EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By HaQer
#651964
Cześć! Jako, że jestem na forum dopiero kilka dni i jeszcze nie do końca się zaklimatyzowałem, mam pomysł.
Od około dwóch lat jestem moderatorem na dwóch znanych i popularnych forach o tematyce android i służę tam pomagając użytkownikom we wszelakich problemach związanych z ich androidami (hardware, software). Zdobyłem dzięki temu ogromną wiedzę, reputację i "smykałkę do pomocy". Smykałka ta trzyma mnie nawet tutaj, więc stworzyłem ten temat. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś problemy z telefonem, możecie śmiało pisać tutaj w temacie (bez różnicy czy jest to mała drobnostka, czy większy problem) a ja postaram się Wam pomóc. Pozwoli mi to na lepszy kontakt z forum oraz zaklimatyzowanie się i przy okazji na coś się przydam :)

Moja pomoc jest oczywiście darmowa i bezinteresowna ;)


Jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę przesłać profile z tamtych for, aby zobaczyć z kim macie do czynienia ;)
Pozdrawiam.
PS: Amatorsko zajmuję się też grafiką 2D (bannery, avatary, sygnatury, loga itp) więc pewnie i w tej dziedzinie będę mógł się wykazać :)
Ostatnio zmieniony 06 lut 2013, 12:06 przez HaQer, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
By nike21
#651968
ooo super :)

powiesz mi coś na temat uszkadzającego się czujnika zbliżeniowego w HTC Desire HD? mam ten telefon, raz już wylądował na gwarancji i wymienili owy czujnik. po 3-4 miesiącach problem powrócił. za każdym razem po odebraniu połączenia muszę wygaszać ekran za pomocą przycisku bo po przyłożeniu do ucha sam się nie wyłączy...
Awatar użytkownika
By HaQer
#651975
@nike21: stockowy rom? upadł Ci od tamtego momentu? zdradź więcej szczegółów nt. softu, ewentualnych uszkodzeń itp. Druga sprawa jest taka, że czujnik w DHD to standard, wiele osób na to narzeka, związane jest to bodajże z softem. Koledzy z XDA znaleźli rozwiązanie, otóż jest aplikacja Proximity Sensor Recalibrator. Jednak nie działa ona na stockowym sofcie...

@szperaczz: na chwilę obecną update pojawił się tylko w Ameryce, Polacy nadal czekają, gdy już się pojawi w Polsce dokładny termin będzie zależny od brandu (czyli od operatora). Jeżeli masz niebrandowany rom (czyli czysty Samsung'owy), aktualizacja pojawi się pierwsza.
BTW sam czekam na JB na swojej Xperii S, ale jestem nastawiony na mało zmian. Project Butter (czyli ten tweak mający rzekomo poprawiać płynność) to głównie zmiana wizualna animacji, dzięki czemu telefon/tablet przyspieszy tylko wizualnie. Tutaj małe przedstawienie o co mi chodzi:
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 10:14 przez HaQer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By el Petto
#651979
HaQer pisze: Jeżeli ktoś z Was ma jakieś problemy z telefonem, możecie śmiało pisać tutaj w temacie (bez różnicy czy jest to mała drobnostka, czy większy problem) a ja postaram się Wam pomóc. Pozwoli mi to na lepszy kontakt z forum oraz zaklimatyzowanie się i przy okazji na coś się przydam :)


O, to bardzo miło z Twojej strony, że zgłaszasz chęć pomocy forumowiczom!
Takich ludzi nam trzeba! :D
Awatar użytkownika
By HaQer
#651983
el Petto pisze:
HaQer pisze: Jeżeli ktoś z Was ma jakieś problemy z telefonem, możecie śmiało pisać tutaj w temacie (bez różnicy czy jest to mała drobnostka, czy większy problem) a ja postaram się Wam pomóc. Pozwoli mi to na lepszy kontakt z forum oraz zaklimatyzowanie się i przy okazji na coś się przydam :)


O, to bardzo miło z Twojej strony, że zgłaszasz chęć pomocy forumowiczom!
Takich ludzi nam trzeba! :D


