombinujesz ;)
jeszcze trochę i sam zaczniesz robić atomizery z drutu oporowego ;)
By areczny
#65503
Sam nie zacznę, już nie te oczy.
Ale to co tam pokazują trochę kusi.
6v to dwa ogniwa takie jak w e-petku, mogą być o mniejszej pojemności bo prąd płynący przez grzałkę 2 razy mniejszy, więc trwałość też powinna być większa. Brak watek i innych dziwnych urządzeń, inhalujemy tylko odparowany liquid bez dziwnych dodatków. Nie ma kartridży, kartomizerów, atomizerów - maksymalna prostota, można to zasilać prosto z buteleczki (byle w miarę elastycznej).
By look0x0
#65637
@ARECZNY:
i powiadasz że masz same składaki...
a udało Ci się zmajstrować coś co wygląda dość podobnie (przynajmniej gabarytowo)?
bo z tego co widzę dominują tutaj różne (bardzo fajne, nie przeczę) patenty, ale mało widowiskowe ;)
bez urazy chłopaki, tym w telefonie mnie rozwaliłeś - pomysł super
marzy mi się zrobienie czegoś swojego i kiedyś pewno dopnę swego
na razie muszę się udać po papieroska, a później będę budował :)

atomizera przyznam szczerze nie chciało by mi się robić. wyższa szkoła jazdy, za dużo zachodu, wątpię żebym zmajstrował coś lepszego.

@KADZIO:
swoją drogą: dlaczego musisz mieć włącznik... rozumiem że to nie w atomizerze jest zamontowany włącznik baterii, tylko gdzieś indziej?
Awatar użytkownika
By bigbaster
#65642
look0x0 w baterii masz włącznik podciśnieniowy lub akustyczny. Kup sobie e-petka a jak Ci coś padnie to pokombinujesz :)
By Wolter
#65694
Mój telefon to tak zwany manual ;) muszę jakoś sterować prądem podawanym na kartomizer
Chociaż myślę o kolejnych wersjach telefonu z czujnikiem podciśnienia z jednorazowego peta ;)

Look
śmigaj po e-papierosa
By areczny
#65705
look0x0 pisze:@ARECZNY:
i powiadasz że masz same składaki...
a udało Ci się zmajstrować coś co wygląda dość podobnie (przynajmniej gabarytowo)?

Najbardziej przypominający analoga z moich fajek to Trendy USB (średnica ta sama, jest minimalnie dłuższy niż analog), ale to nie jest fajek dla mnie ponieważ:
Pojemność wkładu wystarczała mi na jedną sesję dymienia.
Mała pojemność baterii (ok 1,5 wkładu).
Dym i "kop" jest dość słaby, więc używałem go bardzo intensywnie (daje się rozbuchać) i szybko spaliłem atomizer.
W tej chwili Trendy ma w ofercie kartomizery do tego modelu (powinny pasować też od Collinsa easy), ale ja nie mogę palić fajek z kartomizerami bo dostaję napadów kaszlu (przy fajkach z atomizerami tego nie ma).
Na dzień dzisiejszy nie ma dla mnie znaczenia jak wygląda fajek, byleby produkował odpowiedni dym i smak, w pewnych okolicznościach to, że nie przypomina papierosa może być zaletą.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.