Stare pasje nie rdzewieją, to cóż innego miałbym robić, jak mam do tego smykałkę? ;)
Tak przy okazji mam też lokalnie swój prowizoryczny serwis i od ponad roku skutecznie pomagam znajomym, zaczęło się od najbliższych przyjaciół, a na dzień obecny zostałem tak przez nich rozreklamowany że dziennie z 10 osób portafi dzwonić ;)
Awatar użytkownika
By nike21
#651988
HaQer pisze:@nike21: stockowy rom? upadł Ci od tamtego momentu? zdradź więcej szczegółów nt. softu, ewentualnych uszkodzeń itp. Druga sprawa jest taka, że czujnik w DHD to standard, wiele osób na to narzeka, związane jest to bodajże z softem. Koledzy z XDA znaleźli rozwiązanie, otóż jest aplikacja Proximity Sensor Recalibrator. Jednak nie działa ona na stockowym sofcie...


tak, rom stockowy. soft oryginalny 2.3.5 a sense 3.0. nigdy nie upadł bezpośrednio, raz smyknął się po nogawce i wylądował na podłodze ale bardziej ślizgiem niż bezpośredni upadek. w dodatku jak czujnik już nie działał...

czyli żeby odpalić tą apke muszę walnąć roota?
Awatar użytkownika
By HaQer
#651991
@nike21:

Niestety oprócz roota musiałbyś pobawić się w zmianę kernela (takie serduszko androidowe ;) ), ponieważ na standardowym ta aplikacja nie zadziała. Najlepiej by było wgrać któryś z CyanogenMod'ów - świetne softy, przyspieszone do granic możliwości, do tego mają "czysty" androidowy wygląd bez nakładek producenta. Posiadają roota, system motywów i wiele innych przydatnych ulepszeń. CyanogenMod
Awatar użytkownika
By Filemon
#651995
a co do serwisu jesteś wstanie postawić na nogi LG P500 po złym flashu? Nie włącza się już nawet tryb download :D
Awatar użytkownika
By HaQer
#651998
Filemon pisze:a co do serwisu jesteś wstanie postawić na nogi LG P500 po złym flashu? Nie włącza się już nawet tryb download :D


Filemon, jeżeli nawet nie reaguje na włącznik, to znaczy że załapał HardBricka, czyli sofware'owo nic nie zadziałasz. Jedynie wymiana kości flash (HotAir) lub najprościej całej płyty głównej.

Filemon pisze:po złym flashu

Przerwałeś w trakcie? Zabrakło zasilania?
By jozekp3
#652014
HaQer pisze:@nike21:

Niestety oprócz roota musiałbyś pobawić się w zmianę kernela (takie serduszko androidowe ;) ), ponieważ na standardowym ta aplikacja nie zadziała. Najlepiej by było wgrać któryś z CyanogenMod'ów - świetne softy, przyspieszone do granic możliwości, do tego mają "czysty" androidowy wygląd bez nakładek producenta. Posiadają roota, system motywów i wiele innych przydatnych ulepszeń. CyanogenMod

Zapomniałeś napisać o minusie roota czyli koniec z gwarancją.
Pewnie powiesz ze można cofnąć root,ale nie wszyscy to potrafią. I czasem może już nie być takiej możliwości.

Sam miałem w posiadaniu z 8 szt. DHD wiec mogę napisać ze ze root(nawet ze złamaniem simloca) to z 10 min. roboty z wgraniem już nowego kernela,radio itp.

Zgadzam się tobą co do tego ze warto wgrać nowy soft ja wgrywałem zawsze "Android Revolution HD 7.0.3" i to tego jeszcze poleciłbym wgrać "Beats Audio Feature" każdemu posiadaczowi tel z andkiem
Awatar użytkownika
By HaQer
#652020
Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)

@dzemik86:
Jaki telefon masz na myśli?
Awatar użytkownika
By dzemik86
#652021
szperaczz pisze:Kiedy android 4.1 dla galaxy tab 2 10.1 z 3G? :D

szepracz juz dawno jest custom 4.1 - CM 10 a 4.2.1 CM 10.1 i nie pisz mi ze stockowy chodzi lepiej

-- [scalono] 05 lut 2013, 10:59 --

Chodzi mi o Galaxy Tab 2 10.1 P5100
Awatar użytkownika
By HaQer
#652024
dzemik86 pisze:
szperaczz pisze:Kiedy android 4.1 dla galaxy tab 2 10.1 z 3G? :D

szepracz juz dawno jest custom 4.1 - CM 10 a 4.2.1 CM 10.1 i nie pisz mi ze stockowy chodzi lepiej


Zgadzam się z Tobą w 100%. Chyba że ktoś jest wielkim fanem TouchWiz to nic go chyba nie przekona ;)
By jozekp3
#652026
HaQer pisze:Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)


A co w wypadku gdy padnie tylko ekran czy da się cofnąć root?
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 11:01 przez jozekp3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By dzemik86
#652028
ja mialem ori keyboard docka ktory raz ze nie chodzil na cm to mial pozamieniane znaki pisalem o tym na android.com.pl i oddalem go do sklepu 300zl w kieszeni :D

-- [scalono] 05 lut 2013, 11:02 --

jozekp3 pisze:
HaQer pisze:Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)


A co w wypadku gdy padnie tylko ekran czy da się cofnąć root?

da sie wchodzisz do download mod i flashujesz odinem czysty soft i sladu po roocie nie ma :)
Awatar użytkownika
By nike21
#652030
gwarancję na ten telefon mam do lipca 2013, w tym samym miesiącu kończy mi się umowa i po 14 latach w Plusie idę do Play (Plus już mnie wkoorwia na maxa)
w związku z tym że i tak będę zmieniał telefon raczej bawić się w zmiany softów nie chcę. chciałbym go tylko naprawić żeby odsprzedać w pełni sprawny tylko pytanie na jak długo to znowu starczy? wymiana płyty głównej pomaga w tym przypadku?

czy w SGSIII lub HTC One X też są jakieś problemy? bo na jeden z tych fonów się aktualnie nastawiam...
By jozekp3
#652032
dzemik86 pisze:ja mialem ori keyboard docka ktory raz ze nie chodzil na cm to mial pozamieniane znaki pisalem o tym na android.com.pl i oddalem go do sklepu 300zl w kieszeni :D

-- [scalono] 05 lut 2013, 11:02 --

jozekp3 pisze:
HaQer pisze:Na dzień obecny prawie wszystkie metody rootowania mają opcję unroot, a więc to nie problem. Druga sprawa jest taka, że gwarancja z wgranym rootem nie obowiązuje tylko wtedy, gdy da się sprawdzić istnienie tego roota. Jeżeli np uceglimy telefon przy wgrywaniu, a mieliśmy roota/100 innych modyfikacji to po wysłaniu na gwarancję nie ma żadnych śladów, gdyż żaden serwisant nie będzie bawił się w ratowanie pamięci flash tylko po to aby sprawdzić co na niej było. ;)


A co w wypadku gdy padnie tylko ekran czy da się cofnąć root?

da sie wchodzisz do download mod i flashujesz odinem czysty soft i sladu po roocie nie ma :)

odinem to chyba samsunga się robi a nie htc
Awatar użytkownika
By HaQer
#652034
nike21 pisze:gwarancję na ten telefon mam do lipca 2013, w tym samym miesiącu kończy mi się umowa i po 14 latach w Plusie idę do Play (Plus już mnie wkoorwia na maxa)
w związku z tym że i tak będę zmieniał telefon raczej bawić się w zmiany softów nie chcę. chciałbym go tylko naprawić żeby odsprzedać w pełni sprawny tylko pytanie na jak długo to znowu starczy? wymiana płyty głównej pomaga w tym przypadku?

czy w SGSIII lub HTC One X też są jakieś problemy? bo na jeden z tych fonów się aktualnie nastawiam...


W tym przypadku pomoże tylko modyfikacja softowa, gdyż problem nie leży w elektronice, a w sterownikach czujników. Jedyny znany przeze mnie tweak to aplikacja. Każdy kto ma DHD skarży się na ten problem, zresztą sam widziałeś, że po wymianie gwarancyjnej problem powrócił.
Awatar użytkownika
By Filemon
#652039
HaQer pisze:
Filemon pisze:a co do serwisu jesteś wstanie postawić na nogi LG P500 po złym flashu? Nie włącza się już nawet tryb download :D


Filemon, jeżeli nawet nie reaguje na włącznik, to znaczy że załapał HardBricka, czyli sofware'owo nic nie zadziałasz. Jedynie wymiana kości flash (HotAir) lub najprościej całej płyty głównej.

Filemon pisze:po złym flashu

Przerwałeś w trakcie? Zabrakło zasilania?


wybitnie nie chciał się przeflashować, program kdz co pochwilę wywalał błędy więc chciałem go zrestartować ale już się nie wyłączył :) nie widzę sensu inwestowania w nową płytę główną do tego telefonu ;) ale dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
By HaQer
#652053
Filemon pisze:wybitnie nie chciał się przeflashować, program kdz co pochwilę wywalał błędy więc chciałem go zrestartować ale już się nie wyłączył :) nie widzę sensu inwestowania w nową płytę główną do tego telefonu ;) ale dzięki za odpowiedź


Też miałem podobne problemy z KDZ'em na swoim Swifcie (achh, to były czasy :D)
KDZ najczęściej ucegla na Vista/Win7 jeżeli nie odpalisz go prawoklikiem i "Uruchom jako administrator".
Ważne też jest podpinanie do tylnich usb podczas flashowania, bo przednie często są HUB'ami i rozdzielają napięcie.
By viktor
#652055
Ja mam banalne pytanie dotyczące HTC Desire C - czy ten telefon posiada autofocus ?
Egzemplarz, który posiadam ni jak nie potrafi złapać ostrości a programik QR Droid po każdym włączeniu informuje o braku AF.
W różnych testach w necie piszą, że ma AF.
Może mam uszkodzony aparat w telefonie ?
Awatar użytkownika
By HaQer
#652064
viktor pisze:Ja mam banalne pytanie dotyczące HTC Desire C - czy ten telefon posiada autofocus ?
Egzemplarz, który posiadam ni jak nie potrafi złapać ostrości a programik QR Droid po każdym włączeniu informuje o braku AF.
W różnych testach w necie piszą, że ma AF.
Może mam uszkodzony aparat w telefonie ?


Niestety z tego co pamiętam, Twój model jak zresztą większość low-endów nie posiada a-f, widać to szczególnie w zakresie makro. Co oznacza, że jeżeli chciałbyś zrobić zdjęcie jakiegoś przedmiotu z bliska, aparat nie dostosuje swojej osrości, a więc tym samym zdjęcie wyjdzie rozmazane.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 11:33 przez HaQer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By nike21
#652066
HaQer pisze:W tym przypadku pomoże tylko modyfikacja softowa, gdyż problem nie leży w elektronice, a w sterownikach czujników. Jedyny znany przeze mnie tweak to aplikacja. Każdy kto ma DHD skarży się na ten problem, zresztą sam widziałeś, że po wymianie gwarancyjnej problem powrócił.


oks, dzięki... myślałem że może jednak problem tkwi w hoojowym czujniku albo w płycie głównej.
no cóż, naprawię gwarancyjnie i odsprzedam.
Awatar użytkownika
By dzemik86
#652067
nike21 pisze:
dzemik86 pisze:Ja bym bral SGS 3


a poprzesz czymś swoją odpowiedź? bo porównując parametry obu telefonów są prawie takie same. kilka pozycji przeważa na korzyść SGSa i kilka na HTC.

np tu: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6162/5937/0/0/


Wsparcie developerow ,mnogosc custom romow ,overclockingu , latwosc rootowania itp itd
Awatar użytkownika
By HaQer
#652068
nike21 pisze:oks, dzięki... myślałem że może jednak problem tkwi w hoojowym czujniku albo w płycie głównej.
no cóż, naprawię gwarancyjnie i odsprzedam.


Rozsądna decyzja, po naprawie zanim czujniki znowu nie zaczną wariować, masz czas aby go sprzedać ;)
By viktor
#652074
HaQer pisze:
viktor pisze:Ja mam banalne pytanie dotyczące HTC Desire C - czy ten telefon posiada autofocus ?
Egzemplarz, który posiadam ni jak nie potrafi złapać ostrości a programik QR Droid po każdym włączeniu informuje o braku AF.
W różnych testach w necie piszą, że ma AF.
Może mam uszkodzony aparat w telefonie ?


Niestety z tego co pamiętam, Twój model jak zresztą większość low-endów nie posiada a-f, widać to szczególnie w zakresie makro. Co oznacza, że jeżeli chciałbyś zrobić zdjęcie jakiegoś przedmiotu z bliska, aparat nie dostosuje swojej osrości, a więc tym samym zdjęcie wyjdzie rozmazane.


Dzięki, niestety tak przypuszczałem. Szkoda tylko, że w testach a raczej w specyfikacjach piszą pierdoły.
Nie polecam tego telefonu dla kogoś kto lubi bawić się w telefoniczne foto.

PS. Jak rozumiem AF to problem sprzętowy a nie programowy czyli nie ma programiku na Androida, który by to poprawił ?
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 11:41 przez viktor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By HaQer
#652076
viktor pisze:Dzięki, niestety tak przypuszczałem. Szkoda tylko, że w testach a raczej w specyfikacjach piszą pierdoły.
Nie polecam tego telefonu dla kogoś kto lubi bawić się w telefoniczne foto.


Nie polecam ufać specyfikacjom z danymi nie wiadomo skąd, bo w większości przypadków gdy nie posiadają danych n.t. danego elementu uzupełniają rubryki według przypuszczeń. Nie raz była taka akcja, że np taki SGS 3 wg specyfikacji nie posiadał GorillaGlass ;]
Awatar użytkownika
By nike21
#652079
dzemik86 pisze:
nike21 pisze:
dzemik86 pisze:Ja bym bral SGS 3


a poprzesz czymś swoją odpowiedź? bo porównując parametry obu telefonów są prawie takie same. kilka pozycji przeważa na korzyść SGSa i kilka na HTC.

np tu: http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/6162/5937/0/0/


Wsparcie developerow ,mnogosc custom romow ,overclockingu , latwosc rootowania itp itd


no akurat w zabawę w rootowanie, podkręcanie i inne bajery ponad standardowe mnie nie interesują. telefon ma mi służyć do dzwonienia, pisania sms, korzystania z netu, z jakiś aplikacji w stylu latarka, navi, czy jakieś gierki. raczej skłaniam się ku lepszemu prockowi, grafie i dużej pamięci RAM. w htc jest rownież quad z zegarem szybszym o 100mHz, wyświetlacz ma kilka pkt na cal więcej. nie wiem tylko jak porównać obie grafy bo ich nie znam. karta pamięci mi niepotrzebna, aparat do wideo rozmów również.

korzystam z tego porównania: http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=4320
Awatar użytkownika
By HaQer
#652084
Jeśli chodzi o wydajność graficzną kierujcie się ilością rdzeni procesora i modelem układu graficznego. Reszta ma już mniejsze znaczenie.


viktor pisze:Jak rozumiem AF to problem sprzętowy a nie programowy czyli nie ma programiku na Androida, który by to poprawił ?

Autofocus to funkcja fizyczna, czyli leży w samym aparacie, software'owo tego nie naprawisz.
Awatar użytkownika
By HaQer
#652115
Zależy od Twoich wymagań i przedziałki cenowej. Nie ma telefonu idealnego. Każdemu pasuje coś innego ;)
Mimo wszystko pod względem HW brałbym SGS3.
Większy ekran od HTC, HTC ma 2 rdzenie, SGS3 ma cztery. Wymieniać dalej? ;)
Ostatnio zmieniony 05 lut 2013, 12:22 przez HaQer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By HaQer
#652118
Oj, nie spojrzałem dokładnie. ;)

W tym przypadku HTC parametrami jest lepszy od SGS2 i w jego kierunku mógłbyś iść.
Specka: http://www.htc.com/pl/smartphones/htc-one-s/#specs

0,2 MHz więcej na rdzeń, wyświetlacze rozmiarowo te same, lecz htc ma większą rozdziałkę, RAM identycznie. Tego HTC wyróżnia też MHL na złączu usb i czujnik BSI
Niedawno jak zmieniałem telefon też chciałem tego htc, ale zdecydowałem się na Xperię S.
12MPX aparat, unikalny design, ciekawe parametry, jestem zadowolony ;)
Awatar użytkownika
By Filemon
#652128
one S są dwie wersje ;)

jedna ze snapdragonem S3 wolniejsza i druga S4 więc przed zakupem zawsze się dopytać trzeba która :) bo pierwsza jest nie opłacalna :P
Awatar użytkownika
By HaQer
#652131
McSlavko pisze:a co sądzisz o Lenovo P770...kusi mnie swoja bateria i (chyba) niezłymi bebechami.

Jak za swoją cenę nie jest zły, jedyne moje zastrzeżenia to procesor i aparat - mogłyby być bardziej przyszłościowe, zwłaszcza że to świeży model ;)
Awatar użytkownika
By HaQer
#652250
Pytać śmiało, w końcu to forum o e-papierosach, a nie o telefonach więc chyba zrozumiałe, że nie kazdy musi sie znać ;)
By benzyna75
#653395
Cześć. Forum przeglądam od paru dni, ale teraz się zarejestrowałem. Mam mały problem a widzę że się znasz ;)

Mam Xperię S (LT26i) od tygodnia i mam parę pytań:
-Z boku mam zaślepkę HDMI. Do czego to jest? Dodam, że zwykły kabel hdmi nie pasuje (wieeele większy).
-Czy da się zrobić zrzut ekranu? Na jakimś forum czytałem że się da tylko nie wiem jaką aplikacją.
-Czasami karta sim mi nie łapie zasięgu i telefon się restartuje (przycinałem ręcznie ale wg schematu)

Mam nadzieję że pomożesz
Awatar użytkownika
By HaQer
#653399
Cześć. Witamy na forum ;)

1. To jest wyjście HDMI, ale typu micro, co oznacza, że musisz dokupić (jeżeli nie masz w zestawie) specjalny kabel. Dzięki temu będziesz mógł podłączyć telefon do telewizora i cieszyć się np grami w HD na telewizorze. Tu masz link do takiego kabelka:
www.allegro.pl/kabel-micro-hdmi-im820-s ... 42203.html
lub przejściówka:
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka- ... 40835.html

2.
Da się to zrobić w większości modeli nawet bez użycia aplikacji (które swoją drogą potrzebują roota). W tym modelu jest kombinacja klawiszy.
Trzymaj przez parę sekund jednocześnie wciśnięte przyciski: Włączania i sciszania

3.
Najlepiej wymienić u operatora (zazwyczaj za darmo) na duplikat przystosowany do micro sim. Twoja pewnie jest odrobinę źle przycięta i stąd ten problem ;)
By benzyna75
#653402
O, dzięki za odpowiedź. A więc tak. Kabel być może kupię, jednak na razie aż tak nie jest mi on potrzebny (chciałem wiedzieć co to za wyjście i już wiem) ;)

Już się zacząłem bawić tymi zrzutami, fajna opja, nie wiedziałem o niej. W innych telefonach też się tak da? :D

Miejmy nadzieje że wymiana pomoże (zauważyłem teraz że karta jest lekko węższa i są luzy i to pewnie od tego)

Dzięki za odpowiedź.
Jak się daje rep?
@edit dobra wiem ;)
Awatar użytkownika
By HaQer
#653404
benzyna75 pisze:Już się zacząłem bawić tymi zrzutami, fajna opja, nie wiedziałem o niej. W innych telefonach też się tak da? :D


Tak, dokładna kombinacja zależy od modelu, w większości jest podobnie, można popróbować lub znaleźć w necie takie kombinacje klawiszy ;) NP W Samsungu Galaxy SIII screena robisz poprzez przytrzymanie jednocześnie klawiszy HOME (środkowy, fizyczny) + POWER
Awatar użytkownika
By Artur
#653413
Mam do Ciebie trzy pytanka mniej i bardziej bzdurne:

a) w telefonie wbudowana jest regulacja głośnością, często zasypiam ze słuchawkami na uszach co denerwuje śpiącą ze mną osobę i mimo że skręcam na minimum dźwięk odtwarzacza to jest on głośnym czy znasz może jakąs aplikację albo ustawienie które pomogło by mi o te pół tonu jeszcze wyciszyć dźwięk muzyki ? w HTC Desire S nie miałem tego problemu inne wykonanie raczej to nie kwestia słuchawek a samego softwaru...

b) posiadam telefon dual sim OT-993D tak tak Alcatel ;) wszystko chodzi świetnie jak na andro 4.0.4 jednak czasami łapie przycinkę na prostych czynnościach np piszę w Taptalku i ciach zero reakcji, dopiero klikanie blokadą ekranu po chwili przywraca do poprzedniego stanu... czy to jest problem softwarowy czy raczej hardware zmusza mnie do oddania na gwarancję

c) wbudowaną mam klawiaturkę producenta oraz standardową systemową z ICS jednak korzystając z tej nie producenta a standardowej, nie mam na niej Polskich liter po dłuższym przyciśnięciu literki, czy to się gdzieś włącza bo wszystkie języki mam ustawione na Polski

Dzięki z góry za pomoc ;)
By luna1009
#653417
HaQer pisze: W Samsungu Galaxy SIII screena robisz poprzez przytrzymanie jednocześnie klawiszy HOME (środkowy, fizyczny) + POWER

lub Ustawienia -"Ruch" -i zaznaczamy "Przec.dłonią aby przech." teraz wystarczy przesunąć dłonią od lewej krawędzi tel do prawej i mamy screenshota :)
Awatar użytkownika
By HaQer
#653418
a) Hmm, niestety odtwarzadcze nie mogą we własnym zakresie kontrolować głośności mediów tylko posługują się androidowymi zakresami głośności. Ewentualnie obadaj jakąś aplikację do tego, np to: https://play.google.com/store/apps/deta ... ndroid.lvh
b) Takie problemy masz od początku? Masz telefon zamulony aplikacjami itp?
c) Jeżeli opcji znaków diakrytycznych nie masz w ustawieniach klawiatury, polecam wgranie innej, która obsłuży to bez problemu, np SwiftKey - rewelacja. Ewentualnie zobacz w ustawieniach wiad. SMS czy nie masz włączonej opcji oszczędzania znaków ;)



luna1009 pisze:
HaQer pisze: W Samsungu Galaxy SIII screena robisz poprzez przytrzymanie jednocześnie klawiszy HOME (środkowy, fizyczny) + POWER

lub Ustawienia -"Ruch" -i zaznaczamy "Przec.dłonią aby przech." teraz wystarczy przesunąć dłonią od lewej krawędzi tel do prawej i mamy screenshota :)

Tak, zapomniałem o tym wspomnieć, aczkolwiek metodę z klawiszami można szybciej wytłumaczyć ;)
BTW większość telefonów ma taką informację zawartą w obsługi instrukcji ;)
Awatar użytkownika
By Artur
#653421
Ach czyli zostaje mi dalej przytykanie słuchawek poduchą ;)

Z tymi problemami to mam wrażenie że odkąd zmieniłem launcher producenta na Go Launcher mam takie numery, bo ani sam soft nie jest zasypany aplikacjami, jak i wolna pamięć jest na poziomie 150-250M więc o tyle wydaje mi się to podejrzane że występuje głównie w aplikacjach, może to wina aktualizacji poczekam na następne

Nie znalazłem oszczędzania znaków w ustawieniach, ale faktycznie rozglądnę się chyba za inną klawiaturą chodźby jakąś z elementami Jelly Bean
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